20:49:28
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: NOK
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 24. 10:26 | Sorszám: 36
Na kérem, újabb szekértoló bukkant fel:

Megfontolásra visszaküldte az Országgyűlésnek a nemzeti otthonteremtési közösségekről (nok) szóló törvényt Áder János köztársasági elnök csütörtökön.

A jogszabályt egy hete fogadták el a képviselők a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető Rogán Antal javaslatára.

Áder János visszaküldő levelében azt írta: támogatandó célkitűzés a családok otthonteremtési lehetőségének bővítése állami támogatással, ám ennek végrehajtása áttekinthető, a folyamatban résztvevőknek megfelelő garanciákat biztosító szervezet kialakítását igényli, a működés szigorú hatósági felügyelete mellett.

Álláspontja szerint a törvény nem felel meg ezeknek az elvárásoknak, mert tisztázatlan és ellentmondásos rendelkezéseket tartalmaz a nok és a közösséget működtető, annak vagyonát kezelő szervező jogállásával, szervezetével és működésével kapcsolatban.

A modell visszássagairól nemrég mi is részletesen írtunk, akkor azt emeltük ki, hogy Latin-Amerikából importált üzleti modellel nyomuló, bírságolt cégcsoportra szabták Rogánék a nemzeti fogyasztói csoportokat.

Nem ez az első fontosabb törvény, amit az utóbbi időszakban Áder János nem írt alá, március elején a Posta és az MNB pénzeinek eltűntetését lehetővé tévő törvényt is visszadobta.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 24. 09:20 | Sorszám: 35
Én azon hűltem el, hogy semmi szakmai egyeztetés, semmi részletekbe menés, hipp-hopp, már meg is van.
Late Devonian
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 24. 09:09 | Sorszám: 34
http://figyelo.hu/cikkek/430782-rokavadaszat

Rókavadászat
KIHÍVÁS A LAKÁSTAKARÉKOKNAK
Figyelő Online - Brückner Gergely
2016.03.24 06:32 frissítve: 2016.03.23 10:56

Törvénybe foglalta a kormányzat a Nemzeti Otthonteremtési Közösségek (NOK) elképzelését. Az erősen egy üzleti körre írt szabályozás egészen megdöbbentő.

Minden kormányzati várakozással ellentétben sem a pénzügyi szakma, sem a politika nem hagyja annyiban a Nemzeti Otthonteremtési Közösségek (NOK) elnevezésű kormányzati elképzelést. Bár a képviselőkön mint kés a vajban ment át az új szabályozás, az rendkívül ijesztő következményekkel fenyeget és súlyos jövőbeli kockázatokat testesít meg. ....

Late Devonian
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 24. 09:07 | Sorszám: 33
Európában mindenhol megbukott, szóval nekünk kell
2016.03.24. 08:38

Szupergyorsan átment a képviselőkön a Nemzeti Otthonteremtési közösségek (nok) elfogadása, azonban valószínűleg nem voltak teljesen képben, amikor megszavazták, írja a Figyelő.

A kormány sokszor beszélt arról, hogy miért nem jelezték a versenytársak a devizahitelezésnél, hogy mindez nagyon kockázatos. Most az új nok nevű fogyasztói csoportok versenytársa, a lakástakarékpénztáros támogatások elosztásában érdekelt Fundamenta ezért bejelentette, hogy ők akkor most szólnak, hogy ez nagyon veszélyes.

Az ilyen fogyasztói csoportok ugyanis nem azokra fog rádőlni, akik kitalálták, és hülyére keresték magukat velük. Hanem 5-6 év múlva minden adófizető és az akkori magyarországi bankok moshatják majd fel a szennyest befuccsoló fogyasztói csoportok után. A program elsőre is feltűnő kockázatairól egyébként itt írtunk, félő, hogy az egész azoknak a spekulánsoknak érheti majd meg igazán, akik le tudnak rántani egy kevésbé tudatos, szegényebb réteget.

A Figyelő szerint nok-ok kevesebb kontrollal működő pénzügyi intézmények lesznek majd azzal a plusszal, hogy időnként lakásokat "sorsolnak", mint gépkocsi-nyereménybetétkönyvnél. Ez a vásárlói csoport-koncepció a nagy értékű vételeknél már egész Európában megbukott. Ez ugyanis leginkább
egy olyan betétgyűjtő szervezet lesz, amire nem vonatkozik majd a bankokra kitalált szigorú tőkekövetelmény rendszer.

A fogyasztói csoportok kockázatos, de cserébe rosszul működő rendszerek. A Figyelő szerint felvetődik, hogy kormányközeli magánérdekek bulija ez az egész. Ráadásul teljesen érthetetlen, hogy egy ilyen tisztán gazdasági kérdésnek hogy lehetett eleve Rogán Antal kormányzati kommunikációért felelős miniszter a gazdája.

vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 20:33 | Sorszám: 32
ma épp volt egy híradó..sose nézek tévét, de erre felkaptam a fejem...rengeteg érdeklődő, bankok megrohamozása, építőanyag ipar, aki eddig csak exportra, most lezárt részlegeit is megnyitja , több munkahely , mutattak egy családapát is, a több tízezer közül , aki épp , szóval, akinek ez fix megfelel .....szóval lendület van, kérem szépen lendület..
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 19:29 | Sorszám: 31
a építőanyag árak is magasabbak lesznek..
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 19:28 | Sorszám: 30
Semmilyen GDP nem fog növekedni, sem a noktol sem a csoktól, esetleg az építő vállalkozások fognak nagyobbat kaszálni ....de jó dolog a 10 milla ingyen pénz .. senki sem kötelez rá, hogy egy fillér kölcsönt is felvegyen az ember....a régi házak telek áron fognak kelni évekig ..a többi generáció, maximum irigykedhet, hogy az ő idejükben miért nem volt fontos az a fránya népszaporulat??? ...
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 12:25 | Sorszám: 29
szívesen vállalnának 3 gyereket, de időközben pl. állás nélkül maradtak vagy más okokból nem vágnak bele.
Biztos lesz ilyen is.
De nem a többség.
Szerintem a többségre érdemes építeni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 12:19 | Sorszám: 28
havi 83 333 forint befizetésével tudunk maximalizálni

