11:13:38
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet ... 2006-
Téma: Imre Kertész kitüntetése
... Elejére 1. lap 
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 17. 10:18 | Sorszám: 6
"mackó"-nak és ",mpd"-nek üzenem: NEM TECCENEK ÉRTENI A CSIZIÓT!
Nekem Imre Kertész nem emberem, de taktikai megfontolások is vannak a világon.S a politikába' meg különösen.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 17. 08:31 | Sorszám: 5
Az ilyen imrekertesz-félék (bár tudjuk, hogy miért kapta) nemhogy kitüntetést nem érdemelnek, de még a köztudatba hozatala is bűn. Az elmúlt 25 évben igazán megtanulhattuk volna, hogy ezeknek még a kisujjunkat sem szabad odanyújtanunk. Nem tudom, hogy hány lórúgást kell még kapjunk...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 17. 08:14 | Sorszám: 4
Félreértett drága öregem.
Kertésznek azért adtak kitüntetést, mert ezzel jó pontot akartak szerezni a ballib kávéházi álértelmiségnél. De ennek esélye sem volt megvalósulni.
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 17. 07:28 | Sorszám: 3
Teljes ILLOGIKUS az, amit itt Ön a "dologgal" kapcsolatban ír!Miért?
Mert nem 'azért(!) adtak Dr.O.-ék kitüntetést hogy az ilyen Schilling féle niemandoknak "tessen" ez.Hanem ELVI MEGFONTOLÁSOKBÓL!És mi ez az "elvi megfontolás"? Hát az, hogy nekik "TÁLJESSEN MINDEGY" az, hogy ki tesz JÓT valamilyen módon az "egyetemes magyarságnak"! Sőt még az sem szempont, hogy valóban jót tesz-é,ölég ha sokan azt gondolják, hogy JÓT TESZ!EZ EGY MÉLYEBB ÉS MAGASABBRENDŰ BÖLCSESSÉG ÉS MEGFONTOLÁS! SAJNOS NEM BIZTOS HOGY AZ ÖNHÖZ HASONLÓ "HABAJKA" ÉS SZAKBARBÁR EMBEREK FÖLFOGJÁK--ÉS EZZEL NEM AKARNÁM MEGBÁNTANI, DE MEGELŐZNÉM AZ ÖN LEDORONGOLÓ "SZOKÁSOS" SÉRTŐ REAKCIÓJÁT--AMIT VÁROK!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 17. 07:08 | Sorszám: 2
Ebből is látszik, mekkora baromság volt KI-nek kitüntetést adni. A világon semmit el nem értek vele.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 16. 18:34 | Sorszám: 1
Az a baj ezekkel az anarchista barmokkal, mint például ez a Schilling is, hogy azt hiszik, még most is Kádár rendszer van, ahol Aczél efti intézi a "demokratikus ellenzék" ügyes-bajos dolgait, ő mondja meg, hogy kinek a könyve adható ki, ki kap az USA-ba Fulbright ösztöndíjat és ki kap lakást, stb.

Menjenek már a jó büdös francba, és fogják be azt az izgága pofájukat!
rintintin
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 16. 17:19 | Sorszám: 0
Azt (is) írja Schilling Árpád szinházi VEZÉRRENDEZŐ az Indexen, hogyasszongya:
"...Tehát minden mindegy. Az a lényeg, hogy valahogy parolázzunk a miniszterelnök úrral, mert jobb vele jóban lenni. Ezt az üzenetet olvastam én ki Kertész Imre tettéből.
Ebben a közegben azt éreztem, hogy már nem A Párt című előadás elemző attitűdje szükséges, hanem valami nagyon személyes vélemény arról, hogy egyáltalán milyen itt élni még éppen gondolkodó emberként, attól rettegve, hogy esetleg én magam is elhülyülök egyik pillanatról a másikra, és tulajdonképpen bármilyen díjjal, vagy nemesnek látszó gesztussal bármikor megvesznek kilóra, mint egy zsák krumplit.
A Lúzer című előadás egy sikoly, hátha még meg tudjuk fékezni ennek a bornírt, cinikus és rendkívüli módon veszélyes hatalomnak az európai előretörését. Hogy ezt kikkel és hogyan, nehéz lenne megmondani, mert ma már tisztán gondolkodó, felelős, morális tartással bíró értelmiségiről beszélni Magyarországon szinte lehetetlen." És nagyon jó hogy írja ezt, mert így világos a kép: Schilling Óbersturmbahnführer az egész Magyarországból NEM ÉRT SÖMMIT!Ő megmarad a "régi gondolkodási sablonoknál" aminek lényege, hogy vannak "mi" meg "ők".És aki csak kezet fogni is hajlandó velünk, hogy átvegye azt a csekély 20 millát az olyan hülye mint egy zsák gülbabakrumpli.Hát rajta csak rajta Óberlajtnant Schillig, Lukas főhadnagy a Svejkbe' még előrébbtart--meg 'kék még előzni legaláb Őt Usty nad Labem-ig.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...