20:54:36
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Szeretet.
... Elejére 1. lap 
gajo
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. december 04. 14:31 | Sorszám: 448
"Ki jön a házamba?"
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. augusztus 23. 06:42 | Sorszám: 446
Visszaemlékeztem: velem és az épp járni tanuló testvéreinkkel azt játszották a szüleink,
hogy "gyere a házamba": kitárja a karját, a gyerek hozzászalad és magához öleli.
Attól tartok, a mai szülők nem játszanak ilyet a gyerekeikkel.
Csak mintha pórázon vezetgetik őket.
katáng
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. augusztus 22. 20:44 | Sorszám: 445
Gary Chapman öt szeretetnyelve:

1. Elismerő szavak
2. Minőségi idő
3. Ajándékozás
4. Szívességek
5. Testi érintés
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. augusztus 22. 15:48 | Sorszám: 444
Nyugodjon békében.
Kár, hogy nem élhette meg, hogy retorziók nélkül vállalhassa magyarságát Szlovákiában.

:-(


mamácska
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. augusztus 22. 14:41 | Sorszám: 443
Meghalt Tamás Ilonka, a kettős állampolgárságért folytatott küzdelem ikonikus felvidéki alakja – közölte a Magyar Közösség Pártja (MKP) hétfőn Facebook-oldalán.
A Helytállásért-díj 2012-es kitüntetettje hétfőn, 104 éves korában hunyt el. Az MKP osztozik a család gyászában.

Tamás Ilonka a Magyar Királyság területén született, látta falujának elszakítását, majd 1938-as visszatérését. Életét tette fel arra, hogy magyarságra nevelje a gyermekeket, kirekesztette a kommunista Csehszlovákia. A rendszerváltás után kitüntették, viszont amint felvette a magyar állampolgárságot 2012-ben – százéves korában – Pozsony azonnal megfosztotta a szlováktól.

Nyugodjon békében, Ilonka néni!
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. augusztus 20. 16:33 | Sorszám: 442
"Nagy esélyt jelent rájönni annak az életmintának a nyitjára, amelyben szükség volt a
betegségre/tünetre. A további alázat és kegyelem kérdése. Ugyanis az átfogó szeretetet
sem előállítani, se terápiásán kikényszeríteni nem lehet. Az ember pusztán csak késszé
teheti magát arra, hogy éber legyen, amikor megtörténik vele a dolog. Mindig voltak olyan
betegek, akik arra használták a betegség adta esélyt, hogy megtették ezt a nagy lépést:
betegségük nyomása alatt olyan emberekké váltak, akik pusztán azzal tettek nagy
benyomást másokra, hogy olyanok voltak, amilyenek." (R. Dahlke)

... www.facebook.com/HamvasBela/posts/1038771876215000
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. augusztus 18. 07:17 | Sorszám: 441
A szeretet másik neve: tökéletesség.

(White Lama ?)
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2014. november 13. 07:58 | Sorszám: 440
"Kit szeretek? Akiért hajlandó vagyok még a nézeteimet is
felülvizsgálat tárgyává tenni."

Hamvas Béla naplójából, 1948
... www.hamvasbela.org
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2014. október 30. 11:14 | Sorszám: 439

"... nem az győz, aki kemény marad, hanem, aki meglágyul és enged és befogad és felad és feloldja önmagát,
tudja, hogy az önfeladás nem a gyengeség, hanem az erő jele.
Tudja, milyen rettentő őrület azt hinni, az a helyzet ura, aki kevésbé szeret, aki inkább megtartja eszét,
aki hidegebb marad, aki távolabb tartja magát - ez a tévedés, amin minden sors összetörik: a győzelem azé,
aki inkább szeret, aki elveszti erejét, aki jobban áthevül, aki közelebb van, aki fel tud olvadni, aki meg
tud semmisülni...
Mindig az győz, aki fel tudja adni énjét."
(Hamvas Béla: Fák) | www.hamvasbela.org
... www.facebook.com/HamvasBela/photos/a.213165695442293.49498.191745284251001/72 ...
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2014. október 03. 13:10 | Sorszám: 438
Szeretet és építészet: www.mma-tv.hu/mma-tv/-/video/1694445/szakralis-epitesz-belsoepitesz-konferencia
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2014. február 10. 21:06 | Sorszám: 437
A szeretet a tartós vállalati siker titka. Ugye, hihetetlen? Szent Ignác a lelkigyakorlatokat
és ezzel rendjét erre alapozta. Nem az ellenőrzésre. Mint Lenin.

