11:14:54
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. április 27. 23:42 | Sorszám: 606
Hallgatva Orbán brüsszeli vallatását és az utána következő sajtótájékoztatót, eszembe jutott a beírásod, mert tulajdonképpen ott megtörtént az 1. pontod.

Nekem az tetszett a legjobban, amikor hosszú hónapok internáci találgatása után Orbán kijelentette; a liberálisok azt hiszik, csak akkor van demokrácia, ha ők vannak hatalmon.
Az illiberális demokrácia az a demokrácia, amikor nem a liberálisok vannak hatalmon.

Halálos.



Egyébként nagyszerűen viselkedett Orbán a brüsszeli parlamentben. Rezzenéstelen arccal, nagyon nyugodtan végighallgatta a sok őrjöngő vizesnyolcast és nagyon nyugodtan közölte a saját álláspontját. Remek volt. Az ülés utáni sajtótájékoztatón is remekül megválaszolt minden kérdést.

Egy dologból én egy kicsit visszavennék, ne hangoztassuk már annyit a nemzetközi fórumokon, hogy mi milyen büszke nép vagyunk. Szerintem mások is büszkék saját magukra.

tiszavirág
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. április 19. 23:51 | Sorszám: 605
Jó írás!

mediator
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. április 19. 09:54 | Sorszám: 604
Biztos hallottál róla: http://www.hirado.hu/2017/04/16/a-baloldal-sirasoja/

Nagyon jól rámutat a Soros mahinációira és azok következményeire.
tiszavirág
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. április 18. 20:17 | Sorszám: 603
Egyetértek.

Melyik Schmidt tanulmányra hivatkozol?
mediator
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. április 18. 10:32 | Sorszám: 602
1. Szerintem nagyon fontos lenne, ha valamelyik este OV leülne a kamerák elé és pontokba szedve áttekintené, csoportosítaná a mai, a közbeszédet uraló konfliktusokat és tételesen reagálna rájuk.

2. Schmidt Mária tanulmányát széles körben - a nép számára is ehető módon - terjeszteni kellene, ahogy ezt is: http://pestisracok.hu/magyarul-megjelent-soros-gyorgyot-leleplezo-nemet-siker ...

3. Aztán jó lenne egy jól előkészített, CÖF-ös, véleménynyilvánító felvonulás is.
tiszavirág
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. április 15. 03:31 | Sorszám: 601
Még soha nem hallottam a ti szájatokból ezeket a mondatokat.

https://888.hu/article-gyorgy-laszlo-ilyen-gondolattal-hogy-feltudasu-magyar- ...

"György: Nagyon érdekes, hogy amerikai beszélgetőtársaim, Dean Baker, Jeffrey Sachs, akik egyébként az ottani liberális gondolkodók közé tartoznak, és egyébként New York Timest, Wall Street Journalt, Washington Postot olvasnak, arra, hogy mi történik a magyar gazdaságpolitikában, hogy a nettó bérhányad (a nettó bér részesedése a teljes megtermelt jövedelemből) 6,15 százalékponttal nőtt 2010-2016 között, csak ennyit mondanak: ’wow”.
GFG: Mert amit te mondtál nekik, azt a Washington Postban nem írják meg. (nevetés)"

Arról már ezerszer hallottam, hogy "ezek" mindent ellopnak, hogy a mittudoménmelyiknevenincsstatisztikában 100 helyet csúsztunk vissza, de arról nem hangzott el egyetlen sóhaj sem, hogy ennek a 6,15 százalékpontos emelkedésnek mennyire kellene örüljünk?

"György: Ezért mondom azt, hogy indoktrinált a közgazdaságtan."

Hallod "mpd" !
A kedvenc szavadat használja!


"György: Nagyon érdekes, hogy éppen a Magyarországon magukat baloldalinak vagy liberális baloldalinak tartó közgazdászok támadják ezt a gazdaságpolitikát, amire az Egyesült Államokban élő liberális közgazdászok azt mondják, hogy wow. Például azt támadják ezek a balosok ezerrel, hogy a magyar kormány minden évben a GDP 2,5-3%-át átcsoportosítja a globális felső 10 ezertől a bérből és fizetésből élőkhöz.

