03:31:45
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Bevándorlás,migráció
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 17. 19:31 | Sorszám: 1948
Mi ahhoz kicsik vagyunk, hogy ezt a pápát lemondassuk, de azt megtehetnénk, hogy kimondjuk
a Magyar Katolikus Egyház függetlenné válását Rómától.
És ezt meg is kellene tennünk.
Úgy emlékszem, Szent István királyunk anno apostoli koronát kapott.
Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy Rómával testvéri viszonyban vagyunk, nem pedig függő
viszonyban.
Csak ezt az állapotot kéne visszaállítani.
Gondolom most, király híján, a köztársasági elnök gyakorolja a legfőbb kegyúri jogokat.
A függetlenedést elég volna deklarálni, annak nem kellene személycserékkel járnia: a
főpapjaink (szinte) kivétel nélkül udvariasan de határozottan szembeszegültek a pápával
migránsügyben.
fokos
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 17. 19:02 | Sorszám: 1947
Nekem is. Mintha nem kőkemény hitvitáról, kvázi keresztes háborúról lenne szó, mintha a szegénynyomorultmenekülők az Ő nyája lenne.
Eszemmegáll.
(összeesküvéselmélet rulez: Racinger ilyet soha nem mondott volna, ezért (is) mondatták le)
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 17. 14:40 | Sorszám: 1946
Ferenc pápa "kapunyitást" szorgalmazott a migránsok előtt
... www.hirado.hu/2016/03/16/ferenc-papa-kapunyitast-szorgalmazott-a-migransok-el ...
Eszemmegáll.
fokos
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 16. 08:01 | Sorszám: 1945
Nem, nem fogadják el. De nem is tesznek ellene.
missmarple
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. március 15. 09:57 | Sorszám: 1944
Ez pontosan így van.
Ettől még nem gondolom, hogy Mutti vezető pozícióját elfogadnák.
fokos
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 14. 22:10 | Sorszám: 1943
Anglia a rá jellemző benn is vagyok- kinn is vagyok politikáját játssza (nagyot buknának a kilépéssel), a franciák meg, nem érte, miért kussolnak (pedig most rajtuk csattant az ostor). A digóknak mintha nem is lenne kormánya, a spanyolok is kivárásra játszanak.
A germánon kívül két csapat játszik: beneluxok- visegrádi négyek. Mások semmiféle konstruktív javaslatot nem tettek.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 14. 13:07 | Sorszám: 1942

... www.facebook.com/Mr.lntolerans/posts/1040161949377069?fref=nf
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 13. 17:44 | Sorszám: 1941
Még az is lehet, hogy Such nem hazudik. Mert nem vezérigázgató lesz, hanem elnök!
missmarple
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. március 12. 13:58 | Sorszám: 1940
Mondjuk, ha igaz és mégis ő lesz az elnök, akkor a 2014-es volt az utolsó, hogy a Fideszre szavaztam.
Late Devonian
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 12. 13:56 | Sorszám: 1939
Állítólag, Such nem tud róla ....

2016. 03. 11. 12:52
A Magyar Rádió volt elnöke azt mondja, hogy a valasz.hu és a Heti Válasz téved, amikor leendő vezérigazgatóként említi.

http://24.hu/media/2016/03/11/such-gyorgy-mtva-cafolja-vezerigazgato/
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 12. 10:34 | Sorszám: 1938
Bayer beszélget Magyar Leventével:

http://utolag.com/Melymagyar0311.htm
dejszen
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. március 11. 18:28 | Sorszám: 1937
Idézet:
lehet, hogy az MTVA elnöke lesz!!!!


Nocsak, nocsak...
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 11. 12:43 | Sorszám: 1936
Törökországnak a menekültek visszafogadásáról szóló ajánlata azokra a migránsokra nem vonatkozik majd, akik már elérték a görög szigeteket, tehát jelenleg az Európai Unió területén tartózkodnak - mondta Volkan Bozkir, Törökország európai ügyekért felelős minisztere az Anadolu hírügynökségnek adott interjújában.

Na ez az egyezmény se élt sokáig.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 10. 09:48 | Sorszám: 1935
Hát még, ha Volner kiderítené, kik vettek ki pénzt az utolsó hónapban a Questorból.... akkor lenne nagy szükséged megerősítésre. (ez csak egy a sok közül, de pont ez jutott eszembe)
missmarple
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. március 10. 09:36 | Sorszám: 1934
Ezt én sem gondolom

Most beszéltem Halász Zsuzsával, megdöbbentő dolgot mondott: Such György,aki 2006-2010 között a rádió elnöke volt (és aki nem tudta mi zajlik a rádió udvarán) lehet, hogy az MTVA elnöke lesz!!!!

