16:46:35
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Magyar identitás
... Elejére 1. lap 
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 05. 09:51 | Sorszám: 73
Eszembe nem jutott volna, hogy Ő még nem magyar állampolgár.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 05. 09:41 | Sorszám: 72
Ünnepélyes keretek között letette az állampolgársági esküt az ötszázezredik külhoni magyar kérelmező, Böjte Csaba és édesanyja, Böjte Julianna csütörtökön a Parlamentben. Az eskütételen jelen volt Orbán Viktor miniszterelnök, Kövér László, az Országgyűlés elnöke és Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes.


Ünnepélyes keretek között letette az állampolgársági esküt az ötszázezredik külhoni magyar kérelmező, Böjte Csaba ferences rendi szerzetes és édesanyja, Böjte Julianna. Böjte Csabának a miniszterelnök adta át a honosítási okiratot
- See more at: http://www.magyarhirlap.hu/bojte-csaba-az-otszazezredik-honositott#sthash.MAW ...
onogur
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. december 05. 09:41 | Sorszám: 71
Ha jól hallottam, akkor Böjte Csaba lesz a félmilliomodik.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. december 05. 08:10 | Sorszám: 70
Ünnepélyes keretek között

Esküt tesz az ötszázezredik külhoni magyar állampolgár

A Parlamentben ünnepélyes keretek között teszi le az állampolgársági esküt ma az ötszázezredik külhoni magyar kérelmező. Az ünnepségen részt vesz és beszédet mond Orbán Viktor miniszterelnök és Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes is.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 26. 15:19 | Sorszám: 69
Felvidék- Saját, magyar köztársaságielnök-jelöltet állít az MKP
...A magyar elnökjelölt személye jelentősen hozzájárulhat ahhoz, hogy gyengítsük a Robert Fico által épített nemzetállami kereteket és igazoljuk, egyenlő állampolgárai vagyunk Szlovákiának, akik szabadon kívánnak élni az Alkotmány adta lehetőségeikkel...
http://www.magyartudat.com/felvidek-sajat-magyar-koztarsasagielnok-jeloltet-a ...
... www.facebook.com/arpad.vitezorosz
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 25. 12:31 | Sorszám: 68
Kegyes ajándék a vásárhelyi magyarságnak: ékezetek
Forrás: zi-de-zi.ro

Sok a dolgunk. Rengeteg. És sajnos nemhogy csökkenne a tennivalók száma, hanem inkább nő. Mert gondoskodnak róla. A törvény biztosította jogainkat úgy tiporják sárba, mintha biztosak lennének abban, hogy ezt büntetlenül tehetik. Mint ahogy eddig tehették is büntetlenül.

Az ember elolvas egy-egy cikket, amiben mérgelődünk egy sort, és nem tudja mi erősebb benne: a fájdalom, a szomorúság vagy a felháborodás. Azt a cikket olvasva, amelyben a legutóbbi vér- lázító eseményről van szó, megfordult a fejemben, hogy vajon ilyenkor mit szólnak azok az emberek, akik azzal vádolnak, hogy feszültséget szítunk a kétnyelvűségért folytatott harcunkkal? A cikk itt olvasható. Ezek után is azt mondják, vajon, hogy minek feszültséget szítani? Miért nem olvassuk el románul, és elégedünk meg azzal, hogy értjük úgy is?

... http://erdely.ma/publicisztika.php?id=153496&cim=kegyes_ajandek_a_vasarhelyi_ ...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. november 23. 21:50 | Sorszám: 67
Ennek már befellegzett. Örökre vége.



Talán ilyennek látták Magyarországot a XVII. sz. végi utazók: az a néhány síkvidéken csellengő zsoldos, a híres térképészeti akció, az I. és II. Katonai Felmérés lóhátról nézelődő, a pusztulást számba vevő, ifjú földmérői. Elmocsarasodott tájak, kivágott erdők, szittyók, odvas fák módjára meredő, kiégett templomromok, és ahol ember jár, mindenhol a morbus hungaricus, a kiütéses tífusz démonai. Átokföldje, pusztaság – elvétve vagy foltokban magyar talán.

