11:40:48
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Calumniare audacter ...
... Elejére 1. lap 
tótumfaktum
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. november 01. 10:50 | Sorszám: 73
Miért nem olvastad el a hsz.-emet?
Ennyi információ alapján, egyszerűen tökéletes az, amit L. Simon mondott! A cikkíró címadása meg így egyszerűen csak egy szimpla hazugság!! Saját magát cáfolja a cikkíró.

Ami meg, a németeket ill. a Paks 2-őt illeti:
csak az arányok alapján lehet megoldani, hogy ebből a szempontból jelenleg melyik a fontosabb lépés! Nem lennék meglepve hogyha egy ilyen vizsgálat is azt hozná ki eredményül, hogy előbb a Paks2 kell... ipart nem lehet alapozni nem stabil energiarendszerre ....

Janne
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. november 01. 09:44 | Sorszám: 72
http://444.hu/2016/05/10/vasarnap-annyira-sok-megujulo-energiat-termeltek-nem ...

Nálunk pedig inkább paks kettőt erőltetik, aminek a gazdaságosságát még nem nagyon sikerült igazolni.

Biztos van egy csomó kérdés a megújulókkal, de hogy erre megy a világ, az szerintem már nem kérdés, ehhez képest L Simon érvelése primitív.
tótumfaktum
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. november 01. 09:27 | Sorszám: 71
Hát, kiváncsi lennék rá, hogy pontosan mit is mondott (pontos szövegkörnyezettel...) ...
De így kiragadva teljesen OK a dolog Hiszen, ha csak nap- és szélerőműveink lennének, akkor valszeg megszűnne a népesedési problémánk, mer'hogy a sok sötét miatt a nép nem találna jobb elfoglaltságot mint...
Na jó, nem tudom, hogy jelenleg, ha eltekintünk a technikai és pénzügyi részletkérdésektől (), akkor meg lehetne-e oldani a dolgot, az egyéb erőművek kidobása esetén.. Mindenesetre, még a kőgazdag országok sem jutottal el a szintnek eme fokára. :--D
Janne
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. november 01. 09:09 | Sorszám: 70
Vajon, ezzel mi a helyzet?
Csak Elon Musk fog ilyesmiből meggazdagodni, mer'hogy neki van rá egy rakás pénze?...

És pláne nem hallgat magyar politikusokat

"azért nem lehet nap- és szélerőművekre alapozni, mert áramra éjszaka is szükség van, valamint akkor is, amikor nem fúj a szél."

http://444.hu/2014/09/26/l-simon-szerint-magyarorszagnak-azert-nem-megoldas-a ...
Janne
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. október 30. 20:34 | Sorszám: 69
Neked meg ronda a vizipisztolyod.
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. október 30. 20:32 | Sorszám: 68
Vannak, csak képtelen vagy felfogni azokat, mert betájolt vagy.



Janne
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. október 30. 18:12 | Sorszám: 67
Elhiszem, nehéz folyton elterelni valami másra a szót, és most szólok, hogy nem is sikerül. Világosan látszik, hogy nincsenek érveid.
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. október 30. 17:58 | Sorszám: 66
Elhiheted, hogy nekem is fárasztó veled foglalkozni, úgyhogy nem is teszem.

Janne
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. október 30. 17:23 | Sorszám: 65
aha
Bencsiket idézgeted, de rögtön el is határolódsz tőle, semmi közöd hozzá, és Gyurcsány.
És olvassak ilyen hülyeségeket, ahonnan te is szerzed a hülyeségeket, mert ott a tuti.
És persze Gyurcsány.
gajo
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. október 30. 16:58 | Sorszám: 64
Idézet:

Sajnos a valós információkért meg kell szenvedni.


Nagyon sokáig szenvedhetsz még...
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. október 30. 14:40 | Sorszám: 63
Megsúgom neked, hogy hihetetlenül messze jársz a megítélésemben. Szerintem hagyj is fel vele, csak a ködöt szurkálod.
Semmi közöm Bencsikhez, csak azt nem értem, hogy az egyik ember fejére miért szórjátok a homokot(pl. Bencsik) megállás nélkül, míg a komcsiból lopással lett kapitalistára (pl. Gyurcsány) nem szórtok ennyi vádat. Miért van ez?

