17:18:15
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: A Hazugság Birodalma
... Elejére 1. lap 
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2019. március 22. 09:58 | Sorszám: 91
Trump rendeletet írt alá a szólásszabadság biztosításáról
2019. március 22. 08:58
Donald Trump amerikai elnök csütörtökön rendeletet írt alá arról, hogy az amerikai
felsőoktatási intézményeknek biztosítaniuk kell a szólásszabadságot minden nézet képviselői
számára, ellenkező esetben az intézménytől megvonják a szövetségi támogatást.

Trump régóta ígérte a rendeletet, és aláírása előtt a Fehér Házban újságíróknak leszögezte:
"jóllehet, az egyetemek az adófizetők dollárjainak milliárdjaiból részesülnek, ám egyre
ellenségesebben viseltetnek a szólásszabadsággal és az amerikai alkotmány (ezt garantáló)
első kiegészítésével szemben".

"Történelmi cselekedetet hajtunk ma végre az amerikai diákok és az amerikai értékrend
védelmében" hangsúlyozta az elnök az aláírási ceremónián, konzervatív diákok és aktivisták
gyűrűjében. Kiemelte azt is, hogy szerinte egyes egyetemek és főiskolák "megpróbálták
korlátok közé szorítani a szabad gondolatot, és (...) elfojtani fiatal amerikaiak hangját".
... https://gondola.hu/hirek/236107-Trump_rendeletet_irt_ala_a_szolasszabadsag_bi ...
gajo
Olvasta: 8 | Válasz | 2019. január 28. 19:14 | Sorszám: 90
Sajnos nem lehetetlen! naponta tapasztaljuk...
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2019. január 26. 17:50 | Sorszám: 89
A valóságigenlés és a valóságtagadás
S noha napról napra látjuk, hogy a világerők jórészt az utóbbi oldalán állnak,
egyetlen pillanatig sem szabadna kételkednünk abban, hogy a valóság
megszüntetése – a hamisítás minden igyekezete ellenére is – lehetetlen.
... https://gondola.hu/cikkek/112107-A_valosagigenles_es_a_valosagtagadas.html
pandala
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. december 30. 19:36 | Sorszám: 88
Mi vaaaan? ..
gajo
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. december 30. 19:32 | Sorszám: 87
Meglepődtél?
pandala
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. december 30. 16:27 | Sorszám: 86
Idézet:
Szijjártó: Szilveszteri tréfának is rossz, hogy Juncker akarja megmondani, mi a kereszténydemokrácia
2018-12-30
A külgazdasági és külügyminiszter az Európai Bizottság elnökének egy vasárnap megjelent német lapinterjújára reagálva közölte, Jean-Claude Juncker már régen nem kereszténydemokrata, hanem bevándorláspárti liberális politikus, aki megkoszorúzta Marx szobrát, megemlékezett Fidel Castróról, és akinek az elnöksége alatt a bevándorlók elözönlötték Európát, az angolok pedig elhagyták az uniót.
https://pestisracok.hu/szijjarto-szilveszteri-trefanak-is-rossz-hogy-juncker- ...
pandala
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. december 30. 00:58 | Sorszám: 85
ez a Stumpf de nagy faß ....
https://www.youtube.com/watch?v=2Upm5RXKe6U
K.O. - Apukámnak osztálytársa volt Soros - 2018 legjobb pillanatai
pandala
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. december 23. 15:48 | Sorszám: 84
Áá, most a Varju adja a fizetést!! Mint Országgyűlés .. :-D
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. december 23. 09:03 | Sorszám: 83
Ezt az úgynevezett realitás-világszemléletet a modern társadalom külön e célra szervezett
intézménnyel tartja fenn. Ez az intézmény a sajtó. A világ mint trágyagödör, gyűjtőfogház,
bordély és zsibvásár. Az újságolvasástól gyermekkoromtól fogva tartózkodtam. Egész életemben
kétszer vettem újságot. Egyszer 1915-ben, egyszer 1940-ben, mind a két esetben háborúban,
lényemet közelről érintő hirtelen esemény felől akartam tájékozódni. Mondanom sem kell,
hogy a hír mindkét alkalommal hamis volt.

Hamvas Béla: Titkos jegyzőkönyv
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. december 23. 08:55 | Sorszám: 82
„...a pap: újságíró. A tudós: újságíró. A művész: újságíró. A sajtó lenyelte a vallást,
a tudományt, a művészetet - a politika nevében. A politikát lenyelte a pénz és belehalt.
A rothadó pénz levegője terjeng Európa fölött..."

