00:32:57
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Az EU szétesése
... Elejére 1. lap 
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 05. 12:21 | Sorszám: 10
Ha valaki adna a lelkemért egy tál párolt borsót, mán viheti is ( a lencsét nem szeretem).
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 05. 12:21 | Sorszám: 9
Én sokkal prózaibb okok miatt.
Valahogy sejtettem, hogy az onnan jövő pénzek egy szűk körben lesznek "lenyúlatva", a többi meg a szívó oldalra kerül. Emellett olvastam Parkinson törvényét, amelynek értelmében húsz fölötti taglétszámú csoportok óhatatlanul elkezdenek klikkesedni, bomlani.
menta
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 05. 12:18 | Sorszám: 8
én is nem-mel szavaztam - mindenki lebarmolt érte... de valahogy éreztem, hogy ebből az olvasztótégely-szerű dologból vesztesen kerülünk ki, hogy majd kilóra akarják megvenni magyarságunkat, hitünket, lelkünket
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2016. május 05. 12:00 | Sorszám: 7
Lófütty. Lépjünk ki oszt jónapot. Én annak idején "nem"-mel szavaztam a belépésre, és bár megfogadtam, hogy soha többé nem megyek el egy választásra sem, egy népszavazással kivételt teszek.
mediator
Olvasta: 5 | Válasz | 2016. május 05. 11:19 | Sorszám: 6
http://www.origo.hu/nagyvilag/20160504-csehorszagban-nepszavazas-lehet-az-uni ...

Ha a Bizottság elrendeli a kötelező kvótát, vagy a pénzbírságot a kötelező kvótát elutasító országokkal szemben, akkor bizony meg kellene szerveznünk egy EU ellenes tiltakozó tüntetést.
mpd
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. augusztus 27. 12:20 | Sorszám: 5
Lehetne másként. De nincs másként.
Lehetne igazságos az anyagi javak elosztása is. De mégsem az.
lehetne óvni a környezetet. Mégsem óvjuk.
Lehetne takarékoskodni a vízzel. Mégis pazaroljuk.
...
Stb.

Ez olyan világ, amit itt kialakítottunk, hogy ebben sajnos ez van.
orosz_hussalata
Olvasta: 4 | Válasz | 2014. augusztus 27. 12:03 | Sorszám: 4
Nem látom be, hogy ez csak így lehet. És más út nincs.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:57 | Sorszám: 3
Jó EU nem létezHET ebben a mai világban. Eleve csak balfaszok kerülnek Brüsszelbe, akiket távol akarnak tartani a hazája politikai életétől.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 11:55 | Sorszám: 2
Szerintem egy JÓ eu-ra nagy szükség volna, mert Európa a töredezett piaccal még jobban le fog maradni. A jelenlegi, talán pont a versenytárs USA által korrumpált eurokrata semmirekellőkkel a vesztébe rohan.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. augusztus 27. 10:09 | Sorszám: 1
Úgy legyen!
Ámen.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 27. 09:59 | Sorszám: 0
A francia gazdasági miniszter EU-t bíráló nyilatkozata után az államelnök, Holland felszólította Valls miniszterelnököt új kormány alakítására, amire a miniszterelnök bejelentette a kormány lemondását.

Természetesen egy folyamat része a francia kormány tegnapi lemondása. Közvetlen előzménye az idei két választás, amelyen az antiglobalista Nemzeti Front lavinaszerűen tarolt. A helyhatósági választásokon „csak” második helyet értek el, az EP-képviselőválasztásokon viszont legnagyobb francia erőként került az EP-be.

A franciáknak elegük van a porosz megszorítási politikából, visszafordíthatatlan a bal- és jobboldali liberális-kapitalisták lesöprése. Ennek az akaratnak az érvényesülése kezdődött meg a francia politikai vezetésben.

A francia kormány lemondása és EU-hoz szolidáris új kormány megalakulását fogja eredményezni[ii], amely viszont a parlamenti kormánytöbbség elfogyását jelenti. Ennek egyenes következménye, hogy két kényszerlépés várható:

- Politikai csőd következik be, vagyis a francia parlament nem lesz képes többségi támogatású kormányt alakítani, ezért rendkívüli helyhatósági választást kell kiírni, ami – az idei két választás egyenes folytatásaként – a Nemzeti Front többségi győzelmét fogja jelenteni. Ez pedig egyenesen vezet Franciaország EU-ból kilépéséhez (amire a Lisszaboni Szerződés lehetőséget ad).
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...