14:48:28
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Orbán modell lett Európában
... Elejére 1. lap 
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 03. 14:08 | Sorszám: 45
"annyit ér" ezt saját maga akasztotta a nyakába.
Szerintem ő egy nyomulós jogász ( nagy vagyon, de kizárólag a közigazgatásban "dolgozott"), akinek annyi esze van, hogy mindig azt mondja, amit a közönsége vár.
Én nem vennék tőle használt autót.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 03. 14:07 | Sorszám: 44
Én nem tudom, hogy IGAZ-e amit itt ír, T.MPD--én mindenesetre nehezen hiszem el, de inkább NEM HISZEM.De tegyük föl, hogy mégis igaz.Akkor is van nagyon sok tehetséges, potens sőt értékes ember a FIDESZ-ben, aki Dr.O. mellett áll közvetlenűl és a helyébe lép, ha kell, de CSAK AKKOR(!) ha valami miatt föltétlenűl kell--mondjuk Dr.Balog Zoltán nagytiszteletű úr. De azt NE(!) MONDJA senki, hogy Dr.Balogh se jó, Szíjártó se jó, Kósa Lajos se jó, Borkai se jó! Mert akinek senkisem jó, ott igenis ŐBENNE VAN A HIBA: abban akinek "ez" sem, meg "az" sem meg "amaz" sem felel meg!
Az dugja föl az újját a saját seggébe és tekincse miniszterelnöknek..sajátmagát!
keresztkem
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 03. 13:29 | Sorszám: 43
Jó, ilyen nevet bárkire ráakaszt a szocliba banda, ez nem jelent semmit. Annál okosabb, hogy ilyesmivel elkaphassák...
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 03. 10:05 | Sorszám: 42
Lázár egy idióta, karrierista nyomulonc. Nem ért semmihez, csak agresszív.
És nem is feddhetetlen, lásd a "Hússzázalékos Jani" becenevét.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 02. 19:57 | Sorszám: 41
1.) Én nem mondtam, és nem is írtam "azt" sehol, hogy TELJESEN EGYENÉRTÉKŰEK Dr.O.V.-al.DE "VANNAK" és NAGYON JÓK ŐK IS--EZ TÉNY!Mert.
2.) a.) Attól hogy Ön "herótot" kap valakitől, attól még NEM KAP MINDENKI MÁS IS "herótot".
b.) Lázár is nagyon jó, ha valóban nincs is Benne akkora erő..ez igaz!
c.) Dr.Varga Mihály is KOMOLY KVALITÁS: finom, okos, mértéktartó, nyugodt.
d.) Önnel ellentétben én IGENIS szavaznék Rogán-ra is Kocsis Máté-ra is de akár még Kósa Lajosra vagy a győri, olimpiai bajnok tornász polgármester-re, Borkai Zsolt-ra.
3.) Úgyhogy vannak "jók", ha Dr.O.-al nem is teljesen "csereszabatosak".
Én legalábbis "így" látom.
keresztkem
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 02. 17:52 | Sorszám: 40
Lázárban sehol nincs az az erő, ami Orbánban megvan. Más fiatalok kik lennének onnan? Szíjjártótól herótot kapok, a pár egyéb fidelitásos nagy 0, Rogán még fiatal, elég okos is, de ő sem az, akire szívesen szavaznék. Az ellenzék meg Vonától akárki balosig nyeretlen kétéves O.V. mögött...
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 02. 16:59 | Sorszám: 39
