02:46:54
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Úriember-lájk ...
negyven rabló
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. július 14. 23:32 | Sorszám: 20
Na jó, talán kissé sarkítottam!

Mindenesetre, ha olvasod bármelyik oldal fórumainak hozzászólásait, azokból elég egyértelműen látszik, hogy minden ilyen hozzászóló egy hírnek egyetlen elolvasott mondatából azonnal ismeri az egész hátteret! Tudja mi volt a politikai, gazdasági, társadalmi oka az egésznek. Azonnal tudja, hogy az ügyben ki lopott, ki volt hazaáruló és a jövő héten ki fog lopni, hová teszi a pénzt és ki fogja megint elárulni a hazát! Szóval, a mérhetetlen tájékozottság, a pillanatokon belüli tévedhetetlen reakció azért megmutatja, hogy mi, választópolgárok mennyire otthon vagyunk minden témában! Az autóvezetésről, a nőkről és a fociról persze nem is beszéltem!
Alá tudom támasztani személyes tapasztalatokkal is: Mondjuk az orvosi rendelőben, piacon, buszon, metrón elkapott mondatokkal is!
Természetesen tisztelet a kivételnek!
Ezekkel csak azt akartam mondani, hogy a választók zöme sajnos nem racionális, hanem érzelmi alapon dönt! Sajnos ez vonatkozik mindkét oldalra!
gajo
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. július 12. 21:49 | Sorszám: 19
" semmiben nem különböznek tőlünk! Pont olyan tahók, mint mi, választópolgárok! "

Ez nem igaz! Te is elkezdesz egybemosni!
A politikusok valamiképpen mind tahók, úgy is mondhatnám, egyetlen úriember sincs közöttük. Aki nem tahó az nem lesz, nem lehet politikus, a rendszer nem engedi, kitalálták ezt rendesen!
Szóval a választópolgárok igen nagy része nem tahó! Azt nem mondom, hogy túlteng körükben az úriemberek száma.

""Szépfiú", "az unokatesóm nagyanyjának a keresztfia", "bírom, mert vonzó a mosolya", "alacsony, de izmos", "magas, de férfias pocakja van", "nem állat, mert rendesen iszik, a múltkor is koccintott velem a kocsmában" és így tovább..."

Nincs ismerősöm aki így szavazna!
/Igaz én már szavaztam régi ismeretség alapján, de azt is minek?/
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 12. 17:16 | Sorszám: 18
https://www.youtube.com/watch?v=nEE5LpkQwWA

tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 12. 17:10 | Sorszám: 17
Nem olyan régen Lázár járt úgy egy lakossági fórumon, hogy egy nagypofájú nő kérte ki magának, hogy Lázár őt ne asszonyomozza.

Jót nevettem a bunkó banyán.
negyven rabló
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. július 11. 23:08 | Sorszám: 16
Messzire vezetne, ha ebbe mélyebben belemennénk!
Egy biztos : A képviselők, akiket mi választunk meg, semmiben nem különböznek tőlünk! Pont olyan tahók, mint mi, választópolgárok!
Hogyan is választjuk őket?
"Szépfiú", "az unokatesóm nagyanyjának a keresztfia", "bírom, mert vonzó a mosolya", "alacsony, de izmos", "magas, de férfias pocakja van", "nem állat, mert rendesen iszik, a múltkor is koccintott velem a kocsmában" és így tovább...
A proliról most ne beszéljünk!
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 11. 22:33 | Sorszám: 15
Azt szeretné hallani, hogy "szivárványom".
Mer' hát, az is "degradáló" hogyha homi kapcsolatban az egyiket a "nők felé nyomják". Hát, nem? Hát, de!
gajo
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 11. 22:24 | Sorszám: 14
Elveszett ország, amilyenek a képviselők, hát nagyjából olyanok a lakosok is! Nem tudnék egyetlen ÚRIEMBER képviselőt sem mondani.
R.K. indított valahol valamikor egy topicot a proliról, hát sajnos afelé sodródunk.
negyven rabló
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 11. 21:57 | Sorszám: 13
Idézet:
A komcsi időkben az 'asszonyom' szót olyan proletár gőggel tudták a decensebb, polgári kinézetű nők képébe vágni, hogy az valami undorító volt.


Ez bizony valós ma is, csak fordítva! Mostanában olvastam, vagy talán hallottam valamelyik rádióadón, hogy egy elmebeteg kékharisnya azt találta nyilatkozni, hogy az "asszonyom" megszólítástól ő a falnak megy, szerinte ez degradáló, sértő megszólítás!

