08:37:59
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Az MSZP végnapjai
... Elejére 1. lap 
Békáscity
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 03. 13:26 | Sorszám: 63
végre kiderült ki is ez a zsigány ... és még miniszter is volt ... soksok elprivatizálás szárad a lelkén(Sch-nak)
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 03. 12:58 | Sorszám: 62
Az MSZP elnökhelyettese szerint fél éven belül kiköltözhet a párt a budapesti Jókai utcai székházából. Erről Gőgös Zoltán kérdésre válaszolva beszélt egy más témában tartott sajtótájékoztatóján szerdán Budapesten.


Azt, hogy mikor tud elköltözni az MSZP a Jókai utcai székházból, azon múlik, hogy milyen konstrukcióban tudnak egy megfelelő és a jelenleginél olcsóbb helyet találni - közölte Gőgös Zoltán, a párt elnökhelyettese. Azt mondta, jelenleg értékelik az MSZP gazdasági helyzetét, ennek több állomása is lesz, az elnökség és a választmány is áttekinti.

"Én úgy gondolom, hogy ezt (a költözést) nagy valószínűséggel végre kell hajtani" - fogalmazott, megjegyezve, hogy emellett olyan intézkedések is lesznek, amelyek javítják a párt működését választókerületi szinten.

Gőgös Zoltán beszélt arról is, hogy a Képviselői Irodaházba főleg a frakció működtetésével foglalkozó munkatársak költöznek, de az egész apparátus ott nem fér el.

A Népszabadság a múlt hét végén írt arról, hogy eladná a 2009 óta használt Jókai utcai székházát az MSZP, mert túl nagy terhet jelent számukra az ingatlanra felvett svájcifrank-alapú hitel törlesztése és az épület fenntartása, amely éves szinten 150 millió forint.

Tóbiás József pártelnök a Népszabadságban szerdán megjelent interjúban a költözéssel járó szervezeti változásokról azt mondta, az MSZP országos központja hagyományosan a megyékkel van kapcsolatban, ezután viszont a választókerületi szervezeteknek akarják biztosítani a működésükhöz szükséges eszközöket, összehangolni tevékenységüket, mivel ezek vannak ott a településeken. A baloldal újjáépítése csak úgy lehetséges, ha a helyi problémákra találnak válaszokat - tette hozzá.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. szeptember 02. 14:09 | Sorszám: 61
Egymást pofozták a szocialisták Marcaliban

Saját Somogy megyei párttársai tettek büntető feljelentést Suchman Tamás ellen, miután a politikus a múlt hétvégén megpróbálta kikergetni MSZP-s párttársait a sajátjának tekintett Marcaliból, miközben szétverte a párt kitelepülős pultját, és fizikailag megfenyegette az aláírásokat gyűjtő szocialistákat – írja az index.hu.

Az MSZP Somogy megyei listáján harmadik helyen álló kaposvári Harján Dávid pénteken reggeltől gyűjtötte a támogatásokat Marcaliban a piac előtt. A kitelepülős akcióban részt vett Harján barátnője, Horváth Zoltán, az MSZP Marcali városi elnöke, Mészáros Géza városi elnökhelyettes, valamint Sárdi Árpád, a szocialisták jelenlegi megyei lista vezetője.

Suchman Tamás, aki tavaly mondott le a marcali pártelnökségről, többször elhajtott a piac előtt, majd kiszállt, és gyalog indult el a pult felé és azt üvöltötte: "Mit keresel az én városomban?" Sárdi Árpád megpróbálta megállítani, de őt félrelökte, és magából kikelve az üvöltözött Hajnalnak erről maga az érintett számolt be az index.hu-nak.

Suchman ezek után nem sokat teketóriázott, ráborította Harján Dávidra a kitelepülő pultot, amely darabjaira esett szét. Suchmant az odaérkező felesége és Sárdi Árpád közös erővel igyekezett megfékezni, de ő továbbra is ordítozott és három percet adott a szocialistáknak arra, hogy odébb álljanak.

Közben Harján barátnőjének is durva sértéseket címzett, és néhány pofont is megpróbált lekeverni neki. Amíg Harjánék a laponként tízezer forintos aláíró íveket és a pult alkatrészeit szedték össze, Suchman rásámolta a septiben pakolászó szocilaistákra: "Már csak kettő", "Már csak egy".

Harján Dávid ezután rendőrségi feljelentést tett párttársa ellen. Suchman Tamás at index megkereste az esettel kapcsolatban, arra voltak kíváncsiak, hogy mi áll az ügy hátterében, de Suchman csak annyit mondott: nem történt ilyen, annyi minden van az életben, beszélgessünk inkább másról.

Suchman eddig sem finomkodó fellépéseiről volt híres. Három éve hangfelvétel is készült arról, hogy a marcali önkormányzatban fejberúgással fenyegetett meg egy önkormányzati képviselőt.

