11:29:03
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Válaszúton a Jobbik
... Elejére 1. lap 
mackó
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. június 09. 08:33 | Sorszám: 28
Én ugyan nem figyelem, de Arnóth Sándor valamikor a gyucsányi ámokfutás idején egy rossz mondata miatt visszaadta parlamenti mandátumát.

Egyébként ugye nem gondolod komolyan, hogy önként és dalolva "mondott le" Novák?
gajo
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. június 08. 17:46 | Sorszám: 27
Idézet:
az első a Jobbikban


Te figyeled az ilyeneket, másik pártban adtak már vissza? /Önként/.
mediator
Olvasta: 11 | Válasz | 2016. június 08. 12:13 | Sorszám: 26
Én sem bírtam Novák laikus hebrencs stílusát, de ez a leszámolás gusztustalan volt és a Vona, mint 'erősember' még nem látja, de ez majd a fejére hullik vissza.

Schiffer távozását pedig már évekkel ezelőtt megjósoltam, de nem örülök neki, mert azon kevesek közé tartozik, aki még tudtak tisztességesen politizálni (ráadásul miféle felmenők árnyékában!)
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. június 07. 17:42 | Sorszám: 25
http://www.atv.hu/videok/video-20160607-novak-vona-kivegzett

Nagy hőzöngőnek tartottam ezt a gyereket, de ha jól emlékszem, az első a Jobbikban, aki betartja esküjét.....

Rádásul a Szent Koronára tették.....

mamácska
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. június 07. 13:06 | Sorszám: 24
http://www.origo.hu/itthon/20160607-jobbik-vona-novak.html
orosz_hussalata
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. június 06. 18:18 | Sorszám: 23
Érdekes ez a mai eset Novák Előddel. Nekem nem tartozott a kedvenceim közé ( bár leadott már korábbi infantilizmusából ), de azt nem lehetett rá mondani, hogy nem az elvei mentén politizált. Nos ez a mai, ez leszámolás.

Ha hozzáveszem, hogy a másik hatalomba még bele nem kóstolt pártnál, az LMPnél is érdekes Schiffer* távozása, aki szintén az elvek embere ( hogy az elveiből mivel értek egyet, az más kérdés ), akkor itt nem tudok nem összefüggést látni.

* Schiffer az egyik értelmes mondatokban fogalmazni képes politikus volt, és a mezőny nagyon kicsi, a többi csak droidként pufogtatja a kész paneleket ( amitől hányok ), ráadásul ő fogalmazott meg függetlenség párti, antiglobalista véleményeket.

Szóval úgy érzem ezekkel a mozgásokkal a fideszből kiábrándultak választási lehetősége csökkent jelentősen. Persze ettől Orbán, Rogán, Lázár tisztesség mutatója nem kerül a minimálszint fölé.
mpd
Olvasta: 10 | Válasz | 2016. május 31. 07:21 | Sorszám: 22
Tévedtem! Volner egyelőre marad. De amúgy hogy előre láttam, mi?
Late Devonian
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. május 31. 00:57 | Sorszám: 21
Idézet:
És muszáj nekünk mindig felmenteni a "kisebbik rosszat" azon az alapon, hogy lehetne rosszabb is?
Late Devonian
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. május 31. 00:57 | Sorszám: 20
tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. május 30. 23:07 | Sorszám: 19
Egész életemben olyan helyeken dolgoztam, ahol a fizetést minden hónapban bizonylaton adják ki, tehát minden bevételem után keményen adózom, mert hála Istennek jól megfizetnek. De mégsem mondhatom, hogy mindig minden adót megfizettek körülöttem.

Soha nem kértem számlát a sarki zöldségestől, de magától nem is adott, sőt amikor már biztos volt a dolgában, számológépen adta össze a rendeléseimet és ez évtizedeken át működött, sőt működik a mai napig is. Mindig hálapénzt fizettem az orvosoknak, ápolóknak és nem hiszem, hogy adóztak utána. A gyermekeimet számtalan magántanárral taníttattam hosszú évekig és nem követeltem a tanároktól számlát, talán nem is tudtak volna adni, felajánlani pedig soha nem ajánlották fel. Olyan orvosnál is jártam nem egyszer, aki állami helyen fogadott és magánbetegként kezelt. A családom tagjai éveken át csináltatták a ruháikat, de egyetlen számlát nem hoztak haza. Én is vettem néhány csináltatott öltönyt, cipőt mindenféle számla nélkül, nem hiszem, hogy adóztak volna a megrendeléseim után. Jár a család tagjaihoz informatikus, a végösszeget mindnyájan kiperkáljuk, de számla nincs. Egyetlen olyan szerelőre nem emlékszem, aki a munka elvégzése után azt mondta volna, amikor rákérdeztem, hogy mennyit kér, hogy 10.000 Ft +áfa. Bérbe adnak az emberek ezt azt, de ki fizet utána áfát? Megmondom ki. SENKI.