Fűrész: Hogyan teszi ezt?
György: Különadókat vet ki a monopol és oligopol cégekre, és nem profit alapján, mert a profitot transzferárazással mindenki oda viszi, ahová akarja."

"Fűrész: Tehát az a lényeg, hogy az elmúlt években a magyar kormány a különadók, a szektorális adók segítségével csoportosított át a nemzetközi tőkétől forrásokat a lakosság felé.
György: Így van. Évi 1000 milliárd forintot. Az egyik oldalon állnak tehát a bankok, kereskedelmi láncok, telekommunikációs cégek, vagyis mindenki, aki korlátozott versenykörülmények között működik, a másik oldalon a bérből és fizetésből élők. Az átcsoportosítás pedig legnagyobb részt éppen a baloldali közgazdászok által sokat kritizált egykulcsos személyi jövedelemadóval történt. És itt egy újabb rendszeresen elhangzó hazugságra szeretnék rávilágítani: az egykulcsos személyi jövedelemadó nem az alsó 80%-tól csoportosított át jövedelmet a felső 20%-hoz, hanem a globális felső 10 ezertől a relatív középréteghez úgy hogy az alacsony keresetűek sem jártak rosszul, hiszen a nettó reál minimálbér 26 százalékkal növekedett 2010-2017 között.

Miért nem erről zúgnak a médiumok?
Miért arról fröcsögnek, hogy minden borzalom forrása az egykulcsos adó?


Miért vagytok ilyen bénák?!

Most nehogy azzal gyertek, hogy azt az egyszerű állampolgár úgy sem érti meg!
Igaz, nem érti meg, de nem érti meg még a képzettebb sem, mert ti semmit a világon nem magyaráztok el!

Nap, mint nap, ezerszer kellene süvöltenitek az ilyen magyarázatokat ráérősen, nem hadarva, ezer oldalról megvilágítva, nagy türelemmel.

"Az a jó rendszer, ha egy széles középréteg uralkodik, mert az felépített valamit az életében, van veszítenivalója, van felelősségtudata és így hoz döntéseket. Miközben, ha a szegények logikája szerint működik a rendszer, akkor azok irigységből szétrombolják a demokrácia intézményrendszerét. Ha pedig a gazdagok logikája érvényesül, akkor gazdagok kihasználják a szegényeket és a saját értékeik szerint alakítják a politika játékszabályait manipulálva a szegényeket."

Az ilyen ismereteket kellene átadni a plebsznek nap, mint nap!

Na! Munkára fel!

Nagyon nem szeretném, ha 2002 megismétlődne!



tiszavirág
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. január 31. 17:25 | Sorszám: 600
Nem értem, miért szarakodtok ennyit a Soros katonákkal.

Csak egyszerűen le kell másolni az amerikai gyakorlatot, az ilyen szervezeteket (nem civilek!!!!) ott "ügynök szervezet" -ként tartják nyilván és tulajdonképpen azok is.

tiszavirág
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. január 30. 21:53 | Sorszám: 599
A Tárkinál is fölényesen vezet a Fidesz
http://magyaridok.hu/belfold/tarkinal-folenyesen-vezet-fidesz-1370158/

Csak nehogy elbízzátok magatokat!

Vérszagra gyűlnek az ellenfelek, mindent bevetnek, amit csak tudnak.

tiszavirág
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. január 21. 03:56 | Sorszám: 598
Mi a baj a „civilekkel”?

http://polgarportal.hu/mi-baj-civilekkel/

"Sajnos a kormány nem képes értelmesen és egy jogállamban elfogadható módon megmagyarázni, kivel és mi is a gondja."

Mi az olyan nehéz ebben?
Miért nem tudjátok elmagyarázni?



Szedjétek össz magatokat és magyarázzátok el!



Olvassátok például el párttársatok Sebes Gábor írását!



tiszavirág
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. január 21. 02:12 | Sorszám: 597
Az internáci sajtó az elmúlt hetekben azon örömködött kis hazánkban, hogy Orbán Viktort "NEM HÍVTÁK MEG DONALD TRUMP BEIKTATÁSÁRA". Jaj, és hűha és de ciki.

