01:50:21
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Andrew Vajna dosszié
... Elejére 1. lap 
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 28. 14:54 | Sorszám: 28
Te szemfüles! Elárulom a gyakorlatomat.
Amikor felmegyek a fórumra, megnézem, mi volt a legutolsó hsz., amit még láttam az engem érdeklő témákban.
Ebben az esetben Gajo 4-ese volt az utolsó. Onnan jöttem fölfelé. Reagáltam Mackó 6-os és 8-as számú hsz-ére, majd láttam, hogy a 9-esben megtalálta a kérdéses oldalt. Írhattam volna, hogy heuréka, de nem írtam, mert nem tartottam fontosnak, és akkor jöttél te, panda,kapitamunista, mandala és még ki tudja hogy hívnak.

Nem tudom észrevetted-e, hogy a te hsz-idra általában sose írok semmit.
(Most ne gyere azzal, hogy most is írok. Ha nem velem foglalkozol, teljesen érdektelen a számomra, hogy mit írsz.)
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 28. 02:32 | Sorszám: 27
aha, látom, te okoska
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 28. 00:26 | Sorszám: 26
...de nagyon jó, hogy te olyan szemfüles vagy.
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 28. 00:25 | Sorszám: 25
Én is észrevettem, te sasszem.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 20:49 | Sorszám: 24
nem tűnt el, nem vették le a cikket; ld. a következő hsz.-t (#9)
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 20:46 | Sorszám: 23
"A korábbi tulajdonos által hétfőn a cégbíróságon beiktatott beadványbók kiderült, hogy Fonyó cége, a Megapolis Media Zrt. nem értesítette őket az üzletrész „állítólagos” megszerzéséről, maga a német tulajdonos nem járul hozzá a zálogjog törléséhez, amelyet a jövőben sem kíván engedélyezni a Megapolisnak. A dokumentációt az igazgatótanács két tagja, Conrad Albert és Gunnar Wiedenfels írta alá.

A Pro7Sat.1-nak azért van zálogjoga a TV2 mögötti összes cégen, így a TV2 Media Group Holdings Kft.-n is, mert 2013-ban úgy adta el a tévét, hogy engedélyezte a vételár későbbi kifizetését, cserében pedig elzálogosította a társaságot, írja a Népszabadság. Még két nappal Andrew G. Vajna adásvételi szerződése előtt lehívták a 2013 óta létező jogosítványaikat, és megszerezték azt a két céget, melyen sokáig a TV2 mögötti cégcsoport „állt”. Majd jelezte a cégbíróságnak – szintén elsőként –, hogy ezen a két cégen keresztül megszerezte a TV2 Media Group-ot, amely viszont annak a cégnek, a TV2 Média Csoportnak a tulajdonosa, melyre Vajna is adásvételi szerződést kötött a tévé vezetőivel, Yvonne Dederickkel és Simon Zsolttal.

Ám a cégbíróság a múlt héten hiánypótlásra szólította fel Fonyót, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) pedig jelezte, hogy a Megapolis nem kért tőlük engedélyt a TV2 megvételére, pedig törvény szerint kellett volna, ahogy azt mi is megírtuk. Ezt maga Fonyó is elismerte ügyvédjén keresztül."
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 19:33 | Sorszám: 22
Lehet, hogy közben felhomályosította őket valaki, hogy baromság?
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 19:26 | Sorszám: 21
Pont így vagyok ezekkel a dolgokkal én is. Elvesztem a fonalat, ha olvasom, hogy ez a tesz-vesz társaság a másik tesz-vesz társaság tulajdonában lévő holding negyedik tagjának a 20 %-os tulajdonában lévő hemehumi. NEM ÉRDEKEL!!!!
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 16:20 | Sorszám: 20
na meg asse mindegy, hogy mire fekszel: nedves kőre vagy kedves nőre...
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 16:18 | Sorszám: 19
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 16:15 | Sorszám: 18
és az se mindegy, hogy Gödön van a szobrod, vagy Szobon van a gödröd ..
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 14:53 | Sorszám: 17
a két átruházási ügylet úgy viszonyul egymáshoz, mint a kefélés és az annak egészen közeli tényleges lehetősége
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 12:47 | Sorszám: 16
ajjaj, abból is lehet még baj ..
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 12:21 | Sorszám: 15
Akkor nincs más hátra, mint várni a pecsét száradását ...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 12:16 | Sorszám: 14
A'szem, itt azért egyszerűbb a helyzet... Vajnáék azokkal tárgyaltak, akiktől ténylegesen megvehető a cég. Ha jól tudom, olyan sok pénzt toltak be, hogy abból akár minden tartozást is ki lehet fizetni, akár azonnal...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 11:48 | Sorszám: 13
Azért nem tudok semmin se csodálkozni (lefordítva: semmiben sem hinni, amiben akár egy jogász keze is benne van), mert utána mindig szembesülök egy másik jogi csűrcsavarral, minek következtében "látszatra" pont az ellenkezője az igaz. A legvége meg általában az, hogy születik egy precedens érvényű ügy, melyet a vesztes fél élete végéig lövöldöz.

