15:29:52
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Profit, verseny, miegymás
... Elejére 1. lap 
Lupus
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. április 06. 00:58 | Sorszám: 10
REZSICSÖKKENTÉS = 10 %

Előzetes adatok és körülmények az egyértelműség érdekében: Mifelénk a gázszolgáltató (Budapest - Zugló, Főgáz) alapesetben minden évben március közepén szokta leolvasni a gázóra állását, majd ezt követően küldi ki az Éves elszámoló számlát.

(Néhány szó csak azoknak, akik - lokális ismeretek hiányában - a témában kevéssé otthonosak:
- többféle leolvasási módszer divatos ma nálunk [évenkénti, havi, automatikus-távmérős, önleolvasós telefonon bemondós, etc.]; és
- többféle számlázási-fizetési mód is elterjedt, így a havonkénti átutalásos [sárga csekkes], a havonként kiszámolt összegeket számláról átutalós, a korábbi egyéni fogyasztási trend alapján évenként előre megbecsült mennyiség 1/12 részét, tehát havonként egyenlő részeket "automatikus" lehívással átutaló [ez utóbbit választottam én is], melynek a végén, 12.-ként megérkezik az éves elszámoló számla).

Nos, a frissen most megérkezett éves elszámolásról a következőket olvashatjuk le:

A Gázszámla a 2012. december 31-ig elfogyasztott mennyiségekre vonatkozóan 3 fő díjtételt tartalmaz, ebből az első tétel két részből áll (I. kategória [ez egy szociális kedvezmény, ezt nem kell kérni, ezt kötelezően nyújtják a szolgáltatók, ez a mennyiség elenyészően minimális, szerintem kb. a napi egy liter tej felforralásához meg egy tányér leves megmelegítéséhez is alig elegendő, a díjtétele csak kicsit kedvezőbb és limitált mennyisége miatt nem igazán jelentős kedvezmény, dehát ez akkor is így van, ha tetszik, ha nem] és II. kategória [tkp. ez a normál alapdíj]), tételesen:
• Gázdíj (ez fogyasztás-arányos díj)
I. kategória (ez tehát egy kis mennyiség alacsonyabb díjtétellel)
II. kategória (ez lenne a normál alapdíj),
• Biztonsági készletezési díj (ez is fogyasztás-arányos díj) és az
• Alapdíj (ez nem fogyasztásarányos, hanem időarányos, azaz, havonkénti fíx díj).

A 2013. január 1. óta fogyasztott mennyiségekre a következő 2 fő díjtételt találjuk a számlán:

• Gázdíj (ez fogyasztás-arányos díj)
I. kategória (ez tehát egy kis mennyiség alacsonyabb díjtétellel)
II. kategória (ez lenne a normál alapdíj), és az
• Alapdíj (ez nem fogyasztásarányos, hanem időarányos, azaz, havonkénti fíx díj).
(Tehát az ún. Biztonsági Készletezési Díj MEGSZÜNT!)

Módszertani magyarázat (a szöveg után található táblázatokhoz): A jelen dolgozat (melynek anyagát alapvetően saját magam számára állítottam össze, s csak miután elkészült, adom itt közre köz-okulásul), célja annak megvizsgálása, és bizonyítása, hogy vajon igaz-e a 10 százalékos rezsicsökkentés, amint azt a nemzeti oldal állítja, vagy esetleg nem igaz, csalás - ahogyan azt az ellenzéknek látszó ellenségeink mondogatja.

Az említettek okán a lehető legnagyobb pontosságra törekedtem, ám minthogy az egyik díjtétel (a Bizt. Készl. Díj) maradéktalanul megszünt, teljesen eltöröltetett, ugyanakkor ez Fogyasztásarányos díjtétel volt, tehát igen nehéz lenne a százalékos csökkenést értelmezni, így azt a megoldást választottam - és EZ AZ EGYETLEN KÜLÖNBSÉG A KÉT TÁBLÁZAT KÖZÖTT -, hogy az említett megszüntetett fogyasztásarányos díjtételt a kimutathatóság érdekében hozzáadtam a régi, 2013. január 1. előtti fogyasztásarányos díjtételekhez.
Gondolom, ezzel nem követtem el szemléleti, módszertani hibát - erre vonatkozóan majd várom nagybecsű észrevételeiteket.

És most nézzük konkrétan az én számlámon feltüntetett díjtételeket táblázatosan, számszerüen:



Rezsicsökkentés I. táblázat




Rezsicsökkentés II. táblázat


Nos, amennyiben minden stimmel, és jól számoltunk (az Excel és én), akkor kijelenthetjük:

IGENIS, BIZONYÍTÁST NYERT, HOGY MEGVALÓSULT A 10 %-OS REZSICSÖKKENTÉS

(minden ellenséges proagandahadjárat és híresztelés ellenére is)!


gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. március 27. 19:33 | Sorszám: 9
Minden ilyesminek ellene vagyok, azért jó étvágyat!
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. március 27. 15:07 | Sorszám: 8
Na ja,talán nem is szívbarát, egye meg, aki árulja.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. március 27. 10:40 | Sorszám: 7
András Rácz: Én ezt nem tartom annyira botrányosnak: ha egyszer jó íze van, tápláló, talán még "szívbarátabb" is, mint a tehénből készült, miért ne árulhassák? Persze, rá kell írni, hogy "laktóz-érzékenyek által is fogyasztható növényi sajt" ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. március 27. 10:29 | Sorszám: 6
Hatalmas bírságot kapott a sajthamisító

Több mint 160 millió forint élelmiszer-ellenőrzési bírságot szabtak ki a Ben Holding Zrt-re, amely Lengyelországból importált növényi zsírral készült élelmiszerkészítményt dobott piacra sajtként. A kereskedelmi forgalomból visszagyűjtött 49 tonna terméket a lengyel beszállító (Abser Sp. z o.o) részére hatósági felügyelet mellett a múlt héten visszaszállították.

