14:34:28
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Megmondtuk elore :(
iszalag
Olvasva | Válasz | 2011. november 20. 12:52 | Sorszám: 181


Éllovasból sereghajtó
Matolcsy György
Éghajlat Könyvkiadó

A gazdaságpolitika valójában egy olyan elefántra hasonlít, amelyik egy porcelánboltban megpróbál az ormányával levenni a magas polcról egy valóban kecses és finom kínai vázát -tehát megpróbálja a pénzügypolitika eszközével helyreállítani a költségvetési egyensúlyt-, de közben hatalmas lábaival ide-oda lép a...
iszalag
Olvasva | Válasz | 2011. november 20. 12:52 | Sorszám: 181


Éllovasból sereghajtó
Matolcsy György
Éghajlat Könyvkiadó

A gazdaságpolitika valójában egy olyan elefántra hasonlít, amelyik egy porcelánboltban megpróbál az ormányával levenni a magas polcról egy valóban kecses és finom kínai vázát -tehát megpróbálja a pénzügypolitika eszközével helyreállítani a költségvetési egyensúlyt-, de közben hatalmas lábaival ide-oda lép a...
iszalag
Olvasva | Válasz | 2011. november 20. 12:50 | Sorszám: 180
Matolcsy Éllovasból sereghajtó
http://www.magyarmenedek.com/products/2592/Ellovasbol_sereghajto_-_Matolcsy_G ...

Könyvemben sorra veszem a 12 legfontosabb szarvashibát, ezekért külön-külön is nagy árat kellett fizetni, de így együtt már képesek voltak leállítani a magyar gazdaság és társadalom európai felzárkózási folyamatát.

Óriási veszteségeket szenvedett el a magyar gazdaság, ezek következtében jelentős térségi vereségek értek bennünket. Elveszítettük az osztrák-magyar meccset, a szlovák-magyar mérkőzést, sőt a térségi tornát is: valóban bukott angyallá lettünk, első helyről buktunk az utolsóra. Azért különösen fájdalmas ez, mert már úton voltunk a nyugat-európai fejlettség és életszínvonal felé.

Ez tört meg, s ezzel a magyarok évszázados álma - úgy élni, mint Európa gazdagabb nyugati fele - homályosult el.

Ha 2002 után nem következik be a drámai fordulat, akkor 2007-ben bevezettük volna az eurót, és 2020-re elértük volna az EU átlagos fejlettségi szintjét: közel kétszer jobban élhetnénk 2020-ban, mint amilyet a mai sereghajtó helyezésünk ígér. Sokkal több veszett el ezért, mint fél évtized: a kár évtizedekben mérhető, és a vesztes társadalmi rétegek milliókra rúgnak.

De nem ezzel zárom könyvemet, hanem a reménnyel: lehetünk még sereghajtóból újból éllovasok. Ehhez csak két egyszerű dolog szükséges: kormányváltás és gazdaságpolitikai fordulat.

Mindkettőt megérdemeljük, mindkettő érik”.
(Forrás: Heti Válasz)
iszalag
Olvasva | Válasz | 2011. november 20. 12:50 | Sorszám: 180
Matolcsy Éllovasból sereghajtó
http://www.magyarmenedek.com/products/2592/Ellovasbol_sereghajto_-_Matolcsy_G ...

Könyvemben sorra veszem a 12 legfontosabb szarvashibát, ezekért külön-külön is nagy árat kellett fizetni, de így együtt már képesek voltak leállítani a magyar gazdaság és társadalom európai felzárkózási folyamatát.

Óriási veszteségeket szenvedett el a magyar gazdaság, ezek következtében jelentős térségi vereségek értek bennünket. Elveszítettük az osztrák-magyar meccset, a szlovák-magyar mérkőzést, sőt a térségi tornát is: valóban bukott angyallá lettünk, első helyről buktunk az utolsóra. Azért különösen fájdalmas ez, mert már úton voltunk a nyugat-európai fejlettség és életszínvonal felé.

Ez tört meg, s ezzel a magyarok évszázados álma - úgy élni, mint Európa gazdagabb nyugati fele - homályosult el.

Ha 2002 után nem következik be a drámai fordulat, akkor 2007-ben bevezettük volna az eurót, és 2020-re elértük volna az EU átlagos fejlettségi szintjét: közel kétszer jobban élhetnénk 2020-ban, mint amilyet a mai sereghajtó helyezésünk ígér. Sokkal több veszett el ezért, mint fél évtized: a kár évtizedekben mérhető, és a vesztes társadalmi rétegek milliókra rúgnak.

De nem ezzel zárom könyvemet, hanem a reménnyel: lehetünk még sereghajtóból újból éllovasok. Ehhez csak két egyszerű dolog szükséges: kormányváltás és gazdaságpolitikai fordulat.

