12:11:50
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 13 | Válasz | 2016. május 04. 14:59 | Sorszám: 591
Na megszólalt a szuperintelligens főpolgár is:

"fordíthatjuk ezt a pénzt más, szintén nemzetközi hírű magyar zenekarok bármelyikére, amelyik nem rúg bele a feléje nyújtott kézbe. Akkor lesz kiváló ürügye a karnagy úrnak politikai motivációról beszélni, ócsárolni a városvezetést, hergelni a közvéleményt."

Ejnye no. Én meg eddig abba' vótam, hogy takarékosságból vonták meg a 200 millert.
Találjuk ki együtt, kinek a zenekara kapja majd meg!!
mpd
Olvasta: 13 | Válasz | 2016. május 03. 14:28 | Sorszám: 590
Magyarország képes ebből is politikai kérdést csinálni. A - természetesen - tökéletesen elfogulatlan Magyar Idők ezt írja:

Idézet:
A BFZ-nek a hazai és külföldi koncertek jegybevételein és az állami és önkormányzati támogatáson túl szponzoroktól is tízmilliók érkeznek. Több támogatói szint van, a legmagasabb a kiemelt platina fokozat, amely évi 5 millió forint adománnyal érhető el. Ebben a kategóriában két mecénás olvasható: „Soros, Tamiko”.


Minden nap csodálkozom: még mindig van lejjebb.
mpd
Olvasta: 13 | Válasz | 2016. május 03. 14:23 | Sorszám: 589
Például ezt nem tettem volna, mert ez sutyerák bunkóság. A világ legjobb zenekarának minősítette a New York Times a Fesztiválzenekart, de Mo.-nak nem éri meg egy fél stadion árával támogatni.

Idézet:
A főváros a Budapesti Fesztiválzenekar támogatását váratlanul 77 százalékkal csökkentette, 260 millió forintról 60 millió forintra. Emiatt a zenekarnak több fellépését is le kell mondania, de ezt csak azokkal tehetik meg, amiknél nem köti őket szerződés és ezt sem szívesen teszik.
Fischer Iván és a Budapesti Fesztiválzenekar emellett közös zenélésre és tiltakozásra hívja közönségét, barátait és a sajtó képviselőit május 7-én 17 órakor a Vörösmarty térre. Mindenki hozzon magával egy hangszert, vagy hangot adó eszközt!


tiszavirág
Olvasta: 14 | Válasz | 2016. április 18. 21:57 | Sorszám: 588
http://mandiner.hu/cikk/20160418_merkelnek_szol_az_orban_kohl_talalkozo#comme ...

Hihetetlen, hogy mennyire ellenségesek a német lapok Orbánnal szemben.
Ez nem lehet véletlen. Udo Ulfkotte könyvének megjelenése óta tudjuk, hogy mindegyik le van fizetve, legyen bár konzervatív (ez a legfájóbb), vagy liberális.

Die Welt, Boris Kálnoky, állítólag konzervatív:
Orbán Schengen 2.0 10pontos javaslata : "egy ellenjavaslatnak tekinthető Brüsszel és Berlin törekvéseivel szemben."

Ellenjavaslat.
Miért nem más vélemény?
Miért azonnal valami harcias megjegyzés?
Miért nem árnyaltabb megfogalmazás?
Mert Orbánnal szemben minden becsmérlő retorika megengedett?

FAZ:állítólag konzervatív, Rainer Blasius
Tulajdonképpen levénbolondozza a németek 16 éven át volt kancellárját, aki alatt Németország újra egyesült.

A liberális Der Tagesspiegelvisszaböfögi a magyar szabadmadarak = liberálfasiszták szövegét és sajnáltatja Merkelt, mert ketten egy ellencímmel (jaj, jaj, Angie egyedül...) közölt terjedelmes összeállítást, amelyben a szerzők – Stephan Haselberger, Hans Monath, Silviu Mihai(mintha román lenne a szentem...) – kiemelték: Orbán Viktor kormányzási stratégiájának az a problémája, hogy mindig új ellenségeket és veszélyeket kell találni, hogy eltereljék a figyelmet a nehéz gazdasági és társadalmi helyzetről, és „minél több pénzt sikkaszt el a fideszes klientúra.....

Jaj de unásig ismert ócska liberálfasiszta szöveg.

Hát persze, rettenetesen nehéz a gazdasági helyzet, visszafizettük az IMF hitelt, megszűnt a deviza-hiteles konstrukció, CSOK van, gyerekek utáni támogatás, a nyugdíjak megörzik a vásárlóerejüket, nincs infláció, a szegények adója, rezsicsökkentés van, stb., stb.
Nehéz gazdasági helyzet.
Ki van könnyűben?
Mindenütt válság van, mert a Földnek 1 milliárd ember helyett 7 milliárdot kellene eltartania, de nem megy.

