08:06:44
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Választási tépelődés
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. április 13. 12:07 | Sorszám: 147
Először nyert egyéniben a Jobbik

Rig Lajos, a Jobbik jelöltje kapta a legtöbb szavazatot az adatok 99,13 százalékos
feldolgozottsága alapján a tapolcai időközi országgyűlési képviselő-választáson, az
eredmény azonban nem végleges, mert a különbség kisebb közte és a második helyen álló
Fenyvesi Zoltán (Fidesz-KDNP) között, mint abban a szavazókörben leadott és később
megszámlálandó voksok száma, ahová a külképviseleti voksokat várják.
... http://karpathir.com/?p=38637
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. december 17. 14:49 | Sorszám: 146
Orbán Viktorért imádkozik a liberális festő

Liberálisként ismert festő, de ha kell, megfeddi Esterházy Pétert. Mivel Erdő Péter
nem válaszol a kérelmére, Ferenc pápának ír. Nem tagja az MMA-nak, most mégis kiállít
a Műcsarnokban. Kedves jobb- és baloldal: kiegyezhetünk Váli Dezsőben?
... http://valasz.hu/itthon/orban-viktorert-imadkozik-a-liberalis-festo-107713
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 08. 08:05 | Sorszám: 145
Egy kissé mellélőttem.

"Fidesz-KDNP 104
Összerogyás: 46
Jobbik: 38
LMP: 7
Nemzetiségiek: 3
Független: 1"

Úgy gondoltam, hogy jóval több egyéni körzetet bezsebel az összerogyás. De jól van ez így...
tiszavirág
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. április 04. 20:05 | Sorszám: 144
+34 nm és két-beállós garázs!
Hű az anyját! Ezt a lenyúlást!
A szemtelenje!
Miközben éhező gyerekek esnek ki az iskolapadból!
Na ezt utálom a mai újságírásban.
...és akkor egyesek máris a "Fidesz ügyeiről" harákolnak. Röhej.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 03. 18:40 | Sorszám: 143
Kövér egy beszélgetésben azt mondta ez azért van, mert a szavazók nem érzik a fideszt eléggé nemzetinek, vagy keménynek, de hát sajnos lehetőségek (eu stb.), illetve a jogállami megoldások nem teszik ezt egyszerűvé.
Szerintem pedig Kövér nagyon téved. A szavazókat a fideszesek, részben itt is felemlegetett "ügyei" zavarják.

Remélem az átszavazóknak annyi eszük azért van, hogy csak listán szavaznak át. Néhány körzetet leszámítva a jobbiknak egyéniben elméleti esélye sincs szerintem. Mivel most egyfordulós a szavazás egyértelműen az esélyes jobboldalira kell szavazni egyéniben.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 03. 16:11 | Sorszám: 142
Szerintem nem lesz meg az a kétharmad. Egy csomó eddig fideszes ismerősöm szavaz a jobbikra.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 03. 09:51 | Sorszám: 141
Megérkezett a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása is. A közvélemény-kutató szerint a választás legfeljebb annyi meglepetést tartogat, hogy lesz-e kétharmada Fidesznek - kérdés, hogy az ellenzék tábora ehhez mit szól?

A csütörtöki HVG-ben megjelent felmérés szerint a kormánypártra a teljes népesség 36 százaléka, ezen belül a választani tudó biztos szavazók 47 százaléka szavaz majd.
A választások közeledtével a szavazói aktivitás erősödött: nagyjából két héttel a válaszadók 62 százaléka biztosnak gondolta, hogy elmegy szavazni, vagyis többen, mint akár a 2010-es, akár a 2006-os választásokat megelőzően.

A Medián felmérése során ezúttal a megkérdezettek valóságos (18 pártot felsoroló) szavazólapon ikszeltek, és az összes válaszadó 5 százaléka, ezen belül a választani tudók 7 százaléka jelölte be ezeket a nemrégiben megjelent pártokat. Igaznak tűnik tehát a feltételezés, hogy az új választási törvénnyel beszabaduló kispártok megosztják az ellenzéki szavazatokat.A baloldali közös listát a népesség 18 százaléka (és a választani tudók 23 százaléka) támogatja.

