01:39:17
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Jó hírek (csak erős idegzetűeknek !)
... Elejére 1. lap 
mediator
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. május 28. 16:32 | Sorszám: 39
"A felcsúti stadion egyik anyagi forrása a TAO volt. Úgyhogy közpénz az, csak éppen közvetve."
Közpénz, de fejlesztési célokra igénybe vett adókedvezmény formájában. Nem lenyúlás.

"A kisvasút meg a semmiből a semmibe vezet. Bicske és Felcsút közt napi huszonvalahány buszjárat van, a kutya nem fog a jóval lassúbb kisvasúton utazni. Turisták meg csak akkor járnak arra, ha eltévednek, a Magbéka-tó nemigen jelentős vonzerő."
Ezt nem tudhatod, mert még át sem adták. Majd akkor ostorozd, ha lesznek erre adataid.

"A kisvasúttal további kérdés, hogy hogy is van az, hogy a kormány ad utasítást a támogatásra?"
Nem adott rá konkrét utasítást, hanem fejlesztési célokat és régiókat határozott meg, amelyek között ez is ott volt.

"De inkább idézek egy indexes cikkből: (...)"
Az indexből?? És Te azt hiteles orgánumnak tartod?? A te bajod. Én nem foglalkozom az Indexszel, mint a patrióta oldallal kifejezetten ellenséges propaganda eszközzel.

"De talán a legérdekesebb, hogy a kormány miért utasította az EU-s pénzelosztó szervezetet, a Miniszterelnökséget arra, hogy mindenképp támogassanak egy magántulajdonú fejlesztést, és épp pont ezt uniós pénzzel. Márpedig a 1693/2013-as kormányhatározat pont ezt mondja ki. Minek vannak egyáltalán pályázatok, ha ez valójában így megy? – teszi fel az ebből következő kérdést a lap."
Csúsztatás! A 1693/2013-as kormányhatározat fejlesztési célokat és régiókat, prioritásokat határozott meg, amelyek között ott voltak ezek a fejlesztések is.

"Nézzük a kormány működését.
A jogalkotás ugye az első, azt sikerült a béka segge alá süllyeszteni. Manapság nincs jogszabály, amit hónapokon belül ne módosítanának vagy vonnának vissza. Ezt a kormányfő "tesztüzem"-nek hívja, és az előzetes megfontolást, hatástanulmányt hivatott helyettesíteni.
Így van vagy nincs így?"

Így van.

"A gazdasági eredményekről, általánosságban. Egész Európa felfelé ível, kivéve Olaszországot és Görögországot. Ilyen környezetben szinte természetes, hogy a magyar gazdaság is - amely a nyugati multik összeszerelő-bázisa - repül, húzza magával a többi. A térségben egy ország előz meg minket, Románia, és ez azt bizonyítja, hogy ilyen kedvező környezetben a legelmaradottabbak képesek a legnagyobb növekedésre. Az amúgy is fejlett gazdaságok képtelenek négy meg öt százalékos növekedést produkálni, dehát minek is görcsölnének rajta?"
Van elismerhető - az európai átlagot meghaladó - számottevő növekedés, vagy nincs?
Az eredmények elhallgatása, relativizálása mint propaganda eszköz már szemet szúró, és a stílus egyre hatástalanabb. Minden szar, még az is, ami nem az.

"Minap hallottam az építőipari főmufti (Koji?) nyilatkozatát, az építőipar szárnyalása annak köszönhető, hogy egy rakás közbeszerzés most lett eredményes (emiatt tavaly visszaesés volt megrendelések híján), azaz, ez a növekedés csak relatív, a jelenleg előkészítés alatt álló beruházások nagyságrenddel kisebb volumenűek, azaz a fellendülés meg fog torpanni."
Lehet, és akkor mi van? Lesz helyette kereskedelmi vagy idegenforgalmi bővüléséből származó ÁFA bővülés. Ha meg ezek mégsem kompenzáják, akkor így jártunk. Lehet pezsgőt bontani, mindannyiunk egészségére!

"A munkahelyteremtést inkább hagyjuk, az csak bűvészkedés a közmunkával."
Korábban még ez sem volt. Nem csak a közmunka teremtett új munkahelyeket.

