19:24:12
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: NOK
... Elejére 1. lap 
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 20:33 | Sorszám: 32
ma épp volt egy híradó..sose nézek tévét, de erre felkaptam a fejem...rengeteg érdeklődő, bankok megrohamozása, építőanyag ipar, aki eddig csak exportra, most lezárt részlegeit is megnyitja , több munkahely , mutattak egy családapát is, a több tízezer közül , aki épp , szóval, akinek ez fix megfelel .....szóval lendület van, kérem szépen lendület..
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 19:29 | Sorszám: 31
a építőanyag árak is magasabbak lesznek..
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 19:28 | Sorszám: 30
Semmilyen GDP nem fog növekedni, sem a noktol sem a csoktól, esetleg az építő vállalkozások fognak nagyobbat kaszálni ....de jó dolog a 10 milla ingyen pénz .. senki sem kötelez rá, hogy egy fillér kölcsönt is felvegyen az ember....a régi házak telek áron fognak kelni évekig ..a többi generáció, maximum irigykedhet, hogy az ő idejükben miért nem volt fontos az a fránya népszaporulat??? ...
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 12:25 | Sorszám: 29
szívesen vállalnának 3 gyereket, de időközben pl. állás nélkül maradtak vagy más okokból nem vágnak bele.
Biztos lesz ilyen is.
De nem a többség.
Szerintem a többségre érdemes építeni.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 12:19 | Sorszám: 28
havi 83 333 forint befizetésével tudunk maximalizálni

Uramatyám, ki tud annyit vállalni? És ha vállalja is, meddig fizeti?
Tényleg, mi van, ha a 120 főből 5-6-10-20 elkezd nemfizetni?
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 12:16 | Sorszám: 27
ez mos ..ezt most komoly? ( nemzeti cigánykassza, vagy cigánynmzeti kassza? )

http://www.portfolio.hu/finanszirozas/bankok/jobb_mint_a_lakastakarek_a_nok_5 ...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 12:14 | Sorszám: 26
Lehet, de én olyanra gondoltam, hogy szívesen vállalnának 3 gyereket, de időközben pl. állás nélkül maradtak vagy más okokból nem vágnak bele.
Ügyeskedés mindig is volt, van és lesz, azt eleve bele kell kalkulálni.
glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 12:09 | Sorszám: 25
Szerintem meglódul az effektíve megszületett gyerekek száma is.
Az emberek nagy része tisztességes.
Nyilván lesznek ügyeskedők, de nem hiszem, hogy ők adják majd a t5öbbséget.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 11:56 | Sorszám: 24
Vannának írtam:

A gyerekszülést meg megfelelő anyagi helyzetbe hozással kellene támogatni, mert hiába az új lakás, ha nincs létbiztonság (nincs biztos, hosszú távú állása a szülőknek), akkor eheti a fene, akkor csak az építési vállalkozó járt jól. Viszont, ha megfelelő fizetésük van, tudnak előre tervezni, majd ők eldöntik, kell-e vattaúj lakás, vagy inkább vennének használtat, és maradna megtakarításuk is. (A lakást fenn is kell tartani)


Magyarul: a gyerekVÁLLALÁST lehet, hogy fellendíti, de erősen kérdéses, hogy az effektíve megszületett gyerekek száma valóban meglódul-e.

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 11:55 | Sorszám: 23
Vannának írtam:

A gyerekszülést meg megfelelő anyagi helyzetbe hozással kellene támogatni, mert hiába az új lakás, ha nincs létbiztonság (nincs biztos, hosszú távú állása a szülőknek), akkor eheti a fene, akkor csak az építési vállalkozó járt jól. Viszont, ha megfelelő fizetésük van, tudnak előre tervezni, majd ők eldöntik, kell-e vattaúj lakás, vagy inkább vennének használtat, és maradna megtakarításuk is. (A lakást fenn is kell tartani)

glens
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 11:48 | Sorszám: 22
Tehát akkor: mi a bánatos lófütty indokolja, hogy ész nélkül építsünk új lakásokatÉpp azért, hogy megakadályozzuk a népességfogyást.
Az új lakástámogatást és hitelt akkor lehet felvenni, ha a fiatal házaspár vállal három gyereket.
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 11:34 | Sorszám: 21
" s mikor a szelet fogták a parasztnak is jutott " ( Arany J )

