12:15:45
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Amerika végnapjai?
... Elejére 1. lap 
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 18. 03:55 | Sorszám: 66
1.) NEM "ÜVÖLTÖZÖK" ÉS NEM IS ÜVÖLTÖZTEM!VISZONT.
2.) OLYAN BETŰFORMÁVAL ÉS TIPUSSAL IROK, AHOGY NEKEM TETSZIK.
keresztkem
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 22:18 | Sorszám: 65
Legyen szíves, itt ne üvöltözzön!!

keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 22:16 | Sorszám: 64
1.) NEM ÜVÖLTÖK SEMMIT!
2.) HIÁBA MONDANAK A BUTÁK BÁRMIT, ÉN TUDOM.
keresztkem
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 21:21 | Sorszám: 63
hijjábba üvölti az éterbe, akkor sem fogja tudni, hogy mi is az :-(
keresztkem
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 18:25 | Sorszám: 62
FOGALOMDEFINICIÓS HIÁTUS esete forog fenn az egész topic inditásában!
Ugyanis a legújabb MUNKAKUTATÁSOK alapvetően másképpen definiálják a MUNKÁT, mint 'olyat.
keres ztkem
onogur
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 17. 17:19 | Sorszám: 61
500 éve keressük a lehetőségeket, hogy ne mások játékszabályai szerint kelljen élnünk.
Ma már egyszer leírtam: a mohácsi csatavesztés egyik kiváltó oka az volt, hogy a Fuggerek megsértődtek a kezelésükben lévő rézbányák "államosítása" miatt, ezért 1525-ben pénzügyi blokádot hoztak létre II. Lajos Magyarországa ellen. Ma úgy mondanánk, ami ezt követte: államcsőd.
orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2013. október 17. 17:01 | Sorszám: 60
Azért ez nem ilyen egyszerű. A piacnak nevezett pókerasztalnál a "spekulánsok" különböző legális (kinek az érdekében?) "műveletekkel" a tulajdonukban lévőnél sokszor nagyobb összegekkel billenthetik ki az egyensúlyt. Emlékezz csak, mikor Soros a fontot billegtette majdnem az összeomlásig.

Két lehetőség van.
- Jogi eszközökkel korlátozni a kizárólag spekuláns célokat szolgáló műveleteket ( ehhez sok ország összefogása kell)
- Svájc mintájára elérni, hogy jelentős kétes eredetű pénzeket tartsanak nálad, így a saját fészkükbe nem fognak piszkítani a kétes alakok

Egyiknek sincs nagy esélye. Lehet arra játszani, hogy gyengébb (jobb megtérüléssel kecsegtető) préda is legyen a vadászmezőn.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 16:50 | Sorszám: 59
Ajaj, aki önálló úton akar járni, s nem pedig a spekulánsoknak kedvébenjárni, az már mindjárt diktátor ??
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 16:20 | Sorszám: 58
Igazad van, Észak-Korea is ezt az utat választotta és mégis milyen jól elvannak.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 16:16 | Sorszám: 57
Sajnos, mpd-vel kell egyetértenem: ez a közgazdászi érvelés 1 rettenetesnagy púder.
Azért kell megbízhatatlan valutában tartani a tartalékomat, hogy a megbízhatatlan spekulánsok ki ne kezdjék a nemzeti valutámat ?
Ezt sokkal egyszerűbben is meg lehet akadályozni: nem kell kimenni vele a nemzeti valutával a tőzsdére, oszt jónapot.
Aki tőzsdére viszi az értékpapírjait, azzal kiteszi magát a minősíthetetlenül viselkedő minősítők kénye-kedvének.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 16:06 | Sorszám: 56
Sajnos, ezt én is képtelen vagyok belátni, hogyan lehet Kínának érdeke az, hogy a Nagy Testvér őt kiszipolyozza.
Mert azt mondjuk még belátom, hogy hálás Sam bácsinak azért, mert jól megatombombázta a japánokat.
És emiatt elnézi neki, hogy kereskedelmi mérlegük mutat némi deficitet.
De az nonszensz, hogy ez segíti és nem rontja a belföldi helyzetet.

