01:21:18
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Olvastátok? (16.)
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 16:45 | Sorszám: 1216
Ja: ült már ez az Ági kocsiban?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 16:44 | Sorszám: 1215
Debiz bántom. Miféle hülyeség az, hogy nem lehetett bizonyítani a közlekedési veszéjjeztetést?! A gyorshajtás bizonyítva, az ittasság bizonyítva. Mi lehet ennél veszélyeztetőbb?!
De legyen: én még elfogadtam volna azt is, hogy a baleset után az üveget keresgélte. Valóban? no akkor segítségnyújtás elmulasztása! Lehet, hogy megmenthetett volna egy-két áldozatot ha nem az üveggel barátkozik ehelyett.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 16:41 | Sorszám: 1214
Na de azért az mégiscsak furcsa, hogy még a börtönfokozatról is fogházra van mérsékelve a letöltendő ...
(Valamiféle övsömör betegségre hivatkozva...)
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 16:31 | Sorszám: 1213
Ne bántsd az Ágit, kisgyerekkora óta közlekedési ügyeket tárgyal, van gyakorlata benne, ő is tudta, hogy sáros ez a luvnya, de ami nincs az eljárásban bizonyítékokkal alátámasztva (adatok, nyomok, tanúk stb.) arra ő sem tud ítéletet alapítani.
(ráadásul ami van, arra meg az a büntetőjogi alapelv érvényes, hogy kétség esetén a vádlott javára kell mérlegelni)

Egyébként tényleg 10 évet érdemelt volna az a kurva.

Majd a másodfok talán talál valamit.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 16:27 | Sorszám: 1212
Matolcsy lemondásra szólította fel Olli Rehnt

Az MNB elnöke felminősítési tárgyalásokra szólította fel a hitelminősítőket a Napi.hu makrokonferenciáján.

A jegybank elnöke az elhibázott gazdaságpolitika miatt lemondásra szólította fel Olli Rehn gazdasági és pénzügyi uniós biztost, a nagy hitelminősítőket pedig arra szólította fel, hogy kezdjenek tárgyalásokat Magyarország felminősítéséről. Hozzátette: új, a jegybankihoz hasonló inflációkövető fiskális politikára van szükség az EU-ban. Az EU vezetőinek 5 pontból álló csomagot javasol Matolcsy:

egy keynesi fordulat keretében célozzanak meg egy 25 százalékos beruházási rátát,
2-4 százalékos inflációt kitűző inflációs fiskális célkövető rendszerre térjenek át,
meg kell kettőzni a nemzeti költségvetéseket, a folyó költségvetési hiányoknak 3 százalék alatt kell tartani, de
egy másik, fejlesztési költségvetésbe, amibe az élénkítő beruházásokat kell tenni,
ezeket a fejlesztési költségvetéseket pedig az ECB által megvásárolt, az államok által kibocsátott "future investment bond"-okból lehet finanszírozni
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 15:22 | Sorszám: 1211
De a bírónő is feldobhatná a pacskert egész nyugodtan, miután feldugta magának azt az idióta ítéletet meg indokolást.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 15:21 | Sorszám: 1210
Dögöljön meg a luxuslakásában, fulladjon meg az ünnepi piától.
Mert ellenkező esetben, gondolom, részegen megint beül a kocsijába.
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 28. 15:03 | Sorszám: 1209
Rezesova éjszakáig ünnepelte az enyhe ítéletet a luxuslakásban

http://www.youtube.com/watch?v=fqFa4e13pgs
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 27. 12:31 | Sorszám: 1208
Nem olvastam, hanem kedvenc rádiómban hallgattam még kora reggel:
Németország a koalíciós egyezség egyik pontjaként bevezeti az autópályadíjat. (Eddig rendben is volna a hír, szóra sem érdemes, ám jön a folytatás Természetesen autópályadíjat csak a külföldiek számára kívánják bevezetni, mert a német lakosság terheit nem akarják növelni. Keresik az Uniós lehetőségét az ilyesfajta bevezetésre...

Kérdem én, fölháborodva: ha ezzel a magyar kabinet próbálkozna, holnap máris eljárás indulna ellenünk. A kis kirekesztő, rasszista, idegengyűlölő és különben is mit pattogó kis ország lennénk sokadjára...

Kíváncsian várom a fejleményeket...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 23. 01:26 | Sorszám: 1207
Na, itt is egy szipirtyó:
http://www.atv.hu/belfold/20131122-az-enyhito-korulmenyek-voltak-tulsulyban-e ...
Azért kapott ilyen enyhe büntetést, mert ahogy meglátja a börtönt, rögtön kiütést kap tőle....
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 23. 00:50 | Sorszám: 1206
http://www.hetek.hu/belfold/201310/egy_minden_gyanu_felett_allo_ember
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 22. 19:35 | Sorszám: 1205

Sosem volt még ekkora beruházás Békéscsabán
2013. november 22., péntek 18:10 , forrás: MTI, szerző: BL

Megújul a békéscsabai vasútállomás és környéke 35 milliárd forintból, a beruházást az Új Széchenyi Terv keretében uniós támogatásból finanszírozzák. A kivitelezési munkálatok a napokban kezdődtek el és 2015 decemberében fejeződnek be – jelentette be pénteken Békéscsabán, a vasútállomás épületében tartott sajtótájékoztatón a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő (NIF) társaság kommunikációs vezetője.