Miért nem beszélnek inkább a születésszabályozásról?
Azt mondják, hogy Afrika egyes országaiban rövid időn belül megháromszorozódik a lakosság és ezzel az óriási problémával nem foglalkozik senki! Pedig ott termelődnek az európai keresztény fehér embert leigázó vadak.... Minek koitálnak annyit mindenféle korlát nélkül? Azokkal kellene ennek a sok hülye Fritznek foglalkoznia, nem a magyarokkal és Orbánnal.






mpd
Olvasta: 13 | Válasz | 2016. április 18. 10:51 | Sorszám: 587
Kicsit jobb szóvicceket gyártanék!!
Vagy véletlen lenne?


Late Devonian
Olvasta: 13 | Válasz | 2016. április 16. 09:47 | Sorszám: 586
szíp dolog az a jó kis "polgári" értékrend :--D
Late Devonian
Olvasta: 13 | Válasz | 2016. április 16. 09:44 | Sorszám: 585
"akinek nincs semmije, az annyit is ér"
tiszavirág
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. április 16. 00:29 | Sorszám: 584
Hál'Istennek, a feje vele volt. Egy osztálytársától tudom, hogy pengeéles agya van és kőgazdagok a szülei.
mpd
Olvasta: 12 | Válasz | 2016. április 15. 09:02 | Sorszám: 583
Persze, tudjuk, azóta már sok helyen megjelent, hogy ez csak afféle reptéri kávézgatás volt. Egy külügyminiszter meg nehogymá öltönyben feszengjen a gépmadáron meg a vámellenőrzésnél!
Igaz-e?
mpd
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. április 15. 08:53 | Sorszám: 582
Hát, a felmenőim is Bemek, így aztán én is az lettem.
mediator
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. április 15. 08:49 | Sorszám: 581
Akkor Te többet tudsz, mint itt bárki! Áruld el már a részleteket! Hogy is történt ez akkor?
mpd
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. április 15. 07:04 | Sorszám: 580
Persze. Én meg Bem apó vagyok.
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. április 14. 22:19 | Sorszám: 579
Oszt mi van akkor, ha a partner ragaszkodott hozzá, hogy inkább farmer, csak ne vacakoljuk el az időt öltözködéssel?




tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. április 14. 21:56 | Sorszám: 578
Szörnyű.
Mi mindenen föl lehet háborodni, anélkül, hogy a részleteket ismernénk.

Fúj Szijjártó,fúj Zorbán, fúj Fidesz!
mpd
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. április 14. 12:30 | Sorszám: 577
Persze, azt nyilatkozta a Szerv is, hogy nem volt idő átöltözni.
Immár totál hülyének nézik az embereket. De meg is érdemeljük.
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. április 14. 12:22 | Sorszám: 576
Ehun e: http://24.hu/belfold/2016/04/13/szijjarto-visszakapta-afrikatol-az-oltozkodes ...
Rendes Kis
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. április 14. 12:21 | Sorszám: 575
Közelebb jutnánk a rejtély megfejtéséhez, ha megtudnánk, hogy ki az a http://p3k.hu/
mediator
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. április 14. 12:14 | Sorszám: 574
Nem tudjuk, hogy milyen körülmények között készült a fénykép és miről volt éppen szó. Nagyon valószínű, hogy ez csak egy ad hoc, közbenső, informális beszélgetés lehetett, és nem a hivatalos protokoll része. És ha a felek elmentek teniszezni, azt sem öltönyben tették.
Azt azonban el kell ismerni, hogy a fénykép a napi rugdosódásra mindenképpen alkalmas!
mpd
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. április 14. 10:39 | Sorszám: 573
Mongyuk nem járatnám le az országot, mikor miniszterekkel tárgyalok:

mpd
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. április 07. 14:21 | Sorszám: 572
Ááá, mán a vécékefével se sikerült megbarátkoznom, a papír sokkal kíméletesebb.
Late Devonian
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. április 07. 14:09 | Sorszám: 571
(az a lényeg, hogy szakszerűen használd a körömkefét!)
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. április 07. 13:41 | Sorszám: 570
(lusta volt, és kihagyta a "se" szócskát)
Late Devonian
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. április 07. 12:42 | Sorszám: 569
hmm, ezek szerint tiszavirágot mégiscsak nagyon érdekli Schiffer ...
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. április 07. 12:00 | Sorszám: 568
Összegyűlik az, ha nem vigyáz a zember.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. április 07. 11:34 | Sorszám: 567
Mink itt Mucsán már feltaláltuk, és alkalmazzuk is a körömkefét!!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...