Ami a fizikai munka szükségességét illeti: kényes kérdés.
Mert ha csak a tudósok kapnának munkát, abból nagyhirtelen 90 %-os munkanélküliség lehet ...
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 14:28 | Sorszám: 55
És az intervenció lehetősége? Azért kell dollárban (euróban, jenben) tartani a tartalékot, hogy a spekulánsok ne játszhassanak a nemzeti valutával.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 14:10 | Sorszám: 54
Az egész közgazdaságtanban NULLA logika van.
Itt van pl. a miniszterelnökünk nyilatkozata miszerint a fizikai termelő munkát nem helyettesítheti semmiféle tudományos fejlődés vagy találmány. Magyarul, az emberiség sorsa a folyamatos gürcölés. Hogy nhonnan vesz ilyeneket, nem nehéz kitalálni: a másik nagy élharcosa, hogy Magyarország a segédmunkások hazája legyen, nem más mint a vén Skála Kópé.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 14:02 | Sorszám: 53
Hát szerintem, ha vad iramban nő a GDP, akkor semmi szükség tartalékra.
A belső államadósság fedezete nyugodtan lehet jüanban.
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 13:56 | Sorszám: 52
Teljesen logikus, hogy ha vad iramban nő a GDP, akkor a tartalékokat is növelni kell.
Kínának az államadóssága is nő, jelenleg a GDP 36%-a (5 évvel ezelőtt még csak 28% volt).
A tartalék a lejáró államadósság fedezésére (is) szolgál.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 12:33 | Sorszám: 51
Értem, de ez puszta gondolatjáték: minek nekem a tartalék, ha úgysem nyúlok hozzá sosem, hanem egyre csak hozzáteszek ?
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 10:55 | Sorszám: 50
Amíg ez a törékeny pénzügyi rendszer fennáll, a dollárt mindenhol elfogadják. Vehetsz érte kőolajat, fejlett technológiát, fegyvereket, ércbányákat, komplett gyárakat, bármit.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 07:06 | Sorszám: 49
Akkor sem értem, ezen mit segít az, ha 1 csomó ipari terméket küldenek az USÁ-ba és cserébe kapnak néhány vagon festett papírt ?
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 02:34 | Sorszám: 48
'beledöglünk az erős Forintba!'

Erősödött a forint az amerikai hírekre
2013. október 16. 21:36

: http://www.portfolio.hu/deviza_kotveny/deviza/erosodott_a_forint_az_amerikai_ ...
mandala
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 17. 02:31 | Sorszám: 47
A világvégét januárra tolták

Kasnyik Márton
2013. október 16., szerda 22:15 | [aznap frissítve] |

Szórakoztatónak szórakoztató volt a most a jelek szerint véget érő amerikai adósságplafon-válság, de az USA nagyhatalmi és gazdasági hitelességének sokat ártott. A megoldással ráadásul csak tovább halogatták a problémát, és igazából nem nyert senki.

: http://index.hu/gazdasag/2013/10/16/valsag_megoldva_harom_honapig/
onogur
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 16. 11:17 | Sorszám: 46
Évi tízmillió fiatal kopogtat be a munkaerőpiacra. Ha nem növekedik az ipari termelés, nem tudja őket felszívni a munkaerőpiac.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 16. 11:12 | Sorszám: 45
Nem értem, Kínának mi baja származna abból, ha nem tudná tovább növelni a szufficitjét.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 15. 07:22 | Sorszám: 44
Az a baj, hogy mindezt komoly képpel, tudományos alapossággal!
És nem szakad rájuk az ég!
Máglyára minden közgazdászt!
Auróra
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 14. 20:53 | Sorszám: 43
Nekünk még plafonunk sincs!:d
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2013. október 14. 20:06 | Sorszám: 42
Nem is értem, mi itt aggodalmaskodunk, meg takarékoskodunk mindenféle 3%-ok miatt. Ők tudják hogyan kell ezt. Felemelik a korlátot és kész. Visszafizetés, meg egyensúly, micsoda kőkorszaki módszerek.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...