10:09:09
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Béke poraira !
R.András
Olvasta: 2 | Válasz | 2024. január 26. 07:42 | Sorszám: 452
A keresztapát nem ismerték fel egy közúti ellenőrzésen

A harminc évig körözött Matteo Messina Denarót, a Cosa Nostra szicíliai bűnszervezet vezetőjét 2017-ben egy közúti ellenőrzésen megállították, de az őt igazoló rendőrök nem ismerték fel - hozta nyilvánosságra Maurizio de Lucia államügyész csütörtökön, amikor a tavaly januárban elfogott "keresztapa" életének részleteiről beszélt.
Matteo Messina Denaro 1993 óta vezette a legveszélyesebbnek tartott bűnözők olaszországi körözési listáit.
Keresték őt az egész országban és külföldön is, de mint kiderült, bujkálásának évtizedei alatt nem távolodott el sokszor a szicíliai Trapani térségéből.

Mindez tavaly január közepén végrehajtott letartóztatása után derült ki, amikor rejtekhelyein megtalálták azokat a hamis személyi igazolványokat, amelyekkel egyebek között jogosítványhoz jutott. Az egyik álnévvel ellátott igazolvány a csendőrség nyilvántartásában is szerepelt, mivel 2017-ben egy közúti ellenőrzés során igazolták tulajdonosát.

Az eset Trapani külvárosi utcáin történt. A járművet vezető Matteo Messina Denaro a hamis igazolványt adta át a csendőröknek, akik nem ismerték fel. Valószínűleg azért, mivel nem volt ismert az arca: a hatóságok Matteo Messina Denarót egyetlen fiatalkori fényképe alapján ismerték, az idősödő maffiavezér vonásait a hatóságok fantomkép alapján próbálták elképzelni.

Matteo Messina Denarót végül tavaly január 16-án sikerült elfogni Palermo egyik magánklinikájának bejáratánál. A hatóságok ugyanis úgy értesültek, hogy rákos megbetegedéssel kezelik, így ellenőrzés alatt tartották a terápiás központokat.

Elfogása pillanatában a csendőrök azt kérdezték tőle, Andrea Bonafedének hívják-e. A Corleone-klán vezetője, aki megértette, hogy elérkezett a letartóztatása, úgy válaszolt: "nem, Matteo Messina Denaro vagyok".

A súlyos beteg Matteo Messina Denaro tavaly szeptember 25-én meghalt L'Aquila börtönkórházában.

Maurizio de Lucia ügyész évtizedeken át vezette a "keresztapát" üldöző nyomozócsoportot. Egy iskolában diákoknak beszélt a maffiaellenes hatóságok munkájáról - a látogatásról a SkyTG24 hírtelevízió számolt be.

Matteo Messina Denaro harminc évig tudott rejtőzködni rokonai, emberei, megvesztegetett és megfélemlített kapcsolatai révén - hangoztatta az ügyész. Hozzátette, hogy Messina Denaro halála ellenére a munka tovább folytatódik: fel akarják fedni, hogyan épült fel a maffiafőnök birodalma, és hol bújtatta el a szervezet vagyonát.
... https://gondola.hu/hirek/307018-A_keresztapat_nem_ismertek_fel_egy_kozuti_ell ...
gajo
Olvasta: 4 | Válasz | 2023. május 12. 18:25 | Sorszám: 451
Elhunyt Adorján András sakkolimpiai bajnok
Forrás: https://kuruc.info/r/2/258977/

gajo
Olvasta: 4 | Válasz | 2023. február 22. 21:11 | Sorszám: 450
Harmincegy évesen vitte el a kaszás:
..........................
"nem fogod tudni elkerülni,
nem tudsz előle menekülni,

pedig már majdnem elfeledted:
- Senki sem halhat meg helyetted."


Dsida Jenő: Már majdnem elfeledted


Mért jut mind gyakrabban eszedbe?
Épp orvosságodat veszed be,

vagy sietsz az utcán a ködben,
amikor a lényedbe döbben.

Ujjad közt serceg az írótoll,
vagy a sötétben sugdosódol,

vagy nézed a havat a fákon,
vagy elmulatsz víg adomákon,

vagy sodródsz vágytalanul éppen
a munka forró ütemében,

amikor a füledbe borzad
egy furcsa hang, egy furcsa szózat,

egy kút mélyéből folyton hallik,
mint csendes fogfájás, nyilallik.

Valamin minden terved megdől,
valami kiment az eszedből,

elillant mint a könnyű légeny,
hogy lehetsz ilyen feledékeny.

Tudod, hogy éjszakai álmod
előtt ezt még meg kell csinálnod.

Parancs ez, tessék, vagy ne tessék,
meg kell tenni, mert kötelesség,

nem fogod tudni elkerülni,
nem tudsz előle menekülni,

pedig már majdnem elfeledted:
- Senki sem halhat meg helyetted.

