13:43:49
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: A Simon-ügy
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. szeptember 29. 10:16 | Sorszám: 87
Az MNB 19 millió forint bírságot szabott ki a MagNet Bank Zrt.-re a pénzmosás elleni törvény megsértése miatt, és kötelezte a hitelintézetet a jogsértő gyakorlat megszüntetésére.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) – a Bissau-guineai útlevelekkel megnyitott számlák kapcsán – célvizsgálatot folytatott a MagNet Magyar Közösségi Bank Zrt.-nél (MagNet Bank) a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozásának megelőzésére és megakadályozására vonatkozó jogszabályi előírások betartására vonatkozóan.

A célvizsgálat számos hiányosságot állapított meg a MagNet Bank azon szűrési tevékenységénél, amelyet a nemzetközi szankciós listák alapján kell végezniük az átutalások ellenőrzése során a hitelintézeteknek. Ugyancsak hiányos és hibás volt a vizsgált időszakban a tényleges tulajdonosi nyilatkozatok tartalma, így azok a számlanyitások során nem voltak teljes körűen alkalmasak az ügyfél-azonosításhoz szükséges, a jogszabályban előírt adatfelvételre – írja az MNB közleménye.

A Bissau-guineai útlevelek felhasználásával történt számlanyitások esetében a MagNet Bank több ponton megsértette a pénzmosás elleni törvény azon előírásait, amelyek az ügyfél-azonosításra, illetve a személyazonosság igazolására vonatkoznak. A célvizsgálat a MagNet Bank által indított banki belső ellenőri vizsgálatok jogszabályszerűségét, és a belső szabályozásnak való megfelelőségét is több ponton kifogásolta.

Szintén jogszabálysértőnek találta a vizsgálat, hogy a MagNet Bank több esetben nem tett eleget azon jogszabályi rendelkezésnek, amely a pénzmosás megelőzése érdekében tett banki ügyintézői bejelentések tényleges tartalmára vonatkozik, illetve a törvény előírása ellenére ezen bejelentéseket több esetben nem továbbította a pénzügyi információs egységként működő hatóság részére.

Törvénysértést állapított meg az MNB amiatt is, hogy a bankbiztonsági szabályzat a bankbiztonsági vezető munkavégzése során felmerülő működési kockázatokat (például adatvédelem, banktitok, működési titok kiszivárgásának kockázata) a vizsgált időszakban egyáltalán nem szabályozta.

A megállapított jogsértések, hiányosságok miatt az MNB – összességében 19 millió forintnyi bírság kiszabása mellett – 2014. október 31-ei határidővel kötelezte a MagNet Bankot: folytasson le belső vizsgálatot a jogsértések tisztázására, és a felelőssel vagy felelősökkel szemben tegye meg a szükséges intézkedéseket.

mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. május 21. 15:40 | Sorszám: 86
Keresztes Imre főügyész közleménye szerint a módosított gyanúsítás a korábban közölt, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntettének minősítését nem változtatta meg, azonban a most közölt tényállás lényege szerint a vagyoni hátrány mértéke magasabb.

Emellett Simon Gábort az ügyészség öt rendbeli hamis magánokirat felhasználásának vétségével, valamint felbujtóként elkövetett közokirat-hamisítás bűntettével gyanúsítja.
A Központi Nyomozó Főügyészség Simon Gábor terhére rótta, hogy a korábbi gyanúsításban foglalt, osztrák bankszámlán elhelyezett összegeken túl egy másik osztrák bankszámlán elhelyezett euró összeg, valamint az általa vásárolt üdülőingatlan és lakóingatlan ellenértékeként kifizetett forint összeg is olyan ismeretlen forrásból keletkezett jövedelméből származott, amelyeket a tárgyévekben benyújtott adóbevallásaiban nem tüntetett fel, és amelyek után az adót nem fizette meg. Erre figyelemmel a korábbi gyanúsításhoz képest a költségvetési csalással okozott vagyoni hátrány magasabb összegű, közel 100 millió forint - tartalmazza a közlemény.
A módosítás szerint bővült a vagyonnyilatkozatokkal kapcsolatos megalapozott gyanú tényállása annyiban, hogy Simon Gábor a korábban ismertté vált bankszámlája mellett nem tett eleget a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettségének további, szintén osztrák bankszámlákon tulajdonaként szereplő, százezer eurós nagyságrendű összegek vonatkozásában - írta Keresztes Imre.
Az újonnan közölt gyanúsítás szerint Simon Gábor a hamis útlevéllel történő bankszámla-nyitáshoz szükséges iratokat saját kezűleg látta el "Gabriel D" névaláírással. Erre figyelemmel a korábbi három rendbeli hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatti gyanúsítás öt rendbelire emelkedett.
Simon Gábor a módosított gyanúsítás közlésével szemben panasszal élt, és a vallomástételt megtagadta.