Most szólhatnánk pár dagályos szót az újjáépítés küzdelmeiről – de nem az az ország épült fel, amit százötven évvel korábban feldúltak a törökök. Felszámoltatott a latin nyelv révén egybetartott Hungaria, és megszületett a Habsburgoknak alávetett Magyarország. Ezt az új „alapítást” vagy „újjáalapítást” sem akkor, sem ma nem ünnepeljük. Magyarország kétszer is rettenetes vereséget szenvedett: egyszer, mikor a törökökkel szemben elveszett az ország, másodszor, mikor a túlélő magyarság zöme a török-ellenes felszabadító harcokban a törökök oldalára állt. Ahhoz hogy ünnepeljünk, győzelem kell – vagy ha nincs győzelem, legalább egy államférfi (egy „államnő” vagy akárki), aki előnyös tárgyalási pozíciót harcol ki a Habsburgokkal szemben. De ez is hiányzott. Buda visszavívásának idején a kor egyik legnagyobb magyar politikai gondolkodója és költője, a barokkosan bonyodalmas lelkű, az önálló Magyarország helyét a nyugati szövetségesek között kijelölni akaró Zrínyi Miklós már halott.

... http://ujnautilus.info/urdu-murdu/
... www.facebook.com/attila.botar.1
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 23. 15:34 | Sorszám: 66
Román újságíró: a hóhér visszavonja az áldozat kitüntetését
... http://erdely.ma/publicisztika.php?id=153370&cim=roman_ujsagiro_a_hoher_vissz ...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 09. 10:04 | Sorszám: 65
A KOLOZSMONOSTORI ÖNTÖDÉBEN GYÁRTOTTÁK ezt a kiváló lefolyórácsozatot.
A mai hasonlók széttörnek mint a pelyva.
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 09. 08:31 | Sorszám: 64
„Tiszta” Romániát! (16.)
Kurkó Gyárfás és Petru Groza
Forrás: 3szek.ro


A magyarellenesség nem szűnik

A korábbiakban nem mutattam be a román hadsereg, a csendőr- ség, a voluntárok atrocitásainak teljes leltárát, nem írtam a dél- erdélyi magyarságot ért atrocitásokról sem. Csak példaként említem, hogy a 3. román hegyi­vadász-alakulat és a vele együtt érkező So­meşul batalion fix katonai egységei Gyantán, Kishal- mágyon és Magyarremetén, a Fekete-Körös völgyében mintegy 88 magyart gyilkoltak le.

A szárazajtai vérengzésről és a Maniu-gárdáról azért szóltam bővebben, hogy érzékeltessem, milyen szörnyűségekhez vezethet a hazugságra épített történelmi tudat alapján gerjesztett idegengyűlölet.

... http://erdely.ma/multidezo.php?id=152571&cim=tiszta_romaniat_16
alma
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 06. 12:58 | Sorszám: 63
Jó öreg, minőségi anyagból készült termék.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 06. 07:26 | Sorszám: 62

... www.facebook.com/photo.php?fbid=10153463515315230&set=a.10150408103680230.628 ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 27. 07:20 | Sorszám: 61
Magyar-szlovák kerekasztal-beszélgetést tartottak a megbékélésről Füleken

... http://erdely.ma/tarsmagyarsag.php?id=151781&cim=magyar_szlovak_kerekasztal_b ...
alexander
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 27. 00:39 | Sorszám: 60
SZÉKELY LEÁNYKA

Sebestyén Márta,
Lélekbalzsam éneke -
Gyógyítja szívem:

Galambként bízni,
És szállni az ég felé,
Hol reményünk él!

negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 24. 11:30 | Sorszám: 59
Nem, de legalább van hozzá filozófiája.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 24. 05:51 | Sorszám: 58
"Hő'n" remélem is, hogy nem(!) értem meg azt, amit Ön oly' nagyon ért.Amivel azt akarom mondani: NEKEM KÜLÖN ÖRÖM, HA NEM(!) ÉRTEM ÖNÖKET.Én mán' csak ilyen extravagáns vagyok.
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 24. 05:37 | Sorszám: 57
" diszciplina (disciplina) lat. 1. fegyelem, fegyelmezettség 2. lat. tudományág "
(Bakos Ferenc Fábián Pál Propper László: Idegen szavak kéziszótára. Terra Budapest 1967 )
Tehát: TUDOMÁNYÁG is(!)
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 24. 05:06 | Sorszám: 56
P-s.:
"..Biztos ismeri a klasszikus viccet a hiperérzékeny, ámde kitartó vadászról, aki nem akarja tudomásul venni, hogy a medve sokadszorra sem szeretné, ha lelőné...! "
Ismerem.De azt a TÉNYT is ismerem, hogy a "MEDVÉK"--meg azok a "mögöttes medvék" is, akiket a MEDVE-METAFORA "lefed"-letakar--nem tartoznak a legokosabb lények közé.Még az állatvilágban sem....Talán az "okoskodók" közé inkább.
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 24. 04:54 | Sorszám: 55
Megható ez a NAGYKÉPŰ magabiztos-kioktató hangnem úgy, hogy azt sem tudja ki vagyok, tehát nem ismer engem.Válaszként:
én viszont meghagyom Önt magabiztos tévhitében, mert nem célom az hogy Ön--úgymond--"értsen" engem--ezekben a "formai kérdésekben" legalábbis biztosan nem(!)-- bár 1000%-os biztonsággal tudom: Ön, Önök félrebeszélnek.Valamiről valamit mondanak, AMIRŐL NEM TUDJÁK: "KICSODA"-"MICSODA"--merthogy ez a "micsoda" én lennék.De legyen így, engem nem zavar.
keresztkem
alma
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 23. 23:09 | Sorszám: 54
Hhaha. Erről a "disciplina"(fegyelem vagy valami szakág, mondjuk a sportban) szóról álmomban sem gondoltam, hogy valaki beleszövi a magyarba. Hogy mik vannak..
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 23. 22:35 | Sorszám: 53
Ezt nem fogja "érteni". Sokkal egyszerűbb dolgokat sem "ért".
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 23. 21:48 | Sorszám: 52
Mint mondtam az elébb, maga tudja, hogy minek látja értelmét!

Biztos ismeri a klasszikus viccet a hiperérzékeny, ámde kitartó vadászról, aki nem akarja tudomásul venni, hogy a medve sokadszorra sem szeretné, ha lelőné...!
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 23. 20:42 | Sorszám: 51
ÉN NEM MONDOM AZT(!)--és nem is mondtam soha--hogy grál lovagként, jómagam "nem kötök bele semmiért senkibe".Gyarló ember vagyok én is, ez igaz.De SZENT ÜGYEINKÉRT VALÓ TENNIAKARÁSOM, és talán tetteim is--azt gondolnám--van akkora ÉRTÉK, amiért gyarlóságaim fölött talán 'érdemes olykor szemet húnyni.Jómagam legalábbis így vagyok az "emberi gyengékkel", ha azt észlelem, hogy az illetőt valamiféle magasabbrendú "jóságszempont" fűti. És mindez nálam ellenőrizhetően igaz.
Viszont ha valakik "csak azért olvassák el a hozzászóláésaimat"--mint írja-- akkor a minimum az, hogy MEGVÉDEM magam...valamiképpen.
Az meg hogy mit itél valaki "csak véleménynek" vagy már "bántásnak", az egyéni érzékenység dolga.Én hártyaérzékenységű emberidegzettel rendelkezem--olykor--és bántásnak érzek sokmindent, amit más esetleg nem.Viszont fönntartom magamnak a jogot arra, hogy a felém irányuló szövegből én magam állapitsam meg, hogy "az" micsoda, aminthogy másoknak is megengedem ugyanezt.
keresztkem
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 23. 20:28 | Sorszám: 50
Ezt is lehet, de akkor számolni kell azzal, hogy csak azért olvassák el a hozzászólásait, hogy belekössenek, ahogy én is!
Ja, én nem bántottam, csak leírtam a véleményemet.
Maga tudja, hogy minek látja értelmét.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 23. 19:56 | Sorszám: 49
"..Ezzel szemben alkalmazkodom a "netikett" szabályaihoz,"
Rendben! ÉN IGY(!) ELFOGADOM-ELFOGADTAN Önt.Viszont.
Mindezzel "szemben" én NEM(!) "alkalmazkodom a "netikett" szabályaihoz".Legalábbis: minden szabályához a netikettnek MINDENBEN nem! Ergo: nem értem azt, hogy ha én elfogadom(!)--EL TUDOM FOGADNI(!)--Önt azzal, ami nekem nem tetszik, akkor Ön miért bánt engem azzal, ami Önnek bennem nem elfogadható.
ÉS ÉN ÚRI GUSZTUSOM, VAGY "KÓROS HAJLAMAIM ALAPJÁN" BIZONYOS DOLGOKBAN MÉGIS ÉRTELMÉT LÁTOM JELEN LENNE E KLUBBAN.
keresztkem
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...