Az LMP-t csak a választani tudók 3 százaléka támogatja, így bizonytalannak látszik, hogy bejut-e egyáltalán. A szélsőjobbos párt viszont 21 százalékon áll a biztos szavazóknál.A bizonytalan szavazók száma még így is magas, 40 százalék körüli, akit viszont válaszadásra bírta a kérdezőbiztosok, azok a Fidesz támogatásáról beszéltek.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 03. 07:34 | Sorszám: 140
Tegnapi vitaműsorban hallottam,hogy a garázs két beállós, és egy 34 négyzetméteres bővítésről van szó lakásügyben - Rogánéknál.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 02. 18:31 | Sorszám: 139
Én sem adnék 10 milliót egyetlen garázsért sem sehol ma Budapesten, ezért gondolom, hogy az a garázs nem kerülhetett 10 millió Ft-ba, csupán egy újságíró akart jó nagyot mondani, de ezzel azonnal hiteltelenítette is az írását.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 02. 18:28 | Sorszám: 138
Nem tudom hogy mit felejtett el Rogán és miért felejtette el, ezért nem tudok pálcát törni felette 2 lakás és egy garázs miatt. Egyébként ennyiért nem tudnék pálcát törni, semelyik párt tagja felett sem. Ez nagyon gyér dolog.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 02. 09:25 | Sorszám: 137
Barátom, egy olyan garázs, ami egy másik ember házában van, neked se ér meg tíz millert. Még ott sem.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 02. 08:54 | Sorszám: 136
"Nekem az nem nagy hír, hogy egy embernek 2 lakása meg egy garázsa van."

Persze hogy nem. De ha történetesen vagyonbevallást kéne készítened azért nem felejtenéd el az egyiket, különösen ha abban élsz.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 02. 00:59 | Sorszám: 135
Egyébként te is azt írod, hogy a garázsokat 3,7 millióért árulják (és lehet, hogy kevesebbért veszik meg ténylegesen), azaz nem 10-ért.Ezek szerint az újságíró minden adatát el kell osztani 2,7-el.
Hidd el nekem, próbálkoznak, próbálkoznak, csak nincs jó muníció.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 02. 00:55 | Sorszám: 134
Én meg azt utálom, ha hülyének néznek. Egy olyan újságíró, aki azt mondja, hogy egy garázs ma Budapesten 10 millió Ft, az menjen el a vasporosba. Hiteltelen. A többi szövegét is már kételkedve fogadom, ha egyáltalán hajlandó vagyok tovább olvasni. Az egész cikkből lesír a maszatolás, szarakodás. Valamit fölplankolt, de nem egészen tisztán, azután hozzákölti a hiányzó részeket, hogy én meg egyem meg. Hát egy nagy büdös lóhimbilimbit a szájába! Nekem az nem nagy hír, hogy egy embernek 2 lakása meg egy garázsa van. Vannak emberek, akik jól keresnek, soknak vannak szüleik, azok is szokták segíteni a gyerekeiket, némelyik még tehetős is. Két lakása sok embernek van, itt vagyok mindjárt én is, miközben még polgármester sem voltam soha.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 01. 18:52 | Sorszám: 133
Ez most már nem csak tépelődés, de mérgelődés is.
Most az általam egyébként szimpatikusnak gondolt Varga Mihály módosította vagyonnyilatkozatát. Ugyanabban a luxuslakóparkban lakik, ahol Rogán Tóni.

Na most komolyan, én kiosztanék ezeknek néhány kijózanító maflást. Mert a politikus urak ugye elvárják, hogy az önkéntesek ingyen, időt, sőt sokszor saját anyagi eszközöket sem kímélve kampányoljanak nekik, ők meg nem képesek egy szaros vagyonnyilatkozatot tisztességesen (mindkét értelmében) kitölteni, így minden nap muníciót adva az ellenzéknek. Ezzel sokak munkáját teszik tönkre. Mert hát teljesen életszerűen az ember ugye megfeledkezik arról, hogy egy átlagos lakásmérettel bővítette a rezidenciát.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 01. 13:25 | Sorszám: 132
Megjelent a Századvég választás előtti utolsó közvélemény-kutatása. Ebből kiderül, hogy a biztos pártválasztók körében a Fidesz-KDNP 51 százalékon áll, feleannyian támogatják a baloldali választási koalíció listáját, 18 százalék szerepel a Jobbik neve mellett, az LMP pedig bejut a parlamentbe.

A bizonytalanok száma is hónapok óta csökken, a legfrissebb mérések szerint számarányuk megfelel a 2002-es, 2006-os és 2010-es átlagnak - jelentette ki a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában a Századvég vezető elemzője.
Kossuth Rádió

Lánczi Tamás kifejtette: a kutatás arról tanúskodik, hogy a baloldali választási szövetség nemhogy nem tudta bővíteni táborát, de két-három hónapja minden közvélemény-kutató cég arról számol be, hogy csökkent a támogatottsága. Emellett "zárul az olló a Jobbik és az MSZP között, és bár a különbség még szignifikáns, a Jobbik már lőtávolon belül van" - közölte az elemző.

Kérdésre válaszolva kiemelte: lényeges változásra már nem számít az utolsó héten, mint mondta, a választók többsége már meghozta döntését. "Más lenne a helyzet, ha a két nagy politikai tömörülés fej fej mellett haladna, akkor beszélhetnénk hibahatárról, arról, hogy valaki az utolsó pillanatban egy jobb hajrával vagy kampánnyal a másiknak fölébe kerekedik" - magyarázta.

