11:57:28
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Jó hírek (2)
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 08. 22:49 | Sorszám: 119
A "vizesbigyó"-ról:

https://www.youtube.com/watch?v=RVk5qM324o0
tiszavirág
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 08. 22:44 | Sorszám: 118
December 4-én kezdik az adást.
mackó
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 08. 08:13 | Sorszám: 117
Azért az röhejes Horntól, a republikonos főmuftitól, ahogy elemzi a Fidesz bukását, miközben nálunk is toronymagasan vezet ...
mackó
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 08. 08:10 | Sorszám: 116

Most olvasom a Magyar Idők online-on, hogy az Echo TV milyen fejlesztés alatt áll ...

Viszont! Érdemes lenne az illetékeseknek elgondolkozni azon, hogy választásokig az ingyenes sávba kellene áttolni, s a MindigTV földi sugárzásába is szabad utat kellene adni az adónak ...
mackó
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 08. 08:03 | Sorszám: 115
Köszönöm, én örülök, hogy Magyarországon dolgozhatok, nem mellesleg a számtalan lehetőség közül egyet sem használtam ki, hogy külföldre mehessek. Hazai viszonylatban is több lehetőség közül választhatok, megjegyzem hűséges típus vagyok, így a kezdetektől (27 éve) nem váltottam munkahelyet, csak a környezetem alakult át.

Ma, aki Magyarországon dolgozni akar, az tud. Nem mellesleg mi lasszóval és viszonylag jó fizetéssel sem találunk megfelelő szakembert, s legnagyobb meglepetésre az alacsony képzettséggel rendelkező személyek próbálkoznak külföldön. Mi évente több újonnan próbálkozó kollégától köszönünk el, érdemei elismerése mellett ...

Hogy a családodból hányan mennek külföldre, nem általánosítható, s nyugodtan hagyd figyelmen kívül a tényeket.

Találtam egy idevágó cikket, a Világgazdaságban (no jó, nem egy RTL), ha mégis meg akarod érteni a miérteket, olvasd el.
Idézet:

Stadion vagy útépítés: tévhitek a hazai infrastrukturális fejlesztések kapcsán


Idézet:
A stadionokra és egyéb, sportoláshoz kapcsolódó infrastruktúra fejlesztésére fordított összegek gyakran jelennek meg a hazai közgondolkodásban meg nem vásárolt lélegeztetőgépek, ki nem cserélt iskolaablakok, meg nem épített utak vagy épp fel nem újított vasúti sínek formájában. A valóság ezzel szemben az, hogy Magyarországon 2010 és 2016 között több mint 6 ezermilliárd forintnyi, közfinanszírozott infrastrukturális beruházás valósult meg (EU-s és állami forrásokból), 2020-ra ez az összeg pedig várhatóan eléri a 10 ezermilliárd forintot is. Mindeközben stadionokra és egyéb sportlétesítményekre az évtized végéig mintegy 300-350 milliárd forintot, a fenti összeg 3-3,5 százalékát fordítja a kormányzat.
A közúti, vasúti és egyéb közlekedési infrastruktúra fejlesztésére több mint 3 ezermilliárd forint jutott 2016-ig, míg kórházfejlesztésre, oktatási és kutatási intézmények, valamint egyéb társadalmi infrastruktúra fejlesztésére közel 1,2 ezermilliárd forint. A környezeti és energetikai infrastruktúra terén is jelentős beruházások valósultak meg, mintegy 1,8 ezermilliárd forint értékben, beleértve árvízvédelmi és ivóvízminőség-javító beruházásokat, megújuló energetikai fejlesztéseket, szennyvíztisztító telepek korszerűsítését. Az évtized végéig valamennyi említett területen további fejlesztések várhatók, részben a hazánk számára még mindig rendelkezésre álló uniós források felhasználásával, valamint egyre nagyobb mértékben a hazai költségvetésre támaszkodva. A jelentős, részint hazai finanszírozású programok közül kiemelendő a Modern városok program, amelynek keretében 23 megyei jogú városunk és környezetük fejlesztése valósulhat meg a következő években, mintegy 3,5 ezermilliárd forint értékben.
E beruházások mellett 2010-től kezdve a szabadidős és professzionális sport infrastrukturális feltételeinek megteremtése és fejlesztése is kiemelt cél. A dinamikus, évi 3 százalék feletti gazdasági növekedés eredményeként pedig lehetőség is nyílik e beruházások megvalósítására. A nem létező vagy 40-50-60 éve amortizálódó pályák és stadionok (újjá)építésére – jórészt a Nemzeti stadionfejlesztési program keretében – 2020-ig várhatóan 200-250 milliárd forintot fordít a kormányzat, beleértve az új Puskás Ferenc Stadion felépítését is. Emellett komoly költséget jelentett a 2017-es vizes vb rendezéséhez szükséges infrastruktúra megépítése is. Ez az a világesemény, amelyet 2021-ben mindenképp megrendeztünk volna, ám a mexikói Guadalajara visszalépése miatt már 2017-ben sor került rá. A kapcsolódó infrastrukturális fejlesztésekre mintegy 92 milliárd forintot költött Magyarország. Ez együtt hozzávetőleg 300-350 milliárd forint közkiadás, ami valóban jelentős összeg, tíz év alatt azonban a hazai GDP egytized százalékát sem éri el, és mintegy 10 ezermilliárd forintnyi infrastrukturális beruházással áll szemben.
Mindezekből is látszik, hogy ma még súlyos tévhitek élnek a hazai közgondolkodásban az infrastruktúra fejlesztése, illetve a stadionokra és hasonló beruházásokra fordított összegek nagyságrendje kapcsán. A következő években, a minket körülvevő épített környezet további megújulásával együtt, talán ez is változni fog.
tiszavirág
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 08. 00:11 | Sorszám: 114
Csökken az ellenzék támogatottsága:

https://www.youtube.com/watch?v=86S7WqWwf2s

gajo
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 06. 22:35 | Sorszám: 113
Ugyan! Sosem voltam bőbeszédű...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 14 | Válasz | 2017. november 06. 22:14 | Sorszám: 112
Reggel nem határozol el semmit sem, csak csinálsz ezt-azt.... Mert már nem alszol.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. november 06. 22:06 | Sorszám: 111
Platón nem élt semmiféle ""valódi"" demokráciában.
Na, jó-jó, mi sem annyira....
Felkesz Deneverr
Olvasta: 13 | Válasz | 2017. november 06. 22:05 | Sorszám: 110
De csak azért, mert (ezek szerint) nem értetted meg.
Ha megértetted volna, akkor valami értelmesebbet szóltál volna hozzá... Mármint, hogyha nem értesz vele egyet. ....
gajo
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. november 06. 21:57 | Sorszám: 109
Az elhatározott elhatározás elhatározásának az elhatározása... Igen, ez már iránymutató...
menta
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. november 06. 21:52 | Sorszám: 108
Platón szerint a demokrácia a csőcselék uralma (oklokrácia), azoké, akik a szabadságot megfelelő erények (például mértékletesség) hiányában a szélsőségességig fokozzák, s így a szabadságból szabadosság lesz. Állam című államelméleti műve nyolcadik könyvében megjegyezte, hogy a demokráciában mindenki a gazdagságot és a gyönyört keresi, ami káoszhoz, majd türanniszhoz vezethet. „A szertelen szabadság, úgy látszik, szertelen szolgaságba csap át, magán-, és állami életben egyaránt. […] Hihetőleg a türannisz nem más alkotmányból, de épp a demokráciából születik, a szertelen szabadságból támad a legvégső, legbőszebb szolgaság.”
gajo
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. november 06. 21:50 | Sorszám: 107
Ez is csak egy lózung!
negyven rabló
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 06. 21:45 | Sorszám: 106
Tényleg nem. A lényeg ugyanaz!
Felkesz Deneverr
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. november 06. 21:07 | Sorszám: 105
szerintem, azt is ő mondta, amit én írtam ide...
de az is lehet, hogy nem, s csak annyit mondott, amit te írtál
mindegy, nem túl lényeges itt, most ..
negyven rabló
Olvasta: 12 | Válasz | 2017. november 06. 20:42 | Sorszám: 104
Csak picit módosítanék Churchill ügyben: "A demokrácia a legrosszabb kormányzási forma - nem számítva az összes többit, amellyel az emberiség időről időre megpróbálkozik."
(Más kérdés, hogy mit volt képes művelni Drezdában, amikor már Hitler térden volt.)
Felkesz Deneverr
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. november 06. 20:32 | Sorszám: 103
azaz, sokan kitaláltak már 'jobb' rendszert!!
Melyek nem működnek. S valszeg nem is jobbak!
negyven rabló
Olvasta: 11 | Válasz | 2017. november 06. 20:31 | Sorszám: 102
Attól függ, hogy egyedül, vagy párban ébredek.

