12:42:45
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Orbán modell lett Európában
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. november 27. 14:08 | Sorszám: 84
Magyar elemek a német "kormányprogramban"
napi.hu
Az energiaárak mérséklését és az európai szintű tranzakciós adó bevezetésének forszírozását is tartalmazza az a német konzervatív CDU/CSU páros, illetve a szociáldemokrata párt (SPD) vezetőinek megállapodása. Az egyezségből akkor lehet kormányprogram, ha átmegy az SPD pártszavazásán.
... http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/magyar_elemek_a_nemet_kormanyprogramba ...
... www.facebook.com/margit.erchegyi
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 28. 07:19 | Sorszám: 83
"..(a pokol tüzén égjen örök időkig Raskóval együtt)."
No, EZ(!) a döntő különbség közöttünk! Én nem kívánnék ilyet még Raskónak sem, pedig vele kapcslatban egyezik a véleményem az Önével.Antall-nak meg pláne nem kívánom, mert--dacára annak, hogy a hibáit én is látom--az Ő megítélésében nagy az eltérés a véleményeinkben.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 27. 09:55 | Sorszám: 82
Más tészta. Azért is fel kellett volna koncolni néhány embert. Sajna, már néhányan áteveztek a másik oldalra, ezért nemigen lehet bolygatni az ügyet.
Jethro Tull
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 27. 09:47 | Sorszám: 81
Ehhez képest a libázás gyerekcsínynek tűnik.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 27. 09:29 | Sorszám: 80
Mellékesen: mindig a mezőgazdaság az áldozat.
Antall a kárpótlással vette meg a kisgazdákat (a pokol tüzén égjen örök időkig Raskóval együtt).
Az unnyós csatlakozás ára a mezőgazdaság leépítése volt. A fideszkormány örök bűne, hogy a végén Megyóéknak kellett utólag kikuncsorogni némi engedményt.
Az első fideszkormány úgy jöhetett létre (hozzáteszem: hálistennek), hogy a mezőgazdaságot odadobták Torgyánnak.
És most.... kell az új klientúra, az új birtokos réteg (lásd OV nászura, a politika összefonódik a kuláksággal), hát mivel stafírozzák ki az újakat: földdel.
Ennél már nincs lejjebb.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 27. 09:24 | Sorszám: 79
...ott hullanak a favágók.
Jethro Tull
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 27. 09:22 | Sorszám: 78
Hogyne tudná. Csak leszarja. Ahol fát vágnak...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 27. 09:21 | Sorszám: 77
Az motoszkál bennem: mennyi föld kéne még azoknak, akik ebben a legújabb körben gyűjtögetik a területet? Semmi nem elég? kell a mintagazdaság földje is? ne szántsuk föl nekik a futballpályákat (ja az most éppen nem aktuális, de korábban volt ilyen is!), a temetőket, a természetvédelmi területeket (ilyen is volt, lásd az elszántott kunhalmok)?
Legyen már elég, a rohatt életbe!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 27. 09:15 | Sorszám: 76
Hát ez mondjuk tényleg szemétség, baromság és még ésszerűtlen is.
Hja, Kishantoson nem a "gazdák" bitorolták a földeket, ez tűrhetetlen volt immár. Méghogy alulról jövő kezdeményezés.... hát mit képzelnek ezek?! Mikor ott sorjáznak az ősi földjeikért a volt tulajdonosok leszármazottjai?! (ősi föld: azaz 1947-ben a földosztáson kapott. Szögezzük le, hogy parasztok esetében duplán nonszensz ősi földekről beszélni)
alexander
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 26. 23:08 | Sorszám: 75
Nézzétek meg, hogy mi folyik a háttérben.
Ln nem hiszem, hogy orbán nem tudja, hogy mit művelnek körülötte...
http://www.youtube.com/watch?v=frSJatif018
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 26. 15:46 | Sorszám: 74
Már bocsánat, de a Munkáspárt részéről ez csak választási ígéret. És mint azt jól tudjuk, a baloldali választási ígéretek nem nagyon járnak együtt megvalósítási szándékkal...
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. szeptember 26. 15:44 | Sorszám: 73
Nem ez az első eset, hogy külföldi országok átvesznek olyan kezdeményezéseket, amiket az Orbán Viktor vezette kormány valósít meg – vélekedett a Századvég vezető elemzője annak kapcsán, hogy a magyarországi mintát követve ígéri az energiaárak lefaragását a brit Munkáspárt.


Befagyasztja a lakossági és a családi vállalkozásoknak felszámolt áram- és gázdíjakat a brit Munkáspárt, ha kormányra kerül – ezt a párt miniszterelnök-jelöltje jelentette be. Ed Miliband hangoztatta: tudja, hogy a szolgáltatók tetszését ez nem fogja elnyerni, de az energiacégek már túl hosszú ideje számláznak az indokoltnál többet. Az egyik ismert londoni közgazdász szerint a Munkáspárt egyértelműen a magyarországi példát követi, amikor alacsonyan próbálja tartani az energiaárakat.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 12. 07:18 | Sorszám: 72
Ha nem is "közös király"-ságban--mint gyakorlati megvalósításban--gondolkozva, de egy szoros(-abb) magyar-lengyel együttműködésben IGENIS VAN FANTÁZIA.Szóval nem hülyeség!
keresztkem
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 11. 19:01 | Sorszám: 71
... A könyv befejező részében pedig Igor Janke interjút közöl Pawel Kowal EP-képviselővel, a Lengyelország a Legfontosabb párt elnökével, volt külügyminiszter-helyettessel. Szerinte Közép-Európa rendíthetetlen és befolyásos helyzetbe kerülhetne, ha Orbán partnereket tudna találni a régióban. Hozzáteszi: „Ha a középkorban élnénk, meg lehetne hívni Orbánt a lengyel trónra is, mint annak idején Nagy Lajost, és megint perszonálunióban élhetnénk. Néha az az érzésem, hogy Lengyelországban egyesek komolyan játszanak a gondolattal, hogy ilyesmit kezdeményezzenek”. A nyugati sajtóban megjelent kormánykritikák tüzében különösen érdekes, ha egy másik európai országból ilyen pozitív véleményt hallunk vezető politikusunkról - nem mellesleg minden irónia nélkül.