"Minden kormány tevékenysége zömmel determinált (külső-belső környezet, nemzetközi kötelezettségek, folyamatban lévő dolgok stb-stb.), ezt minden kormány kénytelen végigcsinálni majdnem tökegyformán."
Legfeljebb az egyik korműány az USÁ-nak nyal be a meleg szarig (2002-2010), a másik meg több segget vesz célba, a többlábon állás jegyében.

"Ezeket a dolgokat a szakapparátus a minisztériumokban elvégzi, előkészíti, döntésre beterjeszti. Az a kevés, amiben a kormánynak mozgástere van, arról vitatkozunk."
Egyetértek.

"Azt mondom tehát, hogy egy tetszőleges, random összeválogatott kormány kb. 80%-ban (hasraütés) ugyanezt csinálná, és az eredményei is hasonlóak lennének. "
Nem igaz, mert a te logikád szerint ennek 2002-2010-ig is így kellett volna történnie és a többi előző kormány alatt is. Ha így lett volna, nem itt tartanánk.

"A különbség az az unortodoxia, ami lehet jó (rezsicsökkentés, pedagógus-béremelés), lehet hülyeség (egykulcsos SZJA), lehet felesleges (MANYUP-pénz eltüntetése minden eredmény nélkül), lehet eszetlen baromság (járások, KLIK) és lehet bűvészkedés, szemfényvesztés (látszat-munkahelyteremtés, bankadó)."
Ezek csak szubjektív (elvakult, öncélú, fikázó) vélemények egyes intézkedésekről, ugyanakkor a makro számok, az összeredmények az EU átlag felettiek.

"Naésakkor végül, de nem utolsósorban.
Minden kormány kormánytagokból és az ő sleppjeikből áll. Ha 1998-2002 közt azt hittük, egy jobboldali kormány nem olyan, mint a kommancsokéi, és nem lop, nem nyúlja le a közpénzeket, akkor mára kiderült, naivak voltunk. Valószínűleg egy olyan kormány bukásra van ítélve, mert nincs anyagi hátországa, nem építi ki a klientúrát, sőt, nem számolja fel az ellenfeléét sem. Magyarul, tisztességes kormány nem lehet hosszú életű e honban."

A világon soha egyetlen kormány nem volt és nem lesz maradéktalanul tisztességes: a politikusok kontraszelekció termékei, és ez rendszerhiba. De persze ez nem lehet mentség a kormánytagok számára. Aki csal, bukjon, üljön!

"Keserű tapasztalat ez, és ki-ki a maga módján szűri le a tapasztalatokat. OV szeret kormányozni, és megértette, hogy ennek mi a módja, ezért engedi, hogy kiépüljön körülötte (és csatlósai körül) a klientúra (legyünk jóindulatúak, és ne tételezzünk föl ennél rosszabbat).
Én meg rájöttem, hogy mivel nincs hosszútávon tisztességes kormány, kiábrándultam az egészből és megutáltam a politikusokat.
Aki meg mégis ragaszkodik a 98-2002-es ideálokhoz, az kénytelen bizony néha behunyni a szemét."

Egyetértek. A Gyurcsány/Bajnai/Kóka/Draskovics vonaltól azonban félteném az utódaimat, de a Vona féléktől is.
rafiki
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. május 28. 09:41 | Sorszám: 38
Letartóztatták a FIFA vezérkart. Három éve nyomoz utánuk az FBI. A letartóztatottakat
kiadják az egybesült állatoknak.

Kicsit még gondolkodnom kell, hogy ehhez mi köze az usákoknak, és milyen alapon
avatkoznak be itt is ott is a világban.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. május 28. 07:35 | Sorszám: 37
És ehhez mit szólsz?

Zsíros B. Ödön
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. május 28. 06:23 | Sorszám: 36
Ez még a retusálás előtti indexes kép.
orosz_hussalata
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. május 27. 19:50 | Sorszám: 35
nálam ez kb. ez a kategória
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. május 27. 14:10 | Sorszám: 34
Drága Barátnőim, kedves Barátaim! A hálaadó szentmise Orbán Viktor születésnapján, máj. 31-én de. 11 órakor lesz a Jeruzsálemi _Szent _Sír Lovagrend Hermina úti kápolnájában. Közreműködik Számadó Gabriella operaénekes és Hegedűs Valér zongoraművész orgonán, amelyen még Liszt Ferenc játszott. Várlak benneteket!

