18:00:30
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Jó hírek (2)
... Elejére 1. lap 
dejszen
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. szeptember 24. 14:48 | Sorszám: 137
Éjjen! Már kettő szabadon élő tigris rohangál Nepálban!
Walaki
Olvasta: 8 | Válasz | 2018. szeptember 24. 00:19 | Sorszám: 136
Idézet:
2018. szeptember 23. vasárnap 20:57
Nepálban alig tíz év alatt megduplázódott a vadon élő tigrisek száma
MTI
Nepálban alig tíz év alatt megduplázódott a vadon élő tigrisek száma, s ezzel a Természetvédelmi Világszervezet (WWF) szerint az első olyan ország lesz, ahol sikerül ezt a kitűzött célt elérni.
gajo
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. december 09. 22:45 | Sorszám: 135
gajo
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. december 06. 11:53 | Sorszám: 134
Nem is akarlak meggyőzni!
Mivel csak egy hajót látok abba kell kapaszkodni.
mackó
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. december 06. 07:36 | Sorszám: 133
Ne készíts. Nem győztél meg.
gajo
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. december 05. 22:03 | Sorszám: 132
Csöcsörcsilnek nincs igaza! Neked sincs! Már régen találtak jobbat, de a demokraták titkolják!
gajo
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. december 05. 21:59 | Sorszám: 131
Hm. Első esetben a rádió kimarad. Tesó...
gajo
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. december 05. 21:23 | Sorszám: 130
Én? Reggel? Ezt-azt?

"Az életet már megjártam"...
gajo
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. december 05. 21:05 | Sorszám: 129
Hm, Bayer. Kedvelem is, meg nem is.
Kedves Mackó semmit sem mondtál...
Én is örülök...
Gyógypedagógus, szoftverfejlesztő, cipész, óvónő, villanyszerelő, dramaturg /ez utóbbi nem rokon/, a többiuek "szakmáját" nem ismerem ... /ha gondolod készítek egy kis magán összesítést/.

Nagy a munkaerőhiány... én személyesen tapasztaltam a kialakulását, mint munkáltató, a szakképzettek elmentek, sokan elmentek... a lufi egyszer csak pukkan, nagyot, nagyon nagyot...
gajo
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. december 05. 20:40 | Sorszám: 128
Bizony az csak bigyó volt...
Egyébként már a fene sem emlékszik a hallatlan eredményekre.

55.56-tól, csak egy perc
https://www.mediaklikk.hu/2017/07/15/nezze-vissza-a-17-fina-vizes-vb-megnyito ...
Omniscient
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 22. 00:17 | Sorszám: 127

" Még soha, senki nem cáfolta meg így Soros György hazugságát
Bordács Bálint2017.11.21. 12:42

Az egyszerű hírfogyasztó számára a megszokott mederben zajlott a hétfő reggel, hiszen a balliberális portálok öles szalagcímekben, szokás szerint összehangoltan tálalták a hírt, miszerint Soros György szerint a világon minden hazugság. Megtudhattuk, hogy a milliárdos spekuláns meglátása szerint egyértelműen az ellene ármánykodó kormány hazugsága, hogy ő irányítja az Európai Unió döntéshozatali folyamatát. Ami ezután következik, azt a Monty Python alkotói is megirigyelnék, csak a helyzet az, hogy most a kiábrándító valóságról van szó. A napokban jelent meg a Soroshoz közel álló politico.eu-n egy lista Brüsszel politikáját legbefolyásosabban alakító nőkről, amelyen az ötödik helyet csípte meg Soros alapítványának európai ügyekért felelős igazgatója, eggyel megelőzve egy uniós biztost, aki amúgy szintén Soros embere, miközben Soros szerint szó sincs arról, hogy beleszólna az európai ügyek menetébe. Na, erre varrjanak gombot. A Soros-galaxis hazugságban és hülyeségben verhetetlen, utánozhatatlan, legyőzhetetlen."