Index.hu nyomán – alfahir.hu
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. szeptember 01. 08:21 | Sorszám: 60
A Magyar Nemzet úgy tudja: a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció (DK) központjának helyet adó ingatlan is vevőre vár. Az Együtt-PM pedig már túl is van a költözésen. Az ultramodern Alkotás úti székházból egy jóval olcsóbb Nagymező utcai irodába tették át székhelyüket, miután a választási vereség miatt elzáródtak az elsősorban amerikai pénzcsapok. Múlt héten a Magyar Nemzet írt arról, hogy az MSZP adósságai miatt fél éven belül kiköltözhet a fővárosi Jókai utcai székházából. A Népszabadságnak pedig több vezető szocialista politikus is elismerte, hogy svájci frankhitelük törlesztése mellett a közüzemi számlák kifizetése is gondot okoz a pártnak.
Időszakos Állat
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 31. 00:11 | Sorszám: 59
Akkor hiszek ennek, ha a kutya pössent a sírjukra.
Rengeteg pénzt loptak el, sokáig kitart.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 29. 08:25 | Sorszám: 58
Végrehajtási eljárás is indulhat ellenük

Súlyos pénzügyi gondok az MSZP háza táján

A Hír Televízió értesülései szerint az MSZP még az önkormányzati választás előtt kiköltözhet a székházából, mert a pártnak egyre komolyabb anyagi gondjai vannak. Információink szerint a telefon- és a villanyszámla mellett a Jókai utcai székházra felvett jelzáloghitelük törlesztőrészleteit sem tudják kifizetni, emiatt végrehajtási eljárás is indulhat a párt ellen. Bár hivatalos nyilatkozataikban mindezt tagadják, a pártvezetés már áttette székhelyét a Képviselői Irodaházba.


Az MSZP előző elnöke már tavasszal elismerte, hogy a pártnak 2 milliárd forintos adóssága van a székházukra 2010 előtt felvett jelzáloghitel miatt. A Magyar Nemzet viszont úgy értesült, hogy immár nemcsak a törlesztőrészletek kifizetése okoz gondot a Jókai utcában, hanem a közüzemi számlákkal is késnek a szocialisták. Emiatt az irodaház üzemeltetője állítólag már azzal is megfenyegette a szocialistákat, hogy az épület felső szintjeit kiadja inkább másnak. Úgy tudjuk, a spórolás érdekében a párt alkalmazottait és a telefonvonalakat is átirányították a Jókai utcából a Duna-parton álló Képviselői Irodaházba.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 06. 14:24 | Sorszám: 57
VÉGJÁTÉK A FŐVÁROSI MSZP-NÉL?
„A legrosszabb MSZP-SZDSZ-es időket felülmúló zsarolásnak” tartják a fővárosi MSZP-ben a DK és az Együtt összehangolt akcióját, amelynek során a kerületi megállapodásokkal kötötték össze a közös főpolgármester-jelöltről szóló alkut, mondta a lapnak egy szocialista forrás. „A DK és az Együtt megérezte a vérszagot, és rájött, hogy most lehet bedönteni a baloldali status quo-t Budapesten” – értékelte az atv.hu-nak a helyzetet egy fővárosi szocialista.

Mint arról tegnap a Magyar Nemzet és a Népszabadság is beszámolt, Falus Ferenc volt országos tiszti főorvos lehet az ellenzéki pártok közös jelöltje Budapesten. Falus győzelmében gyakorlatilag egyetlen ATV-forrás sem hisz, de az EP-választás óta a baloldali pártok minden jel szerint lemondtak Budapestről.

Szintén betonkeményen tárgyalt a két párt jó néhány kerület esetében. A hvg.hu hétfői cikke szerint az ötödik kerület ellenzéki polgármester-jelöltje így lehet Juhász Péter, Kőbányáé a DK-s Élő Norbert, a Terézvárosé a szolidaritásos Kiss Róbert, Zuglóé pedig a PM-es Karácsony Gergely. De hasonlóan kemény tárgyalás zajlott le a XIII. kerülettel kapcsolatban is, ahol a DK és az Együtt keményen megkéri az árát Tóth József jelenlegi polgármester támogatásának. “Még Tóth Jóska is megbukhat, ha három baloldali jelölt indul a kerületében, márpedig az esély megvan erre” – értékelte a helyzetet egy fővárosi szocialista.

A hétfői tárgyalási fordulón a szocialisták mindenesetre „köpni-nyelni nem tudtak” a Gyurcsány-Szigetvári-Karácsony trió elképzelései hallatán, mondta az ATV-informátor. Egy másik MSZP-s forrás szerint “nem Falussal van probléma, bár nyerni éppúgy nem fog, ahogy (Horváth) Csaba se nyert volna”, hanem “azzal, ahogy a három párt tárgyalt egymással”.

