15:26:41
 Frissítés
Keresés | Új hozzászólás
 » Isten hozott, kedves Vendég ! Fórumlakók | GY.I.K. | Bejelentkezés | Regisztráció 
 » Közélet (játék felnőtteknek)
Téma: Távközlési adó
... Elejére 1. lap 
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 13:12 | Sorszám: 35
Márminhogy egy későbbi időpontban mégis... ?
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 11:57 | Sorszám: 34
Hja kérem..... láttam én már karón varnyút.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 11:43 | Sorszám: 33
Ámen !
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 11:43 | Sorszám: 32
Közérdek !
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 10:12 | Sorszám: 31
jav.: ölthetett
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 10:12 | Sorszám: 30
Az igaz, csak a kihátrálás így jobban kommunikálható formát ölhetett volna... - de OV. ezt egyenesebb módon oldotta meg.
mediator
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 10:07 | Sorszám: 29
"Miért kéne kihátrálni egy ilyen minden szempontból kiváló adóból ?"
"Mi lett volna a jó kommunikáció ?"

A választ végül is OV. adta meg...
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 09:40 | Sorszám: 28
Azért érdemes megvitatni az álláspontokat, mert ez serkenti az agyműködést. Ezúton is köszönöm!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 09:27 | Sorszám: 27
Méregfog ki van húzva.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 09:27 | Sorszám: 26
Nem, ha az állam sajátmagának fizet adót, azzal se nem nyer, se nem veszít (egyik zsebéből
átrakja a másikba).
Ezt nevezhetjük udvariassági kör futásának.
De lehet, hogy ezt a kört érdemes megfutni, mert különben magára vonja azt a vádat, hogy
önmagával kivételt tesz.
Meg az ilyen-olyan kivételek beépítése túlbonyolítja a rendszert.
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 09:19 | Sorszám: 25
MPD (azé írtam nagybetűvel, mert te vagy a király) hallod ezt? (bocs látod)
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 09:16 | Sorszám: 24
Nemá!
Logikai kapu! Befizetésemmel generálom mások befizetéseit, ezzel még több adóbevételhez jutok?
(konyhásnénik ki lesznek rúgva)
mamácska
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 09:14 | Sorszám: 23
Visszavonják az internetadót – ezt Orbán Viktor mondta a Kossuth rádió 180 perc című műsorában.


A miniszterelnök kiemelte, mivel az emberek megkérdőjelezik az új adó ésszerűségét, az új terhet nem lehet bevezetni. Az adótörvényeket pedig módosítani fogják. A miniszterelnök azt mondta: az ünnepek után, januárban nemzeti konzultációt kezdeményeznek az internet szabályozásáról.