1938
gajo
Olvasta: 4 | Válasz | 2023. január 24. 18:56 | Sorszám: 449
Egy az alom...
tiszavirág
Olvasta: 4 | Válasz | 2023. január 19. 22:12 | Sorszám: 448
...mondja egy szédelgő Jobbikos.



Mások valamivel komplexebben látják:

"Hát nem érdekes? TGM halálára se Bruck András, se Haraszti Miklós nem reagált.
De utóbbi Mécs Imre mai napi halálának a hírét megosztotta, és ezt írta hozzá: 'Isten veled, drága Imre'.
Természetesen nem kötelező mindenkinek írni TGM-ről, de ennek a két atlantista figurának a kussolása ordító!
Míg az ultrakonformista és enyhén gyagya Mécs Imre Harasztinak drága, TGM azzal, hogy szélsőbaloldali fordulatot vett és otthagyta az SZDSZ-t, hiába nem volt azért annyira radikális, mégis e gesztusával szembeszállt a nyugati, s főleg amerikai elittel. Ez megbocsáthatatlan bűne lett az olyanok szemében, akik a CIA segítségétől, vagy egy Majdan szerű tömegmozgalomnak nevezett amerikai támogatású puccstól remélik a törvényes magyar nemzeti kormány megdöntését!
Ahogy Hont Andrásnál látom ez a visszataszító Bruck egyszer TGM-et a legkártékonyabb értelmiséginek nevezte.
Vagyis a háttérhatalom ellen pisszenni se lehet. Még zavarosan se. Ezek a honi ballib, ex-SZDSZ-es körök TGM-t gyakran lehülyézték, nevetségessé tették.
Ahogy most olvasom Vásárhelyi Mária és Kardos András talán nem tartozott ezek közé, hiszen a maguk ideológiai szemlélete szerint normálisan emlékeztek meg róla.
Itt az ideje, hogy én is megemeljem a kalapom Tamás Gáspár Miklós előtt.
Amikor Landeszman rabbi arról értekezett, hogy ha „a zsidó kultúra értékeit kivonnánk Magyarországról, akkor nem maradna más, csak a bő gatya és fütyülős barack.”
És ekkor Tamás Gáspár, egyetlenként a magyar nyilvánosságban kimondta azt, ami ennek a szemléletnek a lényege: Zsidó Mucsa!
(Magyar Hírlap, 1993. március 18.)
Az Élet és Irodalomban 2012-ben (!) ezért utólag is megtámadták, egy bizonyos Karl Pfeifer.
Idézem az erre vonatkozó részt. A fickó még TGM korai liberalizmusát is kétségbe vonja, sőt antiszemitasággal is megvádolja! Ugye-ugye, aki nem lép egyszerre...
'TGM A zsidó Mucsa címmel hosszú cikket szentelt Landeszmann György főrabbi egy szerencsétlen mondatának (Magyar Hírlap, 1993. márc. 18.). Akkor, többek között ezt írta:
„Landeszmann főrabbi buta magyar állampolgár, kártékony magyar állampolgár (...) a zsidók állítólag okos emberek. De hát ez az állapot nem tarthat sokáig, ha olyanok tanítják őket a szentre és igazra, mint Landeszmann főrabbi.”
A kilencvenes években TGM – (állítólagos?) liberális meggyőződésétől áthatva – semmit sem tett a náci beszéd ellen, de egy erősen kifogásolható mondat miatt legott legorombított egy főrabbit. Mi több, cikke – melynek egyes sorait akár antiszemitának is lehetne minősíteni – így végződik: „Akárki beszél így, távoznia kell a közéletből. Nincsenek mentő körülmények”.
Szerintem ezt külön beírták neki a bűnei közé a róla szóló nyilvántartásba..."

gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2023. január 15. 19:48 | Sorszám: 447
Egy az alom....
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2023. január 15. 18:16 | Sorszám: 446
Elhunyt Tamás Gáspár Miklós
filozófus, közíró, a demokratikus ellenzék egykori oszlopos tagja, az első szabadon választott parlament képviselője,
74 éves volt –

https://mandiner.hu/cikk/20230115_meghalt_tamas_gaspar_miklos
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2022. december 30. 19:55 | Sorszám: 445
"2022. december 30-án, életének 77. évében hosszan tartó, méltósággal viselt súlyos betegség után elhunyt Duray Miklós"