Tényleg, csak azért járok az Indexre, hogy némi muníciót gyűjtsek ahhoz, hogy megtartsam az elköteleződésemet.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 10. 09:11 | Sorszám: 1933
Magyarul, lehet, hogy átalakul, lehet, hogy nagyon átalakul, de nem tudom elképzelni, hogy magyar mintára alakuljon át.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2016. március 10. 09:09 | Sorszám: 1932
Elképzelhető, de mivel lesz jobb nekünk mondjuk egy francia dominancia? Az olájok tapsolnának neki, és bejelentenék a területi igényüket a Tiszántúlra, de minket hagyományosan utálnak. Nekünk legjobb lenne egy poszt-merkelista német vezetés. Már, ha nem azzal kezdi, hogy szétkenje a nyanya után maradt trutymót az összes tagországon.
missmarple
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 10. 09:04 | Sorszám: 1931
Szerintem az Eu komoly változás előtt áll.
Nem gondolom, hogy Anglia, Franciaország elfogadják, Merkel önjelölt diktátori pozícióját.
menta
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 10. 08:51 | Sorszám: 1930
Balkán lezárva.
https://www.youtube.com/watch?v=WEuTtYhDlmk
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 10. 08:49 | Sorszám: 1929
Na jó, de nem gondolod tán, hogy a németek majd megeszik az egész fécahegyet? Majd szolidarítani kell velük.
missmarple
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 10. 08:40 | Sorszám: 1928
Ezt a következményt nem valószínűsítem.

Látva a német lapok kommentjeit (ahol még lehet) Merkel igencsak egyedül maradt a liberálisaival.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 10. 08:39 | Sorszám: 1927
Fogunk, ebben biztos lehetsz.
Ha a banyának rosszul sül el ez a kis titkos akciója, akkor a következményeket fogja teríteni, a gyengébb ellenállás mentén. Márpedig, akármekkora szánk van, ha a Mercédesz vagy az Audi megszellőzteti, hogy körülnéznek mondjuk Mongóliában, állítólag ottan nagyon kedvező feltételekkel lehet gyárat építeni.... igen gyorsan befogadunk pár tízezer migráncsot.
Ha meg végül jól sikerül a nyanya terve, akkor utána majd eszébe fog jutni, ki is volt, aki az ő akcióját erősen fúrta..??

Általánosságban az a véleményem, hogy ha beléptünk ebbe a tetves Unnyóba, és elfogadtuk a pénzét (tudom, tudom...jár nekünk), akkor következmények nélkül nem lehet a rendszer határait feszegetni. Egyedül úgysem boldogulunk itten, a polákok villámgyorsan hátat fordítanak, ha nagyon erőltetjük a ruszki barátságot; a tótok hát mit mondjak, kolosszális szövetségesek, a csehek meg hagyományosan a friccek seggét bújják.
HA nem tetszik az Unnyó, ki kell lépni. Ha nem lépünk ki, akkor tetszik, nem tetszik, együtt sírunk és nevetünk.
Harmadik megoldás, hogy alakítsuk át az Unnyót, na de ez vágyálomnál sose lesz több.
missmarple
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 10. 08:17 | Sorszám: 1926
Csak ne mi szívjunk miatta.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. március 10. 07:34 | Sorszám: 1925
Úgy kell a kőfejű fricceknek. Kellett nekik Stasi-ügynököt kancellárrá választani.
És ezek ősei buktatták meg Rómát annak idején? Hihetetlennek tűnik.
missmarple
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. március 09. 17:05 | Sorszám: 1924
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/panikban_a_nemetek_merkel_meghekkelt_m ...


Pánikban a németek, Merkel meghekkelt mindenkit
Angela Merkel német kancellár - megkerülve az EU brüsszeli apparátusát - különalkut kötött a törökökkel az uniós vezetők hétfői csúcsértekezlete előtt, amit aztán úgy tálaltak, mintha Ankara borította fel egyoldalúan a Brüsszellel előzetesen tető alá hozott megállapodást. A meccsnek messze nincs vége. ......
Az óvatosságáról és tudományos kutatói múltjából hozott módszerességéről ismert Angela Merkel német kancellár olyan hazárdjátékba kezdett, amelyet senki sem várt tőle - derül ki a Financial Times cikkéből, amely a hétfői EU-török csúcsértekezlet titkos hátterével foglalkozik. Legközelebbi szövetségesi háta mögött igyekszik külön alkut kötni a törökökkel.


Merkel a nyilvánosság előtt mindezt úgy tálalta, hogy a nagy módosítócsomag Davutoglutól jött. Valójában azonban az FT információi szerint a németek már hetek óta tárgyaltak a törökökkel annak érdekében, hogy összehozzanak valami "combosabbat" a Tusk-javaslatnál. Merkel úgy láthatta, hogy egy ütősnek látszó megállapodás pártja hasznára válhat a március 13-ai tartományi választások előtt.

A külön alku lehetőségét azonban nem verték nagydobra. A kancellár például a csúcs előtt tartott egyeztetésükön Francois Hollande francia államfőt is csak félig tájékoztatta.

Jelezte, hogy a Tusk-féle egyezség nem kínál elég jó lehetőséget a szíriai menekültek visszajuttatására Törökországba, ám arról nem szólt, hogy meglepetésre készülnek. Az ügyhöz közel álló források szerint Donald Tusk tudta, hogy Merkel külön alkudozik Davutogluval, de ez nem zavarta különösebben.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...