És én csak egyetlen vagyok a sok millió hasonló ember közül.
Tudod kik lopnak ebben az országban?
Ez a sok millió, akiket felsoroltam.
És ők szidják a politikusokat is a legnagyobb vehemenciával.
Ilyen tudathasadásos ez az ország.



tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. május 30. 22:42 | Sorszám: 18
"Kőbe van az vésve vajon, hogy "minden politikus lop"?"

Nincs kőbe vésve mert nem is igaz.

A kisebb nagyobb lopók hangoztatják ezt, mert akkor megkönnyebbül a lelkük.

mamácska
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. május 30. 11:36 | Sorszám: 17
Nagyon hasonlót látunk most a Jobbiknál, mint a Fidesznél láttunk a kilencvenes években – állapította meg Krekó Péter, a Political Capital igazgatója. Vona Gábor sok szempontból modellnek tekinti Orbán Viktort, a Jobbikban centralizációs folyamat zajlik. Krekó szerint Vona azt vallja: „aki nem ért velem egyet, inkább menjen a pártból”.


Krekó Péter, a Political Capital igazgatója úgy látja, Vonának sok szempontból Orbán a minta

Krekó Péter erős üzenetnek tartja, hogy Vona Gábor egyedüli indulóként is csak 80 százalékot kapott a kongresszuson. Ha egyes alelnököket ki kell zárni a versenyből – folytatta –, az nem azt mutatja, hogy erős a vezető, hanem azt, hogy fél. Vonának ugyanakkor nincs teljes kontrollja a párt felett. Úgy akarja átalakítani a Jobbikot, hogy ő döntsön a legfontosabb kérdésekben. Érdemben ezen az sem változtat, hogy a pártelnök átengedte a parlamenti frakció vezetését Volner Jánosnak. Jelenleg az látszik, hogy Vona nem olyan egyszemélyes vezetője a Jobbiknak, mint Orbán Viktor a Fidesznek, de szeretne olyan lenni.

A tagság elégedetlenségét érzékelve próbál előremenekülni – jellemezte a pártelnök stratégiáját Krekó Péter, aki biztosra veszi, hogy ez pártszakadáshoz fog vezetni. A Jobbik számára – mondta – már az is kedvező forgatókönyv lesz, ha a tagságnak csak a 20 százaléka válik ki.

www.nol.hu
mamácska
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. május 19. 15:17 | Sorszám: 16
A lengyel kémelhárítás kémkedés gyanúja miatt letartóztatta Mateusz Piskorskit, az oroszbarát lengyel Változás nevű párt vezetőjét. Az Index úgy tudja, Piskorski a szintén kémkedéssel gyanúsított Kovács Béla jobbikos EP-képviselő elleni eljárás során is képbe került, a két politikus kapcsolatban állt egymással.
A lengyel Belbiztonsági Ügynökség különleges egységei letartóztatták az oroszbarát Változás párt (Zmiana) vezetőjét, Mateusz Piskorskit, miközben házkutatást tartottak a párt irodájában és a tagok otthonában – írta a lengyel sajtóra hivatkozva a Pcblog. Piskorskit sajtóhírek szerint azzal gyanúsítják, hogy Oroszországnak kémkedett.


Az Index információi szerint Piskorski szoros kapcsolatot ápolt Kovács Bélával, a Jobbik EP-képviselőjével, aki ellen ugyancsak nyomozás van folyamatban kémkedés gyanúja miatt. A portál szerint Kovácshoz hasonlóan Piskorski is hosszú ideje több európai titkosszolgálat látókörében volt, a két politikus egymással lengyelül beszélgetett. Nincs kizárva, hogy Piskorski kémügye esetleg a Kovács Béla elleni eljárásra is befolyással lesz.

Bár Piskorski korábban tagadta, hogy a „Kreml ügynöke” volna és pártja oroszoktól kapna pénzt, a szervezet már korábban a lengyel kémelhárítás látókörébe került. A szintén a politikus vezette Geopolitikai Elemzés Európai Centruma elnevezésű think tank egyértelműen összefonódott orosz választási megfigyelési tevékenységgel a poszt-szovjet térségben, a Newsweek tényfeltáró cikke szerint pedig a szervezet feltételezhetően Moszkva révén finanszírozta választási megfigyelői tevékenységét, miközben szorosabb kapcsolatot ápol az orosz titkosszolgálattal.

Piskorski közeli kapcsolatban van az eurázsiai-orosz nagybirodalmi ideológiát kidolgozó Alekszandr Duginnal. 2013-ban Dugin meghívására utazott Moszkvába Vona Gábor Kovács Béla társaságában, a Lomonoszov egyetemen tartottak előadást arról, hogy Oroszország hogyan tudná kiegyensúlyozni a világ “amerikanizálódását” – írja az Index, hozzátéve, hogy Dugint kedden a thessaloniki repülőtéren feltartóztatták a görög határőrök és nem engedték, hogy belépjen az országba. A szélsőjobboldali és szélsőbaloldali körökben egyaránt népszerű ideológus szerint Magyarország kérése volt, hogy ne engedjék be EU-os országba. Az eljárás azért is különös, mert Dugin bevallása szerint az elmúlt hónapokban többször is utazott már az unión belül.