Nade most komolyan, minek kellett Lisztet idekeverni? Ez már végképp nem vicces és nem is illendő.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. május 27. 14:00 | Sorszám: 33
Egy abszolút jó hír:

http://www.hir24.hu/belfold/2015/05/25/mindenki-nyugodjon-meg-iden-is-lesz-sz ...
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. május 26. 12:38 | Sorszám: 32
Orbán Viktor vejének, Tiborcz Istvánnak a cége, az Elios Zrt. nyerte a ceglédi önkormányzatnak a közvilágítás energiatakarékos átalakítására kiírt pályázatát, derült ki a közbeszerzési értesítőből. Tiborczék az eredetileg becsült összegnél 300 ezer forinttal olcsóbban, egész pontosan nettó 503 334 300 forintért vállalták a munkát, amelyet uniós forrásokból finanszíroznak.
LED

Az Elios Zrt. nyerte a sárvári önkormányzat által kiírt közbeszerzést is: a hirdetmény szerint a cég nettó 279 millió forintot kap uniós forrásokból közvilágítás korszerűsítésére.

Emellett az ajkai önkormányzat tenderét is megnyerte az Elios, a Roneko Kft.-vel közösen alkotott Ajka 2015 Konzorcium tagjaként. A két cég az ajkai labdarúgó-stadion pályavilágításának kivitelezését végezheti 108,56 millió forintért.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. május 26. 07:40 | Sorszám: 31
De ettől a film természetesen lehet kiváló.
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. május 26. 07:39 | Sorszám: 30
Ennek a srácnak csak megszületnie volt nehéz:

Jeles András Kossuth-díjas rendező fia. Budapesten, majd 1989 és 2003 között Párizsban élt, egyetemi tanulmányai során történelmet, irodalmat, nemzetközi kapcsolatokat és forgatókönyvírást tanult.[4][5]

A filmezés korán kezdte foglalkoztatni: már tizenhárom évesen horrorfilmeket forgatott párizsi pincéjükben. Kedvenc filmrendezői Michelangelo Antonioni, Andrej Tarkovszkij, Stanley Kubrick, Ingmar Bergman és Terrence Malick.[6]

2001-től több kis- és nagyjátékfilm rendező- és producer-asszisztense Magyarországon és Franciaországban. 2005-ben Kenyeres Bálint Before Dawn című rövidfilmjének első asszisztense, majd két évig dolgozott másodasszisztensként Tarr Béla A londoni férfi című filmjében.[5][4]

2006-ban forgatta le Türelem című, 35-mm-es kisjátékfilmjét, amely 2007 februárjában „az érzékeny téma szokatlan feldolgozásáért” a legjobb kisjátékfilm díját nyerte el a 38. Magyar Filmszemlén, meghívták a Velencei Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjába, majd 2008-ban jelölték az Európai Filmakadémia rövidfilmdíjára. Második, The Counterpart című 2008-as kisfilmjét ugyancsak számos fesztiválon mutatták be, díjat nyert többek között Bukarestben, Bergamóban és Valenciában. E két rövidfilmje, Az úr elköszönnel együtt több mint száz nemzetközi fesztiválon vett részt, ahonnan harmincnál több díjat hoztak el.[5][4]

2006 szeptemberétől a New York-i Egyetem művészeti karán (Tisch School of the Arts) folytatott tanulmányokat filmrendezés szakon.[4]

2011 márciusától öt hónapot töltött Párizsban, a cannes-i fesztivál égisze alatt működő filmes alapítvány, a Cinéfondation Rezidencia elnevezésű ösztöndíjas programjában, amelynek keretében Clara Royer francia forgatókönyvíró közreműködésével fejleszthette Saul fia című filmjének forgatókönyvét.[7][8] Az elkészült alkotás – négy díj elnyerésével – sikerrel szerepelt a 2015-ös cannes-i fesztiválon.[3]

2008 szeptembere óta az Európai Filmakadémia (UIP) tagja.
orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. május 25. 18:12 | Sorszám: 29
A Saul fia a zsűri nagydíját nyerte Cannesban. Ez alapvetően egy jó hír lenne, de nem tudok maradéktalanul örülni, annak ellenére, hogy a filmet természetesen nem láttam, így nem tudom, hogy egy remek alkotás-e. Az okok pedig
- A filmes világ rendkívül belterjes, gőzöm sincs mi alapján kapnak filmek díjakat
- Már megint egy holo film, az az ember benyomása, hogy minden ilyennek nyernie kell valahol valamit, ezekért nem lelkesedni maga az antiszemitizmus

Zavarban is vagyok, mert mindezek ellenére lehet jó a film, amire büszkének kéne lenni, meg gondolom közpénz is van benne rendesen ( mint minden filmben)
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. május 19. 09:04 | Sorszám: 28
Két gondolat még:

Idézet:
Ilyen ocsmány, kíméletlenül destruktív ellenzéke egyetlen más nemzet kormányának sincs.


