10:53:29
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Válaszúton a Jobbik
... Elejére 1. lap 
Late Devonian
Olvasta: 9 | Válasz | 2016. május 31. 00:57 | Sorszám: 21
Idézet:
És muszáj nekünk mindig felmenteni a "kisebbik rosszat" azon az alapon, hogy lehetne rosszabb is?
tiszavirág
Olvasta: 8 | Válasz | 2016. május 30. 22:42 | Sorszám: 18
"Kőbe van az vésve vajon, hogy "minden politikus lop"?"

Nincs kőbe vésve mert nem is igaz.

A kisebb nagyobb lopók hangoztatják ezt, mert akkor megkönnyebbül a lelkük.

negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 13. 21:42 | Sorszám: 3
Jó. Mindig van rosszabb!
Nincs kőbe vésve a lopás! Sőt!

Azt akartam mondani, hogy
Idézet:
a mai, általánossá vált felfogásmódban nincs morális gát
a sumákolás, mutyizás ellen! Ha most elkezdenénk nevelni a pedagógusokat (szegény meghalt barátom szerint demagógusokat), akkor is legalább 30 év kellene ahhoz, hogy a leendő szülők elfogadható szinten tanítsák a gyerekeiket arra, hogy a jogaikon kívül kötelezettségeik is vannak! A hétköznapi viselkedésről nem is beszélve! (Sosem felejtem el: Szegény apám mondta, amikor vagy 14-15 éves voltam, hogy fiam, mostantól kezétcsókolomot köszönsz az idősebb nőknek és nem köpsz senkinek a cipőjére a Körúton!)

Persze, hogy nincs felmentés! A mai morális helyzet egyszerűen tragikus!

Ebben a helyzetben, ha nem fatalista vagy, akkor mi?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 13. 07:20 | Sorszám: 2
Nem tudom.
Én nem úgy gondolom, hogy a regnáló elitet egy felvázolt, hipotetikus alternatívájához kéne hasonlítani, mert ilyen értelemben mindig el lehet képzelni rosszabbat, bizony, még Fletónál is. Mi lenne, ha a regnáló elit hasonlítaná magát valami felvázolt, hipotetikus jobb, tisztességesebb alternatívához? Nagy elvárás? Kőbe van az vésve vajon, hogy "minden politikus lop"? És muszáj nekünk mindig felmenteni a "kisebbik rosszat" azon az alapon, hogy lehetne rosszabb is?
Egyáltalán, miért is vagyunk fatalisták ebben a kérdésben? miért KÖTELEZŐ annak lenni?
negyven rabló
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. október 12. 23:26 | Sorszám: 1
Idézet:
Örüljetek velem, mert megtaláltam elveszett juhomat! Mondom nektek: éppen így nagyobb öröm lesz a mennyben is egy megtérő bűnös miatt, mint kilencvenkilenc igaz miatt, akinek nincs szüksége megtérésre


Veszem az iróniát, de arra gondolok, hogy a mai hazai közéletben mijafranc történne, ha nem lenne a Fidesz és a Jobbik?
MSZP, DK, PM LMP? Mi a jóúristent tettek volna ezek most? Beengedtek volna gondolkodás nélkül mindenkit? Leszedték volna a Szt. László templomról és a Bazilikáról a keresztet, azt mondták volna, hogy az iszlám tanait tanuljuk, mert mi toleránsak vagyunk?

A bennfentes kereskedelmet természetesen ki kell irtani!
Nyilván is tudod, hogy ha te lennél a minelnök, te sem lennél képes uralni a teljes hierarchiát!Nem lehetnél napi kapcsolatban a 3200 polgármesterrel, nem ismerhetnéd az ő helyi kapcsolataikat!

Tényleg van látható bifurkáció a Jobbiknál, de ez kifejezetten pozitívumnak tekinthető.

Azt gondolom, hogy alapvetően kell megváltoztatni a gondolkodásmódunkat! Ne csaljunk a bevételnél!
Két hete voltam a törököknél. Senki nem fogja elhinni, de a turisták által látogatott helyeken az ásványvizes, fagylaltos nem nem engedett el anélkül, hogy a nyugtát oda nem adta volna! (A bazár, az persze más kérdés, ott kötelező alkudni, nyugtát nem adnak, de gondolom, hogy ők is adóznak valahogy.)

Vegyük tudomásul, hogy a saját országunknak akkor lesz bevétele, ha adózunk! Ha mindig a kiskaput keressük és elcsaljuk az adót, akkor személyesen és pillanatnyilag jól járhatunk, teli pofával szidhatjuk a mindenkori kormányt, hogy milyen szarok az autópályák, bicikliutak, a vízpartok és egyebek és azt hihetjük, hogy mennyire igazunk van, miközben nem vesszük észre, hogy saját magunk vagyunk azok, akik lehetetlenné tesszük a mindenkori kormánynak a rendes működését!

Na most, ennek tudatában lessük azt, hogy melyik kormány akar, próbálkozik látható megoldással!

Lehet hülyézni!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 12. 10:44 | Sorszám: 0
Érdeklődéssel figyelem azt a bifurkációt, ami a jobbikban megindult.
Vona visszatérőben van oda, ahonnan indult: a fideszbe. Már nem is érdemes meghallgatni, amit mond, elmondja azt előtte-utána OV meg Szíjjártó vagy éppen Lázár.
Mostanában Vollnert érdemes hallgatni, két témát erőltet, a siker legkisebb esélye nélkül:
1. Nyilvánosságra kéne hozni, kik vettek ki pénzt a Kvesztorból az utolsó két hónapban!
2. A fidesz és az mszp szép egyetértésben elosztja a "pártközeli" vállalkozások közt a megrendeléseket.

Nem jósolok nagy jövőt neki, Vona beáldozza a fideszhez való megtérés oltárán.

Örüljetek velem, mert megtaláltam elveszett juhomat! Mondom nektek: éppen így nagyobb öröm lesz a mennyben is egy megtérő bűnös miatt, mint kilencvenkilenc igaz miatt, akinek nincs szüksége megtérésre
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...