Ha én ott dolgoznék a Miniszterelnökségen, most kigyűjteném az összes internáci médiumnak és médiamunkásnak az elmúlt hetekben a fenti projekten való munkálkodását, készítenék belőle egy információs anyagot, amelyet elküldenék az érintetteknek és a Fidesz teljes táborának és megkérdezném, láttak-e külföldi, hivatalban lévő miniszterelnököt, elnököt Trump beiktatásán?


tiszavirág
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. január 17. 10:44 | Sorszám: 596
Orbánnak hálásnak kellene lennie (- mondja Konrád György) azért, mert 2-3 hónapot Angliában töltött egy angol minisztérium és Soros György által biztosított ösztöndíjjal.
Rónai Egon pedig nagyokat sóhajtozik és hatásos szüneteket tart utalva arra, hogy milyen borzasztóan hálátlan is ez a Viktor gyerek.

http://www.atv.hu/videok/video-20170116-konrad-gyorgy

A múltkor olvastam valahol, hogy az az ösztöndíj nevetséges összeg volt.

Én bizony pontosan utána néznék, hogy az ösztöndíj hány %-t fizette az angol minisztérium, hány %-t Soros, mennyit vett ebből igénybe Orbán, a Sorosra jutó összeget nagy média-csimbumcirkusz megszervezése mellett visszafizetném Sorosnak és megkérnék mindenkit, hogy többet ne hánytorgassa föl ezt a dolgot nekem. Ha Sorosnak nem tudná visszafizetni valamiféle technikai probléma miatt, akkor valamilyen karitatív szervezetnek átutalnám, oszt jónapot.

Konrád Györgyöt és Rónai Egont pedig elküldeném a vasporosba.




mpd
Olvasta: 14 | Válasz | 2016. május 31. 08:39 | Sorszám: 595
A tapintat nagyon fontos, L.Simon például kínosan vigyáz rá:

Idézet:
A Kisalföld szerint a kulturális örökségvédelemért és kiemelt kulturális beruházásokért felelős államtitkár olyan beszédet mondott pénteken, a Tatai Patara törökkori fesztiválon – ami az 1597-es tatai várostromkor használt patara bevetésének első sikeres magyarországi kísérletét idézte fel több mint 400 hazai, cseh, szlovák, lengyel, finn, német, osztrák és olasz hagyományőrrel –, hogy több diplomáciai képviselet is lemondta részvételét.
Zombori Mihály főszervező szerint döbbenten hallgatták végig a beszédet az emléktáblánál sorakozó hagyományőrző csapatok is, a török hagyományőröket nehéz volt visszatartani a hangos nemtetszés-nyilvánítástól. „Ez az emléktábla vallási és nemzeti hovatartozás nélkül minden harcoló katona emlékét őrzi, mi ezt vállaltuk föl. Miután az államtitkár nyitó gondolatai kikerültek a világhálóra, a diplomáciai képviseletek egy része lemondta a látogatást, így például a török nagykövet is”
mpd
Olvasta: 14 | Válasz | 2016. május 06. 10:48 | Sorszám: 594
Ez egyre jobb!!!


Idézet:
Az interjúban Tarlós elmondta, hogy

„a fővárosnak nem is kötelező feladata támogatni a Fesztiválzenekart, az ugyanis nem a mi intézményünk, mi önkéntes támogatást adunk. A karnagy úr ezek után politikai motivációkról kezdett beszélni, amit visszautasítok. Bródy János jubileumi koncertjét most támogattam ötmillió forinttal, holott vele politikai­lag-ideológiailag nem vagyunk egy platformon.”