Az Antall-kormánynak még ocsmányabb volt. És annak az ellenzéknek bizony része volt a Fidesz is. (....A kormány hazudik!!!! vagy éppen: Térdre imához!)


A másik. Az általad felsorolt idegesítő káderek ugyan miért vannak posztjaikon? Talán Isten akaratából? Sokkal inkább OV jóváhagyásával, támogatásával!
orosz_hussalata
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. május 17. 16:27 | Sorszám: 27
Belenéztem a Bayer-Kövér beszélgetés ismétlésébe. Természetesen előkerült az is, hogy most mindenki a Fideszt szidja. Nos, hát nekem csalódás volt, mert az érdemi kérdések nem kerültek terítékre, ami vagy azt jelenti, hogy homokba dugják a fejüket ( az a szomorú, hogy ezt nem is tudom kizárni), és tovább folyik a nem létező hadosztályok tologatása, vagy nem akarják a problémákat kiteregetni ( akkor mi a fenének vetik fel a kérdést).

Kövér két dologgal ütötte el a dolgot
- 2010-ben Görögország szintjén álltunk, és most mekkora a különbség a két ország helyzete közt. -- Ezt a kis csúsztatásoktól eltekintve el is fogadom, sőt én is így gondolom, ugyanakkor nagyon is kérdés lényegét érinti, hogy összemossa a 2010-2014 ill. 2014-2018 ciklusokat.
- Csak stílusbeli problémákat hallott felvetni, a kormányzással nincsenek konkrétan megfogalmazott kritikák.

Nos Zsótinak nem sikerült érdemi problémák felidézésével válaszolni.

Segítenék egy kicsit a teljesség igénye nélkül
1. Urizálás témakör
Számosan a kormányt megjelenítők közül a jövedelméből ( mely ugye elvileg teljesen nyilvános) nagyságrendileg sem lenne tudná fedezni a folytatott életvitelét : hatalmas, sokszor maguktól növekvő ingatlanok ( 10 éves kölyöknek "családi kölcsönből"), luxus órák, táskák, luxus vadászatok, utazások, sokszor "kolléganővel", stadion a kert végében, bérelt autók ( a nettó fizetés legalább harmadáért), és egyikük sem volt közalkalmazotton kívül semmi más, ahonnan vagyont gyűjthetett volna

2. Átgondolatlan, kapkodó törvénykezés
internetadó, "nem tudják majd áthárítani" típusú adók, autópálya díjfizetés módosítása "próbaidőszakkal" ( ómedveanyám), vasárnapi zárva tartás büszkélkedve hogy nem volt hatástanulmány, mert semjénzsótinak is bizonyítania kell, hogy szükséges alkatrész, kéthavonta átfogalmazott, eu-ban elkaszált törvények, stb. stb.,

3. Közpénzek a haveroknak ( vagy nevezzem őket oligarhának)
Mészáros nem tud veszíteni tenderen, ha sertéstelepet épít, hát a sertés áfáját csökkentjük, földek bérleti jogának osztogatása, a régi kedvenctől a már megnyert tendert is elveszik (M4), még ha ez többe is kerül az országnak, cigány önkormányzat ( corsa bérlés havi félmillióért), az új vej felbukkan mindenhol

4. kommunikációs nagyarcúság
Nos 10 fidesz vezetőből, 9-től nem vennék használt autót, sőt azt sem hiszem el, amit kérdez. Mind amolyan simlis ügyvéd szintjén állnak a szememben (sok kategória már nincs lejjebb). A HírTV-be nem mennek el, mert talán cikis kérdést kapnak, annyitisér Jani nem tud szimpatikus mondatot mondani, Habony Árpád aki nincsen, a minden kérdés nélkül polgári értékeket képviselő véleményformálók azonnal feketeseggűek lesznek ha bírálatot merészelnek megfogalmazni.


