11:06:15
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Bevándorlás,migráció
... Elejére 1. lap 
rafiki
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. június 01. 08:19 | Sorszám: 2125
Egy hatvan napos egészségügy karantént indokoltnak tartanék.
Ezzel egyidejüleg az engedély nélkül belépőket kriminálnám
egészségügyi zárlat megsértése miatt. Ukrajnából egy
kutyát nem hozhatsz be állatorvosi papír nélkül.

Magyarország rengeteg pénzt és vért áldozott és áldoz azért,
hogy egy alapvető egészségügyi biztonság legyen. Lehet szidni
a magyar egészségügyet, de a helyzet ma mégiscsak az, hogy
nagyjából rend és biztonság van. A migránsválság ezt a - komoly
invesztíciókkal kivívott - biztonságot veszélyezteti.
mpd
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. május 31. 12:01 | Sorszám: 2124
Egyébként az egészről szót se ejtene a sajtó, ha nem lehetne ezzel is a migránsozást szítani. Ugyanakkor, mondja a Közhíradó, napi harminc embert, lehetőleg családokat, beengedünk Röszkénél, ezek kérelmeket adnak be.
Most akkor mi van?
Meg se várjuk, hogy átmásszanak a kerítésen, beeresztjük őket? És itt mi lesz velük? beadják a kérelmet, és mire elbírálják, addig elszöknek valahova?
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 31. 11:45 | Sorszám: 2123
Ha ezek a trópusi szúnyogok életteret nyernének észak felé, akkor sokkal inkább aggódnék más, súlyosabb betegségek miatt. Valamiért egyelőre megtorpantak Itáliában (ott már malária is van)
Elszigetelt esetek persze lehetnek, de az én életemben nem lesz itt annyi lepkeszúnyog, hogy nagyobb tömegű megbetegedés legyen. Sok tényezőtől függ az, a szúnyogon kívül is.
Én, saját diagnózisom alapján elkaptam (egy szúnyogtól!!!) Montenegróban a nílusi lázat, de itthon nem terjesztettem tovább, pedig a helyi szúnyogjaim szoktak csípdesni.
rafiki
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. május 31. 11:30 | Sorszám: 2122
Hát ez bizony nem olyan nagy zöldség. Ha a vektor (szúnyog) életteret nyer észak felé
(klimaváltozás!), akkor bizony ez reális dolog. És csak egy a sok lehetséges trópusi
nyavalya közül. Aki esetleg nem tudná, a subtrópusok Isztriánál kezdődnek, Szicília,
Málta, Ciprus gyakorlatilag Afrika.
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 31. 10:41 | Sorszám: 2121
Zöldség.
Figyelemelterelés.
A 888 egyébként is a leggusztustalanabb orgánum a világon.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 31. 10:03 | Sorszám: 2120
http://888.hu/article-horrorbetegseget-hozhatnak-a-migransok-europaba?source= ...
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 27. 23:57 | Sorszám: 2119
Alig trappoltak be Európába máris kihasználják az itt tomboló barom liberális megoldásokat. Remélem Dánia beint ennek a sok tahó analfabétának. A kötelességüket ezek sem ismerik, csak a jogaikat, no és persze mindig vannak idióta fehér segítőik.



mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 27. 13:07 | Sorszám: 2118
KOPPENHÁGA. Öt szíriai menekült beperelte a dán államot és személyesen Inger Stojberg bevándorlási minisztert a januárban szigorított menekültügyi törvény egyik passzusa miatt, amelyeik hároméves várakozás után teszi csak lehetővé a családegyesítést.
Emberjogi szakértők már a törvény elfogadása után is tiltakoztak, mondván, hogy a hároméves várakozás egyértelműen sérti az emberi jogok európai konvencióját, valamint az ENSZ gyermekjogi és menekültügyi egyezményét.
Sokan már akkor jelezték: csak idő kérdése, mikor tereli valaki jogi útra a kérdést.

A keresetet öt szíriai menekült adta be – számolt be a The Local. „Ez az utolsó reményünk. Ha a per sem segít rajtunk, akkor azt hiszem, hogy apámmal együtt visszamegyek Szíriába az édesanyámhoz és a testvéreimhez” – mondta a Politiken című lapnak az egyik felperes, a 16 éves Anasz Omár Alcejn.

