22:04:06
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Magyar föld
... Elejére 1. lap 
pandala
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. február 07. 11:30 | Sorszám: 42
A kommentárhoz:
Nem, az nagyonis jó hogyha áramlik befele a tőke, főleg hogyha olyan "cuccok" is keletkeznek, amit nem lehet később csak úgy "elvinni" az országból!!
A "baj" inkább az, hogy nincsenek/nem maradtak igazán nagy komoly saját cégeink.... Ld. például Svájcot, oda is beáramlott minden, viszont nagyon komoly nagy, saját cégeik is vannak, akár nemzetközi mércével mérve is!...
Persze, a'szem ma már ez is javulóban van, de nehéz átlátni, mert a franc se tudja már, hogy egy-egy magyarnak láccó (sicc!) cég valójában mennyire az, hogyha megnézzük a tulajdonosi szerkezetet....
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. február 07. 06:41 | Sorszám: 41
"Rekordokat dönt a külföldi tőke beáramlás"

... http://forum.vectrix.hu/?f=4&t=10191&m=677

Kommentár: Ez nem pozitívum, ez negatívum. A külföldi befektető a legális migráns !
R.András
Olvasta: 9 | Válasz | 2020. január 18. 08:21 | Sorszám: 40
A Mi Hazánk korlátozná a legális bevándorlást is

A Mi Hazánk Mozgalom az illegális bevándorlás mellett korlátozná a legális bevándorlást,
illetve a külföldiek ingatlanvásárlását is - közölte a párt új fővárosi elnöke pénteken
Budapesten.

Nagy Attila, a XII. kerületi Turul-emlékműnél megtartott sajtótájékoztatón példaként
említette, hogy van olyan XIII. kerületi háztömb, amelynél már a névtáblákon szereplő nevek
30 százaléka külföldi csengésű. Szükségesnek tartja a letelepedési engedélyek kiadásának
felülvizsgálatát - mondta.
... https://gondola.hu/hirek/249452-A_Mi_Hazank_korlatozna_a_legalis_bevandorlast ...
malom
Olvasta: 10 | Válasz | 2019. május 21. 20:02 | Sorszám: 39
Idézet:
Brüsszel a spekulánsok érdekében támadja a magyar földtörvényt
2019. május 21. 17:40

Brüsszel a külföldi spekulánsok érdekeit védve támadja a 2014 óta érvényben lévő magyar földtörvényt - írta az Agrárminisztérium (AM) az Európai Unió luxemburgi bíróságának ítéletére reagálva.

A testület kedden jogsértőnek ítélte azt a magyar rendelkezést, amely - a 2013-as földtörvényben - megszüntette a mezőgazdasági földterületeken más tagállambeli állampolgárok haszonélvezeti jogát. Ezzel Magyarország nem teljesítette a tőke szabad mozgásának elvéből és a tulajdonhoz való jogból eredő kötelezettségeit - írták.

A tárca közleményében leszögezi, a kormány mindent megtesz a magyar föld és magyar gazdák védelmében, mert a magyar földet magyar kézben kell tartani, és meg kell védeni a külföldi spekulánsoktól. Az AM azt ígéri, hogy tanulmányozza az ítéletet és minden jogi lehetőségeket kihasznál, hogy csak a törvények betartásával és ne azok kijátszásával lehessen gazdálkodni Magyarországon. Kiáll a magyar gazdák petíciója mellett is, amely elfogadhatatlannak nevezi, hogy Brüsszel az agrártámogatások csökkentéséből akar még többet költeni a migránsokra.

A közlemény felidézte, hogy a magyar törvény sok más uniós tagállaméhoz hasonlóan korlátozza a termőföld tulajdonának megszerzését és használatát külföldiek számára, véget vetve a nemzeti érdekeket feladó balliberális földpolitikának, amellyel zsebszerződésekkel spekulánsok kezére játszotta a magyar földeket. A jogszabály - mint írták - több százezer hektárnyi területet mentett meg attól, hogy a külföldiek földvásárlási moratóriuma után spekulánsoké legyen.
MTI
https://gondola.hu/hirek/238720-Brusszel_a_spekulansok_erdekeben_tamadja_a_ma ...
mamácska
Olvasta: 11 | Válasz | 2014. június 19. 09:59 | Sorszám: 38
Az uniós csatlakozást követő cukorgyár-bezárási hullám után most több település is üzemépítésen gondolkodik – írja a Magyar Nemzet. A Földművelésügyi Minisztérium szerint a tervek reálisak lehetnek, de a kormány érdemben csak a termelési kvóta megszűnése után dönthet az elképzelések támogatásáról.

