20:14:28
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Az EU szétesése
... Elejére 1. lap 
mediator
Olvasta: 7 | Válasz | 2016. június 30. 16:32 | Sorszám: 28
Zseniális a fickó, már évek óta figyelem!
tiszavirág
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. június 29. 22:51 | Sorszám: 27
Nigel Farage's speech:

https://www.facebook.com/nigelfarageofficial


orosz_hussalata
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. június 29. 15:07 | Sorszám: 26
Na ezt pont láttam, hogy az alkoholista juncker milyen nagypofával reagált, az valami vérlázító. Azért, mert ő rá nem szavazott senki ( egy illegitim báb ) tartsa tiszteletben a demokratikus döntést akkor is, ha rossz döntés.
mamácska
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. június 29. 14:23 | Sorszám: 25
Nigel Farage-t az EP-képviselők egy része kifütyülte, a brit politikus azonban felvette a kesztyűt. „Tudják, amikor idejöttem tizenhét évvel ezelőtt, és azt mondtam, hogy egy olyan kampányt szeretnék vezetni, amely kilépteti Nagy-Britanniát az EU-ból, mindannyian kinevettek. Most nem nevetnek, ugye?” – fogalmazott.

Farage szerint a kilépéspártiak egy európai egyesült államok tervére mondtak nemet. „A kisemberek, az átlagemberek, az elnyomott és egyre rosszabbul élő emberek elutasították a multinacionális cégeket, a hatalmas bankokat és a nagypolitikát, és azt mondták: vissza akarják szerezni az országukat, a határaikat, és egy független, saját magát irányító, normális nemzetet szeretnének alkotni” – tette hozzá.

A politikus nem zárta ki, hogy Nagy-Britannia példáját más uniós tagállamok is követik.
orosz_hussalata
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. június 29. 14:03 | Sorszám: 24
Úgy tűnik a briteknek két választásuk van, vagy tökön rúgják saját magukat, vagy hülyét csinálnak magukból.

Mindeközben multikultimuti rácsapott, mint gyöngytyúk a takonyra, és lépéseket tesz az európai egyesített katyvasz államok létrehozására.
Rendes Kis
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. június 29. 09:39 | Sorszám: 23
Újabb konfliktus előtt az EU: Beate Szydlo lengyel miniszterelnök elutasítja az EU
német-francia vezetését. Varsó nem hajlandó tovább menni a Párizs és Berlin által
egy még erősebben integrált Unió felé kijelölt úton haladni, ami egyúttal egy olyan
EU-t jelent, amelynek a németek és a franciák parancsolnak.
A Deutschen Wirtschafts Nachrichten cikke idézi Jaroslaw Kaczynskit, a kormányzó
párt elnökét, aki a brexittel kapcsolatban honfitársa, Donald Tusk európai tanácsi
elnök szerepét bírálta, kijelentve, Tusknak „egészen egyszerűen el kell tűnnie az
európai színpadról”.
... www.facebook.com/komlomedia/photos/a.168926253175668.38270.152843164783977/98 ...
mamácska
Olvasta: 6 | Válasz | 2016. június 28. 13:41 | Sorszám: 22
Ha az unió vezetői rossz következtetéseket vonnak le a brit népszavazás eredményéből, és továbbra is mereven az európai integráció erősítését szorgalmazzák, azzal csak siettetik az unió szétesését.

Ezt mondta Lánczi Tamás, a Századvég Alapítvány vezető elemzője az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.






Lánczi Tamás felidézte, hogy Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke kedden kijelentette: sem hivatalos, sem informális tárgyalásokról nem lehet szó az unió és Nagy-Britannia között, amíg a szigetország nem aktiválja az Európai Unió Lisszaboni Szerződésének a tagországok kilépését szabályozó 50. cikkelyét. Ezzel a sürgetéssel Junckerék erősnek mutatják magukat, pedig nyilvánvaló, hogy a Brexit gyengíti az EU-t. Az unió érdeke is az, hogy ne gyorsan, kapkodva menjen végbe a kilépés, hanem úgy, hogy a lehető legkisebb kárt okozza Nagy-Britanniában és az uniónak egyaránt – mondta.

