10:14:54
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: A rohadt életben...
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 12 | Válasz | 2015. szeptember 17. 23:07 | Sorszám: 42
Na, már megint megszólalt ez az übertahó:

http://index.hu/belfold/2015/09/17/simicska_lajos_kozbeszerzes_kozgep_orban_v ...

Várom a ballibbantak ovációját Simicska mellett, aki évekig a negatív vesszőparipájuk volt :
Még az is lehet, hogy szimpátia- tüntetést szerveznek az érdekében.
Van az a pénz........
Békáscity
Olvasta: 12 | Válasz | 2014. december 09. 17:57 | Sorszám: 41
Na ez kell még meg a Szentkut-i búcsú ...
http://www.napigazdasag.hu/cikk/30644/#.VIcQ57rEpHI.facebook
tiszavirág
Olvasta: 11 | Válasz | 2014. november 26. 21:51 | Sorszám: 40
Még hogy cuclista vezetés van a XIII. kerületben...
http://index.hu/belfold/budapest/2014/11/14/elarverezik_a_pannonia_utcai_ovodat/

Szerintem terjeszkednek a zsidók.
tiszavirág
Olvasta: 11 | Válasz | 2014. november 23. 21:34 | Sorszám: 39
Nézem a Civil Kaszinót, egyszer csak egy nagy gongütés és pirosban nagybetűkkel megjelenik, hogy "Tarol az MSZP Újpesten". Még jó, hogy nem csináltak Breaking News-t.
Meg vannak ezek őrülve????
Mijafrancnak kell egy vén hülye őskövület bolsiért megszakítani egy műsort? Mondják be a hírekbe, oszt jónapot. Akkor sem ilyen bombasztikus szöveggel. Gondolom nem ennek a trotlinak kampányolnak, vagy mégis?
A rohadt életben!
Rendes Kis
Olvasta: 12 | Válasz | 2014. november 07. 10:08 | Sorszám: 38
Rendben !
negyven rabló
Olvasta: 11 | Válasz | 2014. november 07. 09:59 | Sorszám: 37
Benne vagyok. A jövő héten lehet róla szó. A többit levélben.
Rendes Kis
Olvasta: 12 | Válasz | 2014. november 07. 08:33 | Sorszám: 36
Látogassuk meg !
negyven rabló
Olvasta: 11 | Válasz | 2014. november 06. 20:56 | Sorszám: 35
Végre van egy ember, aki érti is amit olvas!
(Na jó,kiveszem a nyelvem a ... tenyeredből, egyben tájékoztatlak, hogy a múltkoriban meg nem talált vendéglátóipari egység megnyitott!)
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. november 06. 20:37 | Sorszám: 34


Mijafrancnak kell így meghajolni egy ekkora balfék előtt?
Ráadásul ott van az az antipatikus önelégült pofájú norvég banya is.
A rohadt életben!
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. október 28. 18:01 | Sorszám: 33
http://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/l/t1.0-9/10520087_828738413 ...

Áh, szóval innen fúj a szél.....
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. október 05. 18:10 | Sorszám: 32
Nem működik a
www.utolag.com

Tudtok valamit?
tiszavirág
Olvasta: 10 | Válasz | 2014. október 05. 17:53 | Sorszám: 31
A fogorvos egy külön eset.
Ezer éve ugyanaz a fogorvosom.
Először magánban jártam hozzá.
Csinált valamit, megkérdeztem mivel tartozom, mondta az összeget, kifizettem, oszt érzékeny búcsút vettünk egymástól egy időre.
Egyszer csak, Isten tudja miért, biztosan optimalizálta a büdzséjét, megszüntette a magánrendelését és csak az államiban rendelt. Ott is úgy jártam hozzá, mintha magánbeteg lennék, csak a fizetésnél voltam gondban, mert soha nem mondta meg egyenesben, hogy mennyivel tartozom. Itt is mindig fizettem, de soha nem tudtam, hogy elég volt-e az összeg, vagy sem. Utáltam a szituációt. Nyugdíjba ment az államitól, elment rendelni egy magánfogászathoz, meg sem kell tőle kérdeznem, hogy mennyivel tartozom, mert a kijáratnál kell egy titkárnőnek fizetnem, aki on-line megkapja a dokitól, hogy mit művelt rajtam. Számlát kapok és fizetek. Remek. Nem érzem magam lekötelezettnek. Pedig jó sok milliót befizettem már az állami egészségügyi kasszába, és hál'Istennek, még nagyon nem kellett igénybe vennem.
Rendes Kis
Olvasta: 11 | Válasz | 2014. október 05. 10:10 | Sorszám: 30
Múltkor az egyik fiam először ment ahhoz a fogorvoshoz, akihez az anyukája már évek óta jár.
Nem bőbeszédű a gyerek, bemutatkozásképpen csak annyit mondott, hogy "az anyukám is idejár".
Ezek után a doki adott neki számlát !

