13:11:03
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
glens
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 06. 15:07 | Sorszám: 433
az Unnyóban csak bajunk lesz a kavarásból (bármennyire is igazunk van, az igazság ugyanis pont az, ami senkit se érdekel).
Ez így biztosan nem igaz.
A rendszerváltás előtt radikális ellenzéki voltam, tudtam, hogy az oroszoknak ki menni, de amikor ezt Orbán kimondta, úgy gondoltam, hogy ezt nem kellett volna, mert féltem, hogy veszélyezteti az átmenetet.
Már tudom, hogy nagyon jól tette: onnantól lehetett beszédtéma az oroszok kivonulása.
De ugyanez igaz a bankok, multik megadózatása, a devizahitel áltváltása, stb.
Először mindenki szívja a fogát, utána pedig, amikor rájön, hogy igaza volt, akkor átvesz belőle elemeket.
Pont ugyanez tapasztalható most a migránsválság kapcsán is.

Szerintem - pozitív értelemben - meghatározó politikus most Orbán az Unióban, és nem is nagyon látok hozzá hasonló egyéniséget.

Az igazság meg bizony, hogy sokakat érdekel.
De ha senki sem vesz róla tudomást, nem mondja ki, az bizony katasztrófához vezethet.
glens
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 06. 14:51 | Sorszám: 432
Hát... nem hinném, hogy olyan nagyot ugrottak volna előre egy év alatt, hogy 40%-ot emelkedett volna a nettó keresetük.
Ha meglesznek a 2015-ös adatok, majd visszatérünk rá.
glens
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 14:48 | Sorszám: 431
Hm... ugyancsak Portfólió:
Magyarország nagyot ugrott a versenyképességi rangsorban

2015. október 28. - 10:55


A Világbank által összeállított Doing Business versenyképességi rangsor 42. helyén végzett ezúttal Magyarország, ami jelentős javulás a korábbi 54. hely után. A Világbank felülvizsgálta a lista módszertanát, amelynek a legnagyobb nyertesei a kelet-európai országok lettek....
glens
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 14:44 | Sorszám: 430
Ez egy, a Világbank által készített kimutatás.
Ki vannak rúgva Magyarországról, hála Orbánnak.
Csodálkozol, hogy ők ilyen véleménnyel vannak rólunk?
Ez a mondatot (Amit mondani akarok, az az, hogy NE ÜLJÜNK FEL a propagandának) érdemes lenne itt is alkalmazni.
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 06. 14:24 | Sorszám: 429
Ez településtől, polgármestertől és szervezéstől függ...Itt Bogárdon a közmunkások két zsiros kenyér és egy pihenés között szoktak néha port jobbra balra terelgetni az utcán , mellettünk lévő faluban, Nagylókon, viszont nagyonis megdolgoznak a pénzért...van egy óriási terület üvegházzal, ahol már január végén kezdik a palántázást , kertész szakember vezetésével, van már piaca a palántáknak a többi kiültetve kapálás locsolás napi nyolc órás kemény munka..nincs lazsa..azonkívül szociális meló öregek ellátása , konyha , tehenészetben munkák stb
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 14:21 | Sorszám: 428
Az a baj, hogy te baromira indoktrinált vagy. Orbánnal szemben is, velem szemben is.
A Kérész sok mindent elolvas, megnéz, szintetizál, derivál és következtetésekre jut. Sok olyanra is, amelyeket itt nem is osztok meg.

Sokkal összetettebb gyerek vagyok én, mint gondolnád.



mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 14:03 | Sorszám: 427
Emellett persze találni sok más táblázatot, olyat, amin szárnyalunk, és olyat, ahol nem.
A statisztika csuda dolgokra képes. Amit mondani akarok, az az, hogy NE ÜLJÜNK FEL a propagandának, mert nem minden kerítés van kolbászból. És nézzünk körül, mielőtt az M1 Híradó sikerpropagandáját beszopjuk (ez a Kérésznek szólt, mindjárt kijelenti, hogy ő nem is néz Híradót )
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 13:57 | Sorszám: 426
A versenyképesség alakulásáról egy kis táblázat:

mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 13:52 | Sorszám: 425
Egyébként ajánlom a szóban forgó drámát mindenkinek, a szerző így ajánlja: gonosz egy darab, de korunkban is aktuális lehet.
Szerintem zseniális, mint Dürrenmatt általában.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 13:47 | Sorszám: 424
Régóta próbáltam megfogalmazni, mi a bajom OV "józanész" politikájával. És most a legváratlanabb helyen, Dürrenmatt János királyának szerzői magyarázatában bukkantam rá. (FD minden részletet megmagyaráz a darabjai használati utasításában)
Azt mondja, a rendszer (most szűkebben Mo., tágabban az EU értendő alatta - az én megjegyzésem) mindennemű reformja a rendszer ellenállását eredményez. És a rendszer reakciója még rosszabb helyzetet teremt, ami a reformert újabb húzásokra készteti. A politikában a józan ész, a racionális megoldások, csak bajt okoznak, hiszen egy sokszereplős játékról van szó, amit mindenféle speciális érdekek mozgatnak.
A reformer pedig szükségképpen elbukik, mert előbb-utóbb a rendszer minden résztvevője őt fogja megutálni.

Ezt már én teszem hozzá: fentiek miatt reformot csak FELÜLRŐL lehet ráerőltetni egy rendszerre. Itthon kéne sikeresnek lennie a fidesz-reformoknak elsősorban (2/3), az Unnyóban csak bajunk lesz a kavarásból (bármennyire is igazunk van, az igazság ugyanis pont az, ami senkit se érdekel). Erre azt látni, hogy az itthoni reformok mondjuk harmada jön be (családtámogatás pl.), harmadát ők maguk módosítják-törlik-szabotálják (ld. pálinkafőzés, új építési törvény, földhasználat-nyilvántartás, kincstári számlavezetés), harmada meg kimondottan szarul sikerül (járási hivatalok, KLIK).
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 06. 13:29 | Sorszám: 423
Illetve (413)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 06. 13:28 | Sorszám: 422
Idézet:
A románok, bolgárok 40%-kal kevesebbet keresnek mint mi.


Ld. (412)
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 13:27 | Sorszám: 421
Idézet:
Az oktatás, egészségügy már régóta haldoklik.


Úgy van, senki se vitatja. A bajom az, hogy azt hallom: ezek rendbe lettek téve, és dübörögnek mint egy Apatosaurus.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 06. 13:25 | Sorszám: 420
Idézet:
A másik dolog a közmunka: úgy tűnik, jól megy az országnak, hogy megengedhetjük magunknak, hogy improduktív munkát is tudunk fizetni


Ebben bizony egyetértünk. Az államnak ez a legfontosabb dolga, hogy gondoskodjon polgárairól. Csak nem kéne belekeverni a valódi, értelmes, mondhatni piaci alapú foglalkoztatás számaiba. Hurráoptimizmust építeni rá.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 06. 13:23 | Sorszám: 419
Kedves Barátom, szerintem nyilvánvaló, hogy aki külföldre megy, ahelyett itthonról alkalmaznak helyettest.
[Tiszavirág kedvéért: ha kimegy Londonba taxizni az Ügyvezető Úr sofőrje (fodrásza, kertésze stb.), akkor vesz fel helyette másikat, nyilván az itthoni kínálatból.]
Azaz, egy külföldön munkát vállaló ember javít egy főnyit a foglalkoztatási mutatón. Azt az egy főt, akit helyette alkalmaznak.
Ha meg munkanélküliként megy ki, akkor az álláskeresők számát csökkenti.
Nem így látod?

tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 06. 02:39 | Sorszám: 418
Nem tudja félretenni az érzelmeit, mert szegénynek kétoldali Orbán-fóbiája van, ezért aztán mindenki másra ráfogja, hogy a másik az indoktrinált.
Ezt a szót szereti használni, mert ez jóval tudományosabbnak tűnik a számára, mint a betájolt, az ugyanis nagyon pórias.

glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 06. 01:54 | Sorszám: 417
Akarom mondani: értékelsz.
glens
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 06. 01:44 | Sorszám: 416
Munkanélküliség, külföldön dolgozók: http://index.hu/gazdasag/defacto/2014/07/08/ezert_jo_a_kormanynak_a_sok_kulfo ...
A cikk 2014-es, de jól látszik, hogy a külföldi munkavállalók minimális mértékben járulnak hozzá a munkanélküliség csökkenéséhez. Tehát: A munkanélküliség csökken, mert boldog-boldogtalan külföldön dolgozik kijelentés nem állja meg a helyét, hogy finoman fogalmazzak.
A másik dolog a közmunka: úgy tűnik, jól megy az országnak, hogy megengedhetjük magunknak, hogy improduktív munkát is tudunk fizetni, anélkül, hogy eladósodnánk, sőt, a deficit csökken. Ebből az is következik, hogy az állami vagyon rablása is valószínűleg sokkal kisebb mértékű, mint az a ballib kormányok alatt volt.
Az oktatás, egészségügy már régóta haldoklik. A tanári pálya devalválódása már a 70-es években elkezdődött. Egyetértünk, az egészségüggyel együtt ezekkel valamit muszáj lenne kezdeni.

A belinkelt táblázat a nettó bérekről nem azt mondja, ami állítasz.
A románok, bolgárok 40%-kal kevesebbet keresnek mint mi.
Lettek 5%-kal, livánok 17%-kal vannak lemaradva.
A szlovákok előnye 16%, a lengyeleké 8%.
A szlovének, csehek sokkal vezetnek, valóban.

Érdemes lenne félretenni az érzelmeket, amikor értelsz.
missmarple
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 05. 21:27 | Sorszám: 415
Hát pont az oktatásban azért elég jelentősen feltolták a fizetéseket.....
missmarple
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 05. 21:26 | Sorszám: 414
Szerintem csak teret adtak Zuschlag dühének..
Te is dühös lennél, ha neked kellene az egész balhét elvinned....
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 05. 11:41 | Sorszám: 413
Itt még legalább az olájok mögöttünk voltak (igaz, az ő adatuk 2013-as)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 05. 11:40 | Sorszám: 412
http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/File:Annual_net_e ...
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 05. 11:08 | Sorszám: 411
Egen. Ezt hallom a médiából is.
Én csak egy dolgot mondok: immár a többi közép-kelet európai országtól is elmaradunk átlagkereset terén. 15-20%-ot olvasni.
Az európai átlagtól meg..... talán ne is számszerűsítsük.
A munkanélküliség csökken, mert boldog-boldogtalan külföldön dolgozik. Meghát a közmunka.
Oktatás, egészségügy: béka segge.
A klientúra szemérmetlenebbül rabolja az állami vagyont, mint valaha.
De, tudom, ezek jelentőségükben messze elmaradnak bármitől.

Hallom a Híradóban: nőtt vagy másfél százalékot a kisker forgalom tavaly januárhoz képest.
Hurrá!!!
aztán olvasom: ugyanez a mutató Romániában (bizony, ott) 15 százalék.
glens
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 05. 10:58 | Sorszám: 410
Nem látok olyan rettenetes nagy felfordulást.
Gazdaságilag sosem voltunk ilyen jó helyzetben az elmúlt 20 évben, a külpolitikánk (pl. a határon túli magyarság és a menekültválság kezelésében) elfogadható, a családtámogatási rendszer kifejezetten jó.
Persze, vannak elbaltázások is, de jelentőségben messze elmaradnak a pozitív dolgok mellett.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 05. 09:59 | Sorszám: 409
Az ember, és gondolom általában az emberek sem igen tudják, mi is lenne jó.
Baloldal? Nincsen is ojjan.
Jobbik? Lassan a KDNP-hez hasonló szatellit lesz (ha majd Vollnertől megszabadulnak)
LMP? Lámerek Pártja.
Akkor ki?
Tippem az, hogy irtózatos alacsony részvétel lesz 2018-ban. És emiatt megint nyernek. És akkor elszabadul a pokol. Felforgatják, amit eddig még nem.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...