A Magyar Nemzet február 4-én írt arról, hogy egy bécsi számlán Simon Gábornak több száz millió forintja van, amit nem tüntetett fel a vagyonnyilatkozatában. A képviselő, aki az MSZP elnökhelyettese volt, február 6-án közölte, hogy a szocialista pártban viselt minden tisztségéről lemond, kilép a pártból, visszalép a képviselő-jelöltségtől és február 12-ei hatállyal lemond parlamenti képviselői mandátumáról. Ezután a legfőbb ügyész adócsalás és magánokirat-hamisítás megalapozott gyanúja miatt kezdeményezte Simon Gábor mentelmi jogának felfüggesztését.
Simon Gábor a mentelmi jog felfüggesztéséről szóló parlamenti szavazás előtt koncepciózusnak nevezte az eljárást, és azzal magyarázta, hogy baloldali képviselőként "szálka a hatalom szemében". Azt mondta: tiszta a lelkiismerete, és megvédi magát, valamint az ügy többi érintettjét.
Simon Gábort március 12-én helyezte előzetes letartóztatásba a bíróság, két hónappal később azonban megszüntette a kényszerintézkedést és házi őrizetét rendelte el.

- See more at: http://magyarhirlap.hu/sulyosbodtak-a-simon-gabor-elleni-vadak#sthash.p0qI5Fz ...
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 01. 12:28 | Sorszám: 85
Az osztrák rendőrség pénzmosás elleni osztálya is nyomozhat a Simon-ügyben. Az osztrák pénzpiaci felügyelet szóvivője a Hír TV-nek elmondta: a pénzmosás gyanúját a felügyelet jelezte az osztrák bűnüldöző szerveknek.


A szóvivő azt nem kívánta kommentálni, hogy mely osztrák bankoknál vezethetett titkos számlákat az MSZP volt elnöke. „A Simon Gábor-ügyben az osztrák pénzpiaci felügyelet jelezte a pénzmosás gyanúját az osztrák szövetségi bűnügyi hivatal pénzmosás elleni osztályának. Ausztriában ugyanis a pénzmosás bűncselekménynek számít, ezért erre a hatóságra tartozik az ügy felderítése. Az egyes bankokra vonatkozó értesülést nem kommentálhatom. Csak annyit tudok megerősíteni, hogy a Simon Gábor-ügyben jelezve lett a pénzmosás gyanúja a rendőrség illetékes osztályának” – közölte Klaus Grubelnik, az Osztrák Pénzpiaci Felügyelet szóvivője.

A Hír TV megkereste a Bankhaus Spänglert, az egyik olyan osztrák bankot, amelynél Simon Gábor a Magyar Nemzet információi szerint számlát nyitott. A bankház azonban az osztrák banktitokra hivatkozva nem kívánt információt adni az ügyről.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 31. 08:58 | Sorszám: 84
Bankhaus Krentschker (Graz): A számlán több százezer eurós be- és kifizetések történtek.

UBS AG Bank (Zürich): A számla egyenlege 2011. március 30-án 347 068 euró volt.

Bankhaus Spängler (Salzburg): A számlán nagy összegű tranzakciókat hajtottak végre. Az egyenleg 2011. április 4-én 762 346 euró volt.

Volksbank (Bécs): 2008. január 28-án és 2009. április 10-én 575 000 eurót és 162 954 dollárt helyeztek el. A betétszámla egyenlege 2013. október 16-án 770 000 eurót mutatott.

Magnet Bank (Budapest): Gabriel Derdák nevére kiállított bissau-guineai útlevél segítségével 75 millió forintnak megfelelő devizát helyeztek el.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 31. 08:56 | Sorszám: 83
Újabb, Simon Gábor volt szocialista elnökhelyetteshez tartozó bankszámlát azonosítottak a hatóságok a Simon-ügyben végrehajtott házkutatások és banki információk alapján, értesült az mno.hu. A Fidesz szerint az újabb titkos bankszámla bizonyítja, hogy folytatódik az újabb szocialista bűnregény. A Jobbik azt várja, hogy a baloldali pártszövetség vasárnap délutáni rendezvényén magyarázza meg a Simon-ügyet.


