09:01:25
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: István Király, az Unióalapító
... Elejére 1. lap 
mediator
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. január 28. 11:25 | Sorszám: 35
"anyaország"
Rendes Kis
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. január 28. 09:46 | Sorszám: 34
Nem biztos, hogy nem.
Mo. Mária országa.
Bár, OV református.
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. január 28. 09:43 | Sorszám: 33
Na OV-nak nem fog tetszeni, hogy Mo.-ot nőként ábrázolják.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. január 28. 09:40 | Sorszám: 32
Közép-Európa Konföderáció
Valaha Európa három pólusú volt, nyugat, közép, és kelet. Európa miért lett „egypólusú”, egyoldalú. Jó ez így? Egészséges ez így? Egy egypólusú, egy központú Európa, mindenképp megbetegszik, aminek a tüneteit tapasztalhatjuk is. Európa akkor tudja betölteni a valódi küldetését, ha ismét három pólusú lesz. Egy új Közép-Európa kiegyezésre van szükség, ami igazságos és a testvériségen alapul, de ez csak a szakrális bölcsességből fakadhat. A Visegrádi 4-ek egy olyan központ, amit nem a nagyhatalmak tákoltak össze, hanem saját belső felismerésből született. A történelem vihara igen csak megtépázta Közép-Európát, mégis az itt élő népek, szeretik a békét és a szabadságot! Ez a kép a V4 fiataljairól sok mindent megmutat, hogy milyen a valódi közép-európai lelkület.

Az Európai Unió a jelenlegi formájában nem életképes, de mi lesz velünk ha szétesik az EU? A Visegrádi, 4-ek köré megalakulhat a Közép-Európa együttműködés, ami egy harmadik kiegyenlítő pólus lehet a nyugat és kelet között. Jó kapcsolatokat kell ápolni a Nyugat Európával, és Oroszországgal is, de egyiknek sem az öntudatlan követője lenni!

Itt Európa szívében csodálatos pozitív erő szunnyad, ezt a szellemet kell felébresztenünk! Összefogással, magunk folyamatos művelésével és cselekvéssel. Elérkezett az idő, hogy beszéljünk erről minél szélesebb körben! A mi kérdésünk a következő: Milyen Közép-Európában szeretnél élni?
... www.facebook.com/1662127040720693/photos/a.1662946130638784.1073741828.166212 ...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 28. 15:31 | Sorszám: 31
Milyen az a „helyes magyar út” ? (II.)
Forrás: koczy.blog.hu
Szent István kétségtelenül egy kivételes tehetségű, bölcs, és tegyük hozzá szerencsés kezű országalapító volt. Azokban a válságos időkben felismerte azt a helyes utat, amit a magyarságnak, hogy itt maradhasson Pannoniában, követni kellett. A módszerek nem voltak mindig egy szenthez méltóak, talán túlságosan gyorsította az eseményeket, de az idő Őt igazolta, és ebből sokat lehet tanulni.

Az viszont túlzás, hogy állandóan a szentistváni út körül táncolunk és vitatjuk, mennyiben járjuk, vagy nem, ezt az utat.

Lapunk fiatal, tehetséges munkatársa, Chirmiciu Andris, augusztusban megjelent,- Letérés Szent István útjáról? – című cikkében írja: -2014-ben önkéntesen térne le a büszke magyar nép első királyunk ezeréves útjáról? Orbán Viktor erre utalt Tusványoson, amikor a nyugati civilizáció helyett Kínát, Oroszországot és Törökországot említette követendő példának! Ami utóbbi kettőnek nem sikerült erővel, azt megtenné a szabad Magyarország kormányfője önkéntesen?- Chirmiciuitt Mohácsot, illetve a Szovjeteket emlegette.

