07:20:06
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Mi lett velük?
... Elejére 1. lap 
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. december 24. 07:45 | Sorszám: 297
és lehetséges, hogy átlátogatott Kecskemétre is ..

" A Kiskunhalason látott párduc egy másik nagyvárosban tűnhetett fel – Videó! "
https://hirtv.hu/hirtvszines/a-kiskunhalason-latott-parduc-egy-masik-nagyvaro ...

Viszont:
"....
Kamuhír terjed
Nem igaz, hogy megvan a macska, valaki csak szórakozik
kommentelte az interneten keringő beírásokat Tokovics Tamás, a vadaskert igazgatója KecsUP-nak. .."

R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. december 23. 22:38 | Sorszám: 296
Ballószögön vélték látni a kóborló halasi párducot
2021. 12. 23. 18:17
... https://sokszinuvidek.24.hu/mozaik/2021/12/23/kiskunhalasi-parduc-nagymacska- ...
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. december 23. 22:01 | Sorszám: 295
Vajon mi lett a fekete párduccal, amelyik Kiskunhalas határában kóborolt?

gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. november 23. 19:40 | Sorszám: 294
Csak egyetlenegyszer mondaná el egy ilyen cég a környezetszennyezés valódi okát!
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. november 23. 17:08 | Sorszám: 293
Idézet:
A BMW is a felfigyelt a magyar startupra
....
... Ebben most kitűnő partnerre találtak – több másik startuppal együtt – a BMW Foundation Herbert Quandt akcelerátorprogramjában. A BMW akcelerátorprogramjában azt vállalja, hogy támogatja a jövő azon vezető szakembereit, akik valós tettekkel szolgálják például a környezetvédelem vagy az egyenjogúság ügyét, amely célkitűzés megegyezik az ENSZ erre vonatkozó céljaival. ....
https://www.msn.com/hu-hu/hirek/other/a-bmw-is-a-felfigyelt-a-magyar-startupr ...
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. november 04. 21:20 | Sorszám: 292
Valahogy idegenkedem az ilyen lebontott "szervesanyagtól". Nem kell műanyagot előállítani, csak a feltétlenül szükséges mennyiségben. Tudom, most jön: mennyi az a feltétlenül szükséges? Nem tudom.
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. november 04. 00:02 | Sorszám: 291
Nem egyszerű.... Sajna, sokan vannak, lehetnek, akik csak az "állam" megcsapolásából akarnak megélni... és, nem feltétlenüól szimpla rosszindulatból, hanem csak a nem túl nagy hozzáértés miatt... A kapitalizmusnak mindenképpen van egy nagy előnye: nincs suskus, hogyha valami mégiscsak xar, de nem kap "korlátlan" innovácós pénzeteket.. ;-))
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. november 03. 23:54 | Sorszám: 290
Mondjuk, én egy "izé" miatt aggódom azé' ... Ha, tényleg olyan nagy dobás (annak látszik),
akkor nagy a veszélye, hogy egyszer csak egy kolosszális nagy multi (pl. Dupont) olyan ajánlatot tesz a cég felvásárálására,
aminek a harmincas éveikhez közeli fiatalok nem képesek ellenállni...,
esetleg még akkor sem, ha "kiszámolják", hogy hosszabb távon jobban járnának a cégépítéssel!! ...
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. november 03. 23:47 | Sorszám: 289
Minden rendben, azután egyszer csak valahogy mégis cvikli jön az ászra.

Ha ez valóban egy komoly dolog, én Áder helyében keményen beleszálltam volna, ha már annyira környezetvédő lett a fiú.
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. november 03. 20:46 | Sorszám: 288
Látszólag minden OK, minden megy a maga útján.... Többségi tulajdonosok a cégben, és elvileg szabadalmaztatva is van az eljárás, a'szem....

https://poliloop.com/our-mission

" .... Funding Secured
In December 2020, Poliloop closed its seed round with Budapest based Vespucci Partners."



https://kutatokejszakaja.hu/magyar-talalmany-az-egyszer-hasznalatos-muanyagok ...
"Magyar találmány az egyszer használatos műanyagok kiiktatására
2021. október 18"

tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. november 03. 19:29 | Sorszám: 287
Attól félek, hogy előbb- utóbb elcsaklizzák előlük az aranytojást tojó tyúkot, ahogy Losonczi Dávid elől is az üvegbetont....