Jelen esetben megvárom a jelzálog bejegyzés lábjegyzetének nyilvánosságra hozatalát, mert egy kiskapu mindig nyitva áll. Agatha Christie és Ed Mcbain történetei leányregények ezekhez képest.
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 11:18 | Sorszám: 12
Fonyóék "megkerülték" (volna) a jelzálogos vonalat... Hááát, az nem megy.. :-D
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 10:18 | Sorszám: 11
Akkor is bonyolult ez nekem, megmaradok én a számok meg a fizika mellett. Azzal elboldogulok ...
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 10:14 | Sorszám: 10
Nem, nem, az a "másik ág", az csak a Fonyóékat korlátozza ill. zárja ki. /ld. itt a #3-as hsz.-t/
Vajnáék épp erre játszottak.
A GVH-nak viszont, csak kvázi "egyetértési" joga van, nem hiszem, hogy lesz indoka nem tudomásul venni azt a fúziót! ...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 09:16 | Sorszám: 9
No, megvan, csak már kutakodni kell utána:

http://valasz.hu/itthon/oriasi-fordulat-a-tv2-ugyeben-kemeny-lepes-a-nemetekt ...
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 09:15 | Sorszám: 8
Akkor olvassuk el ezt is, erre már nem tudok mit lépni:

Hoppá, eltüntették a Heti Válasz ma reggeli cikkét!!! Abban azt írták, hogy az eredeti német tulaj jelzálogot jegyeztetett be a TV2-re, s míg nem adnak engedélyt annak átvételére is, semmis mindennemű szerződés ...

Mostanra eltűnt a cikk!!!
Felkesz Deneverr
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. október 27. 08:18 | Sorszám: 7
akkor dől el, amikor a GVH megadja az engedélyt... (ld. #5)
azaz, október tizenhatodikától számított 30 napon belül Vajnáéké lesz.
mackó
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 07:49 | Sorszám: 6
Ezek a jogi szösszenetek nekem túl magasak, kérem valaki határozottan válaszoljon: kié a TV2?
Felkesz Deneverr
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 27. 05:37 | Sorszám: 5
A Gazdasági Versenyhivatalhoz október 16-án érkezett kérelem a Vajna-csoport irányításszerzésének engedélyezésére - közölte a versenyhatóság.

A versenytörvény rendelkezései szerint, egyszerűsített eljárásban egy fúziós kérelem 30 napon belül bírálandó el - áll a közleményben.

A fúzió egyik érintettje, a TV2 Média Csoport Kft., a TV2 Media Group Holdings Kft. kizárólagos irányítása alatt áll. A másik fúzionáló társaság, a CEE Broadcasting Limited kizárólagos irányítója pedig a CEE Broadcasting Holding Kft.
Kell a GVH engedélye

A két céltársaság - aTV2 Média Csoport Kft., valamint a a CEE Broadcasting Limited - üzletrészei, illetve részvényei 100 százalékának megvásárlása útján az irányítás joga - kizárólagosan - a Magyar Broadcasting Co. Kft. alá került - közölték.A létrejött üzlet alapja a TV2Media Group Holdings Kft., a CEE Broadcasting Holding Kft. és a Magyar Broadcasting Co. Kft. között 2015. október 15-én kötött részesedés adásvételi szerződés.

http://www.origo.hu/gazdasag/20151020-gvh-vajna-simicska.html
gajo
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. október 26. 22:39 | Sorszám: 4

Majd a böszörményeké lesz!
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...