Nos, óriási a tévedés! A tusványosi beszédnek semmi köze nincs a szentistváni úthoz, Orbán Viktornak, ezt merem állítani, eszébe nem jutott beszéd közben a nagy király, még kevésbé az a bizonyos magyar út. A magyar miniszterelnök az elferdített liberalizmust, és a járványszerűen terjedő, veszélyes globalizációs tendenciákat bírálta.
... http://erdely.ma/publicisztika.php?id=173270&cim=milyen_az_a_helyes_magyar_ut_ii
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 28. 08:13 | Sorszám: 30
Már István elődei is küldtek követeket Bizáncba --Géza, Árpád, Álmos--hogy jó kapcsolatokat épitsenek ki vele--mármint Bizánc-cal.Ez volt a NAGYPOLITIKA és NAGY EGYHÁZPOLITIKA! Ne feledjük azonban, hogy az ú.n. "keleti egyházszakadás"--mely Bizáncot elszakította a pápától--csak 1054-ben következett be, és ugye István 1038-ig uralkodhatott. Mindenesetre a Bizáncba küldött követek nagysebtibe' valóban a KELETI RITUS szerint--nagy pompával, csillogással, arannyal-drágakövekkel, füsttel, tűzzel--MEGKERESZTELKEDTEK.Valószínűleg az akkori Bizánci Pátriárka jelenlétében.Csak mellesleg jegyzem meg, hogy Szent István az Ortodox Egyház Szentségtana és szentségtani gyakorlata szerint IS SZENT.Talán az egyedüli, aki a római és az ortodox liturgia szerint is EGYARÁNT "az".
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 28. 07:46 | Sorszám: 29
Szerintem inkább görögnyugati.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 28. 07:18 | Sorszám: 28
A szobor szerint Szent István görögkeleti volt?
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 27. 19:54 | Sorszám: 27
István, a szent király
... www.facebook.com/events/313064495504523/?ref=22
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 26. 09:57 | Sorszám: 26
A Bartók Rádió is kezdett hozakodni, az István királlyal ...
... Már éppen nyúltam a kikapcsoló gomb felé, mert elegem van a botránykrónikából, ...
... amikor kiderült, hogy Erkel művét emlegetik: http://www.mr3-bartok.hu/content/view/10909/44/
mandala
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. augusztus 26. 01:01 | Sorszám: 25
Színház
Fergeteges siker volt az István, a király
2013. augusztus 25., 23:31

Több tízezer ember gyűlt össze a kolozsvári Főtéren, hogy láthassa az István, a király rockoperát. Nem Alföldi Róbert, hanem Zsuráfszky Zoltán rendezésében. Az MNO-nak katartikus élményről számoltak be.
: http://mno.hu/grund/fergeteges-siker-volt-az-istvan-a-kiraly-1180403
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 21. 16:45 | Sorszám: 24
Egy értelme még is volt ennek a tegnapinak. Belenéztem a csíksomlyói előadásba 2003-ból.
Na az ütött, a százezres közönség.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 21. 11:46 | Sorszám: 23
Én azt hittem, botrányosabb lesz. Jobika betojt, és nem mert komolyabb balhét felvállalni.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 21. 11:24 | Sorszám: 22
Igen, az elején annyi volt a színészi játék, hogy mindenki szigorúan nézett a semmibe.
Stólt pedig csak a vezetéstől tiltották el, színpadra mehet belőve ,vagy legalább is nagyon üveges tekintettel.
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 21. 11:19 | Sorszám: 21
Az első 5 percet, ha láttam a TV-ben, utána úgy döntöttem, elvonulok, mert még belevágom a papucsomat a képernyőbe. Annyit meg nem ér, hogy kárt okozzak a saját zsebemnek.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 21. 11:05 | Sorszám: 20