Ha Brüsszel továbbra is hasonlóan mereven áll a brit kilépéshez, illetve általában az unióval szembeni elégedetlenség megnyilvánulásaihoz, akkor fel fog gyorsulni az unió szétesése – jelentette ki. Szerinte a Brexitből logikusan azt a tanulságot kellett volna levonni, hogy változtatni kell az eddigi működésen, át kell alakítani az unió belső döntéshozatalát, “lehet, hogy vissza kéne lépni kettőt az integrációból”. Brüsszelben azonban épp ellenkezőleg, a még keményebb integrációról és az Európai Egyesült Államok létrehozásának szükségességéről beszélnek – tette hozzá.

Azzal kapcsolatban, hogy felmerült, Jean-Claude Juncker egészségügyi okokra hivatkozva lemond, Lánczi Tamás azt mondta: az, hogy az elsőszámú európai vezető nem tudta egyben tartani a közösséget, szerinte föl kell vessen személyi kérdéseket. Ha az Európai Bizottság elnöke lemondana, azt jelentené, Brüsszelben valamit megértettek abból, hogy komoly legitimációs válságban van az unió vezetősége, és ez elvezethetne egy majdani átalakuláshoz – fogalmazott.
mamácska
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. június 27. 12:30 | Sorszám: 21
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/brexit_az_eu_osszeomlasat_vizionaljak_ ...
mamácska
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. május 26. 09:13 | Sorszám: 20
2016. május 26. 08:28

Márfi Gyula veszprémi érsek már több ízben bírálta a Nyugat migránspolitikáját. Most is óva inti Magyarországot és a magyarokat.

A Magyar Demokratában készült interjú során az érsek kifejtette, hogy Európa nyugati felén alapvetően légüres tér alakult ki vallási és szellemi értelemben, így az ott kialakult vákuum miatt szinte természetszerűen verhetett az iszlám gyökeret. Azonban a túlzott muzulmán térhódítás elemi veszélyekkel járhat. Márfi szerint minden országban, ahol a muszlimok többségbe kerültek fokozatosan megszűnt a kereszténység, és ezzel együtt a kontinens is veszélyben van:

szerintem megszűnik Európa. Száz év alatt? Ötszáz év alatt? Csak ez a kérdés.”


A kényszerbetelepítés kapcsán hangsúlyozta, hogy már az elgondolás abszurdum és ellentmondásos, hiszen a szabad mozgás az Európai Unió egyik fő vívmánya:

az ultraliberális világ is önellentmondásban van. Toleranciát követel, miközben intoleranciát hív be Európába.”
Továbbá az érsek szerint az iszlamizáció csak egy eszköz egy olyan játszmában, amely egy magasabb szintű politikai akaratot testesít meg. Emellett hangsúlyozta, hogy nem Orbán-rajongó, ám nekünk magyaroknak kötelességünk támogatni őt a magyarságunk és a kereszténységünk megőrzésének érdekében.

(Magyar Demokrata)
mamácska
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 20. 11:50 | Sorszám: 19
http://www.atv.hu/kulfold/20160520-le-pen-kivegezte-az-eu-t-legujabb-interjuj ...
mamácska
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 10. 11:06 | Sorszám: 18
http://demokrata.hu/cikk/az-eu-vegnapjait-eli
mediator
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. május 09. 16:05 | Sorszám: 17
Az EU jelenlegi működési elveinek és politikájának az ellenzését értettem alatta. Ugyanis az is elég lenne, ha a jelenlegi vezetés eltakarodna a p*csába a TTIP-jével együtt, és e mellett lenne egy alapos alapokmány reform.
mamácska
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 09. 14:29 | Sorszám: 16
https://periszkop.com/2015/10/23/europa-halala/?utm_source=mandiner&utm_mediu ...
mpd
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. május 09. 13:53 | Sorszám: 15
Mit értesz "ellenzés" alatt? A kvóta ellenzését? Hát azt pont leszarják Brüsszelben, csak hőbörögjön aki akar, a karaván attól halad.
mediator
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. május 09. 13:38 | Sorszám: 14
Engem azért zártak ki annak idején az Index Fórumról, mert a nemmel szavazást pártoltam. Most sem szavaznék másképp.

