19:06:27
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Hallottátok ? ( 5.)
... Elejére 1. lap 
negyven rabló
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 19. 20:47 | Sorszám: 198
Kemény lány vagy!
Ezt így kell elvárni!

Vizsgára:
- zakó, vasalt ing, nyakkendő, szoknya, nem gyűrött blúz, semmilyen sapka!
- a vizsgáztató nem partner
- qrva jófej vagyok, haver a tanár,
- nem tudom mi az, hogy ő tanít engem és nem én őt! Gőze nincs a mai világról!
- Nem értem, hogy miért olyan genya, hogy nem jön el velem sörözni!
- kirúgott, mert a hülye kérdésére nem tudtam válaszolni!

Kérdés: Mire jutsz?
missmarple
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. december 08. 07:28 | Sorszám: 190
néha
missmarple
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. december 08. 06:49 | Sorszám: 189
Néhe visszasírom a "tudni illik, hogy mi illik" című ősi műsort, amit gyerekként rendkívül viccesnek tartottam, mert ki az aki ilyent nem tud?

Nem a fiatalabb ajánlja fel a tegeződést.
Nem a ffi.
Nem a ffi nyújt kezet a nőnek
Az ajtón kopogunk, mielőtt belépünk.
Köszönünk!
Nem ülünk a tanár asztalára....
Nem turkálunk a holmija között.

Mára kiderül, sokan....
missmarple
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. december 08. 06:45 | Sorszám: 188
A vizsgaidőszak után, már nem.....rájöttek, hogy komolyan gondolom.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 08. 03:25 | Sorszám: 187

tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 07. 21:21 | Sorszám: 186
Segítek.
Kérdésem Szőllősinére és Ságvári Endrére vonatkozott.
Ez utóbbiak hiteltelenítik számomra a honlapot.

tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 07. 21:18 | Sorszám: 185
Ez ma egy korszellem.
De nem kell mindenkinek elfogadni!
A családban is fölajánlotta nemrégiben az unokaöcsém, hogy tegeződjünk, mert hogy a munkahelyen nálamnál idősebbek is felajánlották már neki a tegeződést.
Azt hittem lenyelem a villát.
Aztán elmagyaráztam neki, hogy a mi kapcsolatunk pedig nem munkahelyi és én még nem ajánlottam föl neki a tegeződést, amit minimum meg kellene várnia. No persze soha nem fogom felajánlani. Az én gyermekeim magázzák az unokaöcsém apját és még soha nem jutott eszükbe, hogy felajánlják neki a tegeződést.

Sok ember azt hiszi, a tegeződéssel automatikusan együtt jár a haverság is. Pedig nálam például ez nem függ össze, nagyon tudok tisztelni és kedvelni számos olyan embert, akivel magázódom és egy csomót nem becsülök semmire, akikkel tegező viszonyba kerültem.

Sok idősebb ember is azt hiszi, akkor őt a fiatalság jobban becsüli, ha tegező viszonyban van velük. Nők meg azt hiszik, hogy ezáltal fiatalabbnak tekintik őket, ha tegeződnek.

Sajnálkozással tekintek mindkettőre.


tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 07. 21:04 | Sorszám: 184
Nem bántom én egyiket sem.
De azt baromira utálom, hogy egyik sem jön rá, hogy talán ők is ludasok abban, ha a magyar gyerekek lemaradnak egy európai (vagy talán világ?) felmérésben és hogy mit kellene tenniük, hogy ez ne így legyen.

Az egy dolog, hogy a tanarak is hülyék, no de akkor mi van azzal a közmondással, hogy "jó pap holtig tanul".
negyven rabló
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 07. 21:01 | Sorszám: 183
No és továbbra is úgy gondolják, hogy a barátaid? Vagyis letegeznek akaratod ellenére?

Hiszem, gondolom, hogy ha egy tanár következetesen magázza a diákjait -legalább a gimitől kezdve-, akkor előbb-utóbb leesik, hogy mégsem barát a tanár! Persze azért van olyan, hogy az egyetemi tanár/segéd, óraadó elmegy egy kocsmába a hallgatókkal, de azért rendes esetben mindenki tudja. hogy hol a helye! (hierarchia)

Iszonyú régen volt, amikor gimibe jártam, de ott szembesültem először a magázódós tanárokkal! Nem mindegyik volt ilyen. A női tanárok inkább tegeztek, de a férfiak szigorúan magáztak! (Mondjuk az elemi isiben is volt két olyan tanár, aki a felsőben magázott minket.)

Senkinek, soha (még a sunyi cigizéseknél sem)volt egy kritikus megjegyzése emiatt! Tudtuk, hogy ki hol áll! (megint hierarchia!)

Ma ennek nyoma sincs! Partnernek, havernek tekintik a tanárt és fogalmuk sincs, hogy ő lenne hivatott arra, hogy felkészítse őket az életre és némi tudást nyomjon a fejükbe!

Persze ehhez elhivatott, meggyőződéses tanár kell és fogadóképes hallgató! A fogadóképes hallgatóhoz meg olyan szülő kell, aki képes erre nevelni a gyerekét!

Ha nem ilyen a szülő, akkor milyen tanár lesz a gyereke, akit a főiskolán, vagy az egyetemen olyan tanárok tanítják, akiknek a szülei nem olyanok...