A portál szerint az egyik számlán idén januárban kétszázezer euró (62 millió forint) volt, de korábban egymillió eurót meghaladó ki- és befizetések is történtek.

A Magyar Nemzet hírportálja úgy tudja, hogy a hatóságok által talált egyik számlát a salzburgi Bankhaus Carl Spängler & Co. AG-nál vezették, egyenlege 2014. január 23-án 199 977 euró volt. A lefoglalt banki iratok szerint a Simon Gábor nevére szóló számlát 2008. január 28-án nyitották meg a salzburgi pénzintézetnél.

Az mno.hu azt írta, hogy a számla forgalma a 2008 és 2010 közötti időszakban volt a legsűrűbb, előfordult, hogy néhány naponta regisztrált a bank rendkívül nagy összegű, esetenként az egymillió eurót is elérő készpénzes be- és kifizetéseket, és ennek a számlának a terhére tőzsdén kívüli értékpapír-vásárlásokat is végeztek. A bizonylatok tanúsága szerint 2011. április 4-én a számla egyenlege például 762 346 euró volt - írta a portál.

mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 28. 13:05 | Sorszám: 82
Február 10-én nyitotta a számlát a fővárosi Magnet Bankban Simon Gábor – tudta meg a Hír Televízió.



Vagyis hat nappal azután, hogy a Magyar Nemzet beszámolt Ausztriában rejtegetett majdnem negyedmilliárd forintos vagyonáról. Az MSZP bukott elnökhelyettese a botrány kirobbanása után ismerősén keresztül helyeztetett el 75 millió forintnak megfelelő devizát a fővárosi bankban, Gabriel Derdak névre kiállított bissau-guineai útlevelével. A pénzintézet korábban azzal védekezett: egy banki alkalmazottnak nem kötelessége minden országgyűlési képviselőt felismernie, pedig akkor már egy hete tele volt a sajtó Simon Gábor fényképével.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 27. 15:44 | Sorszám: 81
Nyomul, maszatol, kampányol:

https://www.facebook.com/photo.php?v=857304277618292&set=vb.177800655568661&t ...
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 27. 15:18 | Sorszám: 80
A Magyar Nemzeti Bank felügyeleti vizsgálatot kezdett abban a pénzintézetben, ahol állítólag hamis bissau-guineai útlevéllel nyitott számlát a politikusként megbukott Simon Gábor.


Helyszíni célvizsgálatot indított a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a MagNet Magyar Közösségi Bank Zrt. székhelyén – az elmúlt napokban a nyilvánosság elé került – egyes bissau-guineai, illetőleg egyéb külföldi állampolgárságú természetes személyek bankszámla-nyitásaival kapcsolatban.

Az MNB a felügyeleti célvizsgálat keretében azt ellenőrzi, hogy az ezek kapcsán felmerülő magasabb kockázatokat a MagNet Bank Zrt. megfelelően kezelte és kezeli-e. A jegybank vizsgálatának eredményét annak lezárulta után határozatban teszi közzé a nyilvánosság számára.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 26. 15:20 | Sorszám: 79
MSZP-s politikusok segíthették Simon Gábort, hogy az Ausztriában parkoltatott százmilliói ellenére átjusson a titkosszolgálatok C típusú átvilágításán 2008-ban és 2009-ben és államtitkár lehessen. Erről a nemzetbiztonsági bizottság fideszes alelnöke beszélt a Hír TV Magyarország élőben című műsorában.


Németh Szilárd szerint az ügy nemzetbiztonsági kárt okozott. A testület egyébként jövő héten foglalkozik ismét a Simon-üggyel, ahová meghívták az MSZP elnökét is. Mesterházy Attila viszont már jelezte: a választási kampány részének tekinti a testület ténymegállapító vizsgálatát, és nem megy el a meghallgatásra.

– Vagy nem jól működik a nemzetbiztonsági rendszer, ott valakik hibáztak, vagy azok, akik aláírták 2008-ban, 2009-ben Simon Gábor C típusú átvilágítását úgy, hogy pozitívan, tehát munkaügyi államtitkár lehetett – ugye, itt MSZP-s politikusokról lehet szó meg az akkori szolgálatok vezetőjéről –, és az is elképzelhető, hogy falaztak egymásnak. Nem először fordul elő ilyen, rengeteg nemzetbiztonsági problémában ugyanezek a nevek fordulnak elő. Ugye, a kémügyre hivatkozhatok, az őszödi beszédre, lehet hivatkozni az őszödi beszédnél eltűnt iratokra, tehát ugyanazt a csoportot látjuk – mondta Németh Szilárd.