http://www.origo.hu/itthon/20171120-soros-gyorgy-bravurosan-megcafolta-soros- ...
Omniscient
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 19. 14:15 | Sorszám: 126
http://www.origo.hu/itthon/20171119-eloszor-gyozott-osszetettben-magyarorszag ...
Omniscient
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. november 19. 11:24 | Sorszám: 125
https://www.csillagaszat.hu/hirek/meg-tobb-gravitacios-hullamot-talalt-a-ligo/
Omniscient
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 19. 07:38 | Sorszám: 124
vicces, amikor "fontos" emberekről megy a diszkurzus
mackó
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 10. 07:53 | Sorszám: 123
Ilyenek mindig is voltak, sajnos lesznek is. Én kimondottan örülök a böszme aktivizálódásának, többet visz ő a baloldalról, mint hoz az ő konyhájára ...
tiszavirág
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 09. 19:18 | Sorszám: 122
Legyen neked igazad!
Én kissé félek, hogy a sok hülye könnyen meggyőzhető.
Lásd a Böszme újabb támadását a határon túliak ellen.
A felmérésekből kiderül, hogy a Kádár rendszerben szocializálódottak döntő többsége bizony ma sem érzi annak jelentőségét, hogy mit jelent a magyar nemzet lelki egyesítése. Nem érdekli őket, hogy az elcsatolt területek magyarjainak milyen óriási jelentőségű az állampolgárság és nem is annyira a választójog.
De a Kádári kisember irigy, nem érdekli, hogy magyarok mit szenvednek a határon túl, nem is annyira testileg, mint inkább lelkileg. Ott bozgorok, itt románok.
Sajnos bennük a kenyérféltés munkál inkább, mint a magasztos eszmék.
mackó
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 09. 07:50 | Sorszám: 121
Utolsó gondolatmenethez:
Elfelejtik a kedves globalisták, hogy az akkori állapot eléggé "érdekes" volt. Simicska akkor "borult" ki, a jobboldalon sokan kapkodták a fejüket, hogy mi is történt? Egy toronymagasan megnyert választás után jött ez zűrös időközi, amelyen alacsony részvétel mellett próbáltak eligazodni a jobboldali szavazók. Némiképp hasonló az eset a II. kerületi Horvát Csabika polgármesteri győzelméhez, amikor is brutális jobboldali fölény mellett nevető harmadikként megkaparintotta a pozíciót. Egyszer volt Budán kutyavásár, a következő választáson már figyelt a budai polgár ... Így lesz ez pl. a veszprémi körzet esetében is.
tiszavirág
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 08. 23:05 | Sorszám: 120
Tudja nagyon jól, hogy nem igaz, de a sajátjainak beszél, buzdít.

Emlékszel, amikor egy nevenincs portál kihozta, hogy az aznap kinevezett miniszterelnök- jelölt Botka népszerűbb, mint Orbán? Orbitális hazugság, de figyeld meg hányan emlékeztetik még ma is a hallgatóságot erre!

Vagy, nem múlik el nap, hogy valamelyik internáci ne böfögné valamelyik médiumban, hogy a választók többsége kormányváltást akar. Hol? Miért is? Ki mérte? Hol mérte? Magyarázat nincs, de notóriusan mondják.

Gyakran hiányolom is a nemzeti oldal képviselőitől, hogy ezekre nem válaszolnak.Pedig ki kellene röhögniük.

Mostanában állandóan arra hivatkoznak a globalisták, hogy bizony meg lehet verni a Fideszt, hiszen Kész Zoltán és a meztelenkedő ózdi polgármester is győzött az időközin.
Én bizony lemennék ezekbe a kerületekbe és rákérdeznék az ott élőktől, hogy mondják már meg, meddig jutottak a választottjukkal? Azt hiszem, sokuknak lóghat az orra...
Szívesen néznék egy ilyen műsort!



tiszavirág
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 08. 22:49 | Sorszám: 119
A "vizesbigyó"-ról:

https://www.youtube.com/watch?v=RVk5qM324o0
tiszavirág
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 08. 22:44 | Sorszám: 118
December 4-én kezdik az adást.
mackó
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 08. 08:13 | Sorszám: 117
Azért az röhejes Horntól, a republikonos főmuftitól, ahogy elemzi a Fidesz bukását, miközben nálunk is toronymagasan vezet ...
mackó
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 08. 08:10 | Sorszám: 116

Most olvasom a Magyar Idők online-on, hogy az Echo TV milyen fejlesztés alatt áll ...

Viszont! Érdemes lenne az illetékeseknek elgondolkozni azon, hogy választásokig az ingyenes sávba kellene áttolni, s a MindigTV földi sugárzásába is szabad utat kellene adni az adónak ...
mackó
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 08. 08:03 | Sorszám: 115
Köszönöm, én örülök, hogy Magyarországon dolgozhatok, nem mellesleg a számtalan lehetőség közül egyet sem használtam ki, hogy külföldre mehessek. Hazai viszonylatban is több lehetőség közül választhatok, megjegyzem hűséges típus vagyok, így a kezdetektől (27 éve) nem váltottam munkahelyet, csak a környezetem alakult át.