https://forbes.hu/uzlet/ket-magyar-lany-bakteriumkoktelja-szabaditana-meg-a-v ...
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. október 25. 22:20 | Sorszám: 286
12
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. október 24. 21:27 | Sorszám: 285
Kicsit takarítgattam az egyik fájlban és ezt találtam:

"Soha nem fogják tudni elítélni Gyurcsányt, mert hülyének lenni állampolgári jog. Miért olyan nehéz ezt megérteni??? Lehet azon sopánkodni, hogy az az idióta Böszme fogadta a kaszinóváros kiötlőit és lehet, hogy azt mondta, hogy jaj de jó, hogy jöttek, csinálják csak, amit kifundáltak, én támogatom, de ez nem elég arra, hogy rács mögé dugják. Gondolod, hogy valahol leírta ő azt, hogy fogadják el a pilisi szántóföldeket 1:1-ben velencei tóparti terület ellenében? Fölforgathatod az egész adminisztrációt, ilyen értelmű írást sehol nem fogsz találni. Ez nem Polt Péter és Pitér Sándor ügy, hiába is ismételgeted évek óta ezt a teóriádat.

Eladhatta nyugodtan a repteret vagy bármi mást, ennyi-annyiért, ha kevésért adta el, akkor is csak annyit mondhatnak, hogy ejnye-bejnye, maga milyen hülye, hogy ilyen olcsón adta el.

Na még csak azt kéne, hogy megfogadják a "jó tanácsod" és azt mondanák azért küldik nyugdíjba a bírákat, mert kriptokomcsik! Lenne itt akkora nyervákolás, hogy csak na! Diszkrimináció! B-lista mint a Rákosi korszakban! és a többi... éppen az a jó, amivel érvelnek, 62 év a nyugdíjkorhatár mindenkinek, oszt jó napot."

Vajon mikor és kinek írhattam?


tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. október 21. 16:15 | Sorszám: 284
Magyarul is ismerem.
Anyukám sokszor használta.
Vádolj, valami marad.

Én nem tudnék ennyit hazudni.

R.András
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. október 21. 12:14 | Sorszám: 283
"Calumniare audacter, semper aliquid haeret" ...
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. október 20. 23:50 | Sorszám: 282
Olvasom a cikket és azon gondolkozom, hogy lehetséges az, hogy én azt látom, hogy a cikk tele van szemenszedett hazugságokkal és itt vannak ezek a képzett emberek, akik ilyen bődületes baromságot képesek összehordani. Velem van a baj? Vagy velük?



"az emberek túlnyomó többségének egyre reménytelenebb a helyzete és borúsak a kilátásai.

A polgárok válaszút előtt állnak és három lehetőség közül választhatnak: vagy arra adnak felhatalmazást, hogy a rezsim folytassa bűnszervezethez méltó, a közvagyont elrabló, a hétköznapi életet még jobban megkeserítő tevékenységét, tovább távolítva az országot a Nyugattól és hozzákapcsolva a keleti önkényuralmakhoz, vagy a rezsimmel kiegyező, puha NER-t képviselő, magát ellenzékinek nevező szövetséget emelnek hatalmi pozícióba úgy, hogy a mai rezsim, mintegy ténylegesen irányító háttérállamként, a következő négy évben zökkenőmentesen megtartja közjogi és gazdasági-kulturális uralmi pozícióit."

*"az emberek túlnyomó többségének egyre reménytelenebb a helyzete"
Tényleg?
A gyerekeimnek jóval jobb a soruk, mint amilyen az enyém volt.

*"bűnszervezethez méltó, a közvagyont elrabló"
Tényleg?
Szíjjártó, Orbán, Gulyás Gergely, Kásler Miklós, Varga Judit, Varga Mihály, Novák Katalin és a többi tényleg bűnszervezetben vezeti az országot és tényleg elrabolják a közvagyont? Hogyan?

*"távolítva az országot a Nyugattól és hozzákapcsolva a keleti önkényuralmakhoz"
Tényleg?
Miben csúcsosodik ez ki?
Fogadja Putyint, akitől az életet jelentő energiahordozókat pénzért vesszük?
Nem kell érte Szabad Nép félórát tartani munkakezdéskor.

Annyit hangoztatják a legkülönbözőbb hazug vádjaikat, hogy lassan azt gondolom, lehet, hogy már nem vagyok képes a hazugságot megkülönböztetni az igazságtól.

