Téma: Pseudo béke |
iszalag |
|
Láthatatlan ellenfelünk van.. |
|
|
iszalag |
|
Idézet: Megtartó üzenet
Magyar Hírlap http://www.magyarhirlap.hu/kultura/megtarto_uzenet_.html
Film. Háború a nemzetért, avagy háromszáz perc a rablóprivatizációról Neves közgazdászok, jogászok, történészek megélt példáin keresztül láttatja a magyarság ellen több száz éve viselt, az elmúlt harminc év rablóprivatizációjában kiteljesedett szellemi és gazdasági háborút Jelenczki István négyrészes dokumentumfilmje. A közönség felállva, szűnni nem akaró vastapssal köszöntötte az alkotót a bemutatón az Uránia moziban.
Jelenczki István bízik abban, hogy filmjének üzenete célba érNoha a Háború a nemzetért I–IV. című film középpontjában az elmúlt évtizedek privatizációja áll, Jelenczki István filmrendező bemutatja az ezt megelőző történelmi folyamatokat is. „A Kárpát-medence kincséért folytatott sok száz éves harc vezetett az ország kifosztását eredményező magánosításhoz, majd a teljes nemzeti vagyon elzálogosításához. Mindezt nem lehet megérteni az 1848–49-es forradalom nélkül, a trianoni tragédia vagy a szovjet megszállás nélkül” – vélekedik a rendező.
A filmben keretként visszatérő, Benkő Dóra Rózsa, Benkő Ágnes és Raksányi Boglárka kristálytiszta, elemi erejű előadásában megszólaló dal, 1813-ból, Pálóczi-Horváth Ádám Ötödfélszáz énekek gyűjteményéből származik. Hogy mennyire nem mellékes a múltbéli analógia, ékesen igazolják a verssorok: „Kik őseink hamvait rútul megtapodták, Arany szabadságunkat aranyon eladták.”
A csaknem háromszáz perces alkotás kerüli a hatásvadász elemeket, fekete háttér előtt fix kameraállásból megszólaltatott szakemberek – többek között Bencze Ilona jogász, Bogár László közgazdász, Varga István mérnök, Hunyor Erna újságíró – a közelmúlt magánosítási folyamatainak sokkoló tényeivel szembesítenek. Egyebek mellett külön taglalják a tatabányai brikettgyár vagy a Malév kiárusítását, amely az utóbbi évek privatizációs botrányköve volt.
A film kimondja: a nemzeti vagyon értékesítése egyenlő a hazaárulással. Egy olyan hatalomnak engedtük át az ország vezetését, amelyik minden erkölcsi irányelven átgázolva, potom összegekért eladta értékeinket. Jelenczki filmje úgy beszél kifosztott, lelkében és testében is megtiport népünkről, hogy nem ad helyt a csüggedésnek. Mert nemzeti öntudatunk, kultúránk elvehetetlen, ez pedig – ahogyan erre az utolsó rész címe is utal – megtartó erőnk lehet. Ellentmondást nem tűrően fogalmaz a filmvásznon Bogár László, amikor hangsúlyozza: nincs tovább. Szerinte maximum két éven belül el kell dőlnie, hogy a választások utáni új kormány a régi, megbukóban lévő rendszer utolsó, vagy a reményeink szerint felépülő új rendszer első kormánya lesz.
Korábbi munkáival összhangban mostani filmje is a hazája sorsáról felelősséggel gondolkodó művész képét erősíti a rendezőről. Olyan emberét, aki képes hinni és másoknak reményt adni, hogy a nemzetpusztító folyamat megállítható. „Szembenézést várok a filmtől, és bízom abban, hogy aki megnézi, felelősség támad benne népe iránt. Ez az érzés olyan aktív cselekvésbe fordulhat, ami képes megmenteni a nemzetet. Ez a megtartó üzenete a filmnek” – mondta lapunknak Jelenczki István. Szilléry Éva
|
|
iszalag |
|
Idézet: Mikor jelenik meg DVD-n Jelenczki István új 4 részes dokumentumfilmje a "Háború a nemzet ellen"? http://videotar.mtv.hu/Videok/2009/12/01/10/Haboru_a_nemzet_ellen__Jelenczki_ ...
Neves közgazdászok, jogászok, történészek megélt példáin keresztül láttatja a magyarság ellen több száz éve viselt, az elmúlt harminc év rablóprivatizációjában kiteljesedett szellemi és gazdasági háborút Jelenczki István négyrészes dokumentumfilmje. A közönség felállva, szűnni nem akaró vastapssal köszöntötte az alkotót a bemutatón az Uránia moziban.
Noha a Háború a nemzetért I–IV. című film középpontjában az elmúlt évtizedek privatizációja áll, Jelenczki István filmrendező bemutatja az ezt megelőző történelmi folyamatokat is. „A Kárpát-medence kincséért folytatott sok száz éves harc vezetett az ország kifosztását eredményező magánosításhoz, majd a teljes nemzeti vagyon elzálogosításához. Mindezt nem lehet megérteni az 1848–49-es forradalom nélkül, a trianoni tragédia vagy a szovjet megszállás nélkül” – vélekedik a rendező. A kérdés kiírásának időpontja: 2009-12-14 03:37
http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__546100-mikor-jele ... |
|
iszalag |
|
Idézet: Háború a nemzet ellen I-IV. - Az összeesküvés-elmélet valóságtartalma
2009. december 07. 21:06
címkék: politika, háború, pénz, hatalom
A hétvégén filmbemutatón jártunk. Az Uránia Nemzeti Filmszínházban, hatalmas érdeklődés mellett került bemutatásra Jelenczki István új filmje. Az első két részt december 5-én, szombaton, míg a harmadik és negyedik részt vasárnap tekintettük meg.
http://www.fntudosito.hu/riport/4321 |
|
|