“Szó sincs arról, hogy ki lehetne Tarlósnál alkalmasabb Budapest vezetésére, de arról sincs, hogy az egyes kerületeket ki vezetné jobban a fideszes riválisnál” – értékelte a tárgyalásokat egy MSZP-s vezető, aki szerint “ami Budapesten történik, az nem valami újnak a kezdete, hanem a baloldali összeomlás utolsó fázisa”.

„Ha ebbe belemegyünk, megszűnik az MSZP Budapesten” – értékelte a lap forrása, aki szerint a DK-t és az Együttet ma reggel az ATV Start című műsorában bíráló Horváth Csaba „az életéért küzd”, de most már nem csak az ő politikai túlélése a tét, hanem a budapesti MSZP megsemmisülése is kézzelfogható távolságra van.
Az Index értesülései szerint Steiner Pál ötödik kerületi szocialista vezető Tóbiás József országos és Kunhalmi Ágnes budapesti MSZP-elnöknek írt levelében kijelentette: az ötödik kerületben a szocialisták nem hajtják végre a Juhász Péter polgármester-jelöltségét eredményező megállapodást, amennyiben az a szocialisták kiesését jelentené a kerületi képviselő-testületből.

További részletek az ATV.hu-n itt olvashatók.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. augusztus 01. 11:21 | Sorszám: 56
Csődbe ment az MSZP erkölcsileg” - ezt mondta Tittmann János, aki 20 év után kilépett a pártból. Dorog polgármestere több régi szocialistával együtt lépett ki, mert - ahogy mondta - „az MSZP önrombolása elérte őket is”. Válaszlépésként az MSZP egy másik jelöltet nevezett meg, vagyis Dorogon legalább két baloldali polgármester-jelölt indul. A Híradó úgy tudja: több vidéki városban is azon gondolkodnak a szocialisták, hogy függetlenként indulnak.


A régi MSZP-seket újakra cserélte a párt Dorogon, ezért a régi szocialisták kilépnek és függetlenként indulnak - ezt mondta Dorog jelenleg még szocialista polgármestere.

„Csődbe ment az MSZP. Gyakorlatilag a megyében a korábbi 5 képviselőből senki nem került be az országgyűlésbe. Tehát ez egy kudarctörténet” – fogalmazott Tittmann János. „Ez nagyon egyszerű képlet: ők saját magukat akarják indítani. Én viszont ezeket az embereket, a képviselőtestület jelenlegi tagjait nem fogom feláldozni a pártért” – mondta Tittmann, aki 20 éve polgármester Dorogon, szocialista színekben. A Híradónak azt mondta: az MSZP országos önrombolása őket is elérte, ezért léptek ki.

„Elmentem búcsúzni az MSZP következő taggyűlésére és azt mondtam, hogy én nem kívánok egy ilyen szervezettel együttműködni.(… Azért nem, mert sosem szolgáltattuk ki a várost szűklátókörű pártpolitikai érdekeknek” – hangsúlyozta.Dorogon így októberben egy korábbi és egy jelenlegi szocialista jelölt is versenybe száll egymás ellen a polgármesteri székért: Tittmann János, aki 20 év után most lépett ki a pártból, és Winkfein Csaba, akit a párt most választott helyi elnöknek. Tittmann János kilépése után az MSZP őt indítja.


Tittmann János korábban azt nyilatkozta, hogy az MSZP új, frissen megválasztott dorogi elnöke, Winkfein Csaba a bukott baloldal megtestesítője.

Ezzel kapcsolatban, hogy ő miért használ ilyen szavakat, tőle kell megkérdezni - telefonon így kommentálta Winkfein Csaba, hogy Tittmann János szerint ő a bukott baloldal embere, és hogy a szocialisták önmagukat rombolják. Arra a kérdésre, hogy felaprózhatja-e a baloldali szavazatokat Dorogon, hogy egymás ellen indul egy egykori és egy mostani szocialista, Winkfein Csaba telefonon ennyit mondott: „Remélem, hogy a dorogi választók is ezt át fogják gondolni és a szavazatukat pedig mérlegelni fogják”.

A Híradó úgy tudja, több vidéki városban is arra készülnek a szocialista jelöltek, hogy függetlenként vagy civil szervezetekkel összefogva induljanak az önkormányzati választásokon. Van olyan város, ahol a jelöltek ugyan nem lépnek ki az MSZP-ből, de a plakátjaikon nem tüntetik fel az MSZP-t, mert úgy gondolják, így nagyobb esélyük lehet.

A Híradó információi szerint azért indulhatnak inkább függetlenként a szocialisták, mert a nyári közvélemény-kutatásokból az derül ki: tovább csökkent az MSZP támogatottsága.

A Századvég legfrissebb számaiból például látszik, hogy országosan a biztos választók 12%-a támogatja az MSZP-t. A Tárki pedig 15%-on mérte a pártot. A Gyurcsány Ferenc-féle DK-nak a Századvég szerint 7, a Tárki szerint 4%-os a támogatottsága. Az Együtt-PM-et pedig 4, illetve 6 százalékon mérik.

