00:28:02
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Válaszúton a Jobbik
... Elejére 1. lap 
mamácska
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. május 09. 09:29 | Sorszám: 14
http://www.gondola.hu/cikkek/101010-2018-ban_veget_erhet_Vona_Gabor_partelnok ...
gajo
Olvasta: 7 | Válasz | 2015. október 20. 19:50 | Sorszám: 13
Mondjuk, én más értelemben írtam, de hát itt....
gajo
Olvasta: 6 | Válasz | 2015. október 20. 19:48 | Sorszám: 12
Havonta max. ötször megnézem, hát a gugli nem idevágja a kezdőlapra örökké? Amit meg sokat nézek /Hírkereső/ arra fütyül.
negyven rabló
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. október 20. 19:45 | Sorszám: 11
Tényleg az! Olyan híreket olvashatsz ott, amilyenek sosem jelennek meg a napi, "mértékadó" sajtóban!
gajo
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 20. 19:35 | Sorszám: 10
Az egy érdekes oldal...
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 19:33 | Sorszám: 9
Ja, a Jobbik?
Ha valamilyen módon képesek lennének levakarni magukról az ócska, tahó hozzászólóikat a kuruc.info n, akkor még lehetne is belőlük egy rendes párt!
Bár tudatják, hogy a kuruc.info nem a párt oldala, mégis szinte mindenki velük azonosítja!
Kár!
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 20. 15:31 | Sorszám: 8
Semmit nem akarok tovább adóztatni, a mértékét pedig csökkenteném!

Azt gondolom, hogy a kötelezőket mindenki fizesse be!

Abban igazad van, hogy átlagos esetben egy átlagos vállalkozó egyszerűen nem tudja kifizetni a rá kirótt adót! ( Magam példájából tudom.) Két emberem volt 8 órában, de ezt nem tudtam volna fizetni, így aztán -közös megegyezéssel- 4 órára jelentettem őket! A takarítónőről nem is beszélek!
Kényszer volt, de alapvetés, hogy bármilyen országban, bármilyen vezetés alatt, az adót muszáj kifizetni, különben gallyra megy az illető ország.
Nagyjából most ezt látjuk itthon! Valakik, valahol, elcsalják az adókat. Nem tízezres nagyságrendben! Ha ezt meg lehetne/tudná/akarná fogni bármelyik kormány, akkor békésen, nyugodtan lehetnénk Svájc színvonalán!

Egyenes következtetés, hogy az adó mértékét kell csökkenteni!
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 18. 22:54 | Sorszám: 7
Azt várom, hogy Szentgotthárdtól a déli határátlépőkön át Záhonyig, legyünk önző állam!
gajo
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 14. 16:46 | Sorszám: 6


Idézet:
Vegyük tudomásul, hogy a saját országunknak akkor lesz bevétele, ha adózunk!


Mit akarsz még adóztatni?

Én mindég megfizettem, és ezután is megfizetném, nem az én hibám, hogy kedves államunk minden megélhetési lehetőségemtől megfosztott. Ne ajnározd ezt a rohadt országot, legalábbis ami a vezetőit /légyen az bármelyik párt/ illeti.
Ha többet fizetsz, többet fognak szétosztani, persze maguknak.
A velején túl is romlott ez az ország!

10-15-20 százalék jánosok eldorádója!

A munkaképes lakosság színe-java külföldön dolgozik! Úgy is mondhatnám, hogy elüldözték őket.

Több mint ötszázezer állami alkalmazottat, közel háromszázezer önkormányzati dolgozót nem gyerekjáték eltartani!

Azt is látom, milyen hülyeségekre szórják el az eus-pénzeket, felháborító!

Akár holnapig festegethetném kicsiny hazánk förtelmes sebeit, igaz semmi értelme sincs...
/Persze vissza lehet vonulni abba a bizonyos toronyba, és buzgón eltekinteni a valóság fölött/.


negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 14. 12:57 | Sorszám: 5
Nem. Tehetetlen.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 14. 07:19 | Sorszám: 4
Hőbörgő.
negyven rabló
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 13. 21:42 | Sorszám: 3
Jó. Mindig van rosszabb!
Nincs kőbe vésve a lopás! Sőt!

Azt akartam mondani, hogy
Idézet:
a mai, általánossá vált felfogásmódban nincs morális gát
a sumákolás, mutyizás ellen! Ha most elkezdenénk nevelni a pedagógusokat (szegény meghalt barátom szerint demagógusokat), akkor is legalább 30 év kellene ahhoz, hogy a leendő szülők elfogadható szinten tanítsák a gyerekeiket arra, hogy a jogaikon kívül kötelezettségeik is vannak! A hétköznapi viselkedésről nem is beszélve! (Sosem felejtem el: Szegény apám mondta, amikor vagy 14-15 éves voltam, hogy fiam, mostantól kezétcsókolomot köszönsz az idősebb nőknek és nem köpsz senkinek a cipőjére a Körúton!)