– Olyan szokott lenni, hogy az emberek akarata ellenére is egy adót bevezetnek, itt azonban sokkal súlyosabb helyzetről beszélünk. Most az a helyzet, hogy megkérdőjelezik az emberek ennek az egésznek az ésszerűségét. A józan ész alapját kérdőjelezik meg. És nekem az a véleményem, hogy ilyen körülmények között ezt nem lehet bevezetni. Semmit sem. Az én véleményem az, hogy helyre kell állítani a vita alapjait. Ezek ma nem lehetségesek. Túlszaladtak ezen az események. Ez a vita félrecsúszott, és ilyen körülmények között szerintem, függetlenül attól, hogy a kormánynak mi volt a szándéka, és hogy ez helyes volt-e, ezt egész egyszerűen nem lehet bevezetni. Ma ez a helyzet – fogalmazott a miniszterelnök.
Rendes Kis
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. október 31. 09:07 | Sorszám: 22
A villanyerőművek is fogyasztanak elektromos energiát.
És a konyhásnénik is ebédelnek.
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 09:00 | Sorszám: 21
Vagy az állami szervekre ez nem vonatkozik?
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 08:59 | Sorszám: 20
Ja, aztán a NAV lesz a legnagyobb befizető!
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 08:39 | Sorszám: 19
Hát örülnék, ha így lenne!
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 08:37 | Sorszám: 18
Szerintem nem kell ennyire szétágaztatni a dolgot.
A net messze a legolcsóbb kommunikációs módszer.
Simán elbír egy kis adót.
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 08:30 | Sorszám: 17
Azért itt vannak egyenlőbbek!
Van akinek kötelező, meg van akinek nem. Akinek nem, abból is van kettő: akinek szükséges a munkájához vagy tanulásához, meg akinek nem. Akinek nem, abból is van kettő: vásárol online, meg aki nem. Aki nem, abból is van kettő: aki letöltéssel, reklámrakattintással, lájkolással vagy egyéb módon támogatja a hirdetőket, meg aki nem.
Aki nem, még abból is van kettő: Távol vagyunk egymástól, de szeretnénk tartani a személyes kontaktusból eredő kapcsolatunkat, meg aki nem. Na azokat kellene igazán adóztatni, mert minek?
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 08:12 | Sorszám: 16
Nem kárhoztatom a gyerekeimet. Energiamegmaradás törvénye . Mindenki törekszik az energiaminimumra. Viszont a kalandparkban a kötélen lógva a kiccsávónak nem jut eszébe böngészni, viszont jót röhög, ha az apja bénázik, mert bevág a beülő.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 08:10 | Sorszám: 15
Az állampolgári kötelességek közé tartozik az adózás is.
Alant mediator kolléga levezette, hogy a távközlési adó milyen ideálisan osztaná szét a terheket.
Rendes Kis
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 08:08 | Sorszám: 14
Benne van a pakliban.
fokos
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 08:06 | Sorszám: 13
n=m
fokos
Olvasta: 2 | Válasz | 2014. október 31. 08:03 | Sorszám: 12
Egyrészint megvetem és leköpöm azokat, akik hisztériakeltésre és szarkavarásra használják ezt a kérdést. (külföldieket pláne)

Másfelől viszont az állam kötelezővé tette a szerveivel való kommunikációban a net használatát.
Most hirdették meg a bürokráciacsökkenetést (amit nagyon helyeselek), de ez újabb kötelező köröket von maga után. Ergo az
ügyvédek (cégbíróság),
orvosok (tajszámellenőrzés),
iskolák (tankönyvrendelés),
kereskedők (online áruház, pénztárgép),
könyvelők (adóbevallások),
autószerelők (vizsga, eredetvizsgálat),
környezettudatos magánszemélyek (szja bevallás)
stb. (nem jut eszembe hirtelen több)
után a fuvarozók (elektronikus szállítmánykövetés) meg még majd kialakul ki mindenki KÖTELEZŐEN kell, hogy netet fizessen elő. Előfizetés nélkül nem teljesítheted állampolgári kötelességedet.
mpd
Olvasta: 1 | Válasz | 2014. október 31. 07:59 | Sorszám: 11
Nem is annak szántam.
De, ha már így kéred: az adó tökéletesen felesleges. Húsz milliárdért ekkora felhajtásnak kitenni magukat, nevetséges erőlködés. Ahogy korábban írtam, kicsinyes bosszúról van szó az elcseszett frekvencia-ügy miatt. Millió lehetőség lenne a távközlési cégektől pénzt elvenni, erre kiválasztják azt az egyet, ami borítékolhatóan nagy ellenállást szül.
Azt meg magad sem gondolhatod komolyan, hogy a szolgáltatók nem hárítanák át az előfizetőkre az adót. A bankok is azonnal megtették, mindenféle handabandázást letojva.
Hacsak.... hacsak nem az a cél, hogy mederbe tereljék az ellenzéki hőzöngést, aztán majd jól nem fogadja el a Parlament a netadót, és hipp-hopp, ott állnak a hőbörgők, kirúgott sámlival a lábaik alatt.
Tovább ...
Jelmagyarázat    Van új hozzászólás
   Ezeket a hozzászólásokat már láttad
... Hibabejelentés | | | Gondola ...