A Fidesz-KDNP népszerűsége 53 illetve 55 százalék. Vagyis - a kutatások szerint - a kormánypártok támogatottsága két és félszer akkora, mint a három baloldali párté összesen.

M1 - Híradó
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 07. 17:46 | Sorszám: 55
A valaha készült legdöbbenetesebb fotó az MSZP-ről: http://valasz.hu/itthon/a-valaha-keszult-legdobbenetesebb-foto-az-mszp-rol-10 ...
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 03. 09:41 | Sorszám: 54
pártjába
Az atv.hu-nak is megerősítették a DK vezetésében, hogy sokan jelentkeznek a pártba az elmúlt napokban.
Az Origo írt arról kedd reggel, hogy május 25. óta nagyon megnőtt az érdeklődés Gyurcsány pártja iránt. A lap szerint Varju László pártigazgató a hétfő reggeli elnökségi ülésen arról számolt be, hogy egy hét alatt 860-an jelentkeztek párttagnak a DK-ba. Ez közel 10 százalékos növekedés lehet, a DK-nak most országosan mintegy 9200 tagja van.

Az atv.hu úgy tudja, korábban heti 30-50 jelentkező volt a pártba, most nem egészen másfél hét alatt 800 fölé nőtt ez a szám. A belépés egyébként nem automatikus, mert helyben meg kell vizsgálni a kizáró okokat, például a kettős párttagságot nem fogadja el a DK szabályzata. Az Origo szerint különösen nagy az érdeklődés a DK iránt Somogy és Heves megyében. Harangozó Gábor, az MSZP Somogy megyei elnöke azt mondta az Origónak, tudomása van arról, hogy a DK-sok folyamatosan "hívogatják, csábítgatják" a szocialistákat, hogy pártoljanak át hozzájuk.
Egy neve elhallgatását kérő szocialista vezető az atv.hu-nak úgy értékelte a helyzetet, hogy tart attól, hogyha sokáig „vacakol az MSZP” és nem találja meg az arculatát ebben a helyzetben, „a fél párt átlép a DK-ba”.
atv.hu / Origo
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 03. 08:36 | Sorszám: 53
http://nol.hu/velemeny/az-utolso-dobas-1465567
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. június 02. 09:04 | Sorszám: 52
Több szövetségese is játszik az MSZP-vel, és a vesztét akarja. Erről beszélt Mesterházy Attila a szocialisták országos választmányának zárt ülésén - értesült az Origo.


A párt választmánya szombaton döntött arról, hogy júliusban választják meg az MSZP új elnökét és elnökségét. Mesterházy Attila csütörtökön jelentette be lemondását, sajtóhírek szerint döntéséről előzetesen csak néhány kollégáját tájékoztatta. Az Origo információi szerint a szombati zárt választmányi ülésen sem magyarázkodott a lemondás miatt. Beszélt viszont arról, hogy szerinte nemcsak a sajtó és a jobboldal játszik az MSZP-vel, és akarja a vesztét, hanem több baloldali szövetséges is. A hírportál azt írta: több szocialista politikus szerint ezzel Gyurcsányéknak és Bajnaiéknak szúrt oda Mesterházy.

A volt pártelnök az EP-választások előtt is beszélt arról, hogy úgy érzi, a baloldalról támadják őket. A szocialisták közül többen már akkor arra számítottak, hogy a választás után tovább erősödhetnek a támadások. Bajnai Gordonéknak és Gyurcsány Ferencéknek ugyanis - MSZP-s vélemények szerint - az az érdekük, hogy az önkormányzati választás előtt tovább gyengítsék a szocialista pártot, és próbálják elcsábítani a szavazóikat. A többi baloldali párthoz, így a Gyurcsány Ferenchez való viszony a szocialista politikusokat is megosztja. Kovács László például - az Origo szerint - több bírálatot is kapott a választmányi ülésen, amiért május közepén Győrben részt vett a Demokratikus Koalíció kampányrendezvényén.


Az Origo úgy tudja: a korábbi pártelnök azzal védekezett, hogy az egy közös MSZP-s DK-s fórum volt. Gúr Nándor alelnök azonban ezt szánalmas magyarázkodásnak nevezte. Kovács Lászlót A Lényeg című műsor vasárnapi adásában arról kérdezték, hogy Gyurcsány Ferenccel, vagy nélküle kell a szocialista párt jövőjét elképzelni, az egykori pártelnök úgy válaszolt: "Gyurcsány Ferenc nélkül kell, hiszen Gyurcsány Ferenc egy másik párt elnöke. Ez a párt nekünk nem ellenségünk". A Magyar Nemzet szombaton arról írt, hogy az MSZP-ben létezik egy olyan irányvonal, amelynek képviselői liberális fordulatot szeretnének, és a Gyurcsány Ferenchez való közeledés hívei. A lap szerint közéjük tartozhat például Lendvai Ildikó és Hiller István is. A két volt pártelnök szombaton többször is kijelentette: ők ismét összefognának a többi baloldali párttal.