Attól, hogy valaki jó véleménnyel van egy másik emberről--itteni esetünkben Dr.O.V.-ról--'attól "az" még NEM AZT JELENTI, hogy "el van, vagy el lenne ájulva tőle"! Egyrészt.
Másrészt abban nem igazán értek egyet Önökkel--annak ellenére sem, hogy én nem Fideszes, ámde KDNP-s vagyok--hogy Dr.O. "környezetében" ne lennének olyan kiváló emberek, még akár a fiatalabbak között is, akik alkalmasint ne tudnának Dr.O. helyébe lépni--ha úgy hozná a sors vagy a helyzet.
Persze elfogadom, hogy akiket én elfogadhatónak tartok vagy látok,sőt, meg is értem,hogy esetleg azt a személyt Ön vagy Önök nem--mert nyilván nem ugyanúgy itélik-itéljük meg az embereket, a kvalitásaikat.De például biztos vagyok abban, hogy Lázár-t--akit sokan nem kedvelnek, mert véleményük szerint "túl kemény"--pont egy ilyen helyzetre vagy célra "nevelik ki" és "tartják melegen".
keresztkem
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 02. 16:05 | Sorszám: 38
Jó, elájulva én se vagyok, ugyanamiatt.
Meg amiatt, hogy extra hülye tanácsadókkal (is) veszi körbe magát, és mindent elhisz nekik. Még nagyobb baj hogy a végsőkig ragaszkodik hozzájuk. De ő legalább télleg jószándékkal van, persze a pokolba vezető út is....
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 02. 15:28 | Sorszám: 37
Én picit másként látom, én nem vagyok OV-től sem elájulva (főleg azért, amit a holdudvarnak megenged). Az mszmp-ben ( mszp + bajnai + gyurcsánypárt + smuck + a többiek) a számomra elfogadhatatlan ( hozzá nem értő, idióta, korrupt, értékeimet becsmérlő, idegenszívű ) politikusok aránya 99%, a fideszben meg 60%.
Az lmp-t szadesz szag lengi körül, a jobbikban pedig a hőzöngő idióták aránya kb. 80%.
huszárló
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 02. 15:13 | Sorszám: 36
Ez a fidesz szerencséje, hogy az összes ellenzéki politikus a bokájáig nem ér föl OV-nek. Sajnos, a fidiben sincs más, aki néha beugorhatna a helyére. Mind1, így jártunk, van egy jó csatárunk, addig hajtjuk, amíg futni tud.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 02. 13:20 | Sorszám: 35
Eggyetértek.
De erősödik bennem az "egy annyuk van" érzés is. Mégpedig azért, mert a klientúra gyanúsan átfedi a korábbit.
OV személye az, ami fölé helyezi a fideszkormányt bármelyik másiknak. Nélküle seckó jednó lenne.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 02. 13:11 | Sorszám: 34
Hát igen.
Az is lehet olvasata az egésznek, hogy aki felelősen, felmérve a lehetőségeit, és a kockázatokat nem vett fel deviza alapú hitelt, hanem a további takarékoskodás mellett döntött, azt szívatják. Az ő adójából mentik meg a többit, és az ő megtakarításait sarcolják.
Tücsök-hangya viszonylatban egyértelműen a tücsköket támogatják. ( de leginkább az élősködőket )