MbJ
... http://ulrichblog.wordpress.com/2014/01/30/a-szeretet-hatalma/
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2013. április 06. 20:33 | Sorszám: 436
Isten léte evidens. Nézzen meg egy falevelet! Hogyan lehet ilyet tervezni? Szimmetrikus minden, s mégis egyedi. Milyen szellem az, amely mindezt fenntartja és kormányozza? Mert a rendszer működik. Hacsak le nem téped a levelet, az örök törvények szerint nő meg.

Jelen van egy állandóan megújuló, kreatív, felfoghatatlan színvonalú, befoghatatlan méretű világ, amely nem valahol van, hiszen én is belőle vagyok. Meg maga is, ahogy a kutya, a hernyó, a lepke, a felhő meg minden létező.

Mindig fölfele mutogatunk, amikor a Jóistenről beszélünk, ami mókás, mert közben Ausztráliában is fölfele mutogatnak, ami ugye épp az ellenkező irány. Pedig ha Istenről beszélünk, körbe kellene mutatni. Ott van mindenben, bennünk is.

A szeretetben, amely a kapcsolatkeresés előszobája, egyben szülőszoba is: ott, és csak ott születik a megismerés.

Intellektuális megismerés ugyanis nem létezik. Abban benne van az ítélet, a tetszik-nem tetszik. A szeretet az egyetlen hatékony megismerő erő. Amikor megszűnik a tetszik-nem tetszik kettőssége, és őszintén érdekel, amit, akit látsz, akkor vagy képes a megismerésére. Azaz, ha szereted. Ez nem hit-, hanem ténykérdés. Annyira evidens, hogy én nem is hiszek. Csupán nem vagyok vak. Azt viszont, aki erre a valóságra rányitotta a szemünket, úgy hívják: Jézus Krisztus.

Makovecz Imre
... http://www.patriotaeuropa.hu/?p=20910
... www.facebook.com/szollosilac
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2013. április 01. 20:47 | Sorszám: 435
Erdő Péter: A szereteté az utolsó szó
mno.hu
Jézus Krisztus feltámadásával a szereteté lett az utolsó szó, szeretettel lehet kialakítani egy élhető világot – mondta a Hír TV-nek adott interjúban Erdő
... http://mno.hu/belfold/erdo-peter-a-szeretete-az-utolso-szo-1148275
... www.facebook.com/pages/Akit-nem-zavar-Isten-a-k%C3%B6z%C3%A9letben/1301976736 ...
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2013. április 01. 10:33 | Sorszám: 434
A szeretet elmossa az „én” határait
www.polgarportal.hu
A szeretet inkább igénytelen, egyszerű, szerény és csendes. Amolyan visszahúzódó, önfeláldozó fajta. Ami nem kér, inkább ad. Nem kiabál, inkább suttog.
... www.polgarportal.hu/polgarblog/entry/a-szeretet-elmossa-az-en-hatarait
... www.facebook.com/pallagi.erzsebet
huszárló
Olvasta: 11 | Válasz | 2013. április 01. 10:00 | Sorszám: 433
Egy székely szilvapálinkáról írta egy góbé:ez olyan, mint az anyós halála. Pillanatokra könnyeket csal a szemembe, de belülről kurrva jól esik.
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2013. március 30. 20:16 | Sorszám: 432
„A szeretet hangja muzsika: ajándék a léleknek, felüdülés a szellemnek, megkönnyebbedés a szívnek.
Ez a szó: szeretet - élettel teli valóság; segít feloldani és feloldódni; megérteni és megértetni;
megtartani és elengedni.”
(Hioszi Tatiosz)
... www.facebook.com/profile.php?id=100000699221712
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2013. március 26. 13:55 | Sorszám: 431
Csupaszív
www.parokia.hu
Egy kardiológus orvos, aki egyszer sem ejt szót a szív összehúzódásait szabályzó élettani folyamat zavarairól, gyógyszerekről, pészmékerekről, terheléses EKG-ról, helyette egyszerűen csak szerető szívet emleget. A szeretetről, mint a legfőbb védőfaktorról beszél. Tudományos vizsgálatok sorával igazo...
... http://www.parokia.hu/hir/mutat/4419/
- Dizseri Tamás, a Bethesda Kórház korábbi főigazgatója jó barátom volt – folytatja az orvos. Az egyházi kórházakkal kapcsolatban, amikor arról kérdeztem, hogy miben kellene másnak lennie egy keresztyén kórháznak, mint egy államinak, úgy fogalmazott: nem árt, ha az ilyen kórházaknak hívő főigazgatója van. – Az orvosnak nem kell zseninek lenni, csak tisztességes embernek. Tudnia kell, hogy a saját tudása véges és létezik egy pont, amikor már máshoz kell fordulnia. Az egészségügyben fontos az elkötelezett, tisztességes, önmagát állandóan képző orvos de a betegápolót, a nővért magamnál is fontosabbnak érzem. Betegápolónak, nővérnek azonban csak az menjen, aki örül, hogy szeretetet adhat. A szeretet összetett dolog, isteni adomány.
... www.facebook.com/magyarorszag.kereszteny
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2013. március 26. 12:46 | Sorszám: 430
Kínos helyzet Zabolán – Trágár fogalmazásért megdorgált tanácsos