Na, meddig menjünk vissza?
Borzasztó!
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. december 07. 20:58 | Sorszám: 182
Pedig azzal kezdődik az oldal.

missmarple
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 07. 20:19 | Sorszám: 181
A hallgatóim folyamatosan próbálkoznak tegeződéssel. (jóllehet, nem vagyok fiatal tanársegéd)
Megmondtam nekik, hogy tegeződni csak a barátaimmal szoktam,.... de őket nem buktatom meg a vizsgán......
negyven rabló
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. december 07. 19:45 | Sorszám: 180
Ne bántsd a tanárokat! Ők sem kapták meg azt a képzést, amitőlkppesek lennének pl. az igekötők egybe-különírását megtanítani azoknak a diákoknak, akik gond nélkül lekurvaanyázzák őket! Egyszerűen fogalmuk sincs a taknyosok kezeléséről, mert ők is taknyosok! Képesek azt hinni, hogy ha haverként viselkednek, akkor népszerűek lesznek!
Nem!
Ma már ők sem tudják, hogy egyáltalán hogyan is kéne viselkedni a tanulókkal! (Természetesen tisztelet a mérhetetlenül kevés kivételnek!)
"Veszett világ"
A hagyományos értelemben vett ember veszni fog! Elveszíti az évezredek alatt megtanult empátiát, szeretetet és visszatér az indulatok vezérelte világba!
gajo
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. december 07. 19:44 | Sorszám: 179
Egy darabig elgyűrűztek az 1945 előtti tanítás-nevelés hatásai, ezek a vörösliberális, álnemzetiek csak a zsebüket nézik.
gajo
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. december 07. 19:39 | Sorszám: 178
Én nem látom a linkről:
http:/ /www. magyardiplo.hu/archivum/196-rendszervaltas-ezt-akartuk
tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. december 07. 19:29 | Sorszám: 177
A kérdésem nem erre vonatkozott, hiszen ezt mindenki láthatja a linkről.

gajo
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. december 07. 19:20 | Sorszám: 176
tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. december 07. 19:02 | Sorszám: 175
Kedves Tanárok!

Ugyan nézzetek már magatokba is, és hibáztassátok már magatokat is, hogy nem tudjátok megtanítani a diákokat a Pisa felmérésre. Ne csak mindig másokra mutogassatok!

http://utolag.com/MagyarorszagEloben1206.htm



tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. december 03. 21:08 | Sorszám: 174
Honnan plankoltad föl ezt a honlapot?

http://www.magyardiplo.hu/archivum/196-rendszervaltas-ezt-akartuk

"A konferencia levezető elnöke: Szöllősi Istvánné, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának volt elnöke."

Ez az a Szőlősiné?????

"A programon – a már megszokott módon – fellép Ungár Istvánné karnagy vezetésével – a Ságvári Endre Ének- és Szavalókórus (SEÉSZ)."

Ságvári Endre kórus?

Hol élnek ezek?


missmarple
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. december 03. 10:49 | Sorszám: 173
Persze sejteni lehetett ebből sokat, de a Le Monde-ban, azért meglepő.....

Nagy változások lesznek.
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. december 03. 08:41 | Sorszám: 172
"... De a terv sikere nem végzetszerű."

missmarple
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. december 03. 06:57 | Sorszám: 171
http://www.magyardiplo.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=2259

Érdemes végigolvasni.
tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. december 03. 02:00 | Sorszám: 170
Miért nincs ebből sokkal nagyobb csinnadratta?

http://polgarportal.hu/orban-pert-nyert-az-altus-zrt-ellen/

tótumfaktum
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. november 17. 00:46 | Sorszám: 169
http://gondola.hu/cikkek/103228-Ki_nem_kezelt_kognitiv_izek.html

Ki nem kezelt kognitív izék
2016. november 16. 10:23

Az látni való, hogy Orbán Viktor nem tud mit kezdeni március 15-vel és az 1956-os forradalom évfordulójával. Nincs is könnyű dolga a szabadságot megvető autokrata vezetőnek, amikor azt a szabadságvágyat kell magasztalnia, amely mindkét forradalomban az elnyomó hatalom ellen fordította az embereket, ráadásul mindkettőnek orosz erők vetettek véget. Miközben Orbán politikája egyre több elemében igazodik az orosz igényekhez, mégiscsak a szabadságharcokat vérbe fojtó orosz érdekekről kellene mondania valamit. Nehéz a szovjet diktatúra elleni felkelés hőseit méltatni, ha valaki felajánlja országát a birodalmi érdekövezetet restauráló Putyinnak. Az ilyen ki nem kezelt kognitív feszültségek vezetnek végül azokhoz a szónoklatokhoz, amelyeknek fő állításuk, hogy Brüsszel egyenlő Moszkva, Európa egyenlő Szovjetunió.

’56 összetett történetének kétségtelenül erős eleme az antikommunizmus, ahogy a Fidesz identitásának is központi eleme a kommunistákkal szembeni küzdelem. Csakhogy Orbán ma már egy olyan szervezetet vezet, amelyik belső demokratikusságában, a tagok auto­­nó­­miá­­jában leginkább az egykori bolsevik pártokra hasonlít. (...)

Ónody-Molnár Dóra: A sértődött agitpropos
168 óra

tótumfaktum
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. november 17. 00:45 | Sorszám: 168
A tények makacs dolgok. Nem ártana, néha, legalább azokat nem tagadni!

tótumfaktum
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. november 17. 00:43 | Sorszám: 167
Te vagy Bin Laden?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...