Hamvas Béla: Vázlat egy apokaliptikus történetfilozófiához
R.András
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. december 23. 08:49 | Sorszám: 81
A modern államnak az embert szubnormálissá kell tennie, hogy egyáltalán tudjon vele mit
kezdeni. A politikai tehetetlenség épelméjű embert nem tud kormányozni. De ahhoz, hogy az
embert de moralizálja, nem elég, hogy a sajtóban és a rádióban és egyebütt a meteorológiáig
bezárólag a közvéleményt dezinformálja. A világot teljesen át kell alakítani. Ez folyik ma.
A szisztematikus dezinformációt már a népiskolában el kell kezdeni. A modern államnak a
rendszeresen kiépített hazugságra olyan elképzelhetetlen körültekintést, gondot és költséget
kell fordítania, amely erejét meghaladja. Elég arra gondolni, hogy például a pedagógiában az
összes tantárgyat a maga célja érdekében meg kell változtatnia. De semmi sem fontosabb,
minthogy a történetet meghamisítsa. Ezen egész tudományos intézetek dolgoznak. A gyermek
úgy nevelkedjék, hogy tényleges adathoz egyáltalán ne jusson és tapasztalata a valóságról ne
legyen, sőt a hiteles információt rosszhiszemű ellenséges propagandának, a valóságot pedig
elavult és meghaladott fikciónak tekintse. A modern állam nem a nép munkájának
kizsákmányolásából és nem az alattomos terrorból, hanem elsősorban a dezinformált
közvéleményből él. A becstelenségben keletkezett államot csak becstelenséggel lehet
fenntartani.
... www.hamvasbela.org/2011/11/hamvas-bela-direkt-moral-es-rossz.html
negyven rabló
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. december 22. 23:30 | Sorszám: 80
Khm... Nem néztem végig, az első perc épp elég volt, emlékeztem rá!
Na most mi is a kérdés?
No: Van itt nekünk 1000 túlóránk. Vagytok rá 20-an. Hányan akarjátok? Hétköznap 25%, hétvégén 50% plusz fizetés.
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. december 22. 23:13 | Sorszám: 79

https://www.youtube.com/watch?v=6jXAg3M-RiY
Rabszolgatörvény: Jön a 48 órás munkahét?

a 46 helyett ..

negyven rabló
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. december 22. 22:56 | Sorszám: 78
Az a Corvin volt!
Talán kicsit más. Most.
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. december 22. 22:47 | Sorszám: 77
Háppersze, a kenyéradás az tkp. a fizetés...
Szocializmusban kenyér, (demokratikus) kapitalizmusban fizetés. Minden szinten szinte minden.
negyven rabló
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. december 22. 22:39 | Sorszám: 76
Na jó, de Csaut megbírságolták a vegyipari feleségével együtt, pedig úgy volt,hogy ott is ők adják a fizetést az embereknek. Nem?
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. december 22. 20:31 | Sorszám: 75
Csauseszku is így csinálta, de továbbfejlesztve, mert ő egyszemélyben adott kenyeret a népnek, mondogatta. .... Varju szeme előtt is már e cél lebeg!

pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. december 22. 18:12 | Sorszám: 74
Persze hogy nem vicces. Hiszen, majd' mindenki fizetését az Országgyűlés termeli meg! Sokat kell nekik ezé' dolgozniuk, természetesen. Jó emberek.
negyven rabló
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. december 22. 17:51 | Sorszám: 73
Igen. A józanodás is!
gajo
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. december 22. 17:31 | Sorszám: 72
Aha, rövidülnek az éjszakák, jönnek az 1600 perces napok!
negyven rabló
Olvasta: 7 | Válasz | 2018. december 22. 15:54 | Sorszám: 71
Ne szívass má' mától hosszabbodnak a napok, jön a tavasz!
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2018. december 19. 22:10 | Sorszám: 70
Nem is olyan vicces amit mondasz!
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2018. december 19. 22:09 | Sorszám: 69
Meg "én országgyűlési képviselő vagyok" - igen én választottam meg!
negyven rabló
Olvasta: 6 | Válasz | 2018. december 19. 20:26 | Sorszám: 68
Bocs, hibáztam, ez tényleg a demokrácia egyik be nem látott hibája!
pandala
Olvasta: 6 | Válasz | 2018. december 19. 20:19 | Sorszám: 67
Te nem tudod, hogy az Országgyűlés egyik titkos feladata a fizetések előállítása??
Nemá' hogy ez nem triviális a számodra!? ;-)))
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...