Mondjuk arról nem beszélt, hogy mit szeretne hallani.
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 11. 19:45 | Sorszám: 12
A 70-es évek elején mellettünk lakott egy régi úri család. A dédnagymamáról mesélték, hogy amikor az 50-es években egyszer lement vásárolni a sarki üzletbe és ott nem a korábban megszokott "asszonyom"- mal szólították meg, hanem az akkor divatba jött, bratyizós "mama mit kér" szöveggel indított az árus, soha többé nem volt hajlandó lemenni vásárolni.

A komcsi időkben az 'asszonyom' szót olyan proletár gőggel tudták a decensebb, polgári kinézetű nők képébe vágni, hogy az valami undorító volt.
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 11. 19:37 | Sorszám: 11
Ezen én is sokszor eltöprengtem már, hogy miért van ez így?
Szerintem az alulképzettség lehet az oka.
Képtelenek azt mondani, hogy két nő, két asszony, két lány, két férfi, két fiú, stb.
Azt hiszik, hogy a hölgy, vagy úriember szavak használatával a nyilatkozók tekinthetők választékos hölgynek, vagy úriembernek.

negyven rabló
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 11. 09:55 | Sorszám: 10
Ez tetszik!

Már évek óta tanulom a hírekből, hogy Józsi egy "úriember", aki kiment a kerti budiba és ott felfedezte, hogy a szomszéd romlott csirkelábat dobott az ő saját, nem erre specializált építményébe, ezért azonnal rendőrségi feljelentést tett, mert a szomszéd befolyásolta az ő személyes, budihoz fűződő (emberi)jogait!
Két "hölgy" rávett egy ittas állampolgárt, hogy csoportos szex reményében menjenek fel az "úriember" lakására. Később az ott fellelt vodkásüveggel a két "hölgy" több ütést mért az "úriember" fejére, amitől az eszméletét vesztette. Mindezek után a "hölgyek" kifosztották áldozatukat.

Mára már a legalapvetőbb jelzők is értelmüket vesztették! A sarki qrva is hölgy lett és az őt futtató strici úriember! A tizen-huszonévesek pedig ezt tartják mérvadónak, mert nem tud/hatják, hogy a qrva és a strici önálló és egészen másra vonatkozó jelzők!

Ha valami, hát ez az, ami rombolja az utódok lelkivilágát!

Diktatúrát akarok! A józan ész diktatúráját!
R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 09. 10:05 | Sorszám: 9
Gentleman-
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 09. 09:49 | Sorszám: 8
https://hu.wiktionary.org/wiki/%C3%BAri
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 09. 09:48 | Sorszám: 7

R.András
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. július 02. 17:39 | Sorszám: 6
úriember

Tisztelettudó, becsületes férfi.

... https://hu.wiktionary.org/wiki/%C3%BAriember
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2014. június 12. 13:53 | Sorszám: 5
Békés Márton új könyvének előszava. A kaland, a felfedezés, a
romantika, a nagyvonalúság és a személyesség mellett.
ELUTASÍTOM (kiáltvány)
Hozzuk felszínre kőkori mítoszainkat, és szegezzük szembe a kibernetikai kolonizációval!
A természet megbízható szövetségesünk, mert mindig visszaveszi azt, amit az övé volt.
És vajon mi nem volt az?
... http://jobbklikk.hu/index.php?Cikk=803
... www.facebook.com/konzervatorium?fref=nf
negyven rabló
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. szeptember 04. 22:22 | Sorszám: 4
Lehet mondani, hogy elmebeteg volt, viszont ismerte az adott szó súlyát!
negyven rabló
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. szeptember 04. 22:21 | Sorszám: 3
Idézet:
Burke védelmébe veszi az előítéletet, a tekintélyt és a hagyományt.

Már ez is sokat mond, de az utolsó bekezdés tisztán láttatja, hogy úriember volt.
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2013. szeptember 04. 17:12 | Sorszám: 2
Becsületszavát adta, vissza is ment a hadifogságba


... http://index.hu/tudomany/tortenelem/2013/09/03/visszament_a_hadifogsagba/
... www.facebook.com/tony.takacs
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2013. február 16. 12:26 | Sorszám: 1
"Egy könyv, amelyet minden úriembernek el kellene olvasnia" - Edmund Burke 'Töprengései'

... http://regnumportal.hu/node/1023
... www.facebook.com/borbely.zsoltattila
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...