Hogy képesek ennyit hazudni?



gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. október 20. 00:07 | Sorszám: 281
Vezetniíííí???? Öket kellett volna vezetőszíjon....
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. október 19. 22:21 | Sorszám: 280
.... Képzeljük el, hogy... nem, nem tudom még csak elképzelni sem,
hogy ezek vezessék az országot!... Brrrr.

" " " "
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. október 19. 22:10 | Sorszám: 279
Hümm, "feladta" ....

https://www.youtube.com/watch?v=-GijyF9gdvQ
"A Café Péntek vendége: Kerék-Bárczy Szabolcs (2019.10.04.)
138 views, Oct 4, 2019"


/ Ha jól sejtem, 2014-2019 októberéig önkormányzati képvisellő volt ..../

(( "Kerék-Bárczy Szabolcs: A NER-nek nincs kihívója
ellenzék 2022
Kerék-Bárczy Szabolcs
2021.01.19. 14:26

Lehet-e egyszerre bűnszervezetnek, maffiának és "egyszerűen csak" rossz kormánynak nevezni a fennálló hatalmat. Mi következik az egyikből, mi a másikból és mi a kettős értelmezésből? Szerzőnk a hatpárti megállapodásról ír és a jelenlegi magyar politikai valóság egy, a jellemző értelmezéstől eltérő változatát kínálja. ...."

https://hvg.hu/360/20210107_Kerek_Barczy_Szabolcs_A_NERnek_nincs_kihivoja ))
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. október 19. 18:52 | Sorszám: 278
Hát ezzel a mukival vajon mi lett?

"Kerék-Bárczy Szabolcs, egykori Los Angeles-i konzul, a DK volt elnökségi tagja"

pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. július 22. 23:02 | Sorszám: 277
hümm, úgy néz ki, már nem a "front vonalban" dolgozik ....

tavaly kapott azé' egy díjat, ha jól látom ...

https://www.origo.hu/itthon/20201023-semjen-zsoltaz-allami-kituntetes-fontos- ...
"Kitüntetést vehetett át Csermely Péter, a Mediaworks Hungary Zrt. tartalomfejlesztési vezérigazgató-helyettese isForrás: MTI/Koszticsák Szilárd"
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2021. július 22. 21:09 | Sorszám: 276
Hova tűnt Csermely Péter?
Valamikor az ősidőkben szerettem olvasni a cikkeit a Magyar Nemzetben.



Hiányzik nagyon Csontos János, Kristóf Attila. Béke poraikra!


Czakó Gábor is nagyon eltűnt.


pandala
Olvasta: 9 | Válasz | 2021. március 24. 04:42 | Sorszám: 275

" Sci-fiből magyar valóság
2021. március 19. 08:22 - CHIKANSPLANET

A műanyagevő baktérium az emberiség nagy álma, ami képes lenne megszabadítani minket a Földet szennyező műanyagoktól. Nos, úgy tűnik két fiatal magyar kutatónak, Madaras Liznek és Lévay Krisztinának sikerült megalkotnia egy olyan baktériumkoktélt, ami az egyszerhasználatos műanyagokat, mint a PET-palack és az élelmiszercsomagolók, 6-8 hét alatt szerves iszappá, komposzttá bontja le.

Bár hihetetlennek tűnhet, de tényleg nincs még egy olyan cég a világon, mint a magyar kutatók által alapított Poliloop. A cég az egyszerhasználatos műanyagok lebontására fejlesztett ki egy technológiát, egy olyan biotechnológiai eljárást, ami a könnyű szerkezetű műanyagokat, mint a PET-palack és az élelmiszercsomagolók, 6-8 hét alatt szerves iszappá, komposzttá bontja le, ráadásul eközben nem szabadul fel semmilyen káros anyag, például metán.
...."

https://chikansplanet.blog.hu/2021/03/19/sci-fibol_magyar_valosag


pandala
Olvasta: 9 | Válasz | 2021. március 24. 04:36 | Sorszám: 274
"The president voiced hope that industrial utilisation of the invention could start before the end of this year."
pandala
Olvasta: 9 | Válasz | 2021. március 24. 03:40 | Sorszám: 273
( A lányok a bányában dolgoznak ...
Gondolom, még a szabadalmaztatás sem futott le. Az általában nem túl gyors folyamat, de most fontos lehet kivárni .. )
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...