Én taktikai okokból nem a kilépésért tüntetnék, hanem az ellenzést hirdetném.
mamácska
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 06. 10:32 | Sorszám: 13
http://viphumor.eu/?p=5615
mamácska
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 06. 09:56 | Sorszám: 12
2016. május 4. 11:28
PRÁGA, 11:28
Nem kizárt, hogy Csehországban is népszavazást tarthatnak az ország európai uniós tagságáról. Az ellenzéki Úsvit párt javaslatát, miszerint a kérdést tűzzék napirendre, kedd este a képviselőház általános meglepetésre megszavazta.


A szerkesztőségünk által "Csehxit" fantázianévre elkeresztelt parlamenti szavazáskor az ülésteremben 169 képviselő tartózkodott, s közülük 96-an mondtak igent a kezdeményezésre. A népszavazási téma napirendre vételét a kommunista párt (KSCM) összes képviselője támogatta, és igent mondott a polgári demokrata (ODS) képviselők többsége is. A kormánypárti frakciókból is többen szavaztak igennel. A javaslatot egyedül az ellenzéki TOP 09 párt utasította el.

A szociáldemokraták (CSSD) vezette koalícióhoz tartozó kereszténydemokrata párt (KDU-CSL) frakcióvezetője, Jirí Mihola, aki pártjából egyedül szavazott a javaslat mellett, a Mladá Fronta Dnesnek nyilatkozva azt mondta: csak azért támogatta a téma napirendre vételét, hogy lehetőséget adjon az ellenzéknek néhány elképzelése, javaslata kifejtésére.

Az Úsvit a 200 tagú cseh képviselőházban a legkisebb párt, és határozottan ellenzi a menekültek csehországi befogadását. Csehország három visegrádi társával együtt 2004. május 1-jén lett az Európai Unió tagja. A megelőző népszavazáson a szavazók több mint 77 százaléka támogatta a csatlakozást.

www.888.hu
menta
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 05. 13:19 | Sorszám: 11
ennyire azért nem rossz a helyzet, de sajnos, csak lencsém van
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 05. 12:21 | Sorszám: 10
Ha valaki adna a lelkemért egy tál párolt borsót, mán viheti is ( a lencsét nem szeretem).
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 05. 12:21 | Sorszám: 9
Én sokkal prózaibb okok miatt.
Valahogy sejtettem, hogy az onnan jövő pénzek egy szűk körben lesznek "lenyúlatva", a többi meg a szívó oldalra kerül. Emellett olvastam Parkinson törvényét, amelynek értelmében húsz fölötti taglétszámú csoportok óhatatlanul elkezdenek klikkesedni, bomlani.
menta
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 05. 12:18 | Sorszám: 8
én is nem-mel szavaztam - mindenki lebarmolt érte... de valahogy éreztem, hogy ebből az olvasztótégely-szerű dologból vesztesen kerülünk ki, hogy majd kilóra akarják megvenni magyarságunkat, hitünket, lelkünket
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 05. 12:00 | Sorszám: 7
Lófütty. Lépjünk ki oszt jónapot. Én annak idején "nem"-mel szavaztam a belépésre, és bár megfogadtam, hogy soha többé nem megyek el egy választásra sem, egy népszavazással kivételt teszek.
mediator
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. május 05. 11:19 | Sorszám: 6
http://www.origo.hu/nagyvilag/20160504-csehorszagban-nepszavazas-lehet-az-uni ...

Ha a Bizottság elrendeli a kötelező kvótát, vagy a pénzbírságot a kötelező kvótát elutasító országokkal szemben, akkor bizony meg kellene szerveznünk egy EU ellenes tiltakozó tüntetést.
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. augusztus 27. 12:20 | Sorszám: 5
Lehetne másként. De nincs másként.
Lehetne igazságos az anyagi javak elosztása is. De mégsem az.
lehetne óvni a környezetet. Mégsem óvjuk.
Lehetne takarékoskodni a vízzel. Mégis pazaroljuk.
...
Stb.

Ez olyan világ, amit itt kialakítottunk, hogy ebben sajnos ez van.
orosz_hussalata
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. augusztus 27. 12:03 | Sorszám: 4
Nem látom be, hogy ez csak így lehet. És más út nincs.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...