07:36:56
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Népszámlálás
... Elejére 1. lap 
R.András
Olvasta: 4 | Válasz | 2022. november 26. 21:17 | Sorszám: 1
negyven rabló
Olvasta: 4 | Válasz | 2022. november 26. 19:45 | Sorszám: 0
Hosszú lesz, bocs.
Hirtelen és váratlan ötlettől vezérelve számlálóbiztosnak adtam a fejem. Mindenféle online vizsgák után teljes értékű valaki lettem.
Naiv kezdőként azt gondoltam, hogy tök jó lesz, becsöngetek valahova és máris ömlenek az infók. Nem így lett.
A kapott tableten csak címek voltak, nevek nem. Mondjuk ez nem hiba, a statisztikában csak címek szerepelnek. A 6-12 lakásos házak kaputelefonján meg csak nevek vannak, úgyhogy vakon csöngettem, bízva abban, hogy talán valaki beenged a házba. Jó esetben csak egyszer küldtek el a pi-francba, nem jó esetben a közvetlen nőnemű felmenőmet nevezték nemi aktust pénzért végző alkalmazottnak, azért mert ők már online kitöltötték a kérdőívet, amiről nekem sajnos nem volt tudomásom. Fátylat rá, központilag nem voltak képesek megoldani 4 hét alatt!
Beszélek a jó élményekről is.
A névtáblán Bangó. Nagy levegőt vettem nem az előítéletek, hanem a tapasztalatok miatt. Meglepetés!
Házaspár 2 gyerekkel, egy kutyával. Apu egyetemet végzett, multinál osztályvezető, anyu főiskolával hátrányos helyzetű gyerekeket nevel. Hmm... Istenem! Legalább minden második cigány legyen ilyen!
Fehér ember két gyerekkel, asszonnyal közli, hogy neki semmi köze ehhez a lakáshoz, csak épp itt van, különben is mindannyiuknak van bejelentett otthona. Tipikus este annak, hogy a bérbeadó megtiltotta a nyilatkozást, mert fél az adóhivataltól. Hiába mondom, hogy a tv. szerint ez csak statisztika, sehová nem kerülnek a személyes adataik. Később mondja, hogy ő is számlálóbiztos, de nem tud haladni, mert közterületfelügyelőként csak azt kapta meg, amit a belső macák meghagytak neki. :!( Ti. az összes online címet elintézték / 380 Ft-ért, és csak azokat hagyták meg neki, ahová csöngetni kell. A pasi teljes zombi, gőze nem volt a tényleges munkáról.
Alig mozogni tudó idős zsidó asszony káprázatosan tiszta aggyal. Diplomás pszichológus. A végén közli, hogy még ilyen nem volt a világon, hogy egy országgal így bánjanak mint velünk!
Fiatal egyetemista a szüleitől kapott lakásában közli a kérdésre, hogy sajnos magyar állampolgár.
Amit itt leírtam, csak kis része a tapasztaltaknak. Egy hét eltelt már a befejezés óta, az idegeim most kezdenek simulni.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...