15:18:04
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Mit mondanánk, mit tennénk a Fidesz politikusai helyében (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
mandala
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. január 20. 00:48 | Sorszám: 206
Munka szláv eredetű szó, eredeti jelentése: kín, gyötrelem, szenvedés, erőfeszítés, vesződség.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 23:01 | Sorszám: 205
Jövedelmet nem termelnek, márpedig ez a munka definíciója.
Látod, a GDP ennek ellenére nőtt, így az eredmény még jobban becsülendő.
orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. január 19. 21:36 | Sorszám: 204
1. Most a "megérdemelte" indoklást nem venném komolyan.
2. Miért különb, aki lakásból vett nagyobbat?
3. A kocsi nem fizetéséért ugyanúgy jöhet a behajtó
4. Ismerek olyat, aki a személyi kölcsönt nem "harmadik plazmatévére" vette fel, ahogy emlegetni szokás, hanem pl. a háza javítására ( nem medence, tető, szigetelés)
Jethro
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 21:28 | Sorszám: 203
És ha mondjuk időközben 80 ft-ra megy le a frank árfolyama, jelentkezel, hogy bocs, de többet akarok fizetni? Ha akkor ennyi volt, most se legyen kevesebb?
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 21:13 | Sorszám: 202
Nem kell nagy értékű autóra gondolni ( 2-4 millió nem az)

Szerintem meg az.

Hitelből meg mégaztékabb.

Sok kollégám (majdnem mind) vett autót hitelre a 2 ezres évek közepén, mondván, hogy
a folyamatos- műszak- veszélyességi- és egyéb pótlékokból ki tudja nyögni azt a nevetséges 20-30 ezres havi törlesztő részletet.

Aztán rádöbbentek, hogy az évek során befizetett összegek csak a kamatfizetésre mentek el. Az autó még a banké. Aztán rájöttek, hogy az adósságuk több, mint amennyiért el tudnák adni az ótót.

Eztán jöttek a részlet-emelkedések...

Egy barátom mondta -és teljes mértékben igazat adok neki- olyan kocsit vegyél, amit ha
összetörsz/összetörnek/ellopnak, záros határidőn belül pótolni tudod.
Ha ez 2-4 milla, akkor olyat, ha kétszázezres Tico, akkor azt.




orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 15:59 | Sorszám: 201
Az autóhitelesek autója a hátraléknál általában jóval kevesebbet ér, és a bank nem éri be az autó elvételével, ez a gond.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 15:58 | Sorszám: 200
Nem kell nagy értékű autóra gondolni ( 2-4 millió nem az)
Ha tartozása végrehajtási szakaszba jut, akkor ugyanúgy bukhatja a lakást, mint aki jelzálogot vett fel.
Gondolj a 0%THM-re vett kocsikra. Az mennyiben felelőtlenebb, mint aki lakáshitelt vett fel????
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 14:28 | Sorszám: 199
Ha jól tudom, az uzsorázást a törvény bünteti. Vagy rosszul vagyok informálva?
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 14:28 | Sorszám: 198
http://privatbankar.hu/szarmazekos/svajci-frank-ugy-minden-idok-legnagyobb-pe ...
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 14:01 | Sorszám: 197
Ez nem uzsorakamat?
De, az.
Szerintem csapda volt (ez abból is látszik, forinthitelt nem is adtak), és ebbe jó sokan - és jóhiszeműen - belesétáltak.
Ez nagyon sajnálatos.
De azt is látni kell, hogy az MNB deviza tartaléka véges, és elsősorban a lakáshiteleseket kellett segíteni.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 13:39 | Sorszám: 196
Ehhez egy példa: Én például egyedül neveltem fel a fiamat. Amikor megkapta a diplomáját,
2008-ban vettem neki egy gépkocsit részletre, CHF hitelre(Ft hitel nem is volt)
A hitelt 8 évre vettem fel. Mostanra kifizettem a gépkocsi hitelének kétszeresét és
még hátravan másfél év a törlesztésből. A CHF árfolyama akkor 139,66 Ft volt.
A mostani árfolyam pedig több,mint 320 Ft,közel a háromszorosa.Ez nem uzsorakamat?
És nem ajánlottam fel hozzá a lakásomat jelzálogként,mert az akkori fizetésem bőven
fedezte a törlesztőrészlet összegét. Azóta sajnos nincs fix jövedelmem,és a frank
árfolyama is a sokszorosára emelkedett.
Jethro
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 13:27 | Sorszám: 195
Egyrészt ez sem igaz, készült erről egy kutatás, de abból a szempontból, ahogy a foglalkoztatottságot értelmezni szokták, pláne nem igaz.
Ha munkaerőpiaci szempontból nézed, akkor elsősorban anyagilag kell nézned. Jövedelmet nem termelnek, márpedig ez a munka definíciója.
Lehet elvileg egyetérteni a közmunkával (én speciel nem értek vele egyet, de ez mindegy), de az "igazi" foglalkoztatottak közé sorolni nem lehet.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 13:11 | Sorszám: 194
Van.
Hatalmas a különbség az otthon heverő - és apátiába süllyedt - munkanélküli és az általad említettek között.
Nem kizárólag az anyagi részét kell nézni.
Jethro
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 10:28 | Sorszám: 193
Szerintem nem, ez akkor lenne igaz - talán, ha mindenhol teljesen ki akarnák váltani a közmunkát segéllyel, függetlenül attól, van-e értelme vagy nincs. Ez viszont nincs így, létezik máshol is közmunka, de ebben a formában, ahogy nálunk van, tudomásom szerint nem létezik máshol.
De nézzük máshonnét:
A baranya megyei Gyöngyfán más feladat híján harminchatan pucoltak fél éven át egy 300 méter hosszú árkot.
Ezeknek az embereknek szerinted van munkájuk?
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 10:22 | Sorszám: 192
Valamivel több az időm...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 09:53 | Sorszám: 191

Amerre a madár se...
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 08:25 | Sorszám: 190
Igen, kösz.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 06:27 | Sorszám: 189
... GDP növekedés ...
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 19. 01:10 | Sorszám: 188
A felmérések módszere minden országra azonos.
A lengyel munkanélküliséget is ugyanúgy számolják mint a miénket.

Egyébként, ha igaz, a GDP 3% fölött várható 2014-ben, ami azért már valami.

Jethro
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 18. 22:32 | Sorszám: 187
Abból, hogy a a külföldön a dolgozókat és a közmunkán lévőket foglalkoztatottnak tekintik, így a magyarországi foglalkoztatottságról nem ad helyes képet. Gyakorlatilag a közmunkásokat rendelettel munkavállalókká változtatták.

A GDP növekedést nagyrészt az eu által támogatott beruházások és az autóipar adja, ami persze így is örvendetes, csak nem a magyar gazdaság jó állapotát mutatja. Alacsony volt a bázis is, így viszonylag könnyű növekedni. Úgy tudom, a beruházási ráta még mindig elég alacsony és a versenyképességi mutatók is romlanak. Szerintem nem lehet arról beszélni, hogy megfordult volna a trend.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 18. 21:50 | Sorszám: 186
Szerintem nem hasonlítható össze a lakáshitel az autóra felvett hitellel.
Aki úgy vesz nagyértékű (több milliós) autót, hogy közben jelzálogként az ingatlanját ajánlja fel, az meglehetősen felelőtlen.
Biztosan lehetnek kirívó példák is, de nem hiszem, hogy az lenne az általános, hogy az autóhitelesnek elviszik a házát.

A hitel kiváltásához deviza kell.
Gyanítom, hogy ebből sincs végtelen szabad mennyisége az MNB-nek.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 18. 21:36 | Sorszám: 185
Bocsánat, ezt Jethronak szántam.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 18. 21:35 | Sorszám: 184
A mélyszegégység mérésénél nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy Románia és Bulgária után nálunk él legtöbb cigányszármazású, akik köztudottan általában nem élnek túl jól, és ez nem minden esetben róható fel az országnak.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 18. 21:20 | Sorszám: 183
Egyelőre a 2014-es adatok még nem állnak rendelkezésre, de a GDP 2013-ban nálunk 1,8%-kal nőtt, ugyanakkor pl. Ausztriában 0,4%-kal, Hollandiában 1%-kal, Olaszországban 2,4%-kal, Dániában 0,9%-kal, az EU28-ban 0,2%-kal, az EU18-ban pedig 0,7%-kal csökkent a GDP.
Ha ez nem tendencia-fordulás, akkor mi az?
Az általad említett durva ferdítéseket az eurostat mondja.
Gondolom, a munkanélküliségi adatokat azonos módon számolják minden országban, ennek alapján nem értem, hogy miből gondolod, hogy ferdítés...
Jethro
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. január 18. 17:42 | Sorszám: 182
Ne felejtsük el, de azt sem, hogy a tendencia azóta sem fordult meg. A magyar gazdaság egyre kevésbé versenytársa a régiós országoknak, egyre inkább Romániával és Bulgáriával kell versenyeznünk.
Nő a szegénység, a versenyszférában a foglalkoztatottság nem nőtt, inkább csökkent, a munkanélküliségi adatok, amiket a hirdetésekben az arcunka tolnak ebből a szempontból durva ferdítések.
Miközben mi kapjuk majdnem a legtöbb pénzt az eu-tól.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...