Figyelted Stólt? Az a szörnyűségesen túljátszott indulatosság, annyira-de annyira gagyi. Egy karaktert megformálni pusztán vicsorgással és szem-meregetéssel..... eznnek mi köze a színész-szakmához? Mit szólna ehhez Sztanyiszlavszkij vagy sir Olivier?
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 21. 11:04 | Sorszám: 19
Talán nem túl jól fogalmaztam.Mert.
1.) Az amit Ön itt az "eredetiséggel" kapcsolatba' ír-mond, az éppenséggel az "EREDETIESKEDÉSRE" érvényes--az én olvasatomban legalábbis.Másrészt.
2.) Az "eredetiség"-autenticitás NEM SZÓRAKOZÁSELLENES! Ez egy nagy-nagy tévedés.Mármint hogy "az" lenne...
3.) Éppenséggel at eredetieskedés(!)--és nem a valódi eredetiség(!)-- a "mindenáron való nagyotmondás" a kézzel-lábbal való meghökkenteni akarás" "az" az, ami a "művészuracsok" és asszonyságok ú.n. ÖNMEGVALÓSITÁS-ának IZZADSÁGSZAGÚ attribútumai.
4.) Amit én írtam--de legalábbis írni akartam(!)-- az nem a (polgár)"pukkasztás" és a dekadencia melletti agitáció akart lenni.Nagyon-nagyon NEM!
Ha "így" volt, vagy lett volna érthető ami írtam, azért ELNÉZÉST és BOCSÁNATOT KÉREK, mert NAGYON NEM "EZ" VOLT a szándékom!
5.) Viszont azt állitom.A jó szinházi előadás IGENIS AUTENTIKUS--tehát SZERVESEN EREDETI.Csak autentikus szinházi élmény ad KATARZIS-t.Mindenekelőtt a szerző(k)-éps nem a színészek, s legfkevésbé a rendező--szándéka szerint kell autentikus-nak lennie!
ÉN IGY GONDOLOM.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 21. 11:03 | Sorszám: 18
Panta rhei, avagy eppur si muove, ahogy a művelt ősmagyarok mindég hangsúlyozták.
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 21. 10:58 | Sorszám: 17
Mellesleg össze-vissza szaladgáltak a színpadon a csekély énekhangú Stohl(en) Bucitól a legutolsó akárkiig, mint akinek elment az esze. Sietős világban élünk, de ezer esztendeje talán nem így volt.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 21. 10:51 | Sorszám: 16
Lehet, hogy kk őket nevezi "panelszínházbajáró"-nak.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 21. 10:44 | Sorszám: 15
Szerintem nem így van. A "panelszinházbajáró" nem eredetiséget, hanem szórakozást keres, és ebben igaza van. Nem azért megy színházba, hogy a művészurak önmegvalósítási tipródásait finanszírozza, hanem szórakozni akar a pénzéért.
Aki öncélú eredetiséget, pukkasztást, meg politikai üzeneteketz keres, az a dekadens szadesz holdudvar.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 21. 10:28 | Sorszám: 14
A mai magyar "panelszinházbajáró" nem tud különbséget tenni az olcsó és hatásvadász EREDETIESKEDÉS és a VALÓDI EREDETISÉG között.Az NÉKI MINDEGGY! A lényeg: hogy ő és csak ő meg tuggyon botránykozni valamennyire, amennyire csak lehet.Hogy min' és mivel, az is MINDEGGY!
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 21. 09:27 | Sorszám: 13
Én megnéztem, de dögunalom volt. A megszokott libernyák klisék, pl. bajor -> német -> náci.
Géza kimászott a sírból majd énekelt, Torda füves cigit szívott piros bundában, Koppány csákánnyal vert agyon egy - szerencsére mű - lovat.
Nagyferó és Vargamiki egy Trabanton érkezett a színpadra.
Mindenki napszemcsiben volt, dacára az esti időpontnak.
A pogányokat villanyos keresztekkel öldösték, meg kommandósok géppityukkal.
Ezek persze jól bevált panelek.
Én egyet nem értettem: volt olyan szereplő, aki csak háttal jött le a karzatról mindég. Ez feladta a leckét, nem tudtam megfejteni az értelmét.
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. augusztus 21. 09:20 | Sorszám: 12
Ősszintén örülök annak, hogy várakozásaimban nem csalatkoztam: az Alföldi Róbert által "űberrendezett" István a király TOTÁLISAN BEFUCCSOLT.Amint olvasom az Index meg az Origo "kritikáiból" persze, meg az itteni reakciókból, mert JÓMAGAM természetesen--és Istennek hála--nem láttam EZT A SZART. Mindenesetre sokan valamiféle buzis kacérkodó évődést vártak egy "melleggé" rendezőiszinházzákoncepcionált István és Koppány között, meg persze azt, hogy Asztrik apát, amúgy papi pedofil módon megront néhány kórista kisfiút "élből", s mindez nagy csalódásukra a libsiknek-bibsiknek "nem jött össze". Meghogy az intellektuális environment-környezet se jól "adódik manapság" a darab számára annak révén, hogy Dr.Orbán --István--"keletre fordult" többnyire a mai valóságunkban--és a nyugattól-níugat felől meg éppenséggel "el"-fele, ahogyan azt persze éppenséggel a megszimpatizált Koppánytól "várná el" a liberális kánon....
MINDENESETRE MÉGEGYSZER HÁLÁT ADOK A JÓISTENNEK, HOGY TEGNAP ESTE NEM ILY' MARHASÁGGAL VERTEM AGYON A JÓ DRÁGA IDŐT!
keresztkem
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 21. 00:04 | Sorszám: 11
Nem nehéz feledni.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...