Nálam nem áll most jól a szénájuk. Most erősen a "ki a legkevésbé ártalmas" verseny zajlik.

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. augusztus 02. 11:46 | Sorszám: 33
....a megtakarítások utáni 6% EHO mellé. Meg a tranzakciós adó emelése mellé.
Ezek már nemigen tudhatók be pusztán kommunikációs bakinak....
keresztkem
Olvasta: 3 | Válasz | 2013. augusztus 02. 08:38 | Sorszám: 32
"..azt gondolom a luxusáfa egy baromság. .."
Én "ebben" nem lennék olyannyira bizonyos.Mert sszerintem!
Attól függyően lehet "baromság" vagy nem "az", hogy TÖBBET HOZ-É a "konyhára"--úgymond--mint "VISZ" el onnan.
Ha többet hoz, akkor igenis NEM BAROMSÁG!
Ha többet "visz" el a keresztény-nemzeti jobb-tól, akkor valóban baromság!
Abban Önnek kétségkívül igaza van, hogy az ú.n. "luxusingatlanadó" az BUKTA volt.És még más, több olyan intézkedés is, melyet a "kiemelkedően magas jövedelműek"-ról lehúzott SÁP-ként IS(!) kommunikálni lehet(ett).Ámde!Tessék emlékezni arra, hogy:
a baloldal egyfolytába' azt pofázza, miszerint a "Fidesz mindenben a KIEMELKEDŐEN MAGAS JÖVEDELMŰEKNEK" KEDVEZ! Az, hogy Ön vagy én NEM VESSZÜK BE E "BALOS MASZLAGOT".., tkp. LÉNYEGTELEN! Sokan beveszik, főleg azok, akik 2010-ben is csak protest szavazók voltak ránk. Ennélfogva az ő választási megtartásukat vagy elnyerésüket, ami NEM SMAFU(!), IGENIS SZOLGÁLHATJA--esetleg--ez a "luxusáfa dolog".
Én azt mondom, attól függően valóban '"baromság"--vagy nem "az"--hogy 'hogyan csináljuk meg? Ha "úgy" csináljuk meg, mint a luxusingatlanadót, akkor valóban inkább NE TEGYÜK EZT SEHOGY.Ha sokkal jobban, akkor csináljuk!
Kérdezheti, hogy' csináljuk jobban? Hát ÚGY, hogy KOMOLY(!!!) választói támogatási GARANCIÁKAT KAPHATUNK ott mi "jobbosok", ahol erre igenis nagy szükség van, vagy lehet.Pl. északkelet Magyarországon, ahol több helyen--pl. Kazincbarcika, Sajószentpéter stb..--jelenleg is maszopos domináns "befolyás" van.Nekünk ezt itt 'errefelé IGENIS DRÁGA és nem jó!
Ám ha Önök nem akarnak velünk--úgymond--"foglalkozni", és nem óhajtanak a mi "pitiáner dolgainkkal", tkp. velünk(!) törödni, ergo: azt óhajtják, hogy "zuhanjunk vissza" a ballib posványába, akkor tkp. igaza van.
keresztkem
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 31. 09:49 | Sorszám: 31
Személy szerint azt gondolom a luxusáfa egy baromság. Emlékezzünk csak a luxusingatlanokra kivetett adóra. Az mekkora bukás volt, pedig az ingatlan megfogható.

A luxusáfa alól olyan könnyű lesz kibújni, hogy csak az nem teszi, aki nem akar.

Ugyanakkor pl. Vitorlás a Balatonon luxus (mert látszik), vitorlás az Adrián, , vagy valami távolabbi helyen nem luxus (mert nem tud róla a nav). Nyaraló dettó.
Mit nem tud megvenni Bécsben/Londonban/Interneten!!! a luxuscikkre vágyakozó, amit itthon megtud? Az áfa amúgy is itt magasabb, csak még inkább külföldön fog vásárolni.

Egyébként kampánykommuunikációshablaty dimenzióban is gyengus (szerintem ezt célozza), mert az lesz a válasz, hogy megint egy új adó.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 31. 09:26 | Sorszám: 30
Nyitott lehet az Európai Unió arra, hogy hazánk bevezesse a kormány által tervezett luxusáfát – mondta a Hír TV Magyarország élőben című műsorában a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.


Parragh László szerint Brüsszel sorra veszi át a Magyarországon már kipróbált intézkedéseket. „Az EU sorra veszi át azokat az intézkedéseket, melyeket Magyarország az elmúlt években megcsinált. Akár adórendszerben, akár más területeken. Egy új világ alakul nagyon erőteljesen. Ezzel szembesülnek, van, akiknek jobban megy, van, akiknek lassabban, de a folyamat egyértelmű, hogy ez mikor lesz sikeres, annak a peremfeltételei már mások. Ugyanis ha a szomszédos országokban csökkentik a luxusadó áfáját, az komoly kockázattal jár a magyar költségvetést tekintve, ha a többiek is erre az útra lépnek, akkor egy világos, egyszerű adórendszer alakulhat ki” – mondta Parragh László.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 29. 11:23 | Sorszám: 29
http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/ragados-unortodox-magyar-pelda-117 ...

