22:42:13
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Üzenet
... Elejére 1. lap 
gajo
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 14. 21:05 | Sorszám: 375
Gyurcsány záratta be Lipótmezőt, ideje lenne az újraindításnak!
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 14. 20:45 | Sorszám: 374
Csodáltam például, hogy mamácskáék minden napra komplett ebédet készítettek. Minden nap elolvastam, hogy mit főztek, és elméláztam rajta, hogy mi lenne, ha egy nap késéssel mi is elkészítenénk azt, amit mamácskáék. Nálunk ez nagyon liberális módon van megoldva. Megőrülnénk, ha minden napra komplett ebéd készülne. Ettől függetlenül minden nap mindig eszik mindenki valamit. Persze amíg dolgoztunk, a munkahelyeinken ebédeltünk és hétvégén volt családi ebéd, most már csak ketten vagyunk és valahogy a nagy evészetnek is vége. A karantén előtt minden második szombaton volt nálunk nagy családi ebéd, most, a karantén miatt ez megszűnt. Hiányzik. Pedig rengeteg munkával járt. Tíz főre bevásárolni, elkészíteni, levezényelni, elmosogatni, elpakolni, stb. Hát ezt most mind nem kell csinálni és lehet, hogy a jövőben már le is szokunk erről a rendszerről.

tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 14. 20:30 | Sorszám: 373
Hiányolom a nőket.
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 14. 20:29 | Sorszám: 372
Nem tudom, de úgy érzem.
gajo
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 14. 19:47 | Sorszám: 371
Szóval közéjük tartozol:

https://www.dailymotion.com/video/x7cxql4

A GAZDA vajon miért tűri ezt?
pandala
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. április 14. 19:25 | Sorszám: 370
Mindenki az, ami lenni szeretne! LMBTQI!
Én, például, robot vagyok, a Jenő férje! ..
R.András
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. április 14. 19:17 | Sorszám: 369
Mivel még 1 fórumtalálkozóra sem jöttél el, honnan tudod, hogy a fórumozók kifélék, mifélék ?
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 14. 18:50 | Sorszám: 368
Igaz.
De miért éppen a nők?
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 14. 17:15 | Sorszám: 367
Mi vagyunk a keménymag!!
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 14. 17:13 | Sorszám: 366
Te még ennyit sem tudsz, sz'al, jobb lenne ha hallgatnál... Ha már, képtelen vagy normálisan, érvekkel "vitatkozni"....
Mondjuk, meglepő, hogy most kivételesen milyen sok szavatot írtál ebben a hsz.-edben! ..
Amit meg tudni vélsz, arról meg általában azonnal kiderül, hogy hamis. Kicsi teljesítmény. Miazhogy! Nagyonis. ....
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. április 14. 16:59 | Sorszám: 365
Ti nem szoktatok azon elgondolkodni, hogy miért csak mi maradtunk meg itt a fórumon? Mamácska volt az utolsó nő, a többi már mind korábban elment.
gajo
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. március 22. 18:27 | Sorszám: 364
. ennyit tudsz a világról, a ponton kívül minden merő hablaty
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. március 22. 17:41 | Sorszám: 363
Hmm.
menta
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. március 22. 08:44 | Sorszám: 362
Játék. Igen. Lényegét tekintve játék a világmindenség. Ez a mérhetetlen emberi szenvedést tekintve cinikusan hangzik, azért nem mondják ki. De a világvallások mélyén az ember fellelheti. És könnyebbé teszi a szenvedések elviselését, vagyis gyógyító erejű, ami a (világ)vallások célja is.
https://www.arcanum.hu/hu/online-kiadvanyok/Lexikonok-keresztyen-bibliai-lexi ...

"Ami velünk történik, végső lényege az, hogy játék. Mert sorsunknak csak az ember felé eső oldala komoly, nehéz és szomorú. Az istenek felé eső oldal derűs, mert látszik, hogy céltalan túláradás, öröm, játék. S ezt az ember csak akkor látja, ha maga is istenivé lesz, ha rálát önmagára felülről – ha játszik."
Hamvas Béla
pandala
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. március 22. 05:20 | Sorszám: 361
(( Ja és, na pont az ilyesmi az, ami nem "hidd el" kérdése. Nincs mit "elhinni"! Már ha abból indulunk ki,
hogy az átmérőket, távolságokat "elhiszük". Azután már nem lehet mellébeszélni! ))
pandala
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. március 22. 05:13 | Sorszám: 360
Hát, akkor az hamisítvány. Mondom! ... Ilyen a tér.