A menekültek ügyvédje, Christian Dahlager azonban biztos benne, hogy nyerni fognak, és Inger Stojberg bevándorlási miniszter is elismerte, hogy a törvény sértheti a nemzetközi egyezményeket, de, mint mondta, ezt a veszély vállalni kellett. Konkrétan a keresetet nem kommentálta.

www.hirek.sk
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 25. 12:44 | Sorszám: 2117
Finnország döntést hozott az illegális bevándorlók kapcsán. Az Afganisztánból, Irakból és Szomáliából érkezett illegális bevándorlókat visszaküldi hazájukba.

Finnország a döntést azzal indokolja, hogy ezek az országok már biztonságosnak számítanak – olvasható a finn Bevándorlási Hivatal oldalán.



A finn hatóságok azt közölték, hogy ezekben az országokban már annyira megnőtt a biztonság, hogy az innen menekülők további létét Finnországban innentől már semmi nem indokolja. Ezekben az országokban ugyan még előfordulnak konfliktus zónák, de területük legnagyobb részére inkább a biztonság, ami jellemző.

www.hir.ma
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 23. 21:42 | Sorszám: 2116
Fél évvel ezelőtti műsor:

http://www.rtve.hu/index.php/component/k2/item/9643-georg-spottle

Cirus
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. május 23. 16:51 | Sorszám: 2115
Állítólag már költöznek Franciaországból Izraelbe.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 21. 10:53 | Sorszám: 2114
Megpróbáltam megvédeni Európát, de nem sikerült
... http://444.hu/2016/05/21/megprobaltam-megvedeni-europat-de-nem-sikerult
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 20. 18:12 | Sorszám: 2113
Nohátakkor: előszöris a "segélyszervezetek"-nek útilapu.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 20. 18:12 | Sorszám: 2112
A zsidók sejtésem szerint éppoly kevéssé vágynak a muszlimokkal való együttlétre, mint mi.
Cirus
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. május 20. 11:41 | Sorszám: 2111
A segélyszervezeteknek álcázott segítők adnak, sajnos.
Cirus
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. május 20. 11:41 | Sorszám: 2110
London már 20 éve sem volt fehér. Amúgy mutatja az angolok hülyeségét, hogy választhattak egy muszlim és egy zsidó között. Gyönyörű, nem?
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 20. 06:15 | Sorszám: 2109
Baromi egyszerű: nem adnak nekik enni.
Az egykori hadvezérek most csak hüledeznek: a mennyországból letekintve azt látják, hogy
kései utódaik etetik az ellenséget.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 20. 06:10 | Sorszám: 2108
London elesett?
Első hallásra sokakat meglepett a hír: Londonnak muzulmán főpolgármestere
lett.
Visszaemlékszem egy beszélgetésre Schöpflin György kollégámmal, aki – brit
állampolgársággal is bírván, londoni lakos is lévén – már két évvel ezelőtt
azt…
... http://csakypal.eu/london-elesett/
Cirus
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. május 19. 14:26 | Sorszám: 2107
Azt nem tudom, mégis hogyan akarják kitakarítani a migránsokat, amikor be sem mernek menni. Azok meg ugye nem akarnak elmenni. Lőni fognak? vagy betuszkolják őket a buszokba? Akkor lesz nagy sírás-rívás, fogaknak csikorgatása és sok felgyújtott busz.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 19. 14:09 | Sorszám: 2106
http://nemzeti.net/ket-heten-belul-eltakaritjak-az-idomeni-satortabort-480071 ...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 19. 10:34 | Sorszám: 2105
Az oláh kantonokban nem lesz jódli !
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 19. 10:11 | Sorszám: 2104
Nem vagyok hajlandó jódlizni tanulni. Inkább a Korán.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 19. 09:45 | Sorszám: 2103
Kövessük a svájci példát.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 19. 09:34 | Sorszám: 2102
Már a régi tervem se válna be: a Szent Koronát felajánlani Haakon norvég trónörökösnek.
Most tanácstalan vagyok, tán áldozni kéne valami fehér lovat, mondanák meg az istenek, mitévők legyünk.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. május 19. 09:22 | Sorszám: 2101
Szinte már legendás taktikai érzékünkkel valszeg sikerül majd a vesztes oldalra lavíroznunk.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...