Persze, hogy nincs felmentés! A mai morális helyzet egyszerűen tragikus!

Ebben a helyzetben, ha nem fatalista vagy, akkor mi?
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 13. 07:20 | Sorszám: 2
Nem tudom.
Én nem úgy gondolom, hogy a regnáló elitet egy felvázolt, hipotetikus alternatívájához kéne hasonlítani, mert ilyen értelemben mindig el lehet képzelni rosszabbat, bizony, még Fletónál is. Mi lenne, ha a regnáló elit hasonlítaná magát valami felvázolt, hipotetikus jobb, tisztességesebb alternatívához? Nagy elvárás? Kőbe van az vésve vajon, hogy "minden politikus lop"? És muszáj nekünk mindig felmenteni a "kisebbik rosszat" azon az alapon, hogy lehetne rosszabb is?
Egyáltalán, miért is vagyunk fatalisták ebben a kérdésben? miért KÖTELEZŐ annak lenni?
negyven rabló
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. október 12. 23:26 | Sorszám: 1
Idézet:
Örüljetek velem, mert megtaláltam elveszett juhomat! Mondom nektek: éppen így nagyobb öröm lesz a mennyben is egy megtérő bűnös miatt, mint kilencvenkilenc igaz miatt, akinek nincs szüksége megtérésre


Veszem az iróniát, de arra gondolok, hogy a mai hazai közéletben mijafranc történne, ha nem lenne a Fidesz és a Jobbik?
MSZP, DK, PM LMP? Mi a jóúristent tettek volna ezek most? Beengedtek volna gondolkodás nélkül mindenkit? Leszedték volna a Szt. László templomról és a Bazilikáról a keresztet, azt mondták volna, hogy az iszlám tanait tanuljuk, mert mi toleránsak vagyunk?

A bennfentes kereskedelmet természetesen ki kell irtani!
Nyilván is tudod, hogy ha te lennél a minelnök, te sem lennél képes uralni a teljes hierarchiát!Nem lehetnél napi kapcsolatban a 3200 polgármesterrel, nem ismerhetnéd az ő helyi kapcsolataikat!

Tényleg van látható bifurkáció a Jobbiknál, de ez kifejezetten pozitívumnak tekinthető.

Azt gondolom, hogy alapvetően kell megváltoztatni a gondolkodásmódunkat! Ne csaljunk a bevételnél!
Két hete voltam a törököknél. Senki nem fogja elhinni, de a turisták által látogatott helyeken az ásványvizes, fagylaltos nem nem engedett el anélkül, hogy a nyugtát oda nem adta volna! (A bazár, az persze más kérdés, ott kötelező alkudni, nyugtát nem adnak, de gondolom, hogy ők is adóznak valahogy.)

Vegyük tudomásul, hogy a saját országunknak akkor lesz bevétele, ha adózunk! Ha mindig a kiskaput keressük és elcsaljuk az adót, akkor személyesen és pillanatnyilag jól járhatunk, teli pofával szidhatjuk a mindenkori kormányt, hogy milyen szarok az autópályák, bicikliutak, a vízpartok és egyebek és azt hihetjük, hogy mennyire igazunk van, miközben nem vesszük észre, hogy saját magunk vagyunk azok, akik lehetetlenné tesszük a mindenkori kormánynak a rendes működését!

Na most, ennek tudatában lessük azt, hogy melyik kormány akar, próbálkozik látható megoldással!

Lehet hülyézni!
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. október 12. 10:44 | Sorszám: 0
Érdeklődéssel figyelem azt a bifurkációt, ami a jobbikban megindult.
Vona visszatérőben van oda, ahonnan indult: a fideszbe. Már nem is érdemes meghallgatni, amit mond, elmondja azt előtte-utána OV meg Szíjjártó vagy éppen Lázár.
Mostanában Vollnert érdemes hallgatni, két témát erőltet, a siker legkisebb esélye nélkül:
1. Nyilvánosságra kéne hozni, kik vettek ki pénzt a Kvesztorból az utolsó két hónapban!
2. A fidesz és az mszp szép egyetértésben elosztja a "pártközeli" vállalkozások közt a megrendeléseket.

Nem jósolok nagy jövőt neki, Vona beáldozza a fideszhez való megtérés oltárán.

Örüljetek velem, mert megtaláltam elveszett juhomat! Mondom nektek: éppen így nagyobb öröm lesz a mennyben is egy megtérő bűnös miatt, mint kilencvenkilenc igaz miatt, akinek nincs szüksége megtérésre
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...