Számos fejlesztési javaslat érkezett cukorgyárak létesítésére a Földművelésügyi Minisztériumhoz a közelmúltban. Ezek között az abádszalóki zöldmezős beruházási tervről is tudomást szerzett a tárca – közölte a Magyar Nemzet megkeresésére a minisztérium.
Korábban Kovács Mihály, a település polgármestere arról számolt be, hogy valóban léteznek elképzelések a cukorgyár felépítésére. Ezeknek szerinte az adhat alapot, hogy a térségben korábban sokan foglalkoztak cukorrépa- termesztéssel. Mint a Szoljon.hu portálnak elmondta, a vasútállomás közelében, Abádszalók és Pusztataksony között, zöldmezős beruházással épülhetne meg a cukorgyár, mintegy 80-100 milliárd forintos fejlesztés eredményeként. Az alapanyagot jelentő cukorrépát nyolcezer hektáron termesztenék, ehhez rendkívül kedvezők a feltételek. A közelben folyik ugyanis a Nyugati-főcsatorna, de iparvágány is rendelkezésre áll, így a szállítás is megoldott lehet.
A minisztérium szerint Magyarország 105,4 ezer tonna cukorkvótáját – ennél a mennyiségnél az uniós szabályok szerint nem állíthatunk elő többet – az egyetlen jelenleg működő cukorgyár teljes mértékben kihasználja. Ennek ismeretében a hazai gyártási kapacitás bővítésére, illetve új gyár beindítására reális esély a kvótarendszer megszűnés után, 2017 októbere után mutatkozik. A minisztérium szakértői kiemelték ugyanakkor, hogy a kvótarendszer megszűnése csak az egyik feltétele a fejlesztések sikeres elindításának.
Egy zöldmezős beruházás tervezésénél egyebek mellett fontos és pozitív körülmény lehet a nyereséges cukorrépa-termesztésre alkalmas termőterületek közelsége, de a helyszín infrastrukturális adottságai sem lényegtelenek. A termelési hatékonyság fokozása ráadásul az ágazat minden szintjén nélkülözhetetlen, különösen lényeges szempont a termőterületek öntözhetősége, valamint a tervezett feldolgozóüzem gazdaságos méretének kiválasztása. Arról sem érdemes megfeledkezni, hogy egy majdani cukorgyár versenyképességét döntően befolyásolhatják az uniós cukorágazat 2017 után kialakuló alapanyag- és végtermék-árszintjei, ez pedig igen összetett kérdéskör.
A tárca szerint mindezek függvényében a konkrét beruházási terv megvalósítása csak akkor indítható el, ha figyelünk az aktuális piaci folyamatokra, a termesztés és a feldolgozás gazdaságossági mutatóira. Ezek mellett természetesen elengedhetetlen feltétel a megfelelő hátterű befektető személye.

A teljes cikk: http://realista.hu/news/details/127346
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. május 24. 01:53 | Sorszám: 37
Elolvastam a második oldalát is....
Csak volt ott egy pár milliócska hátralék..., amelyre megállapítottak 9 millió kamatocskát, ami minden bizonnyal a nemfizetés miatt adódott, amit talán most 2014-ben már ki is fizettek, de persze erre már nem volt kiszámítva az újbóli kamat 2010 és 2014 között....jó kis bérlő...6 éven keresztül fizet részletekben elmaradt bérleti díjat és kamatot bírósági eljárás alapján kikényszerítve..... hát továbbra is állítom, hogy normális bérbeadó nem ilyen bérlőről álmodik.
Persze legjobb az állammal szerződni, hiszen ott mindig lehet számítani, korrupt és szarul dolgozó senkiháziakra, akik a munkabérükre csak mint jelenléti pénzre tekintenek....A minisztériumokban is elkelne az a bizonyos menedzser szemlélet....


tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. május 24. 01:24 | Sorszám: 36
Nem bántasz meg, még akkor sem, ha csak címkézel és semmi érvvel nem hozakodol elő. Nem baráti megoldás, de mit tegyünk, mindenki azzal főz, amije van.
Azzal nem tudsz meggyőzni, hogy te is mantrázod azt a szerencsétlen műkörmöst. Ezt teszi az ellenzék is. Én megengedem azt, hogy egy műkörmös is lehet földbérlő. Nekem nem áll a kettő ellentétben egymással. Sok ismerősöm van vidéken, akiknek több bevételi forrásuk van. Van például egy szabómester barátom, aki évek óta egyre nagyobb méretekben termel spárgát. Azt mondja, nagy üzlet. Bizarr mi? Ő is termelő, de közben nem műkörmös, hanem szabó. Nemrégiben meg szőlőtermelő lett. Ilyenek is vannak vidéken.
tiszavirág
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. május 24. 01:14 | Sorszám: 35
Úgy gondoltalak jobbikosnak, hogy rájuk szavaztál.
Én sem vagyok Fidesz-tag, csak rájuk szavazok.
Cirus
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. május 23. 13:05 | Sorszám: 34
Köszönöm, most már tiszta.. Bár azt továbbra sem értem, hogy a pályázatok elbírálásának szempontjai, illetve az eredmények miért nem nyilvánosak, de túl sokat kérnék, azt hiszem.
mpd
Olvasta: 9 | Válasz | 2014. május 23. 10:51 | Sorszám: 33
Khm-khm......
Olvasd el az ítéletet, legalább az első oldalát:

http://www.kishantos.hu/index.php?seo=&content=news&id=173
Cirus
Olvasta: 8 | Válasz | 2014. május 23. 10:45 | Sorszám: 32
Na látod, ez kimaradt, hogy bérleti díjat nem fizettek, meg bíróságra citálták a tulajt..
mpd
Olvasta: 7 | Válasz | 2014. május 23. 07:29 | Sorszám: 31
Kérészkém, nem akarlak megbántani, de nem jól látod a kérdést. Talán ha félretennéd a menedzserszemléletedet. Az államnak nem az a dolga, hogy két fillérért a kecskét kib...sza a sárból, mint egy középvállalkozás ügyvezetőjének.
mpd
Olvasta: 7 | Válasz | 2014. május 23. 07:27 | Sorszám: 30
Gazduram nem jobbikos. Már a jobbik sem elég radikális nekem. de mondjuk tag sosem voltam amúgy sem. Rájuk szavaztam tízben, ennyi az egész. Se pénzzel, se munkával nem segítettem őket, a jelenlegi helyi jobbikos vezetők nem is tudják, hogy én szimpatizánsuk voltam. Ők is megélhetési politikusok, én ilyenekkel nem állok szóba.
Nem mintha szégyellnivaló lenne, csak gondoltam tisztázzuk ezt a kérdést.
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. május 23. 02:19 | Sorszám: 29
Szerintem hiszti folyik ott. Nagy hiszti. Senki nem tud semmit, de mindenkinek véleménye van róla. Gazduram Jobbikos, utálja Orbánt, ezért szerinte nagy disznóság történik Kishantoson. El szoktam olvasni a Kishantosról szóló cikkeket, de azokból nem lehet megtudni az igazságot, mindegyik pártos. Gazduram is említi itt a "műkörmöst", ezt mindegyik ellenzéki mantrázza(akár balos, akár jobbos), közben már többször olvastam,sőt Fazekas miniszter szájából is hallottam egy interjú során, hogy a műkörmös nő, amikor gyerekkel volt otthon, akkor műkörmösséggel kereste a kenyerét, de van mezőgazdasági végzettsége is, és most földért pályázott. Lehet, hogy a műkörmösség vidéken nem megy olyan jól. Van ilyen. Vidéken az emberek sok mindennel foglalkoznak. Nekem is van tv-szerelő barátom, aki mellesleg gazdálkodik is. Nem olyan szokatlan dolog ez vidéken, pláne nem a szorgalmasabb fajtánál. Ángyánt sem tudom hova tenni, pedig róla is elolvasok mindent, sőt meghallgatom a videóit is. A krapek nem százas. Azt látom, hogy utálja azt az erdélyi gyereket, aki azt hiszem államtitkár és ezekkel a pályázatokkal foglalkozik. Szerintem ott lehet generációs probléma is, a vén öregúr túl okosnak tarthatja magát, professzőr, nehéz elviselnie, hogy utána is jönnek fiatalok.... Ez nagyon sok idősödő embernek a baja.
Ezek a kishantosiak nem fizettek bérleti díjat, sőt Bíróságra mentek. Te akarnál egy olyan bérlővel újra szerződni, aki nem fizet sőt még Bíróság elé is citál? Mert én nem akarnék. A hepciáskodás nem sok jóra vezet...
Meg kellett volna ezt gondolni korábban kishantosi proletárok!
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. május 23. 01:56 | Sorszám: 28
Korábban azt sem tudta az olyan egyszerű polgár, mint amilyen én is vagyok, hogy Kishantos egyáltalán létezik. Hogy hol volt nagy a híre, nem tudom. Egy biztos, ha nekem egy bérlő nem fizetne, sőt bíróságra menne ellenem, úgy rúgnám ki, amikor lejár a bérleti szerződése, hogy a lába sem érné a földet.
Cirus
Olvasta: 7 | Válasz | 2014. május 22. 17:26 | Sorszám: 27
Vagy egyes egyedül Ángyán miatt? Az azért gáz..
Cirus
Olvasta: 7 | Válasz | 2014. május 22. 17:26 | Sorszám: 26
Ezt a rombolást nem értem, illetve épp azt, hogy miért éppen ez kellett, valami oka biztos van?
mpd
Olvasta: 7 | Válasz | 2014. május 22. 14:39 | Sorszám: 25
Most beszélhetnék itt tervszerű vetésváltásról, mezei leltárról meg effélékről, de minek. A lényeg világos, észérveknek itt nincs helyük.
mpd
Olvasta: 7 | Válasz | 2014. május 22. 14:38 | Sorszám: 24
Ezek kicsinyes és szarfűrészelő érvek.
Normális kormány nem tesz tönkre egy ilyen nemzetközi kapcsolatokkal bíró, trendi ződ(öko, bio) gazdálkodást oktató, népszerűsítő mintagazdaságot. (Attól függetlenül mondom ezt, hogy én maximálisan kikacagom ezeket a ZŐDségeket)
Mert:
1. NEM IGAZ, hogy más földeket már nem lehetett találni, amit kioszthattak volna annak a néhány csókosnak
2. mindenhol preferálják ezt a fajta gazdálkodást, erre mi meg leromboljuk
3. ha Ángyán nem karolja fel őket (meg az LMP), vígan meghosszabbították volna a szerződésüket, ez meggyőződésem. Azt a vitás tartozást meg majd szépen lerendezték volna civilizált módon.
De neeeeem, a kormányzat rájuk rúgta az ajtót mint a kommandósok az uzsorás cigányokra.
orosz_hussalata
Olvasta: 7 | Válasz | 2014. május 22. 14:24 | Sorszám: 23
Mert mikor vettették, akkor sem azok használatában volt, akik vetettek.
Ha engedik kinőni, akkor mehet a perpatvar, hogy kié a termés. A korábbi bérlő ennek tudatában vetett

