12:36:43
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
glens
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 10. 19:34 | Sorszám: 446
De nehogy azt hidd, hogy ballib.
Szó sincs róla.
Csak valahogy a pesszimizmusát kell magyaráznia - elsősorban saját magának.
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 09. 16:44 | Sorszám: 445
Ez a helyes szmájli:


Csak az lehet a magyarázat, hogy betegesen indoktrinált (copyright by mpd).



tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 09. 16:42 | Sorszám: 444
"Ha levennéd a szemellenződet".....
Képtelen rá.
Még a kételkedésig sem jut el.
Minden ballibsi mantrát azonnal készpénznek fogad el.
glens
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 08. 10:10 | Sorszám: 443
Cimbora a cikk címsorában ez szerepel: Európai összehasonlításban alacsonyak a jövedelmek, alacsony és egyre jobban leszakad a minimálbér.
2015-ben mögöttönk vannak a bolgárok, románok, litvánok, nyilván az albánok, szerbek, macedonok és a csehek is.
A pl. románokhoz viszonyítva a minimálbér nálunk 53%-kal magasabb.
Most akkor mi van a minimálbér leszakadásával? Hogy a fenébe bízzon az ember egy olyan cikkben, amelyik rögtön a címsora második mondatában - könnyen ellenőrizhetően - hazudik?

És akkor most visszatérve a grafikonokra:
A KSH nemcsak a háztartások bevételeire kérdez rá, hanem arra is, mennyi pénzt tartanának szükségesnek a nagyon szűkös, szűkös, átlagos, jó, nagyon jó megélhetéshez.
Szerinted ezek alapján objektív grafikon lehet rajzolni?

A következő csusza: Aki azt gondolná, hogy a magyaroknak túl nagyok az elvárásaik, és nem a zsömle túl kicsi, azt cáfolják az Eurostat adatai. Vásárlóerő-paritáson (vagyis a különböző országokban a termékek árához igazítva) a magyar mediánjövedelem Lettországéval, Litvániáéval és Horvátországéval versenyez.

Valóban, csak azt felejti el a cikk hozzátenni, hogy nem volt ez másképp 2010-ben.

Mi nőttönk a medián jövedelem tekintetében 14%-ot 2010-től (annyit, mint a csehek!), Románia, Bulgária 15%-ot, Horvátország pl. 1%-ot. Horvátország 2010-ben a mediánjövedelem tekintében jóval előttünk volt (több, mint 900 EUR-ral!), mostanra az előnyük 90 EUR, vagyis a tizede lett a négy év alatt.

A románok mediánja 53% a minénknek (a fele). A mi minimálbérünk 53%-kal magasabb (most is, és ez igaz volt 2010-ben is.

A cikk befejező mondata: A tendenciákat látva lassan az a kérdés, mikor jön el a pillanat, amikor Romániával kell összevetni az adatokat.

Ha levennéd a szemellenződet Te is látnád, hogy meglehetősen tendenciózusan rak egymás mellé tényeket és hamis, ezeknek ellentmondó következéseket.
Feltételezi - jogosan -, hogy az átlagpolgár az állításokat nem fogja számszerűsíteni.
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. március 08. 07:25 | Sorszám: 442
(A cikkben szereplő táblázatok, grafikonok alá oda van írva a forrás: legtöbbjük KSH vagy Eurostat. De igazán be is fejezem, hiszen Neked semmi sem bizonyíték, ami nem vág egybe az elméleteddel. Márpedig a Te pozíciódból nyilván elégedetten szemléled a dolgokat, mások meg nyilván rosszul látják. Értem én, és eszemben sincs meggyőzéseddel próbálkozni.)
glens
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. március 07. 22:04 | Sorszám: 441
Nem felejtettem el.
Szerintem ez úgy baromság, ahogy van:míg a gazdagabbak megtakarítása, külföldi fogyasztása gyakran mentes az áfától, ezért az áfát a „szegények adójának” is nevezik.
Mikor megy el egy gazdagabb külföldre vásárolni, ne bosszants már.
Próbáljon meg valaki - mondjuk Ausztriában - bevásárolni... 27% Áfa ide vagy oda, a dupláját fogja kifizetni, mint itthon.

Itt egy statisztika, amelyik figyelembe veszi a fogyasztói árakat (ebben benne van a 27%-os ÁFA): Az egy főre jutó GDP vásárlóerő-paritáson számított adatai európai
összehasonlításban

Nagyjából ugyanaz a helyzet, mint az összes egyéb statisztikában.
dejszen
Olvasta: 6 | Válasz | 2016. március 07. 20:42 | Sorszám: 440


Nem kedvelem az összehasonlítgatást, de ne feledd a 27 százalékos ÁFÁT! Ez az amit a legszegényebbnek is fizetnie kell!