Ma, aki Magyarországon dolgozni akar, az tud. Nem mellesleg mi lasszóval és viszonylag jó fizetéssel sem találunk megfelelő szakembert, s legnagyobb meglepetésre az alacsony képzettséggel rendelkező személyek próbálkoznak külföldön. Mi évente több újonnan próbálkozó kollégától köszönünk el, érdemei elismerése mellett ...

Hogy a családodból hányan mennek külföldre, nem általánosítható, s nyugodtan hagyd figyelmen kívül a tényeket.

Találtam egy idevágó cikket, a Világgazdaságban (no jó, nem egy RTL), ha mégis meg akarod érteni a miérteket, olvasd el.
Idézet:

Stadion vagy útépítés: tévhitek a hazai infrastrukturális fejlesztések kapcsán


Idézet:
A stadionokra és egyéb, sportoláshoz kapcsolódó infrastruktúra fejlesztésére fordított összegek gyakran jelennek meg a hazai közgondolkodásban meg nem vásárolt lélegeztetőgépek, ki nem cserélt iskolaablakok, meg nem épített utak vagy épp fel nem újított vasúti sínek formájában. A valóság ezzel szemben az, hogy Magyarországon 2010 és 2016 között több mint 6 ezermilliárd forintnyi, közfinanszírozott infrastrukturális beruházás valósult meg (EU-s és állami forrásokból), 2020-ra ez az összeg pedig várhatóan eléri a 10 ezermilliárd forintot is. Mindeközben stadionokra és egyéb sportlétesítményekre az évtized végéig mintegy 300-350 milliárd forintot, a fenti összeg 3-3,5 százalékát fordítja a kormányzat.
A közúti, vasúti és egyéb közlekedési infrastruktúra fejlesztésére több mint 3 ezermilliárd forint jutott 2016-ig, míg kórházfejlesztésre, oktatási és kutatási intézmények, valamint egyéb társadalmi infrastruktúra fejlesztésére közel 1,2 ezermilliárd forint. A környezeti és energetikai infrastruktúra terén is jelentős beruházások valósultak meg, mintegy 1,8 ezermilliárd forint értékben, beleértve árvízvédelmi és ivóvízminőség-javító beruházásokat, megújuló energetikai fejlesztéseket, szennyvíztisztító telepek korszerűsítését. Az évtized végéig valamennyi említett területen további fejlesztések várhatók, részben a hazánk számára még mindig rendelkezésre álló uniós források felhasználásával, valamint egyre nagyobb mértékben a hazai költségvetésre támaszkodva. A jelentős, részint hazai finanszírozású programok közül kiemelendő a Modern városok program, amelynek keretében 23 megyei jogú városunk és környezetük fejlesztése valósulhat meg a következő években, mintegy 3,5 ezermilliárd forint értékben.
E beruházások mellett 2010-től kezdve a szabadidős és professzionális sport infrastrukturális feltételeinek megteremtése és fejlesztése is kiemelt cél. A dinamikus, évi 3 százalék feletti gazdasági növekedés eredményeként pedig lehetőség is nyílik e beruházások megvalósítására. A nem létező vagy 40-50-60 éve amortizálódó pályák és stadionok (újjá)építésére – jórészt a Nemzeti stadionfejlesztési program keretében – 2020-ig várhatóan 200-250 milliárd forintot fordít a kormányzat, beleértve az új Puskás Ferenc Stadion felépítését is. Emellett komoly költséget jelentett a 2017-es vizes vb rendezéséhez szükséges infrastruktúra megépítése is. Ez az a világesemény, amelyet 2021-ben mindenképp megrendeztünk volna, ám a mexikói Guadalajara visszalépése miatt már 2017-ben sor került rá. A kapcsolódó infrastrukturális fejlesztésekre mintegy 92 milliárd forintot költött Magyarország. Ez együtt hozzávetőleg 300-350 milliárd forint közkiadás, ami valóban jelentős összeg, tíz év alatt azonban a hazai GDP egytized százalékát sem éri el, és mintegy 10 ezermilliárd forintnyi infrastrukturális beruházással áll szemben.
Mindezekből is látszik, hogy ma még súlyos tévhitek élnek a hazai közgondolkodásban az infrastruktúra fejlesztése, illetve a stadionokra és hasonló beruházásokra fordított összegek nagyságrendje kapcsán. A következő években, a minket körülvevő épített környezet további megújulásával együtt, talán ez is változni fog.
tiszavirág
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 08. 00:11 | Sorszám: 114
Csökken az ellenzék támogatottsága:

https://www.youtube.com/watch?v=86S7WqWwf2s

gajo
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 06. 22:35 | Sorszám: 113
Ugyan! Sosem voltam bőbeszédű...
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...