00:44:42
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Furcsa jogi helyzetek.
Chermtrail
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 03. 15:09 | Sorszám: 1
Tisztelt jogi fórum,

1986 -ban Magyarországból leléptem. Munkaadóm az akkori BHG Békéscsaba, munkakönyvembe "kilépett" jegyzett. A felmondás a munkaadóm részéről nem történt meg a munkaszerződés szerint, legalább is nem postázták Münchenbe, mert nem jelentettem be semmit. A mai napig nem mondtam fel ' 2007.05.04.-én adtam be a nyugdíjkérelmem és előrehozott öregségi nyugdíjat kaptam 2006.12.09 -től (a 60 éves koromtól). Eddig hat nyugdíjdöntés született.
A Zala Megyei RFK (Csesztregen voltam állandó bejelentett lakos) megállapította, hogy jogellenesen tartózkodok külföldön. Ezt követően Békéscsabán az akkori igazgatási osztály 1986 nyarán az egy hónappal a lelépésem előtt vett OTP lakásom határozattal "elkobozta", tehát buktam a beugrót.
A tb. melyik időt kell, hogy elismerje:
A munkaadó kilépett bejegyzéséhez kötött időt, vagy a hivatalos szerv (ZMRFK) megállapítása idejét ?
Mi a jogi útja ? Miután a tny. nem tartalmazza első fejezetében az EU kötelmeket 2005.05.01-től, MO nem teljesítette az EU -ban vállalt kötelmét, a tny-t nem adaptálta.
Lehet -e az elkobzott lakás befizetett részét a tny 42. §-a értelmében mint befizetés tekinteni ? Ez két esetem érinti:ZMRFK és az 1962-es nyári szüneti négy hetes munkám.
Kellett volna -, illetve lehet-e a tny. 96.§ (3)f rendelkezése szerint a menekültügyi hatóságot bekapcsolni ? Ügyem már a kúriát is megjárta, de ezen szavak, kifejezések, nem szerepeltek benne. Röviden az eljárás egy része rossz hiszemű volt (minél kevesebb tb. idő). Ha pedig a NY.IG döntései, a bírói ítéletek okmányok, akkor a szándékos tb. csalás okiratokban hiányos adatok szerepeltetése is érintett ?
A másik "sztori": Az EU csatlakozás után történt, hogy a NY.IG a t.ny. 43.§ -a szerint valiorizálás ürügyén egy időszakot kétszer számolt be, mert 1986 óta nem volt keresetem, így visszamenőleg számított egy időszakot, melyet már egyszer beszámított.
Az EU tagság miatt viszont a másik tagállamban eltöltött tb. időt is be kell számolni. Így ellentmondás állt elő az EGK 1408/71 46(1)-(3) és 44. cikkely(2) szerint ! Tehát az a tény, hogy 1986 óta nincs keresetem, ebben cikkelyben másképpen szerepel. Az EU tagságtól a külföldi tb. szerinti munkát el kell ismerni., mely a tny alaprendelkezéséből kimaradt.
Hitelt érdemlő -e a tny. 43 §(1)c szerint az a tény, mely az én tb. időm közvetetten bizonyítja?:
1962-ben szemem előtt a reggeli műszakomban üzemi balesetet szenvedett a velem párban dolgozó munkatársam. Miután maradandó sérülést szenvedett - tehát még 10 napon túl gyógyulót - táppénzre került. Ezen idő pedig az ő nyugdíjdöntésében szerepel. Ki kell adja a NY IG a bíróságnak ezen közvetett bizonyítékot, mint adatot ? Hogyan ? (gondolok a tny 70/A §(1)96((4), 96/E(1,)(2).,100§ -aira.
1963 -ban ugyancsak a nyári szüneti munkám ugyanez a cég lejelentette !!! Valami nem stimmel !


Megköszönöm jogi segítségüket.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...