Nincs olyan nagy baj ezzel a félfeudális rendszerrel.
Működik.
A betegnek is lelki igénye, hogy fizessen az orvosnak: ne mutatkozzék hálátlannak, meg az
eleve gyanús, amit ingyen adnak.
Sajnos, a posztkádári egészségpénztár által adott orvosi fizetésekre nem lehet azt mondani,
hogy azzal ki volnának fizetve.
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. október 05. 01:56 | Sorszám: 29
Amióta fodrászhoz járok, még egyszer sem kaptam számlát, de nem csak én nem, hanem a feleségem sem, és a családom egyetlen tagja sem.
Egyébként pedig az a véleményem, hogy nem az én feladatom a NAV-nál jelentgetni ezeket, mint ahogy Állatka javasolta, hanem mindig az uralkodó adminisztrációnak a feladata az, hogy olyan törvényeket alkosson, olyan ellenőrző gépezetet működtessen, amelyek képesek arra, hogy a feketegazdaságot minél jobban háttérbe szorítsák. Nehogy már az én feladatom legyen, hogy a szabadidőmet ilyenekre pazaroljam és én oldjam meg ingyen és bérmentve azt, amit az államnak kellene megoldania.
Békáscity
Olvasta: 7 | Válasz | 2014. október 05. 00:46 | Sorszám: 28
A minap fodrásznál voltam és a kolléganője "kampányolt" - mire az épp aktuális vendége elcsattant : TE mikor adtál utoljára számlát nekem ? ! óriási jelenet volt
tiszavirág
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. október 04. 21:29 | Sorszám: 27
Így gondolom én is.
Időszakos Állat
Olvasta: 5 | Válasz | 2014. október 04. 01:11 | Sorszám: 26
Úgy sejtem, hogy egy ilyen doki milliókat kaszál havonta.
Egy piaci kofa vagy egy gatyafelvarró nemigen.
tiszavirág
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. október 03. 20:40 | Sorszám: 25
Aha.
Akkor minden nap mehetnék a NAV-hoz, mert kimegyek a piacra és nem kapok számlát, fölvarratom a gatyám alját és nem kapok számlát, stb.
Időszakos Állat
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. október 03. 19:17 | Sorszám: 24
Ugye a NAV-hoz vezet az utad, amiért nem adott számlát?
tiszavirág
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. október 03. 00:26 | Sorszám: 23
Na, tegnap voltunk a maszek bőrgyógyásznál. 15 percet várakoztunk, mert volt valaki előttünk. Az orvos kedves volt, elkért minden adatot, tüzetesen megvizsgálta a pácienst, felírt pár kenceficét, elkért 10.000 Ft-t a kb 15-20 percért, számlát természetesen nem adott, kimenetelkor udvariasan föladta a kabátot, kikísért az ajtóig és ott kedvesen elbúcsúzott tőlünk.

Az jutott eszembe, lehet, hogy éppen ezalatt az idő alatt talán az államiban is "rendelt" papíron, ahol mindig nagyon kevés a fizetése és vadul szidja a kormányt és Magyarországot, amelyet mindenkinek el kellene hagyni....csak akkor vajon ki fizetne neki 15 percért számla nélkül 10.000 Ft-ot?.....

mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. szeptember 30. 10:34 | Sorszám: 22
Most lehetne nagy pénzt keresni a "Diagnosztizáld és kezeld magad!!!" házi barkácskészletekkel!
A haszutmellémafor tanulmányozása után egy átlagember simán meghallgathatná a tüdőszörcsögését, egy jó domborútükörrel garatvizsgálatot végezhetne. Teszt-csíkokkal ellenőrizhetné a vizeletét, vércukrot, vérnyomást már nem kunszt mérni. Vért venni meg lehet tanulni, és az egyszerűbb laboreredményeket otthon is lehetne produkálni (pl. vérsüllyedés)
Szikét bárki tud forgatni, aki valaha levágott és feldarabolt egy halat, tyúkot, nyulat vagy disznót.
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. szeptember 30. 10:30 | Sorszám: 21
Nemrég olvastam, milyen örvendetes, hogy jelentősen csökken a beteg-orvos találkozások száma (minő fenséges szakkifejezés ez már megint....)
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. szeptember 30. 10:28 | Sorszám: 20
Egyik kollégám SÜRGŐS beutalót kapott ultrahangra.
3 hónapra kapott időpontot.
Dübörög az egészségügy.
Cirus
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. szeptember 30. 10:16 | Sorszám: 19
Rákszűrésre utalt be az orvos. Hónap elején telefonáljak, mert akkor adják ki az időpontokat. A telefont persze egyszer sem vették fel.. Egy héttel később már igen, adtak időpontot 9 hónappal későbbre. Adtak volna. Telefon, magánklinika, 2 nap múlva mehetek. 25 ezer forintokba fájt.
orosz_hussalata
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. szeptember 30. 09:58 | Sorszám: 18
Én szerencsére ritkán kell orvoshoz menjek, de mikor igen, akkor én is ezt tapasztalom.
Pl. elő szokott fordulni, hogy fáj a fülem ( valami gyulladás) és a rendelőben kb. 2-3 hétre akarnak időpontot adni.

Hát b+ most fáj, három hét múlva már nem fog, annyi idő alatt magától is meggyógyul.
Az egészségügy úgy csökkenti az ellátandó betegszámot, hogy a jelentkező egy része magától meggyógyul az időpontra, egy másik részük meghal.
Mindemellett pedig vannak a "hivatásos" orvoshoz járók, akiknek minden másnak uszoda, gyógymasszázs, ilyen beutaló, olyan beutaló.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...