A főpolgármester szerint az, hogy Fischer azt állítja, hogy a BFZ benne van a világ tíz legjobb zenekarában, az csak egy szubjektív dolog, olyan mint arról beszélni, hogy ki a tíz legszebb nő a világban.
mpd
Olvasta: 14 | Válasz | 2016. május 06. 07:59 | Sorszám: 593
Ezosztigen:

Idézet:
Lázár János kérdéseinkre úgy válaszolt: Semmiképpen nem tartom egészségesnek, ha egy nagyvállalkozó nyíltan szembe megy Orbán Viktor miniszterelnök akaratával. A tárcavezető szerint ugyanakkor a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium utasította a vagyonkezelőt, hogy szólítsa fel az FHB Jelzálogbankot az eredeti, állami tulajdonhányad visszaállítására. Miután ismertettük Lázár Jánosnak, hogy a részarány még ne változott, a miniszter azt ígérte, utánanéz az ügynek, és ha találkozik Spéder Zoltánnal, akkor nála rákérdez erre. Spéder offshore-botrányban való érintettségét nem kívánta kommentálni Lázár János, úgy válaszolt portálunknak, hogy “az sem egészséges, ha egy magyar vállalkozó adóelkerülési szempontból külföldre menekül”. A miniszter azt üzente az ilyen cégvezetőknek, vállalkozóknak, hogy Magyarországon sokat javultak az adózási körülmények, “így akik a szocik alatt menekültek, azok most jöjjenek vissza és adózzanak idehaza.”
orosz_hussalata
Olvasta: 13 | Válasz | 2016. május 04. 18:36 | Sorszám: 592
Most hallom, hogy ártunkésormányunk emelni kívánja a benzin jövedéki adóját.
Igaz, hogy én nem autózok el egy évben 10.000.000 Ft-ot, mint a "politikusok" ( paraziták ), de azért kellemetlenül érintene, mert a én a saját zsebemből fizetem, nem úgy mint az "állítólag" naponta hódmezővásárhelyre hazautazó ( és emellett 12 órát dolgozó ) lézerjani, és hasonlók.


Most így elsőre az jut eszembe, hogy a jóédes$ß$... hányok
mpd
Olvasta: 13 | Válasz | 2016. május 04. 14:59 | Sorszám: 591
Na megszólalt a szuperintelligens főpolgár is:

"fordíthatjuk ezt a pénzt más, szintén nemzetközi hírű magyar zenekarok bármelyikére, amelyik nem rúg bele a feléje nyújtott kézbe. Akkor lesz kiváló ürügye a karnagy úrnak politikai motivációról beszélni, ócsárolni a városvezetést, hergelni a közvéleményt."

Ejnye no. Én meg eddig abba' vótam, hogy takarékosságból vonták meg a 200 millert.
Találjuk ki együtt, kinek a zenekara kapja majd meg!!
mpd
Olvasta: 13 | Válasz | 2016. május 03. 14:28 | Sorszám: 590
Magyarország képes ebből is politikai kérdést csinálni. A - természetesen - tökéletesen elfogulatlan Magyar Idők ezt írja:

Idézet:
A BFZ-nek a hazai és külföldi koncertek jegybevételein és az állami és önkormányzati támogatáson túl szponzoroktól is tízmilliók érkeznek. Több támogatói szint van, a legmagasabb a kiemelt platina fokozat, amely évi 5 millió forint adománnyal érhető el. Ebben a kategóriában két mecénás olvasható: „Soros, Tamiko”.


Minden nap csodálkozom: még mindig van lejjebb.
mpd
Olvasta: 13 | Válasz | 2016. május 03. 14:23 | Sorszám: 589
Például ezt nem tettem volna, mert ez sutyerák bunkóság. A világ legjobb zenekarának minősítette a New York Times a Fesztiválzenekart, de Mo.-nak nem éri meg egy fél stadion árával támogatni.

Idézet:
A főváros a Budapesti Fesztiválzenekar támogatását váratlanul 77 százalékkal csökkentette, 260 millió forintról 60 millió forintra. Emiatt a zenekarnak több fellépését is le kell mondania, de ezt csak azokkal tehetik meg, amiknél nem köti őket szerződés és ezt sem szívesen teszik.
Fischer Iván és a Budapesti Fesztiválzenekar emellett közös zenélésre és tiltakozásra hívja közönségét, barátait és a sajtó képviselőit május 7-én 17 órakor a Vörösmarty térre. Mindenki hozzon magával egy hangszert, vagy hangot adó eszközt!


tiszavirág
Olvasta: 14 | Válasz | 2016. április 18. 21:57 | Sorszám: 588
http://mandiner.hu/cikk/20160418_merkelnek_szol_az_orban_kohl_talalkozo#comme ...

