19:24:04
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Magyar identitás
... Elejére 1. lap 
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 07. 00:41 | Sorszám: 77
És, lehet hogy Ruzsa Magdi 1 milliónál majd lemond a másik állampolgárságáról...
Egy szép június negyedikei napon
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 07. 00:36 | Sorszám: 76
Lehet, hogy már százezer környékén ez volt betervezve...
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 06. 23:38 | Sorszám: 75
Nagy sakkmester, aki ezt így összehozta!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 06. 19:45 | Sorszám: 74
Most kapcsolok, hogy Csaba testvér december 5-én vette fel az állampolgárságot !
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 05. 09:51 | Sorszám: 73
Eszembe nem jutott volna, hogy Ő még nem magyar állampolgár.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 05. 09:41 | Sorszám: 72
Ünnepélyes keretek között letette az állampolgársági esküt az ötszázezredik külhoni magyar kérelmező, Böjte Csaba és édesanyja, Böjte Julianna csütörtökön a Parlamentben. Az eskütételen jelen volt Orbán Viktor miniszterelnök, Kövér László, az Országgyűlés elnöke és Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes.


Ünnepélyes keretek között letette az állampolgársági esküt az ötszázezredik külhoni magyar kérelmező, Böjte Csaba ferences rendi szerzetes és édesanyja, Böjte Julianna. Böjte Csabának a miniszterelnök adta át a honosítási okiratot
- See more at: http://www.magyarhirlap.hu/bojte-csaba-az-otszazezredik-honositott#sthash.MAW ...
onogur
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 05. 09:41 | Sorszám: 71
Ha jól hallottam, akkor Böjte Csaba lesz a félmilliomodik.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 05. 08:10 | Sorszám: 70
Ünnepélyes keretek között

Esküt tesz az ötszázezredik külhoni magyar állampolgár

A Parlamentben ünnepélyes keretek között teszi le az állampolgársági esküt ma az ötszázezredik külhoni magyar kérelmező. Az ünnepségen részt vesz és beszédet mond Orbán Viktor miniszterelnök és Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes is.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 26. 15:19 | Sorszám: 69
Felvidék- Saját, magyar köztársaságielnök-jelöltet állít az MKP
...A magyar elnökjelölt személye jelentősen hozzájárulhat ahhoz, hogy gyengítsük a Robert Fico által épített nemzetállami kereteket és igazoljuk, egyenlő állampolgárai vagyunk Szlovákiának, akik szabadon kívánnak élni az Alkotmány adta lehetőségeikkel...
http://www.magyartudat.com/felvidek-sajat-magyar-koztarsasagielnok-jeloltet-a ...
... www.facebook.com/arpad.vitezorosz
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 25. 12:31 | Sorszám: 68
Kegyes ajándék a vásárhelyi magyarságnak: ékezetek
Forrás: zi-de-zi.ro

Sok a dolgunk. Rengeteg. És sajnos nemhogy csökkenne a tennivalók száma, hanem inkább nő. Mert gondoskodnak róla. A törvény biztosította jogainkat úgy tiporják sárba, mintha biztosak lennének abban, hogy ezt büntetlenül tehetik. Mint ahogy eddig tehették is büntetlenül.

Az ember elolvas egy-egy cikket, amiben mérgelődünk egy sort, és nem tudja mi erősebb benne: a fájdalom, a szomorúság vagy a felháborodás. Azt a cikket olvasva, amelyben a legutóbbi vér- lázító eseményről van szó, megfordult a fejemben, hogy vajon ilyenkor mit szólnak azok az emberek, akik azzal vádolnak, hogy feszültséget szítunk a kétnyelvűségért folytatott harcunkkal? A cikk itt olvasható. Ezek után is azt mondják, vajon, hogy minek feszültséget szítani? Miért nem olvassuk el románul, és elégedünk meg azzal, hogy értjük úgy is?

... http://erdely.ma/publicisztika.php?id=153496&cim=kegyes_ajandek_a_vasarhelyi_ ...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. november 23. 21:50 | Sorszám: 67
Ennek már befellegzett. Örökre vége.



Talán ilyennek látták Magyarországot a XVII. sz. végi utazók: az a néhány síkvidéken csellengő zsoldos, a híres térképészeti akció, az I. és II. Katonai Felmérés lóhátról nézelődő, a pusztulást számba vevő, ifjú földmérői. Elmocsarasodott tájak, kivágott erdők, szittyók, odvas fák módjára meredő, kiégett templomromok, és ahol ember jár, mindenhol a morbus hungaricus, a kiütéses tífusz démonai. Átokföldje, pusztaság – elvétve vagy foltokban magyar talán.

Most szólhatnánk pár dagályos szót az újjáépítés küzdelmeiről – de nem az az ország épült fel, amit százötven évvel korábban feldúltak a törökök. Felszámoltatott a latin nyelv révén egybetartott Hungaria, és megszületett a Habsburgoknak alávetett Magyarország. Ezt az új „alapítást” vagy „újjáalapítást” sem akkor, sem ma nem ünnepeljük. Magyarország kétszer is rettenetes vereséget szenvedett: egyszer, mikor a törökökkel szemben elveszett az ország, másodszor, mikor a túlélő magyarság zöme a török-ellenes felszabadító harcokban a törökök oldalára állt. Ahhoz hogy ünnepeljünk, győzelem kell – vagy ha nincs győzelem, legalább egy államférfi (egy „államnő” vagy akárki), aki előnyös tárgyalási pozíciót harcol ki a Habsburgokkal szemben. De ez is hiányzott. Buda visszavívásának idején a kor egyik legnagyobb magyar politikai gondolkodója és költője, a barokkosan bonyodalmas lelkű, az önálló Magyarország helyét a nyugati szövetségesek között kijelölni akaró Zrínyi Miklós már halott.

