15:31:10
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Távközlési adó
... Elejére 1. lap 
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 19:03 | Sorszám: 38
Neelie Kroes örül Orbán bejelentésének

Neelie Kroes, aki a digitális ügyekért volt felelős a most leköszönő Európai Bizottságban, pénteken szóvivője útján adott nyilatkozatában hangot adott afölötti örömének, hogy „a magyar miniszterelnök visszavonta a világon elsőként javasolt internetadót".

Kroest örömmel töltötte el az, hogy – szavai szerint – „meghallották a magyar nép hangját".

Neelie Kroes a minap élesen bírálta az új magyar adónem tervét, tiltakozásra buzdított ellene, és azt hangoztatta, hogy az internethasználatot ösztönözni kell. Szerinte nem a helyes irányba mutat, ha ezzel ellentétes intézkedéseket hoznak.

„Büszke vagyok arra, hogy az Európai Bizottság pozitív szerepet játszott az európai értékek és a digitális Európa megvédésében" – fogalmazott most Neelie Kroes.
... http://erdely.ma/vilag.php?id=175374&cim=neelie_kroes_orul_orban_bejelentesenek
tiszavirág
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 17:59 | Sorszám: 37
Hát aztán.
Jut is marad is.
Azt gondoltad, hogy már soha nem fog emelkedni a kenyér ára?
Ábrándozás az élet megrontója....
Bár én is szoktam, például, hogy nyerek a Lottón, aztán mégsem, de újra veszek szelvényt, nem is egyet.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 13:17 | Sorszám: 36
Nem feltétlenül. Majd kitalálnak valami mást.
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 13:12 | Sorszám: 35
Márminhogy egy későbbi időpontban mégis... ?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 11:57 | Sorszám: 34
Hja kérem..... láttam én már karón varnyút.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 11:43 | Sorszám: 33
Ámen !
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 11:43 | Sorszám: 32
Közérdek !
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 10:12 | Sorszám: 31
jav.: ölthetett
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 10:12 | Sorszám: 30
Az igaz, csak a kihátrálás így jobban kommunikálható formát ölhetett volna... - de OV. ezt egyenesebb módon oldotta meg.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 10:07 | Sorszám: 29
"Miért kéne kihátrálni egy ilyen minden szempontból kiváló adóból ?"
"Mi lett volna a jó kommunikáció ?"

A választ végül is OV. adta meg...
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 09:40 | Sorszám: 28
Azért érdemes megvitatni az álláspontokat, mert ez serkenti az agyműködést. Ezúton is köszönöm!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 09:27 | Sorszám: 27
Méregfog ki van húzva.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 09:27 | Sorszám: 26
Nem, ha az állam sajátmagának fizet adót, azzal se nem nyer, se nem veszít (egyik zsebéből
átrakja a másikba).
Ezt nevezhetjük udvariassági kör futásának.
De lehet, hogy ezt a kört érdemes megfutni, mert különben magára vonja azt a vádat, hogy
önmagával kivételt tesz.
Meg az ilyen-olyan kivételek beépítése túlbonyolítja a rendszert.
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 09:19 | Sorszám: 25
MPD (azé írtam nagybetűvel, mert te vagy a király) hallod ezt? (bocs látod)
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 09:16 | Sorszám: 24
Nemá!
Logikai kapu! Befizetésemmel generálom mások befizetéseit, ezzel még több adóbevételhez jutok?
(konyhásnénik ki lesznek rúgva)
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 09:14 | Sorszám: 23
Visszavonják az internetadót – ezt Orbán Viktor mondta a Kossuth rádió 180 perc című műsorában.


A miniszterelnök kiemelte, mivel az emberek megkérdőjelezik az új adó ésszerűségét, az új terhet nem lehet bevezetni. Az adótörvényeket pedig módosítani fogják. A miniszterelnök azt mondta: az ünnepek után, januárban nemzeti konzultációt kezdeményeznek az internet szabályozásáról.

– Olyan szokott lenni, hogy az emberek akarata ellenére is egy adót bevezetnek, itt azonban sokkal súlyosabb helyzetről beszélünk. Most az a helyzet, hogy megkérdőjelezik az emberek ennek az egésznek az ésszerűségét. A józan ész alapját kérdőjelezik meg. És nekem az a véleményem, hogy ilyen körülmények között ezt nem lehet bevezetni. Semmit sem. Az én véleményem az, hogy helyre kell állítani a vita alapjait. Ezek ma nem lehetségesek. Túlszaladtak ezen az események. Ez a vita félrecsúszott, és ilyen körülmények között szerintem, függetlenül attól, hogy a kormánynak mi volt a szándéka, és hogy ez helyes volt-e, ezt egész egyszerűen nem lehet bevezetni. Ma ez a helyzet – fogalmazott a miniszterelnök.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. október 31. 09:07 | Sorszám: 22
A villanyerőművek is fogyasztanak elektromos energiát.
És a konyhásnénik is ebédelnek.
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 09:00 | Sorszám: 21
Vagy az állami szervekre ez nem vonatkozik?
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 08:59 | Sorszám: 20
Ja, aztán a NAV lesz a legnagyobb befizető!
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 08:39 | Sorszám: 19
Hát örülnék, ha így lenne!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 08:37 | Sorszám: 18
Szerintem nem kell ennyire szétágaztatni a dolgot.
A net messze a legolcsóbb kommunikációs módszer.
Simán elbír egy kis adót.
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 08:30 | Sorszám: 17
Azért itt vannak egyenlőbbek!
Van akinek kötelező, meg van akinek nem. Akinek nem, abból is van kettő: akinek szükséges a munkájához vagy tanulásához, meg akinek nem. Akinek nem, abból is van kettő: vásárol online, meg aki nem. Aki nem, abból is van kettő: aki letöltéssel, reklámrakattintással, lájkolással vagy egyéb módon támogatja a hirdetőket, meg aki nem.
Aki nem, még abból is van kettő: Távol vagyunk egymástól, de szeretnénk tartani a személyes kontaktusból eredő kapcsolatunkat, meg aki nem. Na azokat kellene igazán adóztatni, mert minek?
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 08:12 | Sorszám: 16
Nem kárhoztatom a gyerekeimet. Energiamegmaradás törvénye . Mindenki törekszik az energiaminimumra. Viszont a kalandparkban a kötélen lógva a kiccsávónak nem jut eszébe böngészni, viszont jót röhög, ha az apja bénázik, mert bevág a beülő.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 08:10 | Sorszám: 15
Az állampolgári kötelességek közé tartozik az adózás is.
Alant mediator kolléga levezette, hogy a távközlési adó milyen ideálisan osztaná szét a terheket.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 08:08 | Sorszám: 14
Benne van a pakliban.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...