Sajtóhírek szerint velük szemben a Tóbiás József köré szerveződő csoport állhat. Ő nem is válaszolt szombaton az újabb ellenzéki összefogással kapcsolatos kérdésre. A baloldali viszonyokat tovább bonyolíthatja, hogy az Index információi szerint Bajnai Gordon pártja az önállósodás mellett döntött, és fontos posztokon nem akar közös jelölteket az önkormányzati választáson. A lap úgy tudja, az Együtt-PM politikusai szerint csak rontanának saját helyzetükön, ha ősszel ismét beállnának - ahogy fogalmaznak - az egyre vállalhatatlanabbnak tűnő MSZP és a DK mellé.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 30. 14:26 | Sorszám: 51
A saját szempontjából házmesteri ott követte el a végzetes hibát, hogy az ogy választások előtt hagyta magát rákényszeríteni a bajnai és gyurcsány féle pártokkal való szövetségre. Most pont azok az önjelölt ballib megmondóemberek küldték el elsőként a francba, akik ezt a lépését kierőszakolták.

Ezekről az önelégült tanácsosztogató majmokról a vicc klasszikus jut eszembe

Kohn elpanaszolja a rabbinak, hogy döglenek a libái.
- Mivel eteted őket?
- Szemes kukoricával.
- Az a baj. Etesd ezután darával!
Kohn egy hét múlva ismét panaszkodik, hogy még mindig döglenek a libái, pedig darával eteti őket.
- Mert szamár vagy! . - mondja a rabbi. - zabbal etesd őket!
Pár nap múlva Kohn megint siránkozik, hogy hiába eteti zabbal a libáit, mégis pusztulnak.
- Ostoba fajankó vagy, miért nem árpával eteted őket?!
Másnap megint megy Kohn:
- Rabelében, hiába próbálkoztam az árpával, megdöglött az utolsó libám is!
- Most már egy libád sincs?
- Egyetlen egy se.
- Kár. Pedig még annyi jó ötletem lett volna...
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. május 30. 14:08 | Sorszám: 50
Benedek Fülöp volt szocialista államtitkár és társai ellen vallott az egyik tanú az úgynevezett facsemetés perben.


A Gyurcsány-kormány volt agrárállamtitkárát és két társát azzal vádolják, hogy 2006-ban fiktív tanácsadói szerződéseket kötöttek az alsótekeresi faiskola vezetőjével és egy másik céggel. A 3 millió forintos megállapodás mögött azonban nem volt valós teljesítés. A vád szerint a pénzt 30 vadgesztenyefa vásárlására költötte a tárca, amit Szilvásy György volt titokminiszter tanyája elé ültettek el.

A Pesti Központi Kerületi Bíróságon az érintett faiskola tanúként meghallgatott alkalmazottja megerősítette: valóban tanácsadás néven számlázta le nekik a fák beszerzését a minisztérium. Elmondása szerint a tárcánál ezt azzal indokolták, hogy csak ilyen jogcímen tudják lekönyvelni a vásárlást. Benedek Fülöpöt és társait hűtlen kezeléssel és magánokirat-hamisítással vádolják.
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. május 29. 12:50 | Sorszám: 49
Riszpekt, Mesterházy Attila! - ezt üzente a csütörtök délben lemondását bejelentő MSZP-elnöknek Schiffer András, az LMP társelnöke.


Fotó: Fülöp Máté Mesterházy Attila csütörtökön nem csak a párt vezetéséről, hanem a frakcióvezetésről is lemondott, és közölte, nem jelölteti újra magát.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 28. 14:43 | Sorszám: 48
Budapest - Mesterházy Attila azt fogja javasolni az MSZP szombaton ülésező választmányának, hogy fogadja el az elnökség lemondását és írjon ki azonnali tisztújítást. Az MSZP elnöke erről újságíróknak beszélt szerdán a nol.hu tudósítása szerint.
Hirdetés



A szocialista politikus arra a kérdésre, miért nem a lemondást választotta párt országos elnöksége, azt mondta: stratégiai döntés, hogy mikor legyen a tisztújítás, ezért úgy ítélték meg, jobb, ha szombaton mindkét lehetőséget megvitatja a választmány, ugyanis mind a kettő mellett szólnak érvek. Így volt ez a négy évvel ezelőtti választási vereséget követően is, amikor végül előre hozták a kongresszust.

Mesterházy Attila világossá tette, azonnali tisztújítást szeretne, és erre fogja biztatni a választmányt is. Szerinte ez azt üzenné a választóknak, hogy változtatni akarnak. Azt még nem döntötte el, újra indul-e az elnöki posztért, ám abban biztos, hogy ha igen, akkor lesz kihívója.