Az első esetben: ablaknyitás, rádió, WC, műkávé, cigi, békés bambulás a mennyezetre, elhatározása a már régen elhatározott festésnek.

A második esetben: csókolom drága, micsoda éjszakánk volt, kinyithatom az ablakot? Hozom a kávét, meggyújtom a cigit. Ne törődj vele, majd én elmosogatok, a porszívó meg ráér pénteken is ha jössz, de kapsz egy plusz csokikockát! Na jó, kettőt is, de szombaton te mosol!

Na, hát nagyjából ez van!
Felkesz Deneverr
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. november 06. 20:26 | Sorszám: 101
Gajo, ne haragudj, de egy dologra vigyázz!:
nem minden 'lózung', ami annak ""látszik""!!!! A tények néha mást mondanak....
Ez nagyon fontos, mondom én, aki azé' meglehetősen kritikus vagyok a jelenlegi ""pártelittel"" szemben...
De, sajnos ez van. Igaz Csőrcsill mondása, miszerint a ""demokráciánál"" még senki sem talált ki jobb rendszert! ....
Sajnos.
gajo
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. november 06. 18:53 | Sorszám: 100
Mit akarsz reggel?
gajo
Olvasta: 10 | Válasz | 2017. november 06. 18:51 | Sorszám: 99
Nem utálom! Csokira is szívesen költök.
gajo
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. november 06. 18:49 | Sorszám: 98
Sztornó!
gajo
Olvasta: 9 | Válasz | 2017. november 06. 18:38 | Sorszám: 97
Ez miért ide került?
gajo
Olvasta: 8 | Válasz | 2017. november 06. 18:29 | Sorszám: 96
Persze, az unalomig ismételt lózungok, minden oldalról. Tudod a személyes "élményeket" és a közeli /gyermekkoromtól ismert/ ismerősök tapasztalatait egyetlen hírcsatorna sem tudja megváltoztatni. Lehet, hogy "dől a lé", de akkor ellopják.
Nyilván akadnak normálisan működő intézmények is, de ilyenről nemigen hallottam, vagy csak a fizetős rendszerbe, esetleg a politikai elitnek /függetlenül pártállástól/ fenntartott nemtom milyen nevű egységekben.

Nem használok az általad megnevezett módszerek közül egyet sem! Nekem a sport semmit sem jelent, legalábbis ez az agyontömjénezett reklámsport. Fa Nándort és a hozzá hasonlókat becsülöm, de amikor a saját rokonom mondja röhögve, hogy mennyit keres és még kötelező edzés sincs..., no ez nekem sok.
Reménytelenül reménykedtek a jó fociban, de helyette csak a silányságot kapjátok.
Gazdaságilag érthetőek ezek a beruházások, ennél már csak a fegyverkezés húzná jobban a gazdaságot. Nagy kérdés a végeredmény!
Itt volt ez a vizesbigyó, megfelelő hangoskodással minden oldalról, de az senkinek sem tűnt fel, hogy a megnyitón az egész világ előtt meghamisították a történelmünket, el is tüntették a NET-ről, vajon miért? /Valakinek mégis feltűnt/.

Nem tudom mjennyi a külföldön élő magyarok száma. A saját -tágabb- családi körömben talán heten élnek és dolgoznak külföldön. Valamennyien 30-40 közöttiek. Semmiféle statisztikát sem hiszek el! Én a cicializmusban nőttem fel, javarészt a kapitalizmusban-demokráciában dolgoztam, velejéig romlott, hazug mind a kettő!

Örülj, hogy dolgozhatsz...
negyven rabló
Olvasta: 7 | Válasz | 2017. november 06. 16:27 | Sorszám: 95
Megnyugtató.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...