Az ördög a részletekben van, és azt kevesen ismerik. De

- A bérlet lejárt, teljes joggal nyerhetett más
- A "mintagazdaság" ügyének nyilván nem tett jót, hogy a választási kampány témájává tette az ellenzék
- tény, hogy a jelenlegi bérlőket pedig rendszeresen akadályozzák abban,hogy termelést folytassanak a bérleményükön
Cirus
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. május 22. 14:08 | Sorszám: 22
Ez annyira jó minőségű föld? És miért kellett kiszántani, amit már egyszer bevetettek?
mpd
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. május 22. 13:08 | Sorszám: 21
És az sem igaz, hogy a mintagazdaságon keresztül Ángyán prof.-ba akartak rúgni egy nagyot. Nem-nem. Itt minden a nemzeti érdekeknek megfelelően történt.
mpd
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. május 22. 13:07 | Sorszám: 20
Ha így érted, akkor pártszerűtlen, radikális hőbörgő vagy, nemkülönben az ellenzék szekértolója!
A látszat természetesen ezúttal is csal, az is csak ködösítés, hogy az új tulajok egy része nem is lakik ott, nem is foglalkozott korábban mezőgazdasággal (az egyik műkörmös volt), és az sem igaz, hogy a mintagazdaságot és annak tagjait kizárták a pályázatból egy vitatott tartozás miatt!
Cirus
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. május 22. 12:54 | Sorszám: 19
Aha. Szóval valakinek kellett a föld, ugye jól értem?
mpd
Olvasta: 6 | Válasz | 2014. május 22. 12:18 | Sorszám: 18
http://www.kishantos.hu/
Van (volt) ez a mintagazdaság, népfőiskola, nemzetközi hálózatba illeszkedett, bio-és ökogazdálkodást folytatott stb. állami földeken.
Aztán az állam, figyelmen kívül hagyva, hogy hosszútávú programok is voltak ottan, nem kötött velük a lejáró bérleti szerződést meghosszabbító újabb szerződést, hanem kiosztotta a mintagazdaság földjét új bérlőknek.
Ez, azt hiszem, nagyon tárgyilagos összefoglaló.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...