Ja, és én volnék a fidesz szavazó, ha valaki azt hiszi, hogy bujkáló jobbikos/kommunista vagyok, az használja a fórum keresőjét.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. május 15. 11:51 | Sorszám: 26
Naésakkor végül, de nem utolsósorban.
Minden kormány kormánytagokból és az ő sleppjeikből áll. Ha 1998-2002 közt azt hittük, egy jobboldali kormány nem olyan, mint a kommancsokéi, és nem lop, nem nyúlja le a közpénzeket, akkor mára kiderült, naivak voltunk. Valószínűleg egy olyan kormány bukásra van ítélve, mert nincs anyagi hátországa, nem építi ki a klientúrát, sőt, nem számolja fel az ellenfeléét sem. Magyarul, tisztességes kormány nem lehet hosszú életű e honban.
Keserű tapasztalat ez, és ki-ki a maga módján szűri le a tapasztalatokat. OV szeret kormányozni, és megértette, hogy ennek mi a módja, ezért engedi, hogy kiépüljön körülötte (és csatlósai körül) a klientúra (legyünk jóindulatúak, és ne tételezzünk föl ennél rosszabbat).
Én meg rájöttem, hogy mivel nincs hosszútávon tisztességes kormány, kiábrándultam az egészből és megutáltam a politikusokat.
Aki meg mégis ragaszkodik a 98-2002-es ideálokhoz, az kénytelen bizony néha behunyni a szemét
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. május 15. 11:40 | Sorszám: 25
Nézzük a kormány működését.
A jogalkotás ugye az első, azt sikerült a béka segge alá süllyeszteni. Manapság nincs jogszabály, amit hónapokon belül ne módosítanának vagy vonnának vissza. Ezt a kormányfő "tesztüzem"-nek hívja, és az előzetes megfontolást, hatástanulmányt hivatott helyettesíteni.
Így van vagy nincs így?
A gazdasági eredményekről, általánosságban. Egész Európa felfelé ível, kivéve Olaszországot és Görögországot. Ilyen környezetben szinte természetes, hogy a magyar gazdaság is - amely a nyugati multik összeszerelő-bázisa - repül, húzza magával a többi. A térségben egy ország előz meg minket, Románia, és ez azt bizonyítja, hogy ilyen kedvező környezetben a legelmaradottabbak képesek a legnagyobb növekedésre. Az amúgy is fejlett gazdaságok képtelenek négy meg öt százalékos növekedést produkálni, dehát minek is görcsölnének rajta?
Minap hallottam az építőipari főmufti (Koji?) nyilatkozatát, az építőipar szárnyalása annak köszönhető, hogy egy rakás közbeszerzés most lett eredményes (emiatt tavaly visszaesés volt megrendelések híján), azaz, ez a növekedés csak relatív, a jelenleg előkészítés alatt álló beruházások nagyságrenddel kisebb volumenűek, azaz a fellendülés meg fog torpanni.
A munkahelyteremtést inkább hagyjuk, az csak bűvészkedés a közmunkával.

Minden kormány tevékenysége zömmel determinált (külső-belső környezet, nemzetközi kötelezettségek, folyamatban lévő dolgok stb-stb.), ezt minden kormány kénytelen végigcsinálni majdnem tökegyformán. Ezeket a dolgokat a szakapparátus a minisztériumokban elvégzi, előkészíti, döntésre beterjeszti. Az a kevés, amiben a kormánynak mozgástere van, arról vitatkozunk.

Azt mondom tehát, hogy egy tetszőleges, random összeválogatott kormány kb. 80%-ban (hasraütés) ugyanezt csinálná, és az eredményei is hasonlóak lennének. A különbség az az unortodoxia, ami lehet jó (rezsicsökkentés, pedagógus-béremelés), lehet hülyeség (egykulcsos SZJA), lehet felesleges (MANYUP-pénz eltüntetése minden eredmény nélkül), lehet eszetlen baromság (járások, KLIK) és lehet bűvészkedés, szemfényvesztés (látszat-munkahelyteremtés, bankadó).
mpd
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. május 15. 11:20 | Sorszám: 24
A felcsúti stadion egyik anyagi forrása a TAO volt. Úgyhogy közpénz az, csak éppen közvetve.
A kisvasút meg a semmiből a semmibe vezet. Bicske és Felcsút közt napi huszonvalahány buszjárat van, a kutya nem fog a jóval lassúbb kisvasúton utazni. Turisták meg csak akkor járnak arra, ha eltévednek, a Magbéka-tó nemigen jelentős vonzerő.
És akkor a fenti mondataimban nem is szerepel se OV, se ML. Nem fröcsögtem rájok.
A kisvasúttal további kérdés, hogy hogy is van az, hogy a kormány ad utasítást a támogatásra?
De inkább idézek egy indexes cikkből:

De az is igen kérdéses, hogy a Közép-Dunántúl régió turisztikai fejlesztései közül miért ez lett a legjobb, 600 millió forintos kerettel. Összehasonlításul: a veszprémi állatkert története legnagyobb fejlesztésére 481 millió forint uniós pénzt kaphat, amiből elefántpark, orrszarvúház, új vízivilág-központ és lámakifutó is épül majd.

De talán a legérdekesebb, hogy a kormány miért utasította az EU-s pénzelosztó szervezetet, a Miniszterelnökséget arra, hogy mindenképp támogassanak egy magántulajdonú fejlesztést, és épp pont ezt uniós pénzzel. Márpedig a 1693/2013-as kormányhatározat pont ezt mondja ki. Minek vannak egyáltalán pályázatok, ha ez valójában így megy? – teszi fel az ebből következő kérdést a lap.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. május 15. 11:13 | Sorszám: 23
Ha Mészáros Lőrinc lopott, vagy sikkasztott, akkor menjen börtönbe!! De előbb ezt talán rá kéne bizonyítani... Jelentsd fel! Ne csak kummogj itt!
mediator
Olvasta: 4 | Válasz | 2015. május 15. 11:00 | Sorszám: 22
Nem hiszem, hogy elvesztettem volna az arányérzékemet. Azt, hogy OV. a labdarúgás eszközrendszerén keresztül fel akarja támasztani a sport iránti tömegigényt, hogy ne legyenek korcs, satnya utódaink - maximálisan egyetértek (még akkor is, ha én sohasem rajongtam a futballért). Ami a grandiózus felcsúti stadiont illeti, én is jelentősen eltúlzott méretűnek tartom a jelenlegi igényekhez, lakosságszámhoz, sportszínvonalhoz (stb.) képest. Azonban az fontos tény, hogy az a stadion túlnyomórészt alapítványi adakozásokból jött létre (rengeteg ingyenes felajánlással - pl. tervezőmunka, kivitelezés stb.), úgy, hogy innentől kezdve nem tudom senkinek sem felróni, kicsit mosolygok rajta, de őszintén reménykedem abban, és szurkolok annak, hogy tényleg sikerül kiváló sportolókat nevelni abban az intézményben és bejön az a terv is, hogy országszerte újra kialakul a sport iránti vonzódás, mint annak idején 40-50-60 évvel ezelőtt. Ez viszont fontos lenne!
Ha az EU képes volt 1 m-es kilátót, kutyakozmetikát, szerelemparkot, meg mittudomén mi az anyámat finanszírozni, akkor ezek után mi lehet a baj egy Bicskét összekötő kisvasúttal??!! Az, hogy Orbán építteti? És ahol vasút van, az a térség szolgáltatási színvonalát emeli? Te nem támogatnád a szülőhelyedet, ha lenne rá tényleges lehetőséged?
Elismerem, hogy az Orbán kormányának (kormányainak: I., II., III.) vannak hibái. Minden kormány követ el hibát, anélkül nincs kormányzás, de ezek közül a hibák szerencsére egy sem olyan súlyos, mint amilyeneket a Horn, Meggyesi, Gyurcsány, Bajnai kormánya elkövetett. És azok között sok anomália nem csak hiba volt, hanem bűn is!
Orbánnak helyenként több, mint fél évszázados lemaradásokat, szervezetlenségeket, anomáliákat kellett kiigazítania, ez feltétlenül konfliktusokkal jár, de de az ilyen konfliktusok nem feltétlenül utalnak hibára. (nb: az egészségügy kiegyensúlyozott finanszírozását sürgősen meg kell oldani, mert baj lesz!)
Ami a hibákat illeti: szervezetlenség, kapkodás, arrogancia, rossz kommunikáció, vagy annak hiánya, (néhány idegesítő, de nem tehetségtelen alak: Lázár, Rogán, Szíjjártó, de pl. L. Simon László egyenesen gáz! Az Orbán-Simicska konfliktusnak nem lett volna szabad megjelennie sajtó bojkottban) igen, ezek jelen vannak, nagyon bosszantóak, sőt, dühítőek, ezeken az attitűdökön feltétlenül változtatni kell. De ha a trendeket figyelem, összességében ezek nem károsak az ország életére nézve, sőt, egészében az ország nem leszálló pályán, hanem ellenkezőleg, az erős, jól szervezett globalista és ellenzéki ellenszél ellenére egyre erősödően emelkedő pályán van.
Az, hogy nem táncolunk az államcsőd szélén, mint 2008., 2009. években, nincs infláció, azért jelez valamit, azt, hogy igenis történtek itt jó dolgok is. El mered ismerni?
Ilyen ocsmány, kíméletlenül destruktív ellenzéke egyetlen más nemzet kormányának sincs.