Az elnökség vállalta a teljes felelősséget a választási eredményért – jelentette ki a pártelnök. Ezért – válaszolta egy kérdésre – nem érti, hogy a XIII. kerületi MSZP-szervezet miért sürgeti állásfoglalásában a felelősség vállalását, szerinte ez megtörtént azzal, hogy mindenki felajánlotta a lemondását.

Kitért arra is, helytelenül járnak el azok a politikusok, akik nyilvánosan fogalmazzák meg bírálatukat. "A jövő és a változás üzenetét szerintem nem Lendvai Ildikó és Kovács László hordozza" – idézte Mesterházy Attilát a nol.hu.

Kovács László egy testületi vezetésére vonatkozó ötletét Mesterházy úgy kommentálta: Kovácsnak egykori pártelnökként ismernie kellene a párt alapszabályát, ám láthatóan nem ismeri. "Csak olyan megoldást szabad választani, ami alapszabályszerű, ez nem ilyen, ezért ebben a formában egészen biztosan nem valósul meg" – fűzte hozzá.

Szerinte sok korábbi vezető politikus háttérbe szorult az elmúlt négy évben, és ma is úgy látja: ez helyes döntés volt, szükséges az MSZP megújításához. Mesterházy Attila szerint megújították a pártot és annak szervezetét az elmúlt években, új politikusgeneráció vezeti az MSZP-t. Úgy folytatta: emberileg megérti azokat, akik ezt csalódottan vették tudomásul, de a közösség szempontjából helyteleníti, hogy – sokszor nevük elhallgatását kérve – bírálják a pártvezetést a sajtóban.

"Az MSZP-nek a jövő felé kell fordulnia és a nem a restauráció irányába" – hangoztatta.

MTI
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 28. 07:55 | Sorszám: 47
Kedden kiszivárgott egy dokumentum, melyet az MSZP XIII. kerületi alapszervezete állított össze. Az Index úgy tudja: az angyalföldiek ezzel elküldték a selyemzsinórt Mesterházynak, és teljes megújulást sürgetnek. Más fővárosi alapszervezetek a hírek szerint a furcsa kampányköltéseket illetően mentek neki az elnöknek. Egyre jobban szorul a hurok Mesterházy nyaka körül. Csütörtökön a budapesti plénum, szombaton pedig az országos választmány elé kell kiállnia.
Az Index arról írt kedden, hogy az MSZP XIII. kerületi alapszervezete kemény üzenetet fogalmazott meg Mesterházy Attilának. A kiszivárgott hírek szerint azt írták, teljesítmény nélkül senki se lehessen vezető az MSZP-ben, a teljesítmény mércéjének pedig a választási eredményeket kell tekinteni.

Az Index úgy tudja, csütörtökön összeül az MSZP budapesti párttanácsa, ahol természetesen a megsemmisítő vereséggel felérő EP-választási eredményekről lesz szó. Szombaton pedig az országos választmány szavaz majd arról, elfogadják-e az elnökség lemondását, melyet vasárnap este jelentett be Mesterházy Attila.
Zsíros B. Ödön
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 26. 13:44 | Sorszám: 46
A szocialistákat végül megelőzte a Jobbik.

Ennek a választásnak ez volt (lesz?) az egyik pozitívuma.

Mert az engem nem zavar, hogy lehet, hogy az LMP is betuszakol egy képvisellőt (nevét nem hallottuk eddig), de az, hogy Gyurcsányiék megugrották az 5 %-os küszöböt*, az nagyon elkeserít.

Az, hogy a Fidesz-KDNP (-MDF, Magosz, Lungodrom, stb.) pártszövetség agyba-főbe verte a liberráltakat - a "demokratikus ellenzéket"- az várható volt és örömteli.

*Ha már "koalíciónak" hívják magukat, akkor az nem azt jelenti, hogy legalább két párt szövetsége az adott politikai formáció, tehát legalább 10 %-ot kellett volna elérniük?
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 26. 11:36 | Sorszám: 45
Az alaszkai vadáfonya és vadlazac alapú étrend kiegészítők terjesztésére kaptak ajánlatot az MSZP elnökség tagjai, illetve a mandátumot nem szerzett EP-jelöltek a siralmas választási eredmény után.

Herényi Károly és Lamperth Mónika elsőként dobott mentőövet Mesterházy Attiláéknak: a szocialista politikusok akár holnaptól bekapcsolódhatnak a potencianövelő, rákellenes, hajhosszabbító, fiatalító, okosító és rezsicsökkentő hatásáról egyaránt ismert Kyani pirulák és cseppek MLM-rendszerű forgalmazásába.


Előtte persze meg kell venniük a 670 eurós kezdőcsomagot, de ebben segítséget kaphatnak az MSZP pártalapítványától.

