06:32:01
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Gyurcsány feljelentett?
iszalag
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 23. 13:35 | Sorszám: 118
Idézet:
A politikai rendőrség pedig egyszerűen nem tudott beépülni a diákmozgalom vezérkarába. Az egyetem tanárképző karán Gáspár János, Gyurcsány Ferenc támadásait részben ellensúlyozta Bókay Antal dékán-helyettes óvatos ellenállása. A szervezők egy része irodalom szakos, Bókay hallgatója volt, egyben a KISZ-alapszervezetüket is ő „patronálta”. Szóba jöhetett volna még a történelem és a marxizmus tanszék, ám innen sem indult egységes, komoly támadás. Gyurcsány úr mindössze annyit ért el, hogy a rendezvényeket nem a tanárképző karon tartotta a Dialógus – viszont a mozgalom legtöbb aktivistája, vezetője tanárképzős volt.


http://gondola.hu/cikkek/69912
iszalag
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. február 23. 13:33 | Sorszám: 117
Idézet:
Többet vállalt magára a tanárképző kar KISZ-titkára, Gyurcsány Ferenc. Akkor én úgy láttam, hogy minden nyílt és alattomos eszközt, módszert gátlástalanul bevetett. Leszedte a békeplakátokat, gátolta vagy bomlasztotta a rendezvényeket, ellenakciókat szervezett. Gyurcsány folyamatosan zaklatta, provokálta Hosszu Margitékat a magánéletükben, esténként a kollégiumi szobájukban – vagyis mindenáron gyűjtötte az információt a Dialógus terveiről. Többször figyelmeztettem a gyakran panaszkodó Margitot, hogy ez az igazi provokáció, mert Gyurcsány szájával maga a hatalom, Gáspár János egyetemi párttitkár szól; Gyurcsány fülével Waltz János dékáni hivatalvezető (Ungváry adatai szerint valami AC-39-es szigorúan titkos állományú tiszt) hallgatódzik. Utólag sem tudok másra gondolni, annyira nyilvánvaló szoros személyi kapcsolat alakult ki a három ember között a „híres” Technika (diáknyelven: „körömreszelés-muskátliherélés” tanszéken… Gyurcsány akaratlanul „segített” a Dialógusnak, olyan ellenszenvet váltott ki nyilvános fellépésével...


http://gondola.hu/cikkek/69912
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...