Itt egy illusztráció arra amit mondok:
https://youtu.be/tRb5Wwm6ba4?t=30

És még ezen is ""hamisítva"" van a Föld - Nap távolság!!

Ne viccelj már! Csak animációval lehet az ilyesmit bemutatni/érzékeltetni, te sem láthattál mást!! :-D
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. március 22. 04:57 | Sorszám: 359
Hidd el nekem, ezek nem olyanok, mint amire én emlékszem.
Az mellbevágó.
Ezek az animációs rajzok érdektelenek. Nem hatnak meg.
pandala
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. március 22. 04:44 | Sorszám: 358
Példul, az utolsóval kapcsolatban azt fogadom el, hogy Darwin elmélete valszeg elég jó,
de nem erőltetném rá a "teremtésre" is! Mint ahogy nincs is! Manapság már a hívők is elfogadják, hogy azé'
elég önjáróra lett megteremtve az Univerzum, és nemigen avatkozik be Isten a folyamatokba "direktbe'" ..
pandala
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. március 22. 04:30 | Sorszám: 357
A nagyszüleim vallásosak voltak, de én már nem lettem az, mert elmosta a szocializmus ..
Volt, hogy 90 után megpróbáltam "újra" 'hinni', de ugye az már nem ugyanaz ;--))
Megbékéltem azzal, hogy nem keverem a természettudományi végzettségemet és ismereteimet semmilyen vallással,
és/de nem utasítom el azt ami a kereszténységből jó és megmaradt!
pandala
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. március 22. 04:20 | Sorszám: 356
De igen!! Pont azért, amit a #351(352)-ben írtam! Sajnos, ez ilyen egyszerű.
Ha egy (nagyon rövid) idő után még mindig jelzed egy ponttal a Földet akkor az már gyakorlatilag hamisítvány!!
Még egy nagyobb csillaggal hasonlítva is!!! Nem hogy egy 'Nap'rendszerrel ... satöbbi .. ))
tiszavirág
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. március 22. 04:12 | Sorszám: 355
Nem, sajnos nincs rajtuk.
pandala
Olvasta: 8 | Válasz | 2020. március 22. 04:11 | Sorszám: 354
Amit te keresel, az szerintem ezeken is rajta van, a videók közepe/vége fele...
tiszavirág
Olvasta: 6 | Válasz | 2020. március 22. 04:09 | Sorszám: 353
Hadilábon állok a hittel.
Iszonyatosan kételkedő vagyok, miközben egyáltalán nem vagyok ateista.
Két olyan eset van, amikor úgy érzem, ezt csak ISTEN teremthette, az egyik az a videó, amit most keresek, tehát a Föld helye a világmindenségben, egyáltalán a világmindenség maga, a másik, amikor a madarakat nézem (bár egyáltalán nem kedvelem őket), azt a rengeteg formát, csodálatos színeket. Ha ez utóbbiakat látom, mindig azt gondolom, ezeket a Jóisten jókedvében teremthette. Játszott. Mint a mai gyerekek a Playmobillal.
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. március 22. 04:07 | Sorszám: 352
Láttam olyan videót, amelyen a mi Nap* nevezetű csillagunk is seperc alatt eltűnik,
mert olyan pici még egy nagyobb méretű egyke csillaghoz képest is!! ..

*) Ami meglehetősen nem kicsi! Miazhogy!!
pandala
Olvasta: 7 | Válasz | 2020. március 22. 04:04 | Sorszám: 351
A #346(#344)-os az tkp. ilyen, de már nagyon hamar eljön az a pont,
amikor már pici piros pontnak sem lehet ábrázolni, hiszen olyan nagy a különbség!!....

100 milliárd fényév ... az elég nagy ..
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...