Az Index úgy tudja, hogy köze lehet Dugin feltartóztatásához annak a fajvédő konferenciának, amelyet 2014 őszén szerveztek Budapesten. Az eseményre akkor Dugint is meghívták a szervezők, úgy volt, hogy előad, de végül nem jött el. Ekkor kerülhetett “tiltólistára”, ami miatt most Görögországba nem mehetett be.

Forrás: Index.hu
mpd
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. május 09. 10:09 | Sorszám: 15
Kezd beérni a Polgári Körök vetése, ha 2018-ban veszélyben lenne a többség, lesz egy koalíciós partnerjelölt.
mamácska
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. május 09. 09:29 | Sorszám: 14
http://www.gondola.hu/cikkek/101010-2018-ban_veget_erhet_Vona_Gabor_partelnok ...
gajo
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. október 20. 19:50 | Sorszám: 13
Mondjuk, én más értelemben írtam, de hát itt....
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2015. október 20. 19:48 | Sorszám: 12
Havonta max. ötször megnézem, hát a gugli nem idevágja a kezdőlapra örökké? Amit meg sokat nézek /Hírkereső/ arra fütyül.
negyven rabló
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. október 20. 19:45 | Sorszám: 11
Tényleg az! Olyan híreket olvashatsz ott, amilyenek sosem jelennek meg a napi, "mértékadó" sajtóban!
gajo
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 20. 19:35 | Sorszám: 10
Az egy érdekes oldal...
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 19:33 | Sorszám: 9
Ja, a Jobbik?
Ha valamilyen módon képesek lennének levakarni magukról az ócska, tahó hozzászólóikat a kuruc.info n, akkor még lehetne is belőlük egy rendes párt!
Bár tudatják, hogy a kuruc.info nem a párt oldala, mégis szinte mindenki velük azonosítja!
Kár!
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 15:31 | Sorszám: 8
Semmit nem akarok tovább adóztatni, a mértékét pedig csökkenteném!

Azt gondolom, hogy a kötelezőket mindenki fizesse be!

Abban igazad van, hogy átlagos esetben egy átlagos vállalkozó egyszerűen nem tudja kifizetni a rá kirótt adót! ( Magam példájából tudom.) Két emberem volt 8 órában, de ezt nem tudtam volna fizetni, így aztán -közös megegyezéssel- 4 órára jelentettem őket! A takarítónőről nem is beszélek!
Kényszer volt, de alapvetés, hogy bármilyen országban, bármilyen vezetés alatt, az adót muszáj kifizetni, különben gallyra megy az illető ország.
Nagyjából most ezt látjuk itthon! Valakik, valahol, elcsalják az adókat. Nem tízezres nagyságrendben! Ha ezt meg lehetne/tudná/akarná fogni bármelyik kormány, akkor békésen, nyugodtan lehetnénk Svájc színvonalán!

Egyenes következtetés, hogy az adó mértékét kell csökkenteni!
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 18. 22:54 | Sorszám: 7
Azt várom, hogy Szentgotthárdtól a déli határátlépőkön át Záhonyig, legyünk önző állam!
gajo
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 14. 16:46 | Sorszám: 6


Idézet:
Vegyük tudomásul, hogy a saját országunknak akkor lesz bevétele, ha adózunk!


Mit akarsz még adóztatni?

Én mindég megfizettem, és ezután is megfizetném, nem az én hibám, hogy kedves államunk minden megélhetési lehetőségemtől megfosztott. Ne ajnározd ezt a rohadt országot, legalábbis ami a vezetőit /légyen az bármelyik párt/ illeti.
Ha többet fizetsz, többet fognak szétosztani, persze maguknak.
A velején túl is romlott ez az ország!

10-15-20 százalék jánosok eldorádója!

A munkaképes lakosság színe-java külföldön dolgozik! Úgy is mondhatnám, hogy elüldözték őket.

Több mint ötszázezer állami alkalmazottat, közel háromszázezer önkormányzati dolgozót nem gyerekjáték eltartani!

Azt is látom, milyen hülyeségekre szórják el az eus-pénzeket, felháborító!

Akár holnapig festegethetném kicsiny hazánk förtelmes sebeit, igaz semmi értelme sincs...
/Persze vissza lehet vonulni abba a bizonyos toronyba, és buzgón eltekinteni a valóság fölött/.


negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 14. 12:57 | Sorszám: 5
Nem. Tehetetlen.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 14. 07:19 | Sorszám: 4
Hőbörgő.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...