... http://polma.blog.hu/2013/08/10/orban_mint_lengyel_tronorokos
... www.facebook.com/balazs.adam29?hc_location=stream
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 05. 18:27 | Sorszám: 70
Rosszabb, mint a Kotolár kutya, pedig az is kiszimatolt mindent anno!
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 05. 15:27 | Sorszám: 69
Ezen az átok se fog!
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 05. 15:25 | Sorszám: 68
Nem rohadt még meg ez a bórác? Azt a janicsár csetnik fajtáját neki...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 05. 14:43 | Sorszám: 67
Te például kutya vagy, a rühösebbik fajtábul.
'raus!!!!
alma
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 05. 14:40 | Sorszám: 66
Egyik kutya másik eb?
Ejnye...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 05. 14:17 | Sorszám: 65
No, én nem viccelek ezzel az ideológiai sulykolással.Én 1000%-os biztonsággal tudom,ssúlykolással vagy anélkül, mindegy, hogy "ez van", s hogy ez ÚGY van ahogyan én látom.Ön nem agyalágyult--MÁR MOST--hanem primitiven buta, erőszakos és néha pökhendi ÁLDOZAT! Aki 'minderről mitsem tud, ÁMDE ANNÁL INKÁBB "AZ", mert "mindezt" épp frecht pökhendiságe erősiti 1000%-os biztonságú igazsággá.
Nekem legföljebb egy dolgot lehet fölróni--TERMÉSZETES ZSENIALITÁSOM MELLETT, melyre persze, mint sokan, Kegyed is írigykedik--hogy mondanivalómat nem tudom túl egzaktul KIFEJEZNI.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 05. 13:57 | Sorszám: 64
Nem ad itt már a látszatra se senki.
A nép csak kapkodja a fejét.
El kéne zavarni a vasporos p....ba az egész kenyérpusztító semmirevaló bandát.
huszárló
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. augusztus 05. 13:45 | Sorszám: 63
Felénk is így van ez, akik eddig kb. milliárdokat söpörtek be a szociktól, most átálltak és a fideszben teszik nagyjából ugyanezt. A jobbikok dettó, ők még álcahálót se húznak magukra, szömtül pofába nyomják át a 40-50 millákat egymás cégébe, ahonnan csak lehet.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 05. 13:29 | Sorszám: 62
Valóban, egy picinkét hasonlítunk egymásra, bármennyire sértő ez mindkettőnkre nézve.
Én jobb helyzetben vagyok, mert mondhatom: majd ha vén agyalágyult leszek, ijjen leszek'e éppen mint ez a kriptaszökevény Keresztkemm.!!.?!

Az ideológiai sulykoláshoz: ne vicceljünk kérem ezzel az óvodai sulykolással. Azok a kis suttyók mit sem értettek az egészből.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 05. 13:06 | Sorszám: 61
1.) A sértegetáést azt azért mindketten megtanultuk frankón.
2.) És. Irja: "A hetvenes-nyolcvanas években, amikor nekem a fejembe kellett volna verni az ideológiát, már lehetett (3 évente) Nyugatra járni." No EZ A MONDATA BIZONYITJA, HOGY NEM ÉRTI--NAGYON-NAGYON NEM(!)--hogy mit írtam az 'előbb.(de azért sérteget--épp úgy, ahogyan én szoktam)Ugyanis.
3.) Azt az ú.n. "ideológiát", azt már az óvodába' de minimum az alsó tagozatba TANICCSÁK, amiről én beszélek.
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 05. 11:21 | Sorszám: 60
Na mostan mán marhaságokat mondott Öregúr.
De nem baj, a napi mérlege még így is pozitív.
A hetvenes-nyolcvanas években, amikor nekem a fejembe kellett volna verni az ideológiát, már lehetett (3 évente) Nyugatra járni. Jöttek a nyugati filmek. És onnantól senki emberfia el nem hitte a sok maszlagot. Tegyük hozzá rögtön: maguk az ideológusok, meg a sulykolók SEM hitték el már akkor, egyszerűen egy kötelezően bemagolandó szósz volt az egész, amit senki se vett komolyan.
Megint más kérdés, hogy SZÓBAN véletlenül sem lehetett áthágni ezt az eszmerendszert, ellenben a gyakorlatban mindenki áthágta, elsőként pont az ideológusok. Nem véletlenül ment oly simán, zökkenőmentesen az átállás: kidobták a régi lemezeket, felrakták az újakat.
Nem tűnt fel Önnek, hogy gyakorlatilag NULLA azon ideológusoknak a száma, akik a rendszerváltáskor elveszítették állásukat, pozíciójukat? Hirtelen elkezdtek tudszoc helyett tudkap-ot oktatni oszt jónapot.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...