Hihetetlen, hogy mennyire ellenségesek a német lapok Orbánnal szemben.
Ez nem lehet véletlen. Udo Ulfkotte könyvének megjelenése óta tudjuk, hogy mindegyik le van fizetve, legyen bár konzervatív (ez a legfájóbb), vagy liberális.

Die Welt, Boris Kálnoky, állítólag konzervatív:
Orbán Schengen 2.0 10pontos javaslata : "egy ellenjavaslatnak tekinthető Brüsszel és Berlin törekvéseivel szemben."

Ellenjavaslat.
Miért nem más vélemény?
Miért azonnal valami harcias megjegyzés?
Miért nem árnyaltabb megfogalmazás?
Mert Orbánnal szemben minden becsmérlő retorika megengedett?

FAZ:állítólag konzervatív, Rainer Blasius
Tulajdonképpen levénbolondozza a németek 16 éven át volt kancellárját, aki alatt Németország újra egyesült.

A liberális Der Tagesspiegelvisszaböfögi a magyar szabadmadarak = liberálfasiszták szövegét és sajnáltatja Merkelt, mert ketten egy ellencímmel (jaj, jaj, Angie egyedül...) közölt terjedelmes összeállítást, amelyben a szerzők – Stephan Haselberger, Hans Monath, Silviu Mihai(mintha román lenne a szentem...) – kiemelték: Orbán Viktor kormányzási stratégiájának az a problémája, hogy mindig új ellenségeket és veszélyeket kell találni, hogy eltereljék a figyelmet a nehéz gazdasági és társadalmi helyzetről, és „minél több pénzt sikkaszt el a fideszes klientúra.....

Jaj de unásig ismert ócska liberálfasiszta szöveg.

Hát persze, rettenetesen nehéz a gazdasági helyzet, visszafizettük az IMF hitelt, megszűnt a deviza-hiteles konstrukció, CSOK van, gyerekek utáni támogatás, a nyugdíjak megörzik a vásárlóerejüket, nincs infláció, a szegények adója, rezsicsökkentés van, stb., stb.
Nehéz gazdasági helyzet.
Ki van könnyűben?
Mindenütt válság van, mert a Földnek 1 milliárd ember helyett 7 milliárdot kellene eltartania, de nem megy.

Miért nem beszélnek inkább a születésszabályozásról?
Azt mondják, hogy Afrika egyes országaiban rövid időn belül megháromszorozódik a lakosság és ezzel az óriási problémával nem foglalkozik senki! Pedig ott termelődnek az európai keresztény fehér embert leigázó vadak.... Minek koitálnak annyit mindenféle korlát nélkül? Azokkal kellene ennek a sok hülye Fritznek foglalkoznia, nem a magyarokkal és Orbánnal.






mpd
Olvasta: 13 | Válasz | 2016. április 18. 10:51 | Sorszám: 587
Kicsit jobb szóvicceket gyártanék!!
Vagy véletlen lenne?


Late Devonian
Olvasta: 13 | Válasz | 2016. április 16. 09:47 | Sorszám: 586
szíp dolog az a jó kis "polgári" értékrend :--D
Late Devonian
Olvasta: 13 | Válasz | 2016. április 16. 09:44 | Sorszám: 585
"akinek nincs semmije, az annyit is ér"
tiszavirág
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. április 16. 00:29 | Sorszám: 584
Hál'Istennek, a feje vele volt. Egy osztálytársától tudom, hogy pengeéles agya van és kőgazdagok a szülei.
mpd
Olvasta: 12 | Válasz | 2016. április 15. 09:02 | Sorszám: 583
Persze, tudjuk, azóta már sok helyen megjelent, hogy ez csak afféle reptéri kávézgatás volt. Egy külügyminiszter meg nehogymá öltönyben feszengjen a gépmadáron meg a vámellenőrzésnél!
Igaz-e?
mpd
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. április 15. 08:53 | Sorszám: 582
Hát, a felmenőim is Bemek, így aztán én is az lettem.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...