Mesterházy Attila már be is lépett a hálózatba, és mint mondta, a termékminta elfogyasztása után azonnal javulni kezdett a teljesítménye. Lamperth Mónika szerint amennyiben az MSZP tagság 60 százaléka még ebben a hónapban elkezdi szedni a pirulákat, az így megerősödő párt megnyerheti az őszi önkormányzati választást. Ha beválik a stratégia, a szocialisták Herényit állítanák főpolgármester-jelöltnek. Úgy tudjuk, az ajánlat meglepte az érintettet, aki egyelőre mereven elzárkózik a politizálástól.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 26. 10:12 | Sorszám: 44
A szocialisták listavezetője szerint az önkormányzati választások előtt újra kell kezdeni az építkezést a pártban. Az MSZP-ben nem ilyen EP-eredményre számítottak.
Szanyi Tibor, az MSZP listavezetője a Hír TV Magyarország élőben című műsorának hétfő reggeli választási különkiadásában elmondta, az EP-választáson nem erre számítottak, de az alacsony részvétel mellett mindez nem tekinthető rendes eredménynek. A szocialista politikus az alacsony részvételért is a Fideszt okolta. Mint elmondta, magára hagyta a hatalom a pártokat, nulla erőforrásból gazdálkodtak, itt veszített mindenki – közölte. Az egyetlen jó dolog, hogy a szélsőjobb nem erősödött – jelentette ki.

Torz eredmény született, nem jó az országnak, és Európának sem, ebből a gödörből kell kimászni az MSZP-nek is – mondta az EP-mandátumot szerző képviselő, aki szerint egész Európának el kell gondolkodni ezen a választási rendszeren.

Az áprilisi volt Összefogás formáció belső arányai eltérőek lettek, mint az előzetes várakozások voltak. A vidék teljesen kimaradt a mostani szavazásból, és a legnagyobb fejtörés, hogy Budapesten mi történt – mondta Szanyi, utalva arra, hogy 60 ezer szavazatot kapott az MSZP a fővárosban, és ezzel „baromi nagy baj van”.

A kampányban az aktivistáikban bíztak, de csak a törzsszavazóikat tudták mozgósítani, a leginkább pártelkötelezett emberek mentek el szavazni az MSZP-re. A törzsbázist akarták megtartani, nem tudtak mást tenni – magyarázta.

A nulláról indulnak, de kikkel?

Át kell gondolni mindent a szocialista pártban. Az elnökség felajánlotta lemondását, szombaton pedig – már egy korábban lefixált időpontban – összeül a választmány. A párt állapotát belülről is látva, nem lesz nagy tülekedés az elnökségért, a párton belül úgy érzik, a kialakult helyzet nem személyi kérdés – közölte. A tisztújítás mértéke és időpontja még kérdés – jegyezte meg. Egyelőre nem lát jelentkezőket, de „biztosan lesznek” – ezt már a Kossuth Rádió Ma reggel című műsorában mondta Szanyi.

Soha ilyen rossz eredménye nem volt az MSZP-nek – közölte, ugyanakkor hozzátette, hogy a demokratikus oldalon továbbra is az MSZP a legerősebb ellenzéki párt.

Horváth Csaba budapesti főpolgármesteri jelölését és az önkormányzati választásokat illetően megjegyezte, higgadt elemzés kell, nulláról kell indítani ezt a projektet – közölte.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 26. 09:38 | Sorszám: 43
Lendvai Ildikó már egy halott MSZP-ről beszél