A Pest Megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóság az észlelt egyéb (adóügyi) jogszabálysértések miatt tájékoztatta az ügyről a Nemzeti Adó és Vámhivatalt (NAV) illetékes szervezetét is.

Látott tehenet?

Az élelmiszerhatóság szakemberei februárban vettek először mintát a sajtnak nem nevezhető lengyel származású termékből. További mintavételek a lengyelországi forgalmazó által szállított további sajttételek esetében is megállapították, hogy azokat zömében növényi zsír felhasználásával készítették.

A tejtermékek megnevezésének védelméről szóló uniós előírások alapján a sajtok - típustól és megnevezéstől függetlenül - kizárólag állati eredetű tejzsírt tartalmazhatnak, így a növényi zsír jelenléte egyértelműen hamisításra utal. Amennyiben egy termék növényi zsírt tartalmaz, nem nevezhető sajtnak, azaz így a fogyasztókat megtévesztették.

... http://utajovobe.eu/hirek/elelmezes/2984-hatalmas-birsagot-kapott-a-sajthamisito
... www.facebook.com/termelotol?ref=stream
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. március 07. 07:47 | Sorszám: 5
Több mint félmilliárd euróra büntette az EB a Microsoftot
Forrás: MTI | 2013. március 06. szerda 13:39

561 millió euró büntetést szabtakt ki a Microsoftra, amiért a vállalat nem tette lehetővé felhasználóinak a szabad böngészőválasztást.

A bizottság közleményében hangsúlyozza: ez az első eset, hogy a bizottság azért szab ki büntetést egy vállalatra, mert az a saját maga által vállalt kötelezettséget sérti meg.

A Microsoft nem vitatta, hogy 2011 májusa és 2012 júliusa között a Windows 7 egyes szervízcsomaggal frissített változatát használók számára nem jelent meg a böngészőválasztás lehetőségét felkínáló ablak, de azzal védekezett, hogy ez nem volt szándékos.

... http://www.hirado.hu/Hirek/2013/03/06/13/Tobb_mint_felmilliard_eurora_buntett ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. február 28. 12:20 | Sorszám: 4
Nade kérem!!!!!
A Tesco a magyar kormány stratégiai partnere, hát illik ilyet?
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. február 28. 11:45 | Sorszám: 3
Nekem is ez a bajom az egésszel. Nálam egy multi brutális pénzbüntetése milliárdos nagyságrendnél kezdődik.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. február 28. 11:34 | Sorszám: 2
Gyorshír! Brutális bírság a magyar Tescónak
2013. február 27., szerda 14:40

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a TESCO-GLOBAL Áruházak Zrt. (Tesco) akciós kampányának vizsgálata során megállapította, hogy a meghirdetett akciója során megtévesztő tájékoztatásokat tett közzé a termékek elérésére és a kedvezmények mértékére vonatkozóan. A jogsértés elkövetéséért a vállalkozásra 20 millió forint bírságot szabott ki a GVH - tájékoztatta a Pénzcentrum.hu-t a Versenyhivatal.

... http://www.penzcentrum.hu/vasarlas/gyorshir_brutalis_birsag_a_magyar_tesconak ...

(Kommentár: 20 millió brutális 1 multinak ?? )
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 12. 07:19 | Sorszám: 1
A Google Amerikában megúszta, Európában viszont nem fogja

Gőzerővel folyik a taktikázás, és ennek legújabb jele, hogy az európai versenyügyi biztos kemény üzenetet küldött a keresőcégnek.

Nagyon úgy tűnik, hogy az európai versenyügyi hatóságok nem lesznek olyan elnézőek a Google-lal szemben, mint az amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (Federal Trade Commission – FTC), mely nemrég komoly szankció nélkül zárta le hasonló vizsgálatát. A Financial Times ugyanis azt tudta meg az ügyben illetékes, az említett vizsgálatot felügyelő versenyügyi biztostól, Joaquín Almuniától, hogy álláspontjuk az, hogy a Google vagy változtat jelenlegi gyakorlatán, mely szerint a saját szolgáltatásokat a versenytársak kárára népszerűsíti, előbbre sorolja keresőjében, vagy pedig megindítják a trösztellenes eljárást, ami igen komoly büntetéssel járhat.

Almunia közölte, hogy a vizsgálat még folyik, de számára világos, hogy a Google elfogadhatatlan módon taktikázik, és egyértelmű, hogy visszaélnek domináns piaci pozíciójukkal.

... http://erdely.ma/tudtech.php?id=133844&cim=a_google_amerikaban_meguszta_europ ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...