15:49:04
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Hallottátok ? ( 5.)
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. január 14. 23:07 | Sorszám: 216
"Mindig jobb arra számítani, hogy nem lehet nekünk ártani, mint arra, hogy nem akarnak nekünk ártani"

https://www.facebook.com/orbanviktor

Nagy mondás!





alexander
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 28. 01:10 | Sorszám: 215
Horthy levél: A Szövetségesek tegyék lehetővé, hogy Magyarország kiugorjon a tengelyhatalmi blokkból

Nem a véletlen műve, hogy ezt most osztom meg veletek.
Jegyezzétek meg, hamar értelmet nyer e cselekedetem!

Egy kis történelem.

1943. a II. Világháború tombol.

Magyarországon Horthy kormányoz. Átgondolja az ország akkori helyzetét, néhány hozzáértővel meg is tanácskozza, így nem lehet azt mondani, hogy hirtelen felindulásból vezérelve, levelet fogalmaz.

A levél címzettjei az angolszász nagyhatalmak. A tartalmának lényege pedig az, hogy a Szövetségesek tegyék lehetővé, hogy Magyarország kiugorjon a tengelyhatalmi blokkból.

A levél F.O.371/34498./C.120351 sz. alatt került nyilvántartásba a brit levéltár archívumába a kísérő dokumentumokkal együtt.

Horthy levél: A Szövetségesek tegyék lehetővé, hogy Magyarország kiugorjon a tengelyhatalmi blokkból</b></font>

Egy bizonyos Haimer professzor a Zsidó Tanács nevében kifejezésre juttatta azon aggodalmát, hogy a kérés teljesítése esetén, az a 800.000 zsidó, akit Horthy védő szárnyai alá vett, a kiszámítható és okkal valószínűsíthető azonnali német megszállás következtében végveszélybe kerül.

Minő váratlan fejlemény, a grémium elfogadta a zsidó nagytanács kérelmét és nem engedte a magyarokat kilépni a háborúból.

Az angol referens név szerint dr Randall saját kezű írással a következőket írta a dokumentumra:

"E kérdést megkülönböztető figyelemmel kísérjük, s ezért nem követeljük a magyaroktól, hogy nyíltan álljanak ki a németek ellen, amely a német megszállást eredményezné."

1944. március 19 én bekövetkezett német bevonulást követően kezdődtek meg a zsidók munka táborokba történő deportálása a német hadvezetés akaratának megfelelően.

Amikor a háború kimenetele fordulatot vett, a szövetségesek, mint az "utolsó csatlósra" küldtek ránk pusztító szőnyeg bombázásokat és mértek az ország népére és földi javaira megsemmisítő csapásokat.

Kérdéseim:

1. Miért kell nekünk a mai napig a zsidóknak háborús kártérítést fizetnünk, amikor nálunk leltek átmeneti nyugalmat, óvtuk, védtük őket, ameddig tehettük?

2. Mikor és ki téríti meg nekünk azt a felfoghatatlan mértékű, a jelenlegi államadósságunkat többszörösen kitevő kárt, ami bennünket, a magyar népet ért, azért, mert megakadályozták, hogy kilépjünk a háborúból?

A kérdések persze költőiek. A választ csak egy valódi rendszerváltás adhatja meg, vagy netán egy új államforma.........?
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 27. 16:30 | Sorszám: 214
Amerikai Egyesült Államok

Pearl Harborba látogat a japán kormányfő

Megérkezett hétfőn Hawaii szigetére a japán kormányfő. Abe Sinzó amerikai katonák emlékműve előtt rótta le kegyeletét. Kedden Barack Obama amerikai elnökkel közösen látogat el Pearl Harborba.

A történelmi jelentőségű látogatásra 75 évvel azután kerül sor, hogy japán repülőgépek támadtak a Hawaii szigetén lévő amerikai támaszpontra. Az Egyesült Államok ezt követően lépett be a második világháborúba.


Felkesz Deneverr
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. december 23. 00:13 | Sorszám: 213
Nem tudom, hogy mennyit kap végülis, de jobb is talán... Olyan magasságokban van számomra az összeg, ami "felfoghatatlan". A 'semmiért'. Magánháborúk. És, valakik még ki is termelik a megvívásuk kőccségeit. Tényleg megérett a világ a pusztulásra ...
Amúgy, a puncira gondoltam, de hát, ki nem?? :--D
Felkesz Deneverr
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. december 22. 15:08 | Sorszám: 212
Felkesz Deneverr
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. december 22. 15:05 | Sorszám: 211
Akkor most Steven Seagal jön! Állampolgárságot már megkapta, úgy tom ...
menta
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. december 22. 14:41 | Sorszám: 210
Haj! hány évig lehet elnök Oroszországban valaki? 2 ciklusban, de egy összefüggés, amit eddig nem tudtunk: az orosz vezetők már a cár óta hajas-kopasz-hajas-kopasz sorozatban követik egymást. (cár hajas, Lenin kopasz, Sztalin hajas, Hruscsov kopasz, Brezsnyev hajas, Andropov kopasz, Csernyenko hajas, Gorbacsov kopasz, Jelcin hajas, Putyin kopasz, Medvegyev hajas, Putyin kopasz)
menta
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. december 22. 14:29 | Sorszám: 209
Hogy? Ezt nem értem. Lecsúszott?
Felkesz Deneverr
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. december 22. 11:33 | Sorszám: 208
talán nem jó helyen mosott vele
azért csak 3,5 milka csokit kap havonta
menta
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 22. 09:27 | Sorszám: 207
állítólag tévhír volt, nem fog annyit keresni, avagy hatott a korpásodás elleni sampon
tiszavirág
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. december 21. 01:40 | Sorszám: 206
http://www.magyardiplo.hu/archivum/196-rendszervaltas-ezt-akartuk