Zajosra sikeredett a tegnap megtartott zabolai tanács­ülés, ugyanis a községatyák kérdőre vonták és bocsánatkérésre szólították fel Cosnean Călin USL-s társukat, amiért egy Facebook-hozzászólásban alpári szavakkal illette a magyarokat. Mint kiderült: amikor Cosnean billentyűzetet ragadott, nem nekünk, hanem a Sabina Elena kovásznai diáklányt fenyegető férfinak címezte a kommentet.

... http://erdely.ma/kozeletunk.php?id=138304&cim=kinos_helyzet_zabolan_tragar_fo ...
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2013. március 24. 11:44 | Sorszám: 429
Sabina Elena: „nem gyűlölöm a magyarokat, azt gyűlölöm, hogy ők gyűlölnek engem”*

____________________
*) (Itt ellentmondás van egy korábbi nyilatkozatával – E-RS).

... http://erdely.ma/publicisztika.php?id=138170&cim=sabina_elena_nem_gyulolom_a_ ...
Rendes Kis
Olvasta: 10 | Válasz | 2013. március 24. 10:17 | Sorszám: 428
Üzenem a román kislánynak…

Valamikor én is a Kőrösi Csoma Sándor Líceum tanára voltam, de már mint nyugdíjashoz csak hírként jutott el hozzám az elhíresült román kislány esete. Hogy arcát piros-sárga-kékre festette, fejét román nemzetiszín szalag­gal ékesítette március 15-én, a magyar szabadság ünnepén.

Felfogható lenne ez úgy is, hogy na, nesztek, magyarok! Mi is vagyunk! De ahogy mindezt saját nemzeti színei­vel hozza tudomásunkra, nekem – megvallom – inkább szimpatikus. Tudom, hogy az iskolában ezt senki szóvá nem tette. Talán csak egy román tanárnő, irántunk való figyelmességből. Kár volt, mi ezt nem vártuk el, mert minket cselekedete nem bánt, nem is bánthat, gondolkodásmódunkra nem jellemző. Nem tudta ez a kislány, hogy minket, magyarokat nem zavar, ha más népek fiai, lányai, idősei és középkorú tagjai büszkék a saját nemzetükre. S ezt a büszkeséget nyilvánvalóvá is teszik. Hisz ez természetes. Mindenkit beleteremt az Isten egy népbe, s csak akkor vagyunk becsületesek, ha saját népünket vállaljuk. Régi, még 1918 előtt élt emberek mesélték, hogy a környék román fiataljai sorozáskor sok-sok szekérrel mentek – akkor még sok volt a fiatal –, s Barátos, Nagyborosnyó, Réty községeken keresztül vonultak Sepsiszentgyörgy, a megyeszékhely felé. Lobogtak szekereiken a piros-sárga-kék lobogók, s sapkájukon is ott díszelegtek a nemzeti színek.