tudok egy fantasztikusan, mindig jó szelet fogó réteget... úttörőtáboros arany gyerekkor, lázadó győztes diákkor, felívelő karrier, csúcs...családszabású törvények, hobbi a köbön .... .
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 11:23 | Sorszám: 20
nem szeretem, hogy mindennek politikai hátteret khonspirálunk..de szerintem a fidesz politikus korosztály gyerekei épp életkezdők családalapításon és építkezésen gondolkodnak..
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 11:16 | Sorszám: 19
Tehát akkor: mi a bánatos lófütty indokolja, hogy ész nélkül építsünk új lakásokat, egy stabilan és masszívan fogyatkozó népesség, és még nagyobb ütemben fogyó lakosság mellett?
A légbőlkapott GDP légbőlkapott növelését most hagyjuk.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 11:14 | Sorszám: 18
Bocsánat!!
De jólesik néha beszélgetni.
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 11:12 | Sorszám: 17
F. Dürrenmatt:...
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 10:51 | Sorszám: 16
a kérdéssemm éppen arra utalt (volna), hogy mijalófüttyött keres itt ez a sokk hülyeségg...
Téma: NOK
nem?
vanna17
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. március 21. 10:34 | Sorszám: 15
volt egy nyitott gangos is, de azt eladtam..( némi újítás után) az jobban tetszett, de ez az iskolához közelebb volt, és főleg nem fő úton..hát a jó hely itt a mocsár közepén, nagy kérdés, szerintem a Mátrában jobb helyt lenne..de ez más téma
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 21. 10:28 | Sorszám: 14
Hát akkor Te vagy a kivétel. Biztosan jó helyen fekszik és eddig szerencséd volt vele, maradjon is így, azt kívánom. Azért a nádtetőt ne sajnáld nagyon.
Nyitott gang van?
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 10:27 | Sorszám: 13
a tavaly, mikor a francia cserekapcsolat alapján mi is fogadtunk egy hölgyet otthon, az nem győzte kérdezgetni, meg dicsérni, hogy miféle légkondink van, hogy ilyen kellemes a lakásban lenni )))
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 10:25 | Sorszám: 12
Nem hiszem, hisz mondom, éppen azzal hivalkodnak, hogy az új lakás építése nyolcszoros GDP-növekedést indukál, mint a felújítás. Biztos alá is tudják támasztani.
vanna17
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 21. 10:21 | Sorszám: 11
Nem esem hasra...de most fix egy döngölt falú házban lakom ,( kb 200 évesnek mondják) , mikor megvettük, ( 14 éve) ez volt a helység legolcsóbb ingatlana, magam újítottam, fürdő konyha villanyszer..próbáltam megőrizni azért a parasztos jellegét ...terazitra nem volt pénzem , normál vakolat lett 25 centis beton exhumálva belőle..dréncsövezés, hozzáépített tégla szart kellett leszigetelni csak ... mikor meglett mindenki ámult, azok főleg, akik hülyének néztek minket a vételért ...,.. ,...ha lenne pénzem az eredeti nádtetőt is visszatétetném ....az volna igazi, teljesen természetes házam lenne ..
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 10:17 | Sorszám: 10
lehet ijjenekett nok-ban is csinálni?? ..
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 21. 10:02 | Sorszám: 9


Azért ne essünk hasra a vertfaltól. Egyik nagyszüleim ilyenben laktak, sokat aludtam náluk gyerekkoromban. Amlékszem, nagyanyámmal nyáron gyűjtöttük a lócitromot, sárral keverve azzal kellett a fal hibáit javítgatni. (Aki hozzájutott törekhez, annak persze nem kellett a lovaskocsikat lesni) Fúrni-faragni meg nem nagyon ajánlom. Arra is akartam alább célozni, hogy a közművesítés kissé bonyolultabb egy ilyen házban. Egy egyszerű csőrepedés egy komplett falat tönkre tud tenni.
vanna17
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. március 21. 09:27 | Sorszám: 8
A vályog vert falú( vályogtégla, patics terméskő , tufakő stb házak most is tökéletesek..csak fel kell benn verni a betont és hagyományos homokágyas padlózatot visszaállítani nem műanyagnyillászárózni ..akkor nincs felvizesedés, sőt kiszárad szépen nyáron hüsi télen meleg, optimális természetes közeg ... falazata fúrható faragható újítható ....építészeti csoda+ hungarikum..amit még nem csesztek el annyira...FELÚJÍTANI!!!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...