A bizottság fideszes alelnöke kitért Mesterházy Attilára is. „Megteheti, de igazából ennek következménye lesz, de a törvény arról is szól, hogy ha valaki egy ténymegállapító vizsgálatra nem jelenik meg a bizottság előtt – ugye, itt kétharmaddal, egyhangúlag döntöttünk Mesterházy Attila meghallgatásáról –, akkor szabálysértést követ el, és ellene szabálysértési eljárást indítanak, akár elzárásra is ítélhető” – szögezte le Németh Szilárd.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 26. 12:40 | Sorszám: 78
"Felhívom a szíves figyelmét mindenkinek,hogy nem kell elhinni mindent az újságíróknak!"

Ha nem mondod, rá nem jövünk, hogy hazudnak, tisztelet a kivételnek.
mamácska
Olvasta: 3 | Válasz | 2014. március 26. 10:05 | Sorszám: 77
Bonyolódik az ügy. Most azzal jönnek,hogy nem is volt Simonnak Bissau-Guineai útlevele.
Meg hogy van egy fideszes is,akinek lehet ilyen útlevele.
Ez itt a kampány! Ha nem lett volna Simonnak útlevele,hogyan nyithattak volna a nevére bankszámlát? És hogyan tehettek volna rá 75 milliónyi devizát?
Felhívom a szíves figyelmét mindenkinek,hogy nem kell elhinni mindent az újságíróknak!
Arra pedig külön kíváncsi leszek,hogy a Pénzügyi Felügyelet nem tartja-e kivizsgálandó momentumnak,hogy ugyanannak a banknak ugyanabban a fiókjában nyitottak meg 2013.novembere és 2014.februárja között 8 darab bankszámlát Bissau-Guineai útlevéllel magyar honpolgárok?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 24. 12:42 | Sorszám: 76
A bizonyítékok átadása UTÁN csak annak állhat érdekében kinyírni, akinek a kezébe kerültek a bizonyítékok. Így azt hoz belőlük nyilvánosságra, ami az ő érdekeit szolgálja. Úgyhogy ez egy veszélyes nyom.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 24. 12:32 | Sorszám: 75
Szerintem nem így tüntetnek el egy embert. Első lépésként a "vizsgálódás", "gyanú", "nyomozás", "feljelentés" stb. szakaszokban még nincs tanúvédelem. Vezessünk be egy eddig ismeretlen fogalmat: "féltett tanú". No, ekkor szerintem simán lecsukják, s nincs szükség halált szimulálni.
Sokkal valószínűbbnek tartom, hogy a haveri körből megtalálták a módját egy "természetes" halálozásnak.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 24. 12:16 | Sorszám: 74
De nem lehetne egyféleképpen?
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 24. 12:13 | Sorszám: 73
Mivel ha nem halt meg, de azt kell mondani hogy meghalt, akkor szükségszerűen hazudni kell.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 24. 12:11 | Sorszám: 72
Hogyhogy? Szerinted a tanúvédelmet összevissza hazudozással kéne leplezni?
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 24. 12:09 | Sorszám: 71
El is jutottál oda, hogy "azagyanusaminemgyanus"
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 24. 11:46 | Sorszám: 70
A Simon Gábor szocialista politikus fényképével ellátott, és Gabriel Derdak névre kiállított okmánnyal – az ügyészségi gyanúsítás szerint – Simon kérésére egy ismerőse bankszámlát nyitott a hazai Magnet Bankban, és a számlán később több tízmillió forintot helyeztek el.

A Népszabadság azt írta: a Simon fényképét tartalmazó útlevélben nem volt schengeni vízum, azzal tehát soha senki nem léphetett be az Európai Unió területére. Valódi útlevele akkor lehetett volna, ha bissau-guineai állampolgár lett volna – ami nem lehetett, mert az afrikai ország nem ismeri el a kettős állampolgárságot.

Külső helyszínen nyitott számlát?