A szocialista politikus szerint a párt választmánya csapdába került. Unortodox megoldást akar.
Egy ekkora pofon egyre azért jó. Kiderül, hogy aki kapta, csak alszik vagy már meg is halt. A pofont az mszp kapta, az összes többi párt elszámolhat valamilyen sikerről
- írta Facebook-oldalán Lendvai Ildikó.
Az MSZP-s politikus szerint a baloldali pártok egymás nélkül nem rúgnak labdába az önkormányzati választáson, de a Jobbikot sem tudják külön-külön visszaszorítani. Lendvai szerint ahhoz, hogy a baloldal megerősödjön, egy közösen támogatott ernyőszervezetre lenne szükség, amely szociális segítségnyújtó akciókat nyújthatna a nyomorgók, az éhezők számára, akiknek a számuk nőni fog. (Tegyük hozzá: ugyanerre a társadalomi csoportra hajt rá a Jobbik is.)
Lendvai azt írta, hogy a baloldali pártoknak létre kellene hozniuk együtt alternatív parlamenteket, vitafórumokat országosan és helyben, mert "a parlament és a fidesz vezérelte önkormányzatok nem adnak majd helyet az értrlmes vitának, és a közélet iránti érdeklődés, a demokratikus készsègek és igények 4 év alatt végleg elsorvadhatnak".
Lendvai szerint a baloldalon történő átrendeződés nem az áprilisi vereség folyománya, hanem azé, ami április óta történt, illetve nem történt meg.
Nem látszottunk képesnek sem az önreflexióra, sem a változàsra.. A választmány most is csapdába került. Ha elfogadja az elnökség lemondását, szabályaink szerint ki kell írni az alulról felfele történő, teljes tisztújítást, ami nálunk kb. 3 hónap.
- írta.
Szerinte ha az MSZP az önkormányzati választások miatt ettől megijed, nem fogadja el a lemondást, akkor a süket és vak párt képét mutatja, a "majdnem vagy egészen halottét".
Azt is írta, hogy "unortodox" megoldásra is szükség lenne. Példának hozta fel, hogy a rendkívüli kongresszus változtat a szabályokon,vagy meghatározott időre átmeneti vezetést bíz meg.
De ha nem mutatunk életjeleket, mozgást,változást, mindenki elkönyveli: halottat ért a pofon. Nem szeretnék merő tapintatból és fegyelemből halkan, lábujjhegyen járkálni a saját kiterített testünk körül.
mamácska
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 26. 08:39 | Sorszám: 42
Veres János parlamenti szék nélkül maradt. A volt pénzügyminiszter a negyedik volt a szocialisták EP-listáján, amelyről csak az első két helyezett, Szanyi Tibor és Ujhelyi István jutott uniós mandátumhoz. A kudarc ismeretében az MSZP elnöksége felajánlotta lemondását a választmánynak, amely a hétvégén értékeli az országgyűlési és az európai parlamenti választási vereség okait.


Sorra érkeztek a szocialisták vezető politikusai a párt Jókai utcai székházába, hogy együtt várják az európai parlamenti választás eredményeit. A párt szimpatizánsait az épület Horn Gyula termébe várták ünnepelni. Ott azonban alig lézengett valaki. Az MSZP listavezetője kora este még nem bocsátkozott jóslatokba: „Előbb merném megtippelni a lottószámokat, mint hogy egy ilyen alacsony részvételből mi következik” – fogalmazott Szanyi Tibor.

Gurmai Zita pedig, aki a lista ötödik helyén szerepelt, meg sem várta a 11 órás hivatalos eredményt, egy órával korábban már el is hagyta az épületet. Szanyi Tibor végül nem sokkal este nyolc óra előtt, már azt mondta, abban bízik, hogy a szélsőjobb előretörését sikerül megakadályozniuk. „Én nagyon remélem, hogy talán annyival előre tudunk jutni, hogy a szélsőjobb az Magyarországon is ugyanúgy szerepel mint ahogyan várhatóan más országokban, tehát az az előretörés, amit előre jeleztek a kutatóintézetek ezek remélhetőleg, ez az én személyes reményem is nem fog bekövetkezni” – mondta a listavezető.


A szocialistákat végül megelőzte a Jobbik. Az MSZP 11 százaléknál is kevesebb szavazata azt jelenteti, hogy csak Szanyi Tibor és Ujhelyi István jutott uniós mandátumhoz.

Felajánlották a lemondást

„Ebből természetesen konzekvenciákat is le kell vonni” – A választás végeredményét szomorúan vette tudomásul az MSZP elnöke, Mesterházy Attila elismerte, hogy az eredmények újabb stratégia meghatározására kötelezik a pártot. „Egy biztos, ma az MSZP országos elnöksége, ahogy az imént is mondtam testületileg felajánlja lemondását az MSZP országos választmányának” – közölte Mesterházy Attila.

A szocialista párt május 31-ére hívta össze választmányi ülését. Akkor döntenek a tisztújításról is.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 12. 15:49 | Sorszám: 41
Állítólag Puch László bulit szervez a Parlamentből kieső MSZP-seknek.
Gyanítom,hogy ott sok mindenről lesz szó majd, érzésem szerint alternatíva lesz kialakulóban
Mesterházy leváltása után. Merthogy borítékolható,hogy az EP választások után nem lesz megdicsérve a jó Attila.A nagy öregek pedig be fognak vetni mindent,hogy visszakapaszkodjanak a zsíros helyekre, vagy újból ott legyenek 2018 után a Parlamentben.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 12. 14:47 | Sorszám: 40
Nagy a letargia, fáj a fejük mindentől, de korai leírni őket.
Egzisztenciális kvantor
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 12. 14:44 | Sorszám: 39
Bár azt mondják, nem szabad előre inni a medve bőrére, én azt hiszem, most már valóban az Mszp végnapjait látjuk. Hátra lehet dőlni, nézni a vergődést, és sajnálni azokat, akik még nem vették észre, hogy új magyar közélet van kialakulóban, amiből kimarad mindenki, aki nem hagyta ott időben az Mszp-t.
(Sajnos a baloldali értelmiség egy része április 7-e óta elkezdett helyezkedni. Remélem, hogy későn, és ők is eltűnnek majd abban a fekete lyukban, ami az Mszp után marad a baloldalon.)
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...