http://mno.hu/gazdasag/sosem-volt-meg-ekkora-beruhazas-bekescsaban-1196872
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 20. 17:36 | Sorszám: 1204
http://www.atv.hu/belfold/20131120-median-gyengult-a-fidesz-stagnal-az-ellenzek
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 19. 08:16 | Sorszám: 1203
Számomra is rejtély az ürge, de mindenki előtt nyitva van a megtisztulás kapuja. Még ha nem is sikerül...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 19. 08:15 | Sorszám: 1202
Megjelent a Sandától is egy aktuális felmérés. Egy szavukat sem szabad elhinni (másik topicban is megjegyeztem). Altatásra játszanak, pontosan az ellenkezőjét csinálják annak, amit az MSZP-SZDSZ kormányzás idején. Akkor túlértékelték magukat, most viszont alul.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 18. 21:56 | Sorszám: 1201
Tárki: Minden korcsoportban a Fidesz-KDNP a legnépszerűbb
http://inforadio.hu/hir/belfold/hir-597920
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 18. 20:29 | Sorszám: 1200
http://hetivalasz.hu/uzlet/az-arfolyamgat-kiszelesiteserol-es-a-kilakoltatasi ...

Ez a Patai Mihály, bár állítólag Biszku vője, nekem nem tűnik negatív játékosnak.
Persze lehet, hogy baromira tévedek, mert nem tudok a ficeréről szinte semmit. Azt viszont megjegyeztem, hogy egyszer pozitíven nyilatkozott Matolcsyról abban az időben, amikor sikk volt beletörölni a sáros cipőt.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 06. 12:20 | Sorszám: 1199
Tormay Cecil-ről--igaz nem teret, de--UTCÁT NEVEZTEK EL ÉPPEN A MÚLT HÉTEN(!) Budapesten.
Nem igazán érdekelnek az ú.n. "zsidó tiltakozások"--ezzel kapcsolatban legalábbis nem-- már ha egyáltalában voltak.
Szóval: VAN MÁR TORMAY CECIL UTCA, s garantálom: lesz tér is!
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 06. 09:29 | Sorszám: 1198
Attól függ, hogyan gondolták. Román megszállás lett volna vagy angolszász? Nem mindegy!
Most pillanatnyilag a legjobb, ami történhetne velünk, ahogyan azt már kifejtettem sokszor, ha norvég gyarmattá válnánk. Nekünk van egy koronánk, Norvégiának van egy fiatal, tettrekész trónörököse - nosza!
alexander
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 06. 01:35 | Sorszám: 1197
Tormay Cecilről nem lehet hazánkban teret elnevezni, a zsidó tiltakozások miatt -
nem túlzás ez?
No, és a 60 ezer aláíró, aki hazánk teljes megszállását kérelmezte Trianon előtt, mikor ismerhetjük meg, hogy kik voltak ők?
Miért tabu ez is, mint annyi más?
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 05. 07:58 | Sorszám: 1196
Meg kell nekik mondani, hogy a jó és a rossz harcában nálunk nem a cigányoké a jó szerepe...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 04. 14:28 | Sorszám: 1195
Véleményemet részletesen megírtam a "dologról" a "kék" Gondolá-n.
keresztkem
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 04. 13:36 | Sorszám: 1194
Nem láttam a darabot. Gondolom igen. Az opera honlapján erről a darabról a képek jelentős része erről a jelenetről szól, tehát nem egy lényegtelen kis színes résznek gondolják.

Szerintem az ilyenek hazugságok kapcsán nagyon határozottan el kéne mondani, hogy ilyen a valóságban egyetlen sem történt.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 04. 13:30 | Sorszám: 1193

Borzalmas.
Nem olvasom el a cikket, de az idézetedben "2011 óta" az azt jelenti, hogy már két éve ilyen a jelenet, vagy "csak" most kezdték el így ábrázolni vagy átalakítani a két éve repertoárban szereplő előadásban?
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. június 04. 13:06 | Sorszám: 1192
http://index.hu/kultur/2013/06/04/gardistak_verik_szet_a_ciganyokat_egy_stutt ...

a Stuttgarti Opera egyik, 2011 óta látható előadása, a Faust elkárhozása, magyar helyszínen kezdődik. Hatalmas magyar zászló biztosítja a hátteret a kezdő jelenetben, mely egy cigány lakodalmat ábrázol egy lakókocsi előtt. A békésen mulatozó cigányokra, - akiknek öröme egy kistévében nézett adás körül teljesedik ki, - hirtelen gárdisták törnek, és agyba-főbe verik őket. A színházi gárdisták egyenruhája egyértelműen a magyar gárdistákra utal, a hátukon látható ábra is ugyanaz. Nyakukban árpád sávos sál, sapkájukon meg árpád sávos kitűző található.


A németeknek elment az eszük? Honnan ez a megveszekedett gyűlölködés? A német közéletre szinte kizárólagos befolyással bír magyar kérdésben egy belterjes, sajátos kötődésű csoport, kiknek jelszava "mi sokkal jobban gyűlölünk benneteket, mint ti minket".

Megdöbbentő, hogy ilyen hangulatkeltés folyik gyerekműsoroktól az operáig.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...