A Magnet Bank fiókjaiban 2013 novembere–2014 februárja között kilenc számlát nyitottak bissau-guineai névre – mondta Fáy Zsolt, a bank igazgatósági elnöke az M1 Ma reggel című műsorában. Ebben az időszakban összesen négyezer számlát nyitottak a fiókokban. A kilenc számla tulajdonosai közül nyolc ügyfél személyesen járt bent a Magnet Bank fiókjában, míg egy személy külső helyszínen nyitott számlát – tette hozzá az elnök.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 24. 10:48 | Sorszám: 69
Azt miért is kéne ilyen zavarosan csinálni? Összevissza hazudozással leplezni? Hisz így tutira gyanakodni fog mindenki.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 24. 10:38 | Sorszám: 68
A tanúvédelmi program keretében történt "elhalálozás" szerintetek teljesen kizárt?
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 24. 10:37 | Sorszám: 67
Iratok, köztük az elmúlt években kiállított bissau-guineai útlevelek igénylőlapjai, továbbá néhány kész okmánynak a fénymásolata is a rendőrség kezére került csütörtökön - írja a Népszabadság. A vállalkozó hatalmas mennyiségű dokumentumot adott át a rendőröknek, akikkel egyeztetett időpontban találkozott csütörtökön Budapesten, a Logodi utcai irodájában.

A lap úgy tudja, Welsz jó néhány dokumentumot és adathordozót előkészített a rendőrség megérkezéséig. Majd már a rendőrök előtt, két idős hölgy jelenlétében kinyitották az irodához tartozó pincerészt, ahol Welsz „irattára” volt, tele régebbi dokumentumokkal.
Majd miután közölte, hogy az érdi lakásában is vannak még a rendőrség számára hasznos anyagok, autóba ültették és Érdre vitték. Ott élettársa jelenlétében adta át a rendőröknek azokat a papírokat és adathordozókat, amelyeket a korábbi házkutatáson az akkor eljáró hatóság emberei nem találtak meg. Kérdés, hogy csak az útlevélügyletekkel kapcsolatos iratokat adta-e át a hatóság embereinek, vagy az ismerői szerint lényegesen nagyobb volumenű „bizniszéről”, a vagyonosodási ügyekhez nyújtott segítségről is beszámolt-e a rendőröknek.

A Népszabadság több forrásának állítása szerint Welsz és „ügynökei”, akik Welsz megbízásából értékesítettek bissau-guineai útleveleket, rendszámokat és forgalmi engedélyeket, afrikai országok jövedelemigazolásaival is sefteltek. Olyan iratokkal, amelyekkel tulajdonosaik a magyar hatóságok előtt „hitelt érdemlően bizonyíthatták”, jövedelmük (vagy cégük nyereségének) egy része afrikai vállalkozásokból keletkezett, és a kérdéses összeg után az adott országban az adókat már megfizették.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 24. 09:22 | Sorszám: 66
Ezt szombaton reggel még a Rádióban is megerősítette a rendőrségi szóvivő.
Tegnap este a Híradóban viszont felrajzolták az útvonalat: Érd felé menet lett rosszul eszerint, és visszafordultak vele.

Valahogy koherensebben kéne hazudoznia az illetékeseknek....
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 24. 09:00 | Sorszám: 65
Illegális tevékenységének szinte a teljes dokumentációját átadta a rendőrségnek a halála előtti órákban Welsz Tamás.

Iratok, köztük az elmúlt években kiállított bissau-guineai útlevelek igénylőlapjai, továbbá néhány kész okmánynak a fénymásolata is a rendőrség kezére került csütörtökön. A vállalkozó hatalmas mennyiségű dokumentumot adott át a rendőröknek, akikkel egyeztetett időpontban találkozott csütörtökön Budapesten, a Logodi utcai irodájában - számolt be a Népszabadság.

A beszámoló szerint Welsz a rendőrség megérkezéséig nem tétlenkedett: adathordozókat és jó néhány dokumentációt előkészített. A rendőrök megérkezése után két idősebb hölgy egy komplett pincerészt is kinyitott: itt volt Welsz irattára. Ezek után közölte, hogy ez még mindig nem minden, Érden is őriz kincseket, így tehát elindultak az ottani lakásába, ahol lettársa jelenlétében adta át a rendőröknek azokat a papírokat és adathordozókat, amelyeket a korábbi házkutatáson az akkor eljáró hatóság emberei nem találtak meg.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 21. 23:33 | Sorszám: 64
http://bit.ly/OIETAM
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 21. 22:33 | Sorszám: 63
Mi az, hogy becsületkasszás folyószámla?
Vannak átutalandóim, mondjuk 60.000 Ft értékben, de én csak 52.000 Ft-ot teszek a folyószámlámra, akkor a 8.000 Ft-t ők fizetik ki helyettem?
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...