Az őket elkísérő lányok ugyanúgy nemzetiszínű ruhákba öltözködtek. És énekelték a dalaikat. Ez akkor senkit nem bántott. Mert mi, magyarok akkor is, ma is úgy éreztük és úgy érezzük, hogy a nemzeti érzés szent, annak bármilyen formában való megnyilvánulása szép és tisztelni való. Minket soha nem zavart, hogy más ember más nyelven beszél – az az ő anyanyelve –, másképp énekel – az az ő nemzeti kultúrájának része –, másképp öltözködik. Mindezek természetesek. Ha különböző emberek különböző módon reagálnak a román kislány cselekedetére, azok sem mi, magyarok vagyunk. S ha egyesek felhasználják ezt tisztátalan szándékkal, azok sem mi vagyunk. Én magyar mivoltomban – mert nekem sorsom a magyarságom, s azt nem tagadnám meg semmi áron – inkább tisztelettel nézek rád, kicsi román leány, amiért neked értéket jelentenek a nemzeted színei, s büszke vagy rájuk. Abban az egyben tévedtél, amikor azt hitted, hogy ez bennünket bánt, idegesít.

Nem, nem idegesít. És nem idegesített még március 15-én sem, a „piros-fehér-zöld napján”, a magyar szabadság napján, ünnepén, akkor sem. Miért is idegesített volna? Mi is fel voltunk kokárdázva azon a számunkra szent napon. S ebben a szellemiségben te nem lettél volna idegen az én lelkemtől sem. Ha láttalak volna, elmondtam volna ezt neked.

Gazda József
Háromszék
... http://erdely.ma/publicisztika.php?id=138116&cim=uzenem_a_roman_kislanynak%E2 ...

András Rácz: Derék dolog az ellenségszeretet. Kár, hogy nem kölcsönös.
... www.facebook.com/erdely.ma?ref=stream
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2013. március 12. 19:08 | Sorszám: 427

... www.facebook.com/Magyarsagert?sk=photos
Tibor Pintér: A hazaszeretet ott kezdődne, hogy helyesen írunk az anyanyelvünkön!
Rendes Kis
Olvasta: 9 | Válasz | 2013. március 05. 08:04 | Sorszám: 426
Március harmadikán, vasárnap délben nem nyílt ki a Vatikáni Apostoli
Palota pápai dolgozószobájának ablaka és nem jelent meg XVI.
Benedek, aki 8 éves pápasága során 455 alkalommal imádkozta el az
Úrangyala imát a hívekkel. „A szó, amely magába foglal minden
kinyilatkoztatást, a következő: az Isten – szeretet”. 2005. május 22-én,
az első nyilvános Úrangyala ima alkalmából hangzottak el XVI. Benedek
pápának ezek a szavai. Megválasztása ugyanis a húsvéti időszakra esett,
amikor az egyház a Regina Coeli ősi himnuszt imádkozza. A szeretet
mindig misztérium, olyan valóság, amely túlmutat az értelmen, anélkül,
hogy ellentmondana neki, sőt, még jobban növeli az ész képességeit.

Vatikáni Rádió: Szent Péter tér – első vasárnap XVI. Benedek pápa nélkül
... http://hu.radiovaticana.va/news/2013/03/04/szent_p%C3%A9ter_t%C3%A9r_%E2%80%9 ...
... www.facebook.com/magyarorszag.kereszteny
Rendes Kis
Olvasta: 7 | Válasz | 2012. december 30. 09:09 | Sorszám: 425
„Egy nap sírva szólt Ferenc az Úrhoz:
Szeretem a Napot és a csillagokat,
Szeretem Klárát és a nővéreket,
Szeretem az emberek szívét,
S mindazt ami szép.
Uram, bocsáss meg, pedig csak téged
kellene szeretnem.
Mosolyogva válaszolt az Úr:
Szeretem a Napot és a csillagokat,
Szeretem Klárát és a nővéreket…”

... http://szervatiusz.hu/hu/cikkek/54
Rendes Kis
Olvasta: 7 | Válasz | 2012. október 01. 07:07 | Sorszám: 424

... www.facebook.com/szepesinejozsa.judit
Rendes Kis
Olvasta: 4 | Válasz | 2012. július 17. 11:34 | Sorszám: 423

... www.facebook.com/photo.php?fbid=10151129878632425&set=o.344632772221913&type= ...
... www.facebook.com/autonomiat
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...