Uramatyám, ki tud annyit vállalni? És ha vállalja is, meddig fizeti?
Tényleg, mi van, ha a 120 főből 5-6-10-20 elkezd nemfizetni?
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 12:16 | Sorszám: 27
ez mos ..ezt most komoly? ( nemzeti cigánykassza, vagy cigánynmzeti kassza? )

http://www.portfolio.hu/finanszirozas/bankok/jobb_mint_a_lakastakarek_a_nok_5 ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 12:14 | Sorszám: 26
Lehet, de én olyanra gondoltam, hogy szívesen vállalnának 3 gyereket, de időközben pl. állás nélkül maradtak vagy más okokból nem vágnak bele.
Ügyeskedés mindig is volt, van és lesz, azt eleve bele kell kalkulálni.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 12:09 | Sorszám: 25
Szerintem meglódul az effektíve megszületett gyerekek száma is.
Az emberek nagy része tisztességes.
Nyilván lesznek ügyeskedők, de nem hiszem, hogy ők adják majd a t5öbbséget.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 11:56 | Sorszám: 24
Vannának írtam:

A gyerekszülést meg megfelelő anyagi helyzetbe hozással kellene támogatni, mert hiába az új lakás, ha nincs létbiztonság (nincs biztos, hosszú távú állása a szülőknek), akkor eheti a fene, akkor csak az építési vállalkozó járt jól. Viszont, ha megfelelő fizetésük van, tudnak előre tervezni, majd ők eldöntik, kell-e vattaúj lakás, vagy inkább vennének használtat, és maradna megtakarításuk is. (A lakást fenn is kell tartani)


Magyarul: a gyerekVÁLLALÁST lehet, hogy fellendíti, de erősen kérdéses, hogy az effektíve megszületett gyerekek száma valóban meglódul-e.

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 11:55 | Sorszám: 23
Vannának írtam:

A gyerekszülést meg megfelelő anyagi helyzetbe hozással kellene támogatni, mert hiába az új lakás, ha nincs létbiztonság (nincs biztos, hosszú távú állása a szülőknek), akkor eheti a fene, akkor csak az építési vállalkozó járt jól. Viszont, ha megfelelő fizetésük van, tudnak előre tervezni, majd ők eldöntik, kell-e vattaúj lakás, vagy inkább vennének használtat, és maradna megtakarításuk is. (A lakást fenn is kell tartani)

glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 11:48 | Sorszám: 22
Tehát akkor: mi a bánatos lófütty indokolja, hogy ész nélkül építsünk új lakásokatÉpp azért, hogy megakadályozzuk a népességfogyást.
Az új lakástámogatást és hitelt akkor lehet felvenni, ha a fiatal házaspár vállal három gyereket.
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 11:34 | Sorszám: 21
" s mikor a szelet fogták a parasztnak is jutott " ( Arany J )

tudok egy fantasztikusan, mindig jó szelet fogó réteget... úttörőtáboros arany gyerekkor, lázadó győztes diákkor, felívelő karrier, csúcs...családszabású törvények, hobbi a köbön .... .
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 11:23 | Sorszám: 20
nem szeretem, hogy mindennek politikai hátteret khonspirálunk..de szerintem a fidesz politikus korosztály gyerekei épp életkezdők családalapításon és építkezésen gondolkodnak..
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 11:16 | Sorszám: 19
Tehát akkor: mi a bánatos lófütty indokolja, hogy ész nélkül építsünk új lakásokat, egy stabilan és masszívan fogyatkozó népesség, és még nagyobb ütemben fogyó lakosság mellett?
A légbőlkapott GDP légbőlkapott növelését most hagyjuk.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 11:14 | Sorszám: 18
Bocsánat!!
De jólesik néha beszélgetni.
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 11:12 | Sorszám: 17
F. Dürrenmatt:...
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 10:51 | Sorszám: 16
a kérdéssemm éppen arra utalt (volna), hogy mijalófüttyött keres itt ez a sokk hülyeségg...
Téma: NOK
nem?
vanna17
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. március 21. 10:34 | Sorszám: 15
volt egy nyitott gangos is, de azt eladtam..( némi újítás után) az jobban tetszett, de ez az iskolához közelebb volt, és főleg nem fő úton..hát a jó hely itt a mocsár közepén, nagy kérdés, szerintem a Mátrában jobb helyt lenne..de ez más téma
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 21. 10:28 | Sorszám: 14
Hát akkor Te vagy a kivétel. Biztosan jó helyen fekszik és eddig szerencséd volt vele, maradjon is így, azt kívánom. Azért a nádtetőt ne sajnáld nagyon.
Nyitott gang van?
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 10:27 | Sorszám: 13
a tavaly, mikor a francia cserekapcsolat alapján mi is fogadtunk egy hölgyet otthon, az nem győzte kérdezgetni, meg dicsérni, hogy miféle légkondink van, hogy ilyen kellemes a lakásban lenni )))
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 10:25 | Sorszám: 12
Nem hiszem, hisz mondom, éppen azzal hivalkodnak, hogy az új lakás építése nyolcszoros GDP-növekedést indukál, mint a felújítás. Biztos alá is tudják támasztani.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...