Vasárnapi ajándékul átnyújtom itt neked Seres Gábor írását, ebből is láthatod, hogy milyen összetettek a dolgok és nem olyan primitív módon leegyszerűsített a világ, mint ahogy azt te és a hozzád hasonlók látják:

http://badog.blogstar.hu/2016/02/10/sebes-gabor-emlekezet-es-cinizmus/24902/

A kitüntetett pasival kapcsolatban pedig itt hallhatsz magyarázatot éppen a haverjaidtól:

http://www.atv.hu/videok/video-20161029-havas-a-palyan-1-resz-2016-10-29

http://www.atv.hu/videok/video-20161029-havas-a-palyan-2-resz-2016-10-29

Sajnos a valós információkért meg kell szenvedni.

Lendvai Palcsi pedig nem a démonom, csak hüledezve látom, hogy milyen gyűlölet halmozódhat fel egy emberben, és hogy képes ennyit ártani külföldről. Nem lennék meglepve, ha róla is kiderülne egy szép nagy kerek ügynökmúlt. (Lehet, hogy már ki is derült, csak én nem tudok róla.)


Janne
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. október 30. 08:15 | Sorszám: 62
Vicces, ahogy így véded ezt a kimosakodott komcsit.
Engem nem zavar, csak szólok, hogy a fidesz komcsizik még mindig egyfolytában, kivéve, ha az illető az seggüket nyalja, akkor nincs vele baj, akkor akár ki is lehet tüntetni a volt 3/2-es ügynököt, semmi gond.
Egyébként meg gratulálok, megint sikerült a lényegre koncentrálnod

Lendvai Palcsig meg rád bízom, küzdj egyedül a démonaiddal
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. október 30. 00:40 | Sorszám: 61
Hányan élnek is itt széles e hazában, akik a rendszerváltás előtt mélységesen hittek a proletárforradalomban és a kommunizmusban? Csak Bencsik nem változhat? Mindenki más igen? Ott van például a Böszme. Függetlenített KISZ titkárból lett kapitalista, Ugye milyen szép hajtűkanyart írt le a pályafutása?
Van itt annak bármiféle relevanciája ha a neked nemtetszők fejére ráolvasod, hogy éltek 1990 előtt is.
Neked nem unalmas olvasni Lendvai Palcsi minapi szövegét, hogy ez a Gazorbán mennyire nem hálás Soros Gyurcsinak, hogy 2-3 hónapot kint töltött ösztöndíjjal Angliában? Ösztöndíj. Kiírják, megpályázzák, elnyerik, vagy nem nyerik el. Gondolod igénybe vette volna, ha előre tudja, hogy hányszor fogják a pofájába vágni, hogy elnyerte?
2-3 hónap! Már milliószor verték a nyálukat emiatt az internácik. Láthatóan már bele is gárgyultak.

Janne
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. október 29. 16:58 | Sorszám: 60
"Jól elbeszélgettünk egymás mellett, mindketten elmondtuk a magunkét. Körülbelül ilyen a magyar médiapiac. Bárki szabadon elmondhatja a véleményét. A megértés ideje azonban még nem jött el."

Jó nagy barom ez a Bencsik, kb ezt lehet várni egy újságírótól, aki 86-ban még a Nsz pártélet rovatában nevelte a lakosságot.
Magyarországon nincs normális médiapiac, az, hogy nem visz el a rendőr (még) azért, mert leírod, hogy hülye orbán, az nem jelenti ennek az ellenkezőjét.
Az állam két kézzel szórja a pénzt a saját lapjaiba, rádióiba, tévéibe, miközben mindent megtesz, hogy tönkretegye azt, amit nem tud befolyásolni.
A gazdasági érvekre való hivatkozás egy ostoba és cinikus érvelés, nem tudom, mikor tartsalak nagyobb hülyének: ha elhiszed, vagy ha te is tudod, hogy hazugság, csak ismételgeted, mint egy idióta.
Tudod mikor élne meg a magyar idők a piacról...
Janne
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. október 29. 14:51 | Sorszám: 59
Te miniorbán
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. október 29. 10:10 | Sorszám: 58
Mószer folytatása a Calumniare topikban.
Janne
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. október 28. 19:34 | Sorszám: 57
Orbánnak papírja lett arról, hogy közpénzen épült stadion a háza sarkában.

http://444.hu/2016/10/28/a-birosag-szerint-igenis-kozpenz-az-a-11-milliard-am ...

