09:42:30
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Klímaváltozás
... Elejére 1. lap 
Felkesz Deneverr
Olvasta: 5 | Válasz | 2015. december 22. 21:36 | Sorszám: 34
látom, nem tudod miről van szó, pedig oda is írtam... nem baj, igyál még egy kupicával... Európa nyugdíjas problematikáját pedig egy másik topikban kéne vizsgálgatni, szerintem..
negyven rabló
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. december 22. 21:30 | Sorszám: 33
Két gyerek a népesség fenntartásához elég. Európában. Khm...
A sokkal több gyerek nem itt normális.
Más földrészeken teleszülik a környezetüket, majd jönnek Európába és felháborodnak, hogy nem kapnak lakást, pénzt, meg a kaja is olyan, hogy ők azt csak az állatoknak és a nőknek adnák.
No?
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 22. 21:03 | Sorszám: 32
(( amúgy meg, ha az egész Földet nézzük, akkor a 2 gyerekkel sincsen semmi baj, hisz' az elég az 'újratermeléshez'...
ennek a szegény Fődnek már ez a meglévő 7 milliárd ember is nagyon nagyon sok(k) ))
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 22. 20:58 | Sorszám: 31
hát, szerintem nem lehet a klímaváltozás ellen háromgyerekes családmodellel küzdeni...
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 22. 20:31 | Sorszám: 30
Nincs!Semmi, tényleg semmi nem fog változni!
Remélem nincs ilyen naiv ember itt!
Ez nem más, mint szemfényvesztés!

Mikor vesszük már észre, hogy most minket hülyére vesznek? Tényleg azt akarják, hogy 90 IQ legyen az átlag! Leírtam ezt már korábban is: A cél, hogy kettőnél ne legyen több gyerek, lehessen lakás, kocsi, de ezt csak úgy tudja elérni az átlagjózsi, ha hitellel terhelve hazaér, már ne legyen kedve harmadik gyereket csinálni, mert az már szaporodást jelentene!
No. ha most bejön Orbán (vagy más) ötlete a háromgyerekes családról a 10+ 10 milla támogatással, akkor azt kell mondanom, hogy ezt így kell csinálni!
Tudom, tudom! Irtózatosan hülye, mert építi a stadionokat, amik helyett lehetne x lilegeztetőgéoet venni és x újraélesztő -sokkoló-t beszerezni.
BIztos egy szemét ez az ember, de az első kormánya idején ő emelte fel a minimálbért és most megint!
Anno tanúja voltam annak, hogy egy vendéglős azt mondta, hogy őt most konkrétan tönkretette ez az orbáni törvény.
Csakhogy ő eleve rosszul indult! Neki az volt a normális, hogy adót csal! A szakácsát, a pincéreit eleve kisebb bérrel jelentette be.
Hozzáteszem, hogy én is kénytelen voltam ezt tenni! (Már elévült, elmondhatom. )Szóval 6 órára jelentettem be őket, miközben 8-9-et dolgoztak. Azok között a körülmények között egyszerűen nem lehetett mást tenni!
Senki nem fogja elhinni nekem, de én tényleg szívesen adózom/nék, már abban az esetben, ha ennek értelmét látom.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 22. 14:14 | Sorszám: 29
http://www.portfolio.hu/short/fenntarthatovilag/ez_a_varos_csak_ugy_el_fog_tu ...

Elárasztotta az óceán Miami utcáit 2015 szeptemberében a szezonálisan jelentkező dagály miatt, de egyesek ezt a jelenséget már a globális felmelegedéssel hozták összefüggésbe. Forrás: Europress/Getty

Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 17. 22:32 | Sorszám: 28
"...A 2015-re adott előrejelzés 0,61 Celsius-fokos emelkedést jósolt. A 2015 januárja és októbere közötti adatok azt mutatják, hogy az idei középhőmérséklet 0,72 Celsius-fokkal haladja meg az 1961–1990 közötti időszak átlagát.

A brit meteorológiai szolgálat szerint lehet, hogy a 2016-ra jósolt melegedés nem folytatódik, és akár 1 Celsius-fokos különbség alá is visszacsúszhat a következő években."
Felkesz Deneverr
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 17. 22:28 | Sorszám: 27
A legmelegebb év lehet a 2016-os
MNO, 2015. december 17., csütörtök 22:14
A brit meteorológiai szolgálat friss globális hőmérséklet-előrejelzése szerint „nagyon valószínű”, hogy 2016 még 2015-nél is melegebb lesz.

A globális felmelegedés és az El Nino jelenség hatása miatt 2015-nek már az év vége előtt megelőlegezték a rendszeres mérések kezdete óta tapasztalt legmelegebb év címét. A brit meteorológia szerint 2016-ban 1,1 Celsius-fokkal lesz melegebb az átlaghőmérséklet az iparosodás előttihez képest – tudósított a BBC News, illetve annak nyomán az MTI.

A múlt héten Párizsban befejeződött klímacsúcs résztvevői egyetértettek abban, hogy az emelkedést 1,5 Celsius-fokban kell korlátozni.
Betett az El Nino

Az El Nino jelenség felelős volt idén egy rövidebb monszunos évszakért Indiában, hozzájárult az Atlanti-óceánon a forgószeles időszak meggyengítéséhez, és korai téli viharokat okozott Észak-Európában az elmúlt hetekben. A jövő évi emelkedésből 0,2 fok lehet majd, köszönhető az El Ninónak. ....
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 17. 19:26 | Sorszám: 26
(a Föld hosszúhullámú infravörös kisugárzásait gátolják...)
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 17. 19:21 | Sorszám: 25
ja, de a semmire nem tud kicsapódni... kell még hozzá a hajtóműból kiáramló megmaradt kis biszbazok...
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 17. 17:29 | Sorszám: 24
Ez pl. lemaradt.

fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 17. 17:27 | Sorszám: 23
Ne szívass!
Annyit nem finghat tehén metánt, nem égethet annyi kertész rőzsét, a szar buszok nem eregethetnek annyi kormot, hogy a sztratoszféra megérezze.