https://gondola.hu/

Nyugodj békében!
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2022. december 30. 17:24 | Sorszám: 444
Akkor majd könnyű lesz !
gajo
Olvasta: 7 | Válasz | 2022. december 30. 17:08 | Sorszám: 443
Ja kérem! könnyű az örökélet elixír birtokában!
gajo
Olvasta: 7 | Válasz | 2022. december 30. 17:06 | Sorszám: 442
Amikor meghalt az utolsó nagybátyám az unokatesóm modta a temetés után, most mi következünk.
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2022. december 30. 16:24 | Sorszám: 441
Vagy nem !
Amíg élek, remélek !
negyven rabló
Olvasta: 7 | Válasz | 2022. december 30. 14:35 | Sorszám: 440
Fiatalon olvasod hogy meghalt egy ismert ember. Tudomásul veszed, esetleg sajnálod, nem nagyon érdekel. Később meghal egy olyan ember, akit esetleg személyesen ismertél, de nem közelebbről. Meghökkensz. Meghal egy közeli barátod. Meghalnak a nagyszüleid és meghalnak a szüleid. Megpróbálod megemészteni. Vagy sikerül, vagy nem. Barátok segítenek, de ők is elkezdenek meghalni évről évre.
Végül rájössz, hogy te vagy a következő.
gajo
Olvasta: 7 | Válasz | 2022. december 29. 21:08 | Sorszám: 439
Pelé már az égi csapatban játszik. Nyugodjék Békében.
gajo
Olvasta: 7 | Válasz | 2022. augusztus 30. 22:58 | Sorszám: 438
Elhunyt Mihail Gorbacsov.

https://ria.ru/20220830/gorbachev-1813287586.html

tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2022. június 04. 15:29 | Sorszám: 437
Elhunyt Moldova György

https://mandiner.hu/cikk/20220604_rajcsanyi_gellert_moldova_gyorgy
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2022. április 21. 14:43 | Sorszám: 436
Elhunyt Markó Iván

2022. április 21. 11:11
A táncművész, koreográfus 75 éves volt.

https://mandiner.hu/cikk/20220421_belfold_gyasz_marko_ivan_tancmuvesz
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. december 06. 11:42 | Sorszám: 435
Meghalt Kóbor János

https://www.life.hu/egeszseg/20211118-kiderult-hogy-kobor-janos-miert-nem-olt ...
gajo
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. november 28. 22:10 | Sorszám: 434
Én láttam, tiszaművirágot!
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. november 27. 12:09 | Sorszám: 433
Ezt komolyan írod?
Őrült marhaság.
Semmi köze nincs a nick nevemnek a tulajdonságaimhoz.
De ha már ilyen nevetséges dedós szinten gondolkodsz, láttál már több éves "tiszavirágot"?
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. november 25. 06:33 | Sorszám: 432
Ne magadból indulj ki.
Te kérész vagy, percemberke, egy napnál régebbi dogokra nem emlékezel ...
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. november 25. 02:45 | Sorszám: 431
Hogy lehet valaki ilyen ostoba vadbarom, mint te?
Nem lehet igaz, hogy egy ilyen rosszindulatú kretén, mint te, élhet ezen a Földön.

Ennek a topiknak az a címe, hogy Béke poraira!

Leggyakrabban én emlékezem meg az elhunytakról.

Erre 2021. november 05. 19:37 | Sorszám: 422 -én berakod ide Reviczky Gábor nevét.
Baromira megijedtem, amikor megláttam a hsz-t. Kedvelem Reviczky Gábort,megijedtem, hogy éppen most kapta meg a Nemzet Művésze kitüntetést és máris meghal, ezért írtam azt, amit írtam azonnal, de nem te lennél, ha nem piszkoskodnál.

Szerinted normális, hogy valaki egy 2020. február 02. 00:06 | Sorszám: 360 hsz- re hivatkozik másfél évvel később?
NEM, NEM NORMÁLIS.
Én biztosan úgy hivatkoztam volna egy ezer évvel ezelőtti hsz- re, hogy belinkelem és nem várom el, hogy a fórumtársak menjenek vissza oldalakon keresztül egy régi hsz-re. No persze, egy ilyen magának való bunkótól, mint te, ilyen viselkedés nem várható el. Olyan vastag bőr van a pofádon, hogy felajánlhatnád a NASA- nak.



pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. november 24. 23:39 | Sorszám: 430
Idézet:
124 éves korában elhunyt a világ legidősebb embere
2021. november 24. - 13:29

Hétfőn életét vesztette a Fülöp-szigeteki asszony, akit a világ legidősebb emberének tartottak.

A 124 éves Fülöp-szigeteki Francisca Susano hétfő éjszaka távozott az élők sorából, az idős asszony halálhíréről a Kabankalan városi tanács hivatalos Facebook-oldalán számolt be részletesen.
https://liner.hu/124-eves-kor-halal-idos-ember/
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. november 24. 23:37 | Sorszám: 429
idióta! ..
( ez egy fórum, nézd már meg hogy mire "válaszoltam" ...
ráadásul, az egész a te hozzászólásodhoz kapcsolódik, valójában .... )
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2021. november 19. 13:13 | Sorszám: 428
Meghalt Schöpflin György volt EP-képviselő

https://www.msn.com/hu-hu/hirek/other/meghalt-sch%c3%b6pflin-gy%c3%b6rgy-volt ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...