Idézet:
Mivel azonban az alacsonyabb jövedelműek és a többgyermekesek jövedelmük nagyobb részét – általában teljes egészét – napi cikkek vásárlására fordítják, míg a gazdagabbak megtakarítása, külföldi fogyasztása gyakran mentes az áfától, ezért az áfát a „szegények adójának” is nevezik.

/Általános forgalmi adó; Wikipédia/



glens
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 07. 20:04 | Sorszám: 439
Hát Cimbora, itt olyan adatokra hivatkoznak, ami sehol sem ellenőrizhető.
De ellnőrizhető a minimálbér: https://www.ksh.hu/docs/hun/eurostat_tablak/tabl/tps00155.html
Itt pl. 2015-ben mögöttönk vannak a bolgárok, románok, litvánok, nyilván az albánok, szerbek, macedonok, de meg fogsz lepődni: a csehek is.

Ez kissé ellentmond annak, hogy itthon a legnagyobb a különbség a legkisebb és a legnagyobb keresetűek között.
10% körül van előttünk Szlovákia, 20% előnye van a Lengyeleknek.
Csak egy példa a cikk csúsztatásából:
A tendenciákat látva lassan az a kérdés, mikor jön el a pillanat, amikor Romániával kell összevetni az adatokat.
A románokkal szemben az előnyünk 53% volt 2015-ben.
Talán érdemes lenni a saját intelmeidet saját magadnak is figyelembe venni: Amit mondani akarok, az az, hogy NE ÜLJÜNK FEL a propagandának
dejszen
Olvasta: 6 | Válasz | 2016. március 07. 19:21 | Sorszám: 438
Idézet:
pláne nem tűzbe tenném a kezem




Tegyük bele Palingenia longicauda-ét
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 07. 19:17 | Sorszám: 437
Hát ezt mondom én is. Soha olyan gyarapodás, mint Lőrincbátyámé, nem volt még e honban. Például. De sajnos nincs egyedül.
orosz_hussalata
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 07. 19:02 | Sorszám: 436
Szeretnék látni egy grafikont az átlagjövedelem, és a politikusi jövedelmek alakulásáról. Biztos vagyok benne, hogy politikusaink növekménye lényegesen magasabb, és ez akkor is igaz, ha csak a "hivatalos" jövedelmeket vesszük alapul, a lenyúlt pénzek szerintem nagyságrendeket nőttek az elmúlt 25 évben. Sok olyan van, akinek az összes hivatalos jövedelméből sem jönne ki, csak a házának az ára, és a többit vagyontárgyról ( földbirtokok, további házak stb.), megélhetésről nem is beszéltünk. Én most szó szerint egyetlen politikust sem látok, akinek becsületességére egy kifli árát is feltenném ( pláne nem tűzbe tenném a kezem).
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 07. 12:24 | Sorszám: 435
http://www.origo.hu/gazdasag/20160303-kereset-jovedelem-median-decimalis-atla ...

Idézet:
Egyszóval Magyarországon önmagában nézve is alacsonyak jövedelmek, európai összehasonlításban pedig Magyarország leszakadt régiós versenytársaitól. A tendenciákat látva lassan az a kérdés, mikor jön el a pillanat, amikor Romániával kell összevetni az adatokat.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 06. 15:12 | Sorszám: 434
Legyen úgy Barátom. Én csak örülnék neki.
glens
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 06. 15:07 | Sorszám: 433
az Unnyóban csak bajunk lesz a kavarásból (bármennyire is igazunk van, az igazság ugyanis pont az, ami senkit se érdekel).
Ez így biztosan nem igaz.
A rendszerváltás előtt radikális ellenzéki voltam, tudtam, hogy az oroszoknak ki menni, de amikor ezt Orbán kimondta, úgy gondoltam, hogy ezt nem kellett volna, mert féltem, hogy veszélyezteti az átmenetet.
Már tudom, hogy nagyon jól tette: onnantól lehetett beszédtéma az oroszok kivonulása.
De ugyanez igaz a bankok, multik megadózatása, a devizahitel áltváltása, stb.
Először mindenki szívja a fogát, utána pedig, amikor rájön, hogy igaza volt, akkor átvesz belőle elemeket.
Pont ugyanez tapasztalható most a migránsválság kapcsán is.

Szerintem - pozitív értelemben - meghatározó politikus most Orbán az Unióban, és nem is nagyon látok hozzá hasonló egyéniséget.