Nem mintha bárkinek kétsége lett volna arról, hogy amit a költségvetés helyett rögtön a tao-ba fizetnek, az mi, de így már ki is lett mondva. Hivatalos.
Rendes Kis
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. október 28. 11:50 | Sorszám: 39
Gyp kurzus folytatása a Mellár topikban.
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. október 25. 21:56 | Sorszám: 37
Jó.
Janne
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. október 25. 21:47 | Sorszám: 36
Vigyázz, vesszőt kapsz karácsonyra
(egyáltalán nem arról beszélek, bár az is megér egy misét, hogy neked abból az egészből az volt az egyetlen információ, hogy szerintem az index kormánypárti.)
Janne
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. október 25. 21:19 | Sorszám: 35
Szakadjunk el a füttyögéstől meg a verekedésektől, nem érdekesek
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. október 25. 20:54 | Sorszám: 34
A vesszőt is tudni kell jó helyre kitenni.

Hova is kell kitenni a vesszőt az ilyenkor idézett klasszikus mondatban?

A királynőt megölni nem kell félnetek jó lesz én nem ellenzem.



negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. október 25. 20:25 | Sorszám: 33
Hm... Mondtam én, hogy az szép dolog volt? Mindenesetre az többé-kevésbé egy spontán megnyilvánulás volt egy néhány száz fős rendezvényen. Eltekintve a spontán magukkal vitt tojásoktól!
Ez itt egy előre szervezett, bejelentett tiltakozás volt egy maroknyi (ahol én voltam, kb. 50 fő, a másik oldalon talán 100)ember részéről a soktízezres tömegben. Itt azért érvényesülhet a többség azon akarata, hogy zavartalanul hallgathassa azt, amit akar!

Semmiképp nem volt normális a pofánvágós ember viselkedése, de az sem, hogy a nevezett történész direkt elhagyva a fütyülős csoportját, benyomul az addig békésen álldogáló emberek közé és a fülükbe sípol azok akarata ellenére!
Tisztán érezhető volt a szereplési szándéka! Egyrészt ugye ő egy ismert ember és pontosan tudta, hogy ha ő kijön a csoportból belesípolni mások fülébe, akkor bizony lesz reakció és azonnal lesznek kamerás emberek, mint ahogy meg is történt másodpercek alatt! Ha bent marad a csoportjában, akkor fütyülhetett volna napestig, a fejcsóváláson és a néhány beszóláson kívül semmi nem történik.
Janne
Olvasta: 3 | Válasz | 2016. október 25. 18:25 | Sorszám: 32
Hogyne, jogod van. Nem is az az érdekes, hogy az a jog erősebb-e, hogy ki lehet fütyülni a me beszédét, vagy az, hogy hallgathassa, akit érdekel, itt nem lesz igaza senkinek soha.
Megértem azt az érvelést is, hogy tiltakozzon másképp (pl éhségsztrájkoljon éjjel a hortobágyon ) hogy ne zavarjon mást, de hát a tiltakozásnak épp ez a lényege.
Az az érdekesebb, miért alakult ez így, itt lehet inkább eltérés a véleményünkben.

Egyébként az is érdekes, ha abba belegondolunk, hogy most a fütyülés után mit gondolunk arról, hogy annak idején Demszkyt megdobálták.
negyven rabló
Olvasta: 2 | Válasz | 2016. október 25. 17:41 | Sorszám: 31
Nem tudom miért, de én így látom a hozzászólásaidból.
Természetesen én is éppúgy tévedhetek mint bárki más, de ehhez jogom van, mint bárki másnak!
Pl: Ungvári Krisztián is nagyot tévedett vasárnap, amikor a fütyülő tiltakozók közül kilépett és épp a hátam mögött kezdte fújni a sípját! Többek között én is rászóltam, hogy zavar. Ebben a pillanatban jött egy ideges ember és pofánvágta úgy, hogy a szemüvege felsértette a bal szemöldöke mellet a bőrét és látványosan elkezdett vérezni. Persze ez az ember is tévedett, mert így nem szabad vélt, vagy valós sérelmeket megoldani!
Ő, mármint UK azt mondta ott, hogy neki joga van kifejezni a véleményét. Persze, hogy joga van, de nekem is jogom van arra, hogy zavartalanul hallhassam azt amit akarok!

Ugye ez elég tisztán láttatja a feloldhatatlan ellentmondást a szabadság és a szabadosság között?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...