Azt hiszem inkább te vagy betájolt, aki felült annak az ellenzéki kommunikációs stratégiának hogy minden, legkisebb megmozdulás, amit a kormány egyáltalán tesz, annak tárgyától függetlenül: hibás, korrupt, káros, felesleges, elkésett, lopott ötlet stb.
Pedig nem így van.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. május 15. 08:16 | Sorszám: 21
Bizonyosan. Egész bizonyos, hogy teljesen normális egy kétezres faluba nagy stadiont építeni, meg kisvasutat a kertek alá, napi 7500 utassal számolva. Belátom, ebben csak a fröcsögő gyűlölködők találhatnak hibát.
Te komolyan beszélsz,Amigo? Kezdek már tényleg megijedni, ha értelmes emberek ilyen szelektíven képesek látni a valóságot, akkor kezd igazán baj lenni.

nem emlékszel? kikezdtük Horn villáját, és igazunk volt. Kikezdtük Fletó villáját, gyárát, amiket nem tisztességesen szerzett meg, és igazunk volt.
Most viszont nem lehet kikezdeni Lőrincbátyám öt-hat év alatt szerzett milliárdjait, mert az fröcsögés.
Nincs itt valami tévedés?
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2015. május 15. 07:38 | Sorszám: 20
Nem mediatornak disszonáns a kogníciója, hanem a Tied cső.
mpd
Olvasta: 3 | Válasz | 2015. május 15. 07:20 | Sorszám: 19
Természetesen így is fel lehet fogni. Aki nem képes átlátni a jelenlegi rezsim nagyszerűségét, az fröcsögő gyűlölködő. Az emberben valóban van ilyen zsigeri xenofóbia, falkaszellem.
És még te sajnálsz engem...... aranyos. De önigazolásnak kiváló, szó se róla. Kognitív disszonancia ellen kell valami.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. május 14. 16:35 | Sorszám: 18
Tudod, én viszont az elvakult, fröcsögő gyűlölettel nem tudok mit kezdeni. Úgy érzem, hogy meggyengít, megbetegít. Mert ami megy kifelé, ugyanaz megy befelé is. Nagyon-nagyon sajnálom azokat az embereket, akiknek csak ez képes kitölteni az életüket.
Téged is sajnállak, jobb csóka voltál te korábban, vigyázz magadra, nehogy az egészséged bánja.
Egyébként pedig leszarom a kisvasutadat ! (ami egyébként lehet, hogy még akkor is üzemelni fog - ha bejön a projekt - ha már a te is, én, a Viktor is, meg a felcsúti polgármester is a föld színe alatt leszünk 2 méterrel lejjebb)
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. május 14. 15:49 | Sorszám: 17
Hát ez reménytelen.

(Csak elképzelem azt a tömérdek turistát Felcsúton...... )
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. május 14. 15:22 | Sorszám: 16
Én nem irigylem a kisvasutat se Felcsúttól, se más településtől, feltéve, ha az nem közpénzből épül.
Ez EU-s pénzből épül, és a térség turizmusának fejlesztését szolgálja. A baj csak az, hogy az Orbán is ott lakik, és sokan már nagyon nem bírják a pofáját és ott akasztanak be neki, ahol csak tudnak. Ugyanezeket Gyurcsány EU-s revizori megbízása pl. nem bosszantja.

mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2015. május 14. 14:05 | Sorszám: 15
És igazából az a legrémísztőbb a dologban, hogy ezt rendjénvalónak lehet tartani.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...