Az igazság meg bizony, hogy sokakat érdekel.
De ha senki sem vesz róla tudomást, nem mondja ki, az bizony katasztrófához vezethet.
glens
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 06. 14:51 | Sorszám: 432
Hát... nem hinném, hogy olyan nagyot ugrottak volna előre egy év alatt, hogy 40%-ot emelkedett volna a nettó keresetük.
Ha meglesznek a 2015-ös adatok, majd visszatérünk rá.
glens
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 14:48 | Sorszám: 431
Hm... ugyancsak Portfólió:
Magyarország nagyot ugrott a versenyképességi rangsorban

2015. október 28. - 10:55


A Világbank által összeállított Doing Business versenyképességi rangsor 42. helyén végzett ezúttal Magyarország, ami jelentős javulás a korábbi 54. hely után. A Világbank felülvizsgálta a lista módszertanát, amelynek a legnagyobb nyertesei a kelet-európai országok lettek....
glens
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 14:44 | Sorszám: 430
Ez egy, a Világbank által készített kimutatás.
Ki vannak rúgva Magyarországról, hála Orbánnak.
Csodálkozol, hogy ők ilyen véleménnyel vannak rólunk?
Ez a mondatot (Amit mondani akarok, az az, hogy NE ÜLJÜNK FEL a propagandának) érdemes lenne itt is alkalmazni.
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 06. 14:24 | Sorszám: 429
Ez településtől, polgármestertől és szervezéstől függ...Itt Bogárdon a közmunkások két zsiros kenyér és egy pihenés között szoktak néha port jobbra balra terelgetni az utcán , mellettünk lévő faluban, Nagylókon, viszont nagyonis megdolgoznak a pénzért...van egy óriási terület üvegházzal, ahol már január végén kezdik a palántázást , kertész szakember vezetésével, van már piaca a palántáknak a többi kiültetve kapálás locsolás napi nyolc órás kemény munka..nincs lazsa..azonkívül szociális meló öregek ellátása , konyha , tehenészetben munkák stb
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 14:21 | Sorszám: 428
Az a baj, hogy te baromira indoktrinált vagy. Orbánnal szemben is, velem szemben is.
A Kérész sok mindent elolvas, megnéz, szintetizál, derivál és következtetésekre jut. Sok olyanra is, amelyeket itt nem is osztok meg.

Sokkal összetettebb gyerek vagyok én, mint gondolnád.



mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 14:03 | Sorszám: 427
Emellett persze találni sok más táblázatot, olyat, amin szárnyalunk, és olyat, ahol nem.
A statisztika csuda dolgokra képes. Amit mondani akarok, az az, hogy NE ÜLJÜNK FEL a propagandának, mert nem minden kerítés van kolbászból. És nézzünk körül, mielőtt az M1 Híradó sikerpropagandáját beszopjuk (ez a Kérésznek szólt, mindjárt kijelenti, hogy ő nem is néz Híradót )
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 13:57 | Sorszám: 426
A versenyképesség alakulásáról egy kis táblázat:

mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 13:52 | Sorszám: 425
Egyébként ajánlom a szóban forgó drámát mindenkinek, a szerző így ajánlja: gonosz egy darab, de korunkban is aktuális lehet.
Szerintem zseniális, mint Dürrenmatt általában.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 13:47 | Sorszám: 424
Régóta próbáltam megfogalmazni, mi a bajom OV "józanész" politikájával. És most a legváratlanabb helyen, Dürrenmatt János királyának szerzői magyarázatában bukkantam rá. (FD minden részletet megmagyaráz a darabjai használati utasításában)
Azt mondja, a rendszer (most szűkebben Mo., tágabban az EU értendő alatta - az én megjegyzésem) mindennemű reformja a rendszer ellenállását eredményez. És a rendszer reakciója még rosszabb helyzetet teremt, ami a reformert újabb húzásokra készteti. A politikában a józan ész, a racionális megoldások, csak bajt okoznak, hiszen egy sokszereplős játékról van szó, amit mindenféle speciális érdekek mozgatnak.
A reformer pedig szükségképpen elbukik, mert előbb-utóbb a rendszer minden résztvevője őt fogja megutálni.

Ezt már én teszem hozzá: fentiek miatt reformot csak FELÜLRŐL lehet ráerőltetni egy rendszerre. Itthon kéne sikeresnek lennie a fidesz-reformoknak elsősorban (2/3), az Unnyóban csak bajunk lesz a kavarásból (bármennyire is igazunk van, az igazság ugyanis pont az, ami senkit se érdekel). Erre azt látni, hogy az itthoni reformok mondjuk harmada jön be (családtámogatás pl.), harmadát ők maguk módosítják-törlik-szabotálják (ld. pálinkafőzés, új építési törvény, földhasználat-nyilvántartás, kincstári számlavezetés), harmada meg kimondottan szarul sikerül (járási hivatalok, KLIK).
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 06. 13:29 | Sorszám: 423
Illetve (413)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 06. 13:28 | Sorszám: 422
Idézet:
A románok, bolgárok 40%-kal kevesebbet keresnek mint mi.


Ld. (412)
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...