17:50:16
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: "Ott voltam, ahol lennem kellett, azt tettem, amit tennem kellett"
panda
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. május 13. 23:56 | Sorszám: 86

Véres tömegoszlatásokkal indult Biszku Béla hosszú politikai karrierje, az ügyészség kedden két 1956-os sortűzzel kapcsolatban mondta ki az egykori belügyminiszter bűnösségét. Biszku négy éve maga mesélte büszkén egy dokumentumfilmben, hogyan szervezkedett az ellenforradalmárokkal szemben.

Biszku Béla büszkén mesélte Skrabski Fruzsina és Novák Tamás Bűn és büntetlenség című dokumentumfilmjében, hogy miként lopakodtak be angyalföldi munkásokként a Parlamentbe a forradalom győzelmét követően. A későbbi belügyér ott arról beszélt, hogy először Apró Antallal és Földes Lászlóval kezdték összeírni „azt a kis fegyveres erőt, ami még van”. Mindezt annak reményében tették, hogy visszaszerezzék a pesti srácok által elfoglalt középületeket. Biszku elmondása szerint Kádár János ekkor már készült a Szovjetunióba, november 4-én tért vissza Magyarországra, ekkor verték le a forradalmat is.

http://mno.hu/belfold/verzo-testekkel-volt-tele-az-utca-1226340
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. január 19. 11:05 | Sorszám: 85
Lett volna rá egy biztosan nyerő fogadásom, hogy a villák proletárjai, illetve a sajtójuk dühödten felhördül a kormány bejelentésére, miszerint rátámadnak a svájci bankszámlák tulajdonosaira, képesek lennének visszamenőleg megadóztatni őket. Márpedig ez a legkevesebb ezermilliárd forint csak egy töredéke az 1980-as évek eleje óta „kiáramlott” vagyonnak, mai árfolyamon 53 ezer milliárd forintról szól a becslés. Ebben az esetben nem nagyon mantrázhatják a baloldalon, hogy már megint a szegényeket sújtják újabb terhekkel, inkább a jogállamiságot féltik megint, bár több európai ország tett már hasonló lépéseket. Az elemzők egy része diadalmasan közli, hogy Svájc ilyen megállapodást sosem írna alá, hiszen pontosan az anonim bankszámlákon lévő pénzekből élt eddig, másrészt ha mégis születne ilyen egyezség, a furfangos számlatulajdonosok már korábban átutalnák a pénzüket más adóparadicsomokba. Egy másik szakvélemény szerint nem is Magyarország, hanem Svájc szorgalmazza a megállapodást, mert így a forrásadót az anonimitás megtartásával átutalhatná a számlatulajdonos államának, ez viszont ellenkezik az Európai Unió közösségi szabályaival. Ennél a pontnál az ember elkezdi feladni a próbálkozást, hogy megértse az egészet, de sebaj, mivel semmiféle külföldi bankszámlával nem rendelkezik, úgy dönt, legyen ez a gazdagok gondja, akik példás szorgalmuk gyümölcsét sosem bízták hazai pénzintézetekre, és a becsomagolt bőrönd mellett mindig volt legalább egy, de inkább több útlevél.

Szentmihályi Szabó Péter, Magyar Hírlap
... www.facebook.com/Elegahazugsagokbol?ref=stream
iszalag
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. július 01. 09:30 | Sorszám: 84
Sajnáljuk, ha megsértettük, de hát változnak az idők. Nyilván a felvonógyárban sem elvtársoztak még 1937-ben. Viszont szólíthatták így egymást Apró Antallal, akivel máig titokzatos tárgyalásokat folytattak 1956. október 30-án este a Parlamentben. Nyilván a barátság megmaradt, talán át is jártak egymáshoz. Kíváncsi, hogyan néz ki most az Apró-villa? Medencével meg minden jóval?

- Nem vagyok kíváncsi, ez mindenkinek a magánügye. Annak idején nem volt szokás pénzről, fizetésről beszélni nyilvánosan és ezt most is követendőnek tartom. Miért kell más gazdagságával hergelni, iriggyé tenni a bérből és fizetésből élőt, a dolgozót? Sokkal szerencsésebb, ha senki sem hivalkodik a vagyonával. Aki engem ismer, jól tudja, hogy sosem villogtam drága ruhákkal vagy elegáns villákkal. Nemcsak azért nem, mert más az ízlésem, hanem az előbb mondottak miatt is ez a meggyőződésem.
iszalag
Olvasta: 1 | Válasz | 2010. július 01. 09:30 | Sorszám: 83
Biszku Béla
'Semmi törvényelleneset nem csináltam'

Úgy tudjuk lakatossegédként kezdte pályafutását. Ez is közrejátszott abban, hogy évtizedek óta lakat van a száján?

- Nagyon jellemzőnek tartom ezt a kérdést. Régen nem lehetett így kezdeni egy interjút, nemcsak velem nem, de senkivel sem. És nem azért, mert én vagy bárki más megtiltotta volna, ez ostobaság. Mások voltak az emberek akkoriban. Ez nem stílus.

http://matula.hu/index.php?section=article&rel=52&id=631
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...