Lánczi Tamás hozzátette: öt nappal a választás előtt 25 százalékkal vezet a Fidesz-KDNP a nagyobbik vetélytársa előtt, ezért szerinte már nem lehet lényegesen fordítani az erőviszonyokon.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 01. 09:52 | Sorszám: 131
Én nem vagyok hajlandó homokba dugni a fejem. Ezt találni a lakóparkról ahol ezek a lakások vannak.

http://adatlap.ingatlanonki.hu/9342/11DA

Lakásméretek: 136 - 211 m²
Lakásárak: 81.50 - 162.60 millió Ft
Garázsárak: 3.70 millió Ft -- na ez meglepően olcsó, de lehet csak beálló
Szintek: uszodaszint, garázsszint, földszint, 1. emelet, 2. emelet, 3. emelet
Várható közös költség: 550 Ft/m²/hó --- na ez viszont nem semmi
Átlagos négyzetméterár: 597 ezer Ft/m²

mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 01. 08:02 | Sorszám: 130
http://mno.hu/parlamenti_valasztas_2014/szazadveg-stabilan-vezetnek-a-kormany ...
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. április 01. 02:03 | Sorszám: 129
Kovács Andrea rákérdezett a hétfő esti Magyarország élőben című műsorban. Vihar egy pohár vízben. Vett egy lakást a mostani lakása mellett, amelyre a libatolvaj azt mondta 300 millió Ft. Gondolom azért ezt az összeget mondta, hogy überelje Simon Gábor több-száz millióját. Ugyan már királylány! Miért nem mondott egyenesen 1-2 milliárdot? A mikrofon, vagy a papír azt is elbírja.

Majd itt lesz, még nincs ott:
http://www.utolag.com/MagyarorszagEloben0331.htm

(Azt egyébként, hogy a képviselők a vagyonnyilatkozatukat kézzel kapargatják be, azonnal beszüntetném. Nem igaz, hogy nem tudják az egész dolgot számítógépen elkészíteni, hogy a szamár rúgjon beléjük!)
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 31. 16:03 | Sorszám: 128
Nálam is Lázárral van egy szinten. Abban látom a nagy veszélyt, hogy ők az "utód generáció".
Meg ugye ő az aki egyszerre legalább 3-4 teljes (fizetéssel jutalmazott) állást vitt, miközben végighaknizta a bulvárt is. Arról ne is beszéljünk, hogy a kényszeres ballibnek megfelelés fedett pályás bajnoka.
Cirus
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 31. 15:04 | Sorszám: 127
Rogán akkor vált vércikivé, amikor a nejével a szexuális életükről beszélve hakniztak a TV-ben.. amúgy sem egy szimpatikus valaki, kár annyira tolni.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 31. 14:01 | Sorszám: 126
http://valasztas-2014.info/?gclid=CPv1w9ncvL0CFazHtAodb1AAqQ
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 31. 11:54 | Sorszám: 125
Rogán Tóni ügye eléggé necces

Ezt írja a ballib kampányportálnak indult 444
http://444.hu/2014/03/29/rogan-antal-kezd-belezavarodni-az-ingatlanugyebe/
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 29. 21:02 | Sorszám: 124
"Lehetnek olyan belső közvélemény-kutatások a Fidesznél, ami alapján sokan gondolkodnak azon, hogy megosszák szavazataikat a listás és az egyéni jelöltek között. Feltehetően egyéniben behúznák a fideszes jelöltet, listán pedig a Jobbikot vagy az LMP-t, hogy ne nyerje túl magát a Fidesz, legyen egy kis kontroll, ne érezzék, hogy akkora arcuk lehet."

Ha valóban van ilyen felmérésük, akkor ezt akár ezen topik indulása kapcsán is megerősíthetik.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. március 27. 13:28 | Sorszám: 123
Az eredeti témanyitóhoz
http://www.origo.hu/gazdasag/20140327-kitalalt-vancsura-istvan-egy-ujabb-nav- ...


Horváth András, az áfabotrány kirobbantója után egy újabb volt adóhatósági dolgozó állt a nyilvánosság elé. Vancsura István az APEH, illetve az abból 2011-ben alakult Nemzeti Adó- és Vámhivatal főosztályvezetője volt. Annál az alegységnél dolgozott, amely az országhatárokon átnyúló, láncolatos, hálózatos áfacsalásokat vizsgálta, a Kiemelt Ügyek Igazgatósága az adóhatóság szupercsapataként híresült el.

Vancsura István, akiről az elmúlt hetekben már tudni lehetett, de eddig csak N. úrként nevezte magát, állítása szerint azért most lépett a nyilvánosság elé, mert most gyűlt össze annyi irat, információ, amelyek
ezt megalapozták. Vancsura azt állítja, hogy a Kiemelt Ügyek Igazgatóságát (KÜIG) tudatosan szétverték. A 2007-ben létrehozott szervezeti egység életében 2011-ben jött el a fordulópont.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...