A kondenzcsík jégkristály.

(Én vagyok tulok, hogy komolyan vettem.)

mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 17. 15:25 | Sorszám: 22
Hinnéd-e mennyire hatással vagyunk a légkörre.
Szept.11 után jópár napig repülési tilalom volt, és az ez idő alatt a levegőbe NEM kerülő kerozin-égéstermék miatt kimutathatóan emelkedett a hőmérséklet a forgalmas légi útvonalak környékén, a repülés újraindulásakor meg visszaállt a normál értékre. A kondenzcsík, mint kiderítették, anti-üvegházhatást indukál (most ne kérdezd hogyan, forrás az Éghajlatcsinálók c. könyv)
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. december 17. 15:15 | Sorszám: 21
Könyörgöm, hát kimutatták fehéren-feketén. Nem is gondoltam, hogy akad még, aki kétségbevonja.
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 17. 15:14 | Sorszám: 20
-megtenni
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 17. 15:10 | Sorszám: 19
Az ökoszisztémákban, saját egészségünkben valóban hatalmas károkat okozunk. Szerintem a klímaváltozást nem tudjuk előidézni. Az ózonlyukat igen.

Ez nem azt jelenti, hogy nem kellene megtenni mindent megtenni a föld mint élőhely hosszútávú élhetőségéért.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 17. 15:04 | Sorszám: 18
Mert? mi más lenne?
Klímaváltozás mindig is volt, de ez most úgymond a miénk, legyünk büszkék rá.
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 17. 15:03 | Sorszám: 17
... és olyan sem, aki a klímaváltozást emberi beavatkozás következményének tekinti...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 17. 13:26 | Sorszám: 16
Remélem, itt nincs egyetlen olyan naiv kolléga sem, aki elhinné, hogy BÁRMI ÉRDEMI lépés be fog következni a klímaváltozás hatásainak mérséklése érdekében?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. december 17. 11:28 | Sorszám: 15
„mindig lehetetlennek látszik, amíg be nem következik”
Zlinszky János írása a klímakonferencia kapcsán, a Reflexión.
... http://parbeszedhaza.hu/reflexio/gaudate-%E2%80%93-parizsi-klimakonferencia-m ...
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 07. 21:18 | Sorszám: 14
A hitelképességre is hat a klímaváltozás
Napjainkban, amikor minden a világ szinte összes nemzetgazdasága eladósodott állapotban van és államkötvényekből vagy IMF-hittelekből
finanszírozza költségvetési deficitjét, újabb kedvezőtlen tényezővel kell számolniuk. A klímaváltozásból eredő károkkal és kockázatokkal.
... http://www.alternativenergia.hu/a-hitelkepessegre-is-hat-a-klimavaltozas/68091
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 26. 15:21 | Sorszám: 13
Összeugrasztotta a világot a klímaváltozás

Ahhoz képest, hogy eleve nem tűztek hatalmas célt a Varsóban zajló klímakonferencia elé, katasztrófa közeli helyzetben ér véget az ENSZ éghajlatváltozással foglalkozó testületének éves tanácskozása. Még egy vázlat sincs a minden államra kötelező klímavédelmi egyezményről, és gyorsan haladunk afelé, hogy a rosszabbik éghajlatváltozási forgatókönyv váljon valóra.
... http://www.alternativenergia.hu/osszeugrasztotta-a-vilagot-a-klimavaltozas/64724
panda
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 24. 09:21 | Sorszám: 12
Klímakonferencia: homályos megállapodás született
NT
Forrás: MTI, MNO
2013. november 23., szombat 21:54

Megállapodtak szombaton Varsóban az ENSZ klímakonferenciájának résztvevői a 2015-ben megkötendő klímaegyezményhez elvezető menetrendről, ám bírálók szerint homályos megfogalmazású szöveg született, és a legfontosabb kérdésről – mennyire lesz az új egyezmény kötelező érvényű – elhalasztották a döntést.

Az AFP tudósítása szerint a két hete kezdődött tanácskozást lezáró megállapodás szövegét sebtében, informális körülmények között fogalmazta meg a konferencia néhány részvevője az ülésterem egyik sarkában. Csütörtökön a nagy környezetvédő és nem kormányzati szervezetek képviselői demonstratívan kivonultak a konferenciáról, mert komolytalannak tartották az egyeztetéseket, és fennállt a veszély, hogy az egész rendezvény kudarcba fullad. .....

http://mno.hu/tudomany/klimakonferencia-homalyos-megallapodas-szuletett-1197050
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 09. 15:07 | Sorszám: 11
http://mno.hu/kulfold/szaznal-tobb-holttestet-szamoltak-ossze-a-szigeten-1194460
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 09. 09:58 | Sorszám: 10
Brazília tíz éven belül szélenergia nagyhatalom lesz
forrás: hir24.hu
Megjelenés: 2013.11.07., 19:56 Utolsó módosítás: 2013.11.07., 19:01

Komoly tempóban növekedik a Brazil gazdaság, ami egyre hatalmasabb energiaigényt von maga után. Ennek kielégítése nem kis feladat, és úgy tűnik a dél-amerikai ország jó úton indult el, a szélenergiát választották megoldásként.

: http://www.alternativenergia.hu/brazilia-tiz-even-belul-szelenergia-nagyhatal ...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...