Egy cikk a szokatlan gazdaságpolitikáról,melyet egyre többen követnek Európában.
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 23. 12:19 | Sorszám: 28
Azt írja ez a szerencsétlen elmebajos Gy. a Facebook-ján, hogyasszngya:
"..Gyurcsány üzenete Orbánnak: "Engem nem tudtok elkapni!"
HáT MI MEG 'ASZONGYUK: AKKOR SEM(!) "KAPNÁNK EL" HA FELTARTOTT KÉZZEL IDEJÖNNE.
Legföljebb kihívnánk a mentőket.
keresztkem
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. július 23. 07:20 | Sorszám: 27
Kaczynski okos ember, tudja mit beszél! Egyrészt.Persze az is IGAZ, hogy ugyan Varsó nem, de Krakkó a "csikkzsebbe vágja" Budapestet "városszépségben", urbánus jóhangulatban! Mindennek ellenére mégis igaz és nagyon helyes, amit a lemgyel MINISZTERELNÖK (tudom: jövendőbéli--és közelmúltbéli-- miniszterelnök) állít.
keresztkem
hulot
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 23. 02:25 | Sorszám: 26
A növekvő nyomor mindig radikalizmust eredményezett...aztán jött a vég, s a romokon áttörő új nemzedék átkozta a múltat.
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 22. 13:46 | Sorszám: 25
http://fn.hir24.hu/vilag/2013/07/22/retteg-europa-az-orbani-modell-terjedeset ...
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. július 18. 15:30 | Sorszám: 24
Óriási hátszelet kaphat Orbán - pánik Brüsszelben?


Varsót olyanná kell tenni, mint amilyen Budapest - jelentette ki nemrégiben Jaroslaw Kaczynski volt lengyel kormányfő, akinek radikális jobboldali pártja a népszerűségi listák élére ugrott. A magyar modell követése beindította a vészcsengőket Brüsszelben és az európai fővárosokban.
... http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/oriasi_hatszelet_kaphat_orban_panik_br ...
... www.facebook.com/gbathori?hc_location=stream
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 16. 20:13 | Sorszám: 23

Rokonszenvtüntetést tartottak hétfő délután lengyel fiatalok a varsói magyar nagykövetségnél az Orbán-kormány támogatására, tiltakozván az Európai Unió túlságosan nagy mértékű beavatkozása ellen a magyar belpolitikába.
... http://kdnp.hu/news/varsoban-kialltak-az-orban-kormany-mellett
keresztkem
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. július 16. 09:15 | Sorszám: 22
"..Ésszerű fideszesek is kellenek az orbánizmus lebontásához..."--nyilatkozza Szelényi Zsuzsa 'nassaosasszony a Népszabó mai számában.Önmagát a FIDESZ egyik alapitó-jának avanzsáltatva-aposztrofálva.
Én ugyan inkább úgy emlékszem hogy ő is--Szelényi Zs.--inkább SZDSZ alapitó volt,mint Fidesz alapitó, ámde annyi igaz a dologban, hogy volt egy idő a FIDESZ-nél valóban, talán nem is olyannyira hosszú idő, amikor a Fidesz-t az SZDSZ "élcsapatának" vagy "utánpótlásbázisának" netán ifjúsági fiókpártjának tartották sokan--ez még a; "csuhások, térdre imához" korszak volt.Amikor Fodor Gábor, Hegedűs István, Ungár Klára, Molnár Péter, Bozóky András és egyéb DISZPINTYEK "virultak" ottan, osztván NYÁLASAN(!)az észt gazdagon fröcskölve-csorgatva a MAGYAR DOLGOZÓ NÉP SZÁMÁRA! Hálistennek hamar elmúlt ez a KÓRÁLLAPOT, s az emlitettek módszeresen elhúztak onnét is--Istennek hála!
Visszatérve Szelényi Zsuzsához és az idézett lózungjához! ÉS MI VAN AKKOR--kérdem szeretettel--HA AZOK AZ "ÉSSZERŰ FIDESZESEK" NEM AKARJÁK "LEBONTANI" AZ ORBÁNIZMUST? Vagy: nem is oly' nagyon akarják, mint az Szelényi nagysád föltételezi? Akkor ők már nem is "ésszerűek"(?) vagy mi a túró?
keresztkem
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. július 03. 10:44 | Sorszám: 21
Szívesen,máskor is kedves!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...