Mindkettőt megérdemeljük, mindkettő érik”.
(Forrás: Heti Válasz)
iszalag
Olvasva | Válasz | 2011. november 20. 12:16 | Sorszám: 179
Megmondtuk elore a TF-en.
iszalag
Olvasva | Válasz | 2011. november 20. 12:16 | Sorszám: 179
Megmondtuk elore a TF-en.
iszalag
Olvasva | Válasz | 2011. február 26. 11:52 | Sorszám: 178
iszalag
Olvasva | Válasz | 2011. február 26. 11:52 | Sorszám: 178
iszalag
Olvasva | Válasz | 2010. március 31. 09:23 | Sorszám: 177
Én is.. 2006ban...
Sajnos, nem voltunk elegen..de ezért nem a fideszt kellene hibáztatni..
Amit tettünk, teszünk magunkért és a jövőnkért kellen tenni. DE, megértem, h rosszul esik.
A fidesz ilyen..

Az egyik kertszomszédom, nagyon-nagyon lelkes - mindent megtett, megtett a fideszért. De hasonlóan viselkednek vele is. 2006ban hosszú listát állítottak össze a barátaival a fidesz eredményeiről, kérték, ezzel kampányoljanak..nem vették figyelembe. (A lista topikban idéztem.)

Más - egyik kollegám nagyon-nagyon aktivan résztvett anno a polgári körök kialakításában ötlet, és tervezet szintjén - felhasználták, "kihasználták" köszönet nélkül..

Mégis azt mondom, tennünk kell, és segíteni a fideszt, még, ha köszönetet sem kapunk...különben "most vagy soha" !
iszalag
Olvasva | Válasz | 2010. március 31. 09:23 | Sorszám: 177
Én is.. 2006ban...
Sajnos, nem voltunk elegen..de ezért nem a fideszt kellene hibáztatni..
Amit tettünk, teszünk magunkért és a jövőnkért kellen tenni. DE, megértem, h rosszul esik.
A fidesz ilyen..

Az egyik kertszomszédom, nagyon-nagyon lelkes - mindent megtett, megtett a fideszért. De hasonlóan viselkednek vele is. 2006ban hosszú listát állítottak össze a barátaival a fidesz eredményeiről, kérték, ezzel kampányoljanak..nem vették figyelembe. (A lista topikban idéztem.)

Más - egyik kollegám nagyon-nagyon aktivan résztvett anno a polgári körök kialakításában ötlet, és tervezet szintjén - felhasználták, "kihasználták" köszönet nélkül..

Mégis azt mondom, tennünk kell, és segíteni a fideszt, még, ha köszönetet sem kapunk...különben "most vagy soha" !
mackó
Olvasva | Válasz | 2010. március 31. 09:21 | Sorszám: 176
Bocs, 11 nappal a választások előtt egy kicsit érzékenyebb vagyok, mint általában. Múló állapot...
mackó
Olvasva | Válasz | 2010. március 31. 09:21 | Sorszám: 176
Bocs, 11 nappal a választások előtt egy kicsit érzékenyebb vagyok, mint általában. Múló állapot...
gajo
Olvasva | Válasz | 2010. március 30. 22:26 | Sorszám: 175
Mackókám, ezt kicsit félreértetted!
gajo
Olvasva | Válasz | 2010. március 30. 22:26 | Sorszám: 175
Mackókám, ezt kicsit félreértetted!
mackó
Olvasva | Válasz | 2010. március 30. 08:42 | Sorszám: 174
Majd a Jobbik hozzátok talicskázza a kolbászt. Arra is lehet várni, csak szerintem nem érdemes.
mackó
Olvasva | Válasz | 2010. március 30. 08:42 | Sorszám: 174
Majd a Jobbik hozzátok talicskázza a kolbászt. Arra is lehet várni, csak szerintem nem érdemes.
gajo
Olvasva | Válasz | 2010. március 29. 21:19 | Sorszám: 173
És ezt NEKEM jogomban áll leírni!
gajo
Olvasva | Válasz | 2010. március 29. 21:19 | Sorszám: 173
És ezt NEKEM jogomban áll leírni!
gajo
Olvasva | Válasz | 2010. március 29. 21:17 | Sorszám: 172
Gondban a Fidesz: nincs elég aktivistája a választásokra

Nekem ne sírjanak! Nem fogok önként jelentkezni! Az 1998,2002-es választásokon erőmön túl teljesítettem, sőt az egész család teljesített!
Tudják a címem, telefonom.... tojnak mindenkire, hát nem...
gajo
Olvasva | Válasz | 2010. március 29. 21:17 | Sorszám: 172
Gondban a Fidesz: nincs elég aktivistája a választásokra

Nekem ne sírjanak! Nem fogok önként jelentkezni! Az 1998,2002-es választásokon erőmön túl teljesítettem, sőt az egész család teljesített!
Tudják a címem, telefonom.... tojnak mindenkire, hát nem...
katáng
Olvasva | Válasz | 2010. március 28. 16:26 | Sorszám: 171
Megtettem.
katáng
Olvasva | Válasz | 2010. március 28. 16:26 | Sorszám: 171
Megtettem.
iszalag
Olvasva | Válasz | 2010. március 28. 09:34 | Sorszám: 170
Szükség van minden támogatásra!
iszalag
Olvasva | Válasz | 2010. március 28. 09:34 | Sorszám: 170
Szükség van minden támogatásra!
mackó
Olvasva | Válasz | 2010. február 04. 12:11 | Sorszám: 169
Mi megtettük a tőlünk telhetőt.
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...