... http://ujnautilus.info/urdu-murdu/
... www.facebook.com/attila.botar.1
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 23. 15:34 | Sorszám: 66
Román újságíró: a hóhér visszavonja az áldozat kitüntetését
... http://erdely.ma/publicisztika.php?id=153370&cim=roman_ujsagiro_a_hoher_vissz ...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 09. 10:04 | Sorszám: 65
A KOLOZSMONOSTORI ÖNTÖDÉBEN GYÁRTOTTÁK ezt a kiváló lefolyórácsozatot.
A mai hasonlók széttörnek mint a pelyva.
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 09. 08:31 | Sorszám: 64
„Tiszta” Romániát! (16.)
Kurkó Gyárfás és Petru Groza
Forrás: 3szek.ro


A magyarellenesség nem szűnik

A korábbiakban nem mutattam be a román hadsereg, a csendőr- ség, a voluntárok atrocitásainak teljes leltárát, nem írtam a dél- erdélyi magyarságot ért atrocitásokról sem. Csak példaként említem, hogy a 3. román hegyi­vadász-alakulat és a vele együtt érkező So­meşul batalion fix katonai egységei Gyantán, Kishal- mágyon és Magyarremetén, a Fekete-Körös völgyében mintegy 88 magyart gyilkoltak le.

A szárazajtai vérengzésről és a Maniu-gárdáról azért szóltam bővebben, hogy érzékeltessem, milyen szörnyűségekhez vezethet a hazugságra épített történelmi tudat alapján gerjesztett idegengyűlölet.

... http://erdely.ma/multidezo.php?id=152571&cim=tiszta_romaniat_16
alma
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 06. 12:58 | Sorszám: 63
Jó öreg, minőségi anyagból készült termék.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 06. 07:26 | Sorszám: 62

... www.facebook.com/photo.php?fbid=10153463515315230&set=a.10150408103680230.628 ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 27. 07:20 | Sorszám: 61
Magyar-szlovák kerekasztal-beszélgetést tartottak a megbékélésről Füleken

... http://erdely.ma/tarsmagyarsag.php?id=151781&cim=magyar_szlovak_kerekasztal_b ...
alexander
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 27. 00:39 | Sorszám: 60
SZÉKELY LEÁNYKA

Sebestyén Márta,
Lélekbalzsam éneke -
Gyógyítja szívem:

Galambként bízni,
És szállni az ég felé,
Hol reményünk él!

negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 24. 11:30 | Sorszám: 59
Nem, de legalább van hozzá filozófiája.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 24. 05:51 | Sorszám: 58
"Hő'n" remélem is, hogy nem(!) értem meg azt, amit Ön oly' nagyon ért.Amivel azt akarom mondani: NEKEM KÜLÖN ÖRÖM, HA NEM(!) ÉRTEM ÖNÖKET.Én mán' csak ilyen extravagáns vagyok.
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 24. 05:37 | Sorszám: 57
" diszciplina (disciplina) lat. 1. fegyelem, fegyelmezettség 2. lat. tudományág "
(Bakos Ferenc Fábián Pál Propper László: Idegen szavak kéziszótára. Terra Budapest 1967 )
Tehát: TUDOMÁNYÁG is(!)
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 24. 05:06 | Sorszám: 56
P-s.:
"..Biztos ismeri a klasszikus viccet a hiperérzékeny, ámde kitartó vadászról, aki nem akarja tudomásul venni, hogy a medve sokadszorra sem szeretné, ha lelőné...! "
Ismerem.De azt a TÉNYT is ismerem, hogy a "MEDVÉK"--meg azok a "mögöttes medvék" is, akiket a MEDVE-METAFORA "lefed"-letakar--nem tartoznak a legokosabb lények közé.Még az állatvilágban sem....Talán az "okoskodók" közé inkább.
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 24. 04:54 | Sorszám: 55
Megható ez a NAGYKÉPŰ magabiztos-kioktató hangnem úgy, hogy azt sem tudja ki vagyok, tehát nem ismer engem.Válaszként:
én viszont meghagyom Önt magabiztos tévhitében, mert nem célom az hogy Ön--úgymond--"értsen" engem--ezekben a "formai kérdésekben" legalábbis biztosan nem(!)-- bár 1000%-os biztonsággal tudom: Ön, Önök félrebeszélnek.Valamiről valamit mondanak, AMIRŐL NEM TUDJÁK: "KICSODA"-"MICSODA"--merthogy ez a "micsoda" én lennék.De legyen így, engem nem zavar.
keresztkem
alma
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 23. 23:09 | Sorszám: 54
Hhaha. Erről a "disciplina"(fegyelem vagy valami szakág, mondjuk a sportban) szóról álmomban sem gondoltam, hogy valaki beleszövi a magyarba. Hogy mik vannak..
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 23. 22:35 | Sorszám: 53
Ezt nem fogja "érteni". Sokkal egyszerűbb dolgokat sem "ért".
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...