"A konferencia levezető elnöke: Szöllősi Istvánné, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának volt elnöke."

"A programon – a már megszokott módon – fellép Ungár Istvánné karnagy vezetésével – a Ságvári Endre Ének- és Szavalókórus(SEÉSZ)."
alexander
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 21. 01:19 | Sorszám: 205
Milyen honlapon szerepel Sz. Ildikó és S. Endre?
Szívesen olvasnék tőlük a különös gyilkosságokról a 2vh végén?
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 20. 23:51 | Sorszám: 204
http://index.hu/mindekozben/poszt/2016/12/20/kolbaszautomataval_erosit_ausztria/
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 20. 16:52 | Sorszám: 203
ha nem korpásodna, akkor kevesebbet keresne
menta
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 20. 16:33 | Sorszám: 202
jó, de azért még nem kéne netto négymilliót keresnie
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 20. 14:05 | Sorszám: 201
Kálmán Olgának korpásodik a haja! :--D
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 20. 00:31 | Sorszám: 200

Merkel feketére változtatta a borítóképét Facebookon
FT
2016.12.19. 23:19 Módosítva: 2016-12-19 23:47:38

A berlini karácsonyi vásáron történt tragikus eseményeket visszafogottan kezelték a német politikusok. Angela Merkel egyelőre nem szólalt meg, azonban magyar idő szerint 22:50-kor feketére változtatta a borítóképét a hivatalos Facebook-oldalán.

http://index.hu/kulfold/2016/12/19/merkel_feketere_valtoztatta_a_boritokepet_ ...

R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 19. 21:43 | Sorszám: 199
A merénylőt agyonlőtték.
... http://gondola.hu/cikkek/103629-Lelottek_Oroszorszag_ankarai_nagykovetet.html
negyven rabló
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 19. 20:47 | Sorszám: 198
Kemény lány vagy!
Ezt így kell elvárni!

Vizsgára:
- zakó, vasalt ing, nyakkendő, szoknya, nem gyűrött blúz, semmilyen sapka!
- a vizsgáztató nem partner
- qrva jófej vagyok, haver a tanár,
- nem tudom mi az, hogy ő tanít engem és nem én őt! Gőze nincs a mai világról!
- Nem értem, hogy miért olyan genya, hogy nem jön el velem sörözni!
- kirúgott, mert a hülye kérdésére nem tudtam válaszolni!

Kérdés: Mire jutsz?
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 19. 20:14 | Sorszám: 197
Meghalt a merényletben az ankarai orosz nagykövet
MTI2016.12.19. 17:27269
Fegyveres merényletben életét veszette hétfő este Oroszország ankarai nagykövete. Az orosz diplomatát egy kiállításmegnyitón lőtték le. A támadó egy szolgálaton kívüli helyi rendőrtiszt volt, Ankarában dolgozott. Szemtanúk szerint a lövés előtt azt kiáltotta: "Bosszú Aleppóért!".

gajo
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 19. 20:09 | Sorszám: 196
Azóta lelőni...
menta
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 19. 19:36 | Sorszám: 195
Aj. Nagykövetet meglőni súlyos lépés, főleg olyan országban, ahol nincs háború.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 18. 21:36 | Sorszám: 194
http://index.hu/kulfold/2016/12/18/elkaptak_a_ferfit_aki_lerugott_egy_not_a_l ...

"Elkapták a férfit, aki lerúgott egy nőt a lépcsőn a berlini metróban
MRT
2016.12.18. 16:06

Hatalmas botrányt keltett Berlinben a napokban egy sunyi támadás, amikor is a metróban egy söröző, cigiző férfi fogta magát, és egész egyszerűen lerúgott egy nőt a lépcsőn. Ezután pedig bandájával távoztak, mint akik jól végezték dolgukat.

Figyelem, felkavaró videó!"
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 17. 06:11 | Sorszám: 193
Nem, nem, ők nem hülyék